IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИП Бенчмарк

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    да ама за лични сметки фонда не идвал, той идва само при сметки в ИП
    Ти държиш ли сериозен кеш при ИП?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      Тони, когато някой реши да върши престъпление няма какво да го спре. Нормативно в ИП е създадена организация това да става много трудно. Проблема е, че в практиката често не всичко се спазва, а КФН не винаги може да го хване, понякога не иска. Ето по-долу стана дума за електронния сертификат и платформите за търговия-липсата му прави много по-лесна злоупотребата и разпореждането с чужди активи, но така е по-лесно и удобно. По-голям проблем обаче е липсата на ефективен вътрешен контрол и разделяне на задълженията и отговорностите в ИП. Когато там един или малко служители са "човекът оркестър", а някой не са и достатъчно компетентни, предпоставките за злоупотреби са налице. В голяма структура това е почти невъзможно, но в малките ИП морала става определящ. Злоупотреби винаги е имало - от собствени сметки в ЦД, от клиентски, с парични средства, но и в банки касиерки са си тръгвали с чанти с пари, а наскоро хора си тръгнаха с цяла банка. Въпрос на морал. Като цяло по-голямата институция е по-безопасна и по-лесно възмездява ощетения клиент. Иначе накрая идва фонда.
      да ама за лични сметки фонда не идвал, той идва само при сметки в ИП

      Коментар


      • Тони, когато някой реши да върши престъпление няма какво да го спре. Нормативно в ИП е създадена организация това да става много трудно. Проблема е, че в практиката често не всичко се спазва, а КФН не винаги може да го хване, понякога не иска. Ето по-долу стана дума за електронния сертификат и платформите за търговия-липсата му прави много по-лесна злоупотребата и разпореждането с чужди активи, но така е по-лесно и удобно. По-голям проблем обаче е липсата на ефективен вътрешен контрол и разделяне на задълженията и отговорностите в ИП. Когато там един или малко служители са "човекът оркестър", а някой не са и достатъчно компетентни, предпоставките за злоупотреби са налице. В голяма структура това е почти невъзможно, но в малките ИП морала става определящ. Злоупотреби винаги е имало - от собствени сметки в ЦД, от клиентски, с парични средства, но и в банки касиерки са си тръгвали с чанти с пари, а наскоро хора си тръгнаха с цяла банка. Въпрос на морал. Като цяло по-голямата институция е по-безопасна и по-лесно възмездява ощетения клиент. Иначе накрая идва фонда.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
          С акциите няма проблем.Няма как да ти ги вземат най-много да се забавят с прехвърлянето им в друг посредник,но ако имаш кеш в акаунта си става голям проблем.Няма с какво да го изплатят Статус инвест.Моите познати още си чакат парите.Заведоха някакви дела ама докъде стигнаха не знам.
          хм, мацките в Бенча ми разказаха за някакъв бургаски посредник, който някак си е стигнал до инфо от ЦД(то ясно как де с подкупче) за ФЛ и притежавани от тях акции в лични сметки и започнали да ги продават!!! После инсценирали пожар в офиса и докладвали на КФН че документацията по сделките е изгоряла! И мадамите(които май преди са работили за Еврофинанс) викат, дойде един стар клиент от ИП-то за което работихме преди и вика ПРОБЛЕМ - акциите които се водят на мое име в ЦД са продадени без да знам!!! и те разбрали поне за трима техни клиенти(които не били активни трейдъри и поискали акциите да са им на лична партида в ЦД) да са били ограбени по този начин. ИП-то направило подобни продажби на активи на ФЛ, които не са им клиенти, но уж са дошли в офиса и са поискали да ги продадат за над 20млн!!! Казаха че хората вече втора година обикаляли по институциите!!!
          Възможно ли е това безобразие?!?!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            а какво стана с акциите им?
            С акциите няма проблем.Няма как да ти ги вземат най-много да се забавят с прехвърлянето им в друг посредник,но ако имаш кеш в акаунта си става голям проблем.Няма с какво да го изплатят Статус инвест.Моите познати още си чакат парите.Заведоха някакви дела ама докъде стигнаха не знам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
              Няколко пъти тук бях ви задал въпроса какво ще стане с наличните ви пари в инвестиционния ви посредник ако фалира?Аз отговора го знам и затова и съм бдителен.Ако ви фалира посредника ще стане като Статус инвест т.е ще пиете по една студена вода.Имам познати още не могат да си вземат парите от тях.Статус инвест прекратиха потвърждаването на поръчки към борсата на 4 януари тази година.След 11 месеца хората още имат да вземат пари от тях.
              а какво стана с акциите им?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                хм - имаш право!
                към края на миналата година са 12млн., но и тук нормативната база сигурно е мазало - чувам че много хора от статус стоят и чакат и нищо не получават!
                Няколко пъти тук бях ви задал въпроса какво ще стане с наличните ви пари в инвестиционния ви посредник ако фалира?Аз отговора го знам и затова и съм бдителен.Ако ви фалира посредника ще стане като Статус инвест т.е ще пиете по една студена вода.Имам познати още не могат да си вземат парите от тях.Статус инвест прекратиха потвърждаването на поръчки към борсата на 4 януари тази година.След 11 месеца хората още имат да вземат пари от тях.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Само Бенча ли събира такса от 10лв при записване на увеличението на СФИ?
                  Чувам от колеги че другите посредници не цакат така клиентите си?
                  Карол нямат такса за това записване!
                  Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                  Коментар


                  • Само Бенча ли събира такса от 10лв при записване на увеличението на СФИ?
                    Чувам от колеги че другите посредници не цакат така клиентите си?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                      Да! Друг е въпроса какво точно и как може да се случи, за да се наложи да се ползва фонда. Виждаш колко практически проблеми и законови неясноти и противоречия възникнаха с обезщетяването при КТБ - е при ИП ще са доста повече.
                      Глобал маркетс, Статус - клиентите се жалват, не могат да си вземат активите, но за фонда някой нещо да е чул?
                      Виждал ли си колко пари има в нашия фонд? А какви са му разходите?
                      В оня списък с 500-те депозанти присъстваше и той с 1.4 млн.
                      хм - имаш право!
                      към края на миналата година са 12млн., но и тук нормативната база сигурно е мазало - чувам че много хора от статус стоят и чакат и нищо не получават!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Здравейте,
                        днес две изключително чаровни дами в Бенча, ме убеждаваха че фонда покрива щети не само на ст-та на кеш-а а на целия портфейл до 40К - вярно ли е?
                        Да! Друг е въпроса какво точно и как може да се случи, за да се наложи да се ползва фонда. Виждаш колко практически проблеми и законови неясноти и противоречия възникнаха с обезщетяването при КТБ - е при ИП ще са доста повече.
                        Глобал маркетс, Статус - клиентите се жалват, не могат да си вземат активите, но за фонда някой нещо да е чул?
                        Виждал ли си колко пари има в нашия фонд? А какви са му разходите?
                        В оня списък с 500-те депозанти присъстваше и той с 1.4 млн.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          ама портфейла бил плаващ кеш, казаха
                          Двете мацки явно за други работи стават.
                          Няма как да ти изчезнат акциите, защото са регистрирани в депозитаря.
                          Споменаването на акции в активите, които подлежат на закрила по-скоро касае случаите на доверително управление.
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                            не
                            ама портфейла бил плаващ кеш, казаха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Здравейте,
                              днес две изключително чаровни дами в Бенча, ме убеждаваха че фонда покрива щети не само на ст-та на кеш-а а на целия портфейл до 40К - вярно ли е?
                              не
                              Не-заслужил инвеститор

                              Коментар


                              • Здравейте,
                                днес две изключително чаровни дами в Бенча, ме убеждаваха че фонда покрива щети не само на ст-та на кеш-а а на целия портфейл до 40К - вярно ли е?

                                Коментар

                                Working...
                                X