IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Използвате ли бързи кредити от небанкови институции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    ...По възможност в резлични валути.
    ...
    Защо?
    Не се заяждам, просто винаги ми е било интересно защо хората се чудят в каква валута да си направят.
    ---------------------------------------------------

    Да повторя - у нас резервации, интернет плащания и пр. се правят само с една карта, дебитна, която е към отделна сметка. Проблеми не е имало никакви, а не е като да не сме ходили по назапад от Люлин. Тази карта се държи само за това.

    Коментар


    • Не ти говоря за некакви умрели Visa Electron или Maestro. Говоря ти за истински Mastercard и VISA. Аз лично имам такава Mastercard. Отделно имам и Visa, тя си е кредитна. Ето виж за какво става въпрос:

      http://cards.rbb.bg/bg-BG/Private_Cu...ISA%20Classic/

      Коментар


      • Основно правило - Дебитните за пари в брой, кредитните за разплащане. По възможност в резлични валути.
        Кредитните карти, от златни нагоре имат достатъчно много екстри, които покриват таксата от 100-120 лева годишно при активно потребление. От там нататък да има или не лихва по кредитна карта е въпрос на личен избор

        Коментар


        • Пичове, не става въпрос за международност на дебитни карти. Просто, на много места не се приемат дебитни карти, особено за предплащане или по-дълъг период.

          Нормално е, защото в дебитната карта парите ги има сега, след 5 минути може и да ги няма.

          http://www.sixt.com/rental-services/rental-information/

          Conditions of Payment
          Flexi Tariff
          We accept all credit cards from internationally recognised credit card companies - such as American Express, Diners Club, Eurocard/Mastercard, Visa, JCB, Discover Card.
          We do not accept any prepaid cards or debit cards (Visa Electron).
          Vehicles from the PDMR group and higher as well as Special Cars can only be hired with a credit card accepted by Sixt or a Sixt credit/identification means. All other vehicle groups as well as Convertibles from the MTMR, CTMR and ITMR groups and Offroaders from the SFMR and FFMR groups can also be hiredwith a German girocard.
          Girocards cannot be used to pay for long-term hiring.
          Prepaid Tariff
          The following credit cards are accepted: Eurocard/Mastercard, AmericanExpress Card, VISA Card, Diners Card and JCB.
          We do not accept any prepaid cards or debit cards (Visa Electron).
          The renter must be the owner of the indicated credit card. The authorised driver details and method of payment will be confirmed at reservation stage and cannot be amended. The confirmed credit card should be valid and available for presentation on collection of the vehicle. All extra costs that occur during the car rental will be charged to this credit card.
          By booking a prepaid rate, the credit card will be charged before the start of rental, directly with the estimated total amount of rental. The amount that will be charged on your credit card comprises the price of the rental as well as all additional extra fees.
          The rental charge (plus any other charges agreed, e.g. exemptions from liability, delivery charges, airport charges etc.) plus Value Added Tax in the statutory amount applicable from time to time must, as a matter of principle, be paid in full for the agreed rental period, i.e. if the vehicle is collected late or returned early there shall be no refund.
          Generally
          A deposit of up to three times the hire price is charged to the chosen means of payment as a security. The deposit for high-value vehicles may differ. The exact deposit is determined on collection since the amount is dependent on the vehicle.

          Коментар


          • Поне се посмяхме в понеделник сутрин.

            Коментар


            • Става то, става... Защото има и международни ДЕБИТНИ карти Mastercard и VISA.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                Резервации, интернет плащания се правят и с дебитни карти
                Не съм против кредитите, лизингите и пр., но виждам прекалено много хора, които са се набутали, а нямат елементарна финансова култура. Тук присъстващите естествено правим изключение.
                Рентакар и хотел не става с дебитна карта!
                Ама който не ходи в чужбина - нЕма проблеми...
                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                Коментар


                • Големи глупости от уж финансово грамотни хора
                  С дебитна и кола се наема, и резервации, и покупки по интернет се правят.
                  Аз държа една карта, която се използва само за това, за нищо друго. Дори не мога да изтегля от АТМ, защото не й помня пин-а.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jikev Разгледай мнение
                    Стига плещи глупости!
                    Да карти, но и дебитните са такива.
                    В цяла Европа, и малка част от останалия свят дето съм бил се приемат дебитни карти.
                    Всички Визи Електрон са дебитни - паричите ми са вътре!
                    Ползвам и Мастеркард - също дебитна с парите ми!
                    Без овърдрафт и без кредити!
                    Всеки интернет сайт ги приема!
                    Ми чудесно,не знаех, явно аз съм морално остарял и си джиткам с кредитната от памтивека.
                    Ама скокни до Германия или Италия и си всеми кола под наем да те питам. Дебитната има кинти сега, ама за кола (сещам се за този пример и го споменавам) ти трябва ГАРАНЦИЯ за БЪДЕЩИ събития. Дебита днес го има утре го няма, ама като те щракнат камерите в Италия с + 50 км/ч отгоре и дойде сметката, тия дръпват от кредитната, не от дебитната, затуй ти искат кредитна, симпатяго. Айде, походи малко повече из Европа и ще разбереш нЕкои работи. Лека вечер
                    А, и имаш ли идея какви са гаранциите, дори за един Цитроен Ц1, дето твоята дебитна само ще ги мечтае...
                    Lian4o Private Equity Fund

                    Коментар


                    • Само ми обяснете, като пътувате навън, аджаба, как си правите резервациите ( ако не плащате кеш, де?) Навсякъде искат кредитна карта. Рент а кар как взимате, бе инвеститори? Как си плащате таксито, а? Да, в брой.Ама ноже и с картааа и си спестяваш бакшиша. Самолетен билет, как се чекирате он-лайн? Карти трябват, картии.
                      Стига плещи глупости!
                      Да карти, но и дебитните са такива.
                      В цяла Европа, и малка част от останалия свят дето съм бил се приемат дебитни карти.
                      Всички Визи Електрон са дебитни - паричите ми са вътре!
                      Ползвам и Мастеркард - също дебитна с парите ми!
                      Без овърдрафт и без кредити!
                      Всеки интернет сайт ги приема!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
                        Прав си. Пешо каза: "Хората които нямат самодисцплина и не могат да си контролират пороците трябва да бъдат обирани.А някои са такива баламурници че се присмиват на тези които им казват как ги обират." Напълно вярно, но аз не говоря за тях. Лека вечер на всички.
                        Лека!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                          …. За харчовете зад граница и спестяването на бакшишите си прав, има го и това с отстъпките в определени търговски вериги … имам в предвид друго, че в повечето случаи се очаква и разчита на последващото разпищолване от страна на картодържателите във всякакъв аспект и не е рядкост всъщност … то е като апетита и яденето, за същото говори и Бате Пешо до колкото го разбирам … и да, истината е въпрос на гледна точка, всеки си носи своята …
                          Прав си. Пешо каза: "Хората които нямат самодисцплина и не могат да си контролират пороците трябва да бъдат обирани.А някои са такива баламурници че се присмиват на тези които им казват как ги обират." Напълно вярно, но аз не говоря за тях. Лека вечер на всички.
                          Lian4o Private Equity Fund

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                            Резервации, интернет плащания се правят и с дебитни карти
                            Не съм против кредитите, лизингите и пр., но виждам прекалено много хора, които са се набутали, а нямат елементарна финансова култура. Тук присъстващите естествено правим изключение.
                            Мечтай си с дебитна...
                            Lian4o Private Equity Fund

                            Коментар


                            • Резервации, интернет плащания се правят и с дебитни карти
                              Не съм против кредитите, лизингите и пр., но виждам прекалено много хора, които са се набутали, а нямат елементарна финансова култура. Тук присъстващите естествено правим изключение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lpef Разгледай мнение
                                Всички сте прави. Това зависи от гледната точка на човек. Само ми обяснете, като пътувате навън, аджаба, как си правите резервациите ( ако не плащате кеш, де?) Навсякъде искат кредитна карта. Рент а кар как взимате, бе инвеститори? Как си плащате таксито, а? Да, в брой.Ама ноже и с картааа и си спестяваш бакшиша. Самолетен билет, как се чекирате он-лайн? Карти трябват, картии. Но да не спамя темата. Само за Бате Пешо, който е ценен от съфорумниците и аз не искам да го подценявам, та да споделя: Скапа ми се уред, който трябваше да сменя. Цена в магазина 1150. С бърз кредит 1350. Не е 30% нали? СФТРД тогава 1.95 левчета.(1.95х589=1148 лева) Това прави 589 артии х 0.19 стинки дивидент = 112 лева. + ръст досега до 2.75х589=1619 лева. Т. е. 1619-1148 = 471 + дивидента от 112 = 583 лева. - 200 лева разлика лихва за уреда = 380 чисти. Триста лева са нищо, много хора ще кажат, ама както смяташ за триста, тъй ще смяташ и за Хикс по триста.
                                Да нямаш два бона да извадиш, ехааа,ами имам ама за к'во да ги давам на сулю и пулю, най-ме кефят тия с боновете дет ги вадят, после слагат газ на Бе Ем Ве тата......
                                …. За харчовете зад граница и спестяването на бакшишите си прав, има го и това с отстъпките в определени търговски вериги … имам в предвид друго, че в повечето случаи се очаква и разчита на последващото разпищолване от страна на картодържателите във всякакъв аспект и не е рядкост всъщност … то е като апетита и яденето, за същото говори и Бате Пешо до колкото го разбирам … и да, истината е въпрос на гледна точка, всеки си носи своята …
                                Last edited by razbiratel; 29.09.2013, 18:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X