IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Използвате ли бързи кредити от небанкови институции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
    Тука вече леко си се поолял. Тези услуги се предлагат предимно на предпочитани клиенти на банката и колкото са по-надеждни толкова лимитите са по-големи и таксите по-малки или никакви.
    Успех и по леко с първака че те хваща бързо и пишеш небивалици.
    Искаш да ми кажеш че баламурниците и голтаците са предпочитаните от банките клиенти.Ми аз това го знам от 20 години.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      В инвеститорски форум и да нямате по два бона а да теглите кредити с 30% лихва е те това не го разбирам.А да взимаш кредит за да пазаруваш ходиш на почивка или да си купиш лаптом е меко казано проява на безумие.Става дума за истински тъпаци.Това с овърдрафтите и кредитните карти е за баламурници и голтаци.
      Тука вече леко си се поолял. Тези услуги се предлагат предимно на предпочитани клиенти на банката и колкото са по-надеждни толкова лимитите са по-големи и таксите по-малки или никакви.
      Успех и по леко с първака че те хваща бързо и пишеш небивалици.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        В инвеститорски форум и да нямате по два бона а да теглите кредити с 30% лихва е те това не го разбирам.А да взимаш кредит за да пазаруваш ходиш на почивка или да си купиш лаптом е меко казано проява на безумие.Става дума за истински тъпаци.Това с овърдрафтите и кредитните карти е за баламурници и голтаци.
        Що бе Пешо, някои хора имат други правила. Шестмесечна заплата back up за черни дни, % от дохода всеки месец за инвестиции ( не забравяй, че малко хора стартират в живота с много К лева ) За почивките трябва да се труди дивидента. Лаптопа ти е да кажем 1000 лева. Ако ги извадиш ОК, ама тези 1000 лева ако ги добавиш към някоя компания с разтеж през следващите месеци, не е ли по-добре отколкото да ги хвърлиш за уред. А месечната вноска ти е много по-изгодно, ако можеш да си го позволиш, де. Не съм фен на бързите кредити, просто ми се наложи, а и парите които не дадох за това, което купих, сега ми носят + 40%. Не знам, всеки си има мнение, въпрос на сметки....
        Lian4o Private Equity Fund

        Коментар


        • В инвеститорски форум и да нямате по два бона а да теглите кредити с 30% лихва е те това не го разбирам.А да взимаш кредит за да пазаруваш ходиш на почивка или да си купиш лаптом е меко казано проява на безумие.Става дума за истински тъпаци.Това с овърдрафтите и кредитните карти е за баламурници и голтаци.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
            По-добър вариант е кредитна карта.
            С лимит примерно 2 000 лв. - ползваш когато ти потрябват.
            А лихвите въпреки, че по кредитните карти са доста високи, все пак са по ниски от тези на бързите кредити.
            Да добавя към твоето мнение. С кредитна карта е по-добре. Аз ползвам. Обаче!!! Лимита по карта се издава според доходите. А и зависи от картата. Има такива с минимална вноска на месец, която постепенно те загробва като плащаш само лихвите. Аз какво правя? Имам карта, използвам я до 80% от заплатата, на следващия месец ми дърпат задължението + някаква лихва от няколко лева и следващия пак така (образно гаворя, не я натоварвам токлова, но е достатъчно за покриване на спешни случаи ) Иначе тея специалисти от "Бързите кредити" ме кефят, трябваше спешно да купя уред, щото нашия се скапа. Беше ми първи кредит и като се почнаша въпросите направо до 10-то коляно и като ме питаха за заплатата им казах сумата на уреда))). По едно време мислех да се откажа и да платя с картата, ама понеже тя ми е първа дружка при спешни случаи, реших да не я товаря. Та така, ползвам в момента.
            Lian4o Private Equity Fund

            Коментар


            • По-добър вариант е кредитна карта.
              С лимит примерно 2 000 лв. - ползваш когато ти потрябват.
              А лихвите въпреки, че по кредитните карти са доста високи, все пак са по ниски от тези на бързите кредити.
              "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от s3 Разгледай мнение
                Ами нормално, с нашето здравно осигуряване, случва се.
                Иначе причини за вземане на бърз кредит има много, не само здравословни, може и колата да се развали и да трябват пари за ремонт, може телевизора да сдаде багажа, бойлера да го последва, и т.н.
                Да де!!!Може да искаш да се гръмнеш!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ad8 Разгледай мнение
                  Ползвам, знам че не е нещо ефективно, но понякога ефективността остава на заден план. Добрата новина е че за последно ползвах 250лв. тази пролет, т.е. скоро не съм ползвал. Лошата е, че тогава нямах избор, беше за лекари и лекарства. Здравно осигурен съм, но явно това беше без значение, всичко си платих пак. Колко и да не одобрявам бързите кредити, те ми спасиха положението.
                  А за ромите, на тях определено не им дават бързи кредити. Това го казвам от наблюденията ми когато съм теглил и плащал такива. Някой може и да им дава, обаче после какво прави за да събере парите си нямам идея.
                  Ами нормално, с нашето здравно осигуряване, случва се.
                  Иначе причини за вземане на бърз кредит има много, не само здравословни, може и колата да се развали и да трябват пари за ремонт, може телевизора да сдаде багажа, бойлера да го последва, и т.н.

                  Коментар


                  • Ползвам, знам че не е нещо ефективно, но понякога ефективността остава на заден план. Добрата новина е че за последно ползвах 250лв. тази пролет, т.е. скоро не съм ползвал. Лошата е, че тогава нямах избор, беше за лекари и лекарства. Здравно осигурен съм, но явно това беше без значение, всичко си платих пак. Колко и да не одобрявам бързите кредити, те ми спасиха положението.
                    А за ромите, на тях определено не им дават бързи кредити. Това го казвам от наблюденията ми когато съм теглил и плащал такива. Някой може и да им дава, обаче после какво прави за да събере парите си нямам идея.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от s3 Разгледай мнение
                      Не си много прав за МАНГО КРЕДИТ, в смисъл чувал съм че на роми почти винаги отказват. Което е нормално заради почти 100%-ния риск от завличане. И аз да бях лихвар, и аз нямаше да давам на роми без никакво обезпечение. Какво ще му вземеш после на рома като не ти върне парите?
                      А това за 8-ми клас, също не си прав. Понякога хората нямат избор, знаят че не е добре, но нямат друг вариант. Имам приятели, дори висшисти, вземали такива кредити. Тук не ти трябва много акъл за да сметнеш, просто не винаги имаш избор какво да правиш.
                      Какъв проблем могат да ти разрешат пари с 100–500% лихва????Офисът на една от тези „институции“ е на 50м от моя и бял човек там не съм виждал.„ХЪХРЯЦИ“пикаещи навсякъде

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение
                        Няма на света човек завършил 8 клас и в добро здравословно състояние,който да ползва подобно нещоМАНГО КРЕДИТ
                        Не си много прав за МАНГО КРЕДИТ, в смисъл чувал съм че на роми почти винаги отказват. Което е нормално заради почти 100%-ния риск от завличане. И аз да бях лихвар, и аз нямаше да давам на роми без никакво обезпечение. Какво ще му вземеш после на рома като не ти върне парите?
                        А това за 8-ми клас, също не си прав. Понякога хората нямат избор, знаят че не е добре, но нямат друг вариант. Имам приятели, дори висшисти, вземали такива кредити. Тук не ти трябва много акъл за да сметнеш, просто не винаги имаш избор какво да правиш.

                        Коментар


                        • Легализирани лихвари... Какво повече да се каже. За 1000 лева кредит, връщаш 1800 примерно, идват ти в дома, звънят ти постоянно. За една от тези небанкови институции имаше много оплаквания, за заплахи, бой и все такива чудесни неща...

                          Коментар


                          • Няма на света човек завършил 8 клас и в добро здравословно състояние,който да ползва подобно нещоМАНГО КРЕДИТ

                            Коментар


                            • Бързите кредити стават все по-популярни, говоря по няблюдения на хората около мен. Допреди 4-5г. дори не бях чувал за това чудо, но след масовото обедняване на хората, или поне на болшинството хора които познавам през последните 4-5г., все по-често срещам приятели теглили такива бързи кредити. Аз засега не съм опирал до тях, дано и да не ми се налага. От приятелите ми, около половината са имали или имат вземане-даване с бързи кредити. И тези реклами по телевизиите, с времето и други подобни, донякъде са малко подвеждащи. Не че и на банките не са подвеждащи. По принцип считам, че реклами на цигари, алкохол, кредити и хазартни игри не трябва да има.

                              Коментар


                              • Сега ще ударят и тези нещастници

                                http://fakti.bg/biznes/76348-kzp-zab...ova-institucia

                                Коментар

                                Working...
                                X