IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Използвате ли бързи кредити от небанкови институции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всички сте прави. Това зависи от гледната точка на човек. Само ми обяснете, като пътувате навън, аджаба, как си правите резервациите ( ако не плащате кеш, де?) Навсякъде искат кредитна карта. Рент а кар как взимате, бе инвеститори? Как си плащате таксито, а? Да, в брой.Ама ноже и с картааа и си спестяваш бакшиша. Самолетен билет, как се чекирате он-лайн? Карти трябват, картии. Но да не спамя темата. Само за Бате Пешо, който е ценен от съфорумниците и аз не искам да го подценявам, та да споделя: Скапа ми се уред, който трябваше да сменя. Цена в магазина 1150. С бърз кредит 1350. Не е 30% нали? СФТРД тогава 1.95 левчета.(1.95х589=1148 лева) Това прави 589 артии х 0.19 стинки дивидент = 112 лева. + ръст досега до 2.75х589=1619 лева. Т. е. 1619-1148 = 471 + дивидента от 112 = 583 лева. - 200 лева разлика лихва за уреда = 380 чисти. Триста лева са нищо, много хора ще кажат, ама както смяташ за триста, тъй ще смяташ и за Хикс по триста.
    Да нямаш два бона да извадиш, ехааа,ами имам ама за к'во да ги давам на сулю и пулю, най-ме кефят тия с боновете дет ги вадят, после слагат газ на Бе Ем Ве тата......
    Lian4o Private Equity Fund

    Коментар


    • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
      Не, не използвам бързи кредити, нито кредитни карти…дебитни имам 4-5 които ползвам като транзитни и ги захранвам преди да ми се наложи плащане с тях...или когато някой ще ми плаща по банка е удобно да се ползват. Преди близо 4 години приключих с последния ипотечен и потребителски един и от тогава ( слава богу ) не са ми се налагали никакви заемни средства.Това не означава обаче, че ако ми изскочи изгодно активче няма да прибягна отново до ипотечен или потребителски ( зависи колко няма да ми достигнат – но не повече от 40% от цялото, че инак трудно ми излиза математиката) Та така, не ми е чуждо ползването на заемни средства чрез по горе цитираните две форми но винаги и само за придобиването на актив или захранване на бизнес идея - никога за кеф, него го плащат положителните парични потоци … що се отнася до кредитните карти и бързите кредити - считам че са измислени, именно за задоволяване на импулсивни човешки щения, диктувани основно от човешката суета ( глупост ), не бих ползвал подобни и не разполагам с такива ( въпреки че са ми предлагали кредитни карти от вече близо десетина банки ) … те така, да си кажа и аз мнението тук …
      Хората които нямат самодисцплина и не могат да си контролират пороците трябва да бъдат обирани.А някои са такива баламурници че се присмиват на тези които им казват как ги обират.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Тя тази тема за този форум ли е? Инвеститори, каквито са всички във форума да вземат кредит до 1-2 хилки при огромна лихва от разни лихварчета????????А кредитната карта е ала-бала. Нищо не ми носи с някакви 1-2 хил. лева за 1 мес гратис. Просто и без тази пари все тая, а и тряя все да дебна все кога да ги върна.
        +1

        Коментар


        • Не, не използвам бързи кредити, нито кредитни карти…дебитни имам 4-5 които ползвам като транзитни и ги захранвам преди да ми се наложи плащане с тях...или когато някой ще ми плаща по банка е удобно да се ползват. Преди близо 4 години приключих с последния ипотечен и потребителски един и от тогава ( слава богу ) не са ми се налагали никакви заемни средства.Това не означава обаче, че ако ми изскочи изгодно активче няма да прибягна отново до ипотечен или потребителски ( зависи колко няма да ми достигнат – но не повече от 40% от цялото, че инак трудно ми излиза математиката) Та така, не ми е чуждо ползването на заемни средства чрез по горе цитираните две форми но винаги и само за придобиването на актив или захранване на бизнес идея - никога за кеф, него го плащат положителните парични потоци … що се отнася до кредитните карти и бързите кредити - считам че са измислени, именно за задоволяване на импулсивни човешки щения, диктувани основно от човешката суета ( глупост ), не бих ползвал подобни и не разполагам с такива ( въпреки че са ми предлагали кредитни карти от вече близо десетина банки ) … те така, да си кажа и аз мнението тук …

          Коментар


          • аз пък от банковите услуги използвам само кредитна карта
            предимно за пазаруване по интернет и при по-големи покупки на техника/мебели.
            досега лихви на банката не съм плащал, по някой път спестявам и от годишната
            такса заради кешбека
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Бате Пешо КЕФИШ! Ти току що отрече действията които извършват 80% от инвеститорите в този форум, ако не и повече
              Използвам кредитна карта на Алианц, като техен клиент по застраховка и ПОК.
              Е, имам 45 дни гратисен период и погасявам сумата изцяло в дни на приход. На втората година обикновено закривам картата и вземам на друга банка която ме обслужва, щото всичките за първата година нямат годишна такса която е около 50 кинта. Демек не съм дал една стотинка за използването на картата, дори ползвам отстъпки като пазарувам еди къде си............
              А пък дохода от наем е най-сладкия доход който винаги съм вземал. Около 2002-ра за първи път взех такъв доход с който символично си купих бЕл леб черен хайвер с бутилка шампанско. Изпекох леба, намазах масълце и хайвер и се мръщих цял час с шампанското ........еееее, тия курници какви удоволствия ми причиняват
              Айде да не се лъжем.Не съм ти някой хлапак насреща.Банка трудно се прецаква.Нищо не отричам просто казвам какво не правя.А какво правят великите инвеститори в този форум си е тяхна работа аз си гледам моята.Колко народ обраха на борсата а колко народ обраха банкерите че и в този форум имаше идиоти дето теглеха кредити за да си купуват акции някой си продадоха жилищата за да си купят после две.Резултата го знаем рев колко са лоши банкерите и капиталистите.Я кажи ти отърва ли се от Пощенските банкери или още ти дерат кожата?
              Last edited by Бате Пешо; 28.09.2013, 21:40.

              Коментар


              • Тя тази тема за този форум ли е? Инвеститори, каквито са всички във форума да вземат кредит до 1-2 хилки при огромна лихва от разни лихварчета????????
                А кредитната карта е ала-бала. Нищо не ми носи с някакви 1-2 хил. лева за 1 мес гратис. Просто и без тази пари все тая, а и тряя все да дебна все кога да ги върна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Аз също имам карта с която пазарувам обаче не е кредитна.Когато се налага да си купя нещо с нея превеждам сумата в нея и пазарувам.Не държа пари в тая карта.Никога не бих теглил кредит за да си слугувам на хуя.Когато няма пари си налягам задника и не тегля кредити.Това е моята философия и не я налагам на друг.Никога не съм имал проблеми.Досега кредит не съм теглил не се е налагало.И дано не се налага.А пък да тегля ипотека за да давам курник под наем абсурд Или пък да си купувам акции!!!!!!!Просто не съм ненормален.

                  Бате Пешо КЕФИШ! Ти току що отрече действията които извършват 80% от инвеститорите в този форум, ако не и повече
                  Използвам кредитна карта на Алианц, като техен клиент по застраховка и ПОК.
                  Е, имам 45 дни гратисен период и погасявам сумата изцяло в дни на приход. На втората година обикновено закривам картата и вземам на друга банка която ме обслужва, щото всичките за първата година нямат годишна такса която е около 50 кинта. Демек не съм дал една стотинка за използването на картата, дори ползвам отстъпки като пазарувам еди къде си............
                  А пък дохода от наем е най-сладкия доход който винаги съм вземал. Около 2002-ра за първи път взех такъв доход с който символично си купих бЕл леб черен хайвер с бутилка шампанско. Изпекох леба, намазах масълце и хайвер и се мръщих цял час с шампанското ........еееее, тия курници какви удоволствия ми причиняват

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                    Съгласен съм че всеки сам си решава и се радвам че си си докарвал такъв приличен % лихва. Това с което не мога да се съглся е твоят консерватизъм към овърдрафт и кр. карти и мисля че той се дължи на некоректно отношение на банките в България към техни клиенти. Аз банкирам с над 10 банки и мога да ти кажа че без тези а и други услуги които предлагат би ми било много по-трудно и бих загубил време и пари.
                    Я пробвай да си купиш нещо онлайн без кр. карта, в 80% ще откажат. Света се променя и ние трябва да се нагаждаме според това.
                    Аз също имам карта с която пазарувам обаче не е кредитна.Когато се налага да си купя нещо с нея превеждам сумата в нея и пазарувам.Не държа пари в тая карта.Никога не бих теглил кредит за да си слугувам на хуя.Когато няма пари си налягам задника и не тегля кредити.Това е моята философия и не я налагам на друг.Никога не съм имал проблеми.Досега кредит не съм теглил не се е налагало.И дано не се налага.А пък да тегля ипотека за да давам курник под наем абсурд Или пък да си купувам акции!!!!!!!Просто не съм ненормален.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Това с овърдрафтите и кредитните карти е за баламурници и голтаци.
                      С риск да ме обявиш за баламурник и голтак, това са пълни глупости

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                        Съгласен съм че всеки сам си решава и се радвам че си си докарвал такъв приличен % лихва. Това с което не мога да се съглся е твоят консерватизъм към овърдрафт и кр. карти и мисля че той се дължи на некоректно отношение на банките в България към техни клиенти...
                        Има го и другото - финансовата неукост на част от потребителите на такива услуги у нас. Сигурно всеки има по няколко познати, които са се набълбукали с телефони, лаптоп, тв и каквото още бъде възможно да се вземе на лизинг, с карта, с кредит, със заем, абе както сварят, и три дни след заплатата са с 50 лв. до следващата. Обаче продължават да правят планове какъв нов телефон/телевизор и т.н. ще вземат в момента, в който изплатят този. И с пълна сила псуват държавата, че нямат пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Преди Корпоративна беше ПИБ.Там близо три години си докарвах близо 10% с техните свободни депозити.И не оспорвам правото на всеки да си харчи и инвестира парите където намери за добре.
                          Съгласен съм че всеки сам си решава и се радвам че си си докарвал такъв приличен % лихва. Това с което не мога да се съглся е твоят консерватизъм към овърдрафт и кр. карти и мисля че той се дължи на некоректно отношение на банките в България към техни клиенти. Аз банкирам с над 10 банки и мога да ти кажа че без тези а и други услуги които предлагат би ми било много по-трудно и бих загубил време и пари.
                          Я пробвай да си купиш нещо онлайн без кр. карта, в 80% ще откажат. Света се променя и ние трябва да се нагаждаме според това.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                            Малко ала Форекса почна и ти. " аз т'ва го знам от сумати години" и т.н. Приеми че света е голям, хора много и Корпоративна я знаят само в България и не е нормално да е събирателно за банкирането въобще.
                            Желая ти крепко здраве!
                            Преди Корпоративна беше ПИБ.Там близо три години си докарвах близо 10% с техните свободни депозити.И не оспорвам правото на всеки да си харчи и инвестира парите където намери за добре.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Искаш да ми кажеш че баламурниците и голтаците са предпочитаните от банките клиенти.Ми аз това го знам от 20 години.
                              Малко ала Форекса почна и ти. " аз т'ва го знам от сумати години" и т.н. Приеми че света е голям, хора много и Корпоративна я знаят само в България и не е нормално да е събирателно за банкирането въобще.
                              Желая ти крепко здраве!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
                                Що бе Пешо, някои хора имат други правила. Шестмесечна заплата back up за черни дни, % от дохода всеки месец за инвестиции ( не забравяй, че малко хора стартират в живота с много К лева ) За почивките трябва да се труди дивидента. Лаптопа ти е да кажем 1000 лева. Ако ги извадиш ОК, ама тези 1000 лева ако ги добавиш към някоя компания с разтеж през следващите месеци, не е ли по-добре отколкото да ги хвърлиш за уред. А месечната вноска ти е много по-изгодно, ако можеш да си го позволиш, де. Не съм фен на бързите кредити, просто ми се наложи, а и парите които не дадох за това, което купих, сега ми носят + 40%. Не знам, всеки си има мнение, въпрос на сметки....
                                Ма то е пълно с компании с растеж кой от кой по големи.А това че месечната вноска била много по изгодна просо няма да го коментирам.От опита който имам знам че трябва да правиш обратното на това което ти проповядват банките щото те едно проповядват а вършат друго.Всеки си има глава на раменете да мисли с нея.Парите са си негови да си ги харчи както иска.Аз такива простотии не върша и никога не съм бил без пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X