IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Използвате ли бързи кредити от небанкови институции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pasada Разгледай мнение
    Абе като нямаш друг избор, ползваш, какво да правиш?
    Лихвите наистина са относително високи, но и рискът за даващите бързи кредити също е висок. За 2-3 часа почти нищо не можеш да научиш за искащия пари, няма и никакъв залог насреща. Алтернативата на бързия кредит е потребителския банков кредит, но там не ти дават парите току-така, и искат някаква гаранция насреща, било залог, било поръчители, отделно трябва време, а понякога човек няма време.
    Я си представи примерно следния вариант: готина колежка се съгласява да я заведеш на вечеря, а до заплата има още време. Тогава отиваш и вземаш един бърз кредит, водиш колежката на вечеря, и т.н., а кредита връщаш на заплата.
    Ееее, това обра овациите
    Баси, да заведа колежка на вечеря, с което да получа лихва "една ку*ва на вечер"
    Last edited by Amsterdamm; 08.11.2013, 17:35.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

      Pasada, пари за ку*ви, еле па назаем, че и бърз кредит...вместо пари на такъв, по-добре усмирителна риза да му нахлузят.
      +1
      Last edited by Amsterdamm; 08.11.2013, 17:35.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pasada Разгледай мнение
        Абе като нямаш друг избор, ползваш, какво да правиш?
        Лихвите наистина са относително високи, но и рискът за даващите бързи кредити също е висок. За 2-3 часа почти нищо не можеш да научиш за искащия пари, няма и никакъв залог насреща. Алтернативата на бързия кредит е потребителския банков кредит, но там не ти дават парите току-така, и искат някаква гаранция насреща, било залог, било поръчители, отделно трябва време, а понякога човек няма време.
        Я си представи примерно следния вариант: готина колежка се съгласява да я заведеш на вечеря, а до заплата има още време. Тогава отиваш и вземаш един бърз кредит, водиш колежката на вечеря, и т.н., а кредита връщаш на заплата.
        пари за вечеря с хубава жена винаги има.......

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pasada Разгледай мнение
          ...
          Я си представи примерно следния вариант: готина колежка се съгласява да я заведеш на вечеря, а до заплата има още време. Тогава отиваш и вземаш един бърз кредит, водиш колежката на вечеря, и т.н., а кредита връщаш на заплата.
          и като наближи осми март - ипотека, понеже там няма как да минеш само с една вечеря

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            Знайте, че в цивилизования свят (Франция и др.) има нещо, което се нарича taux d'usure (максимално допустима лихва), която се задава от Централната банка всеки триместър и в момента
            за жилищни кредити е до 5.03%, а
            за потребителски кредити е между 10% (> 6000 евро) и 20% (< 3000 евро)
            http://translate.google.com/translat...cables&act=url
            Е как, тук се изреди половината банкерство да обяснява, че не е пазарна мярка тавана на лихвите.
            Pasada, пари за ку*ви, еле па назаем, че и бърз кредит...вместо пари на такъв, по-добре усмирителна риза да му нахлузят.
            Last edited by Amsterdamm; 08.11.2013, 17:35.

            Коментар


            • Абе като нямаш друг избор, ползваш, какво да правиш?
              Лихвите наистина са относително високи, но и рискът за даващите бързи кредити също е висок. За 2-3 часа почти нищо не можеш да научиш за искащия пари, няма и никакъв залог насреща. Алтернативата на бързия кредит е потребителския банков кредит, но там не ти дават парите току-така, и искат някаква гаранция насреща, било залог, било поръчители, отделно трябва време, а понякога човек няма време.
              Я си представи примерно следния вариант: готина колежка се съгласява да я заведеш на вечеря, а до заплата има още време. Тогава отиваш и вземаш един бърз кредит, водиш колежката на вечеря, и т.н., а кредита връщаш на заплата.

              Коментар


              • Абе хора, вие луди ли сте да ползвате БЪЛГАРСКИ бързи кредити, разрешени от БЪЛГАРСКО правителство !?!
                Направих си експеримент с този БЪЛГАРСКИ сайт: http://www.cashcredit.bg/

                Кредит 1000 лв 12 месеца: 184 лв/месец => 120% лихва
                Кредит 1000 лв 6 месеца: 265 лв/месец => 118% лихва
                Кредит 1000 лв 4 месеца: 351 лв/месец => 121% лихва
                Кредит 1000 лв 3 месеца: 438 лв/месец => 125% лихва
                Кредит 1000 лв 2 месеца: 615 лв/месец => 138% лихва
                Кредит 1000 лв 1 месеца: 1180 лв/месец => 216% лихва

                Знайте, че в цивилизования свят (Франция и др.) има нещо, което се нарича taux d'usure (максимално допустима лихва), която се задава от Централната банка всеки триместър и в момента
                за жилищни кредити е до 5.03%, а
                за потребителски кредити е между 10% (> 6000 евро) и 20% (< 3000 евро)
                http://translate.google.com/translat...cables&act=url

                Коментар


                • А какво мислите за новото уреголиране на бързите кредити?
                  Аз нещо не виждам какво още има да им реулират, таван на лихвите ли ще слагат, или какво? Все пак това не са банкови институции, които да ти искат документи за доходи и разходи до девето коляно, а са само институции отпускащи заеми в рамките на час. Разбирай, рисковете за даващите заемите са несравнимо по-големи. Някои банки като райфата и те направиха подобни продукти, явно натам е бъдещето.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                    Аа, нещо такова ми се случи в Турция, беше много странно. Но накрая доколкото помня едни обувки ми излязоха по-евтино през картата, отколкото щяха да са в кеш - обясниха ми, че е от превалутирането. Много странна случка беше.
                    за Турция, хич не е странно ), особено в периодите им, когато лирата се обезценяваше по няколко пъти на ден...
                    Магазините винаги си избират курс, който е по-изгоден за тях, а през картата минаваш по курса на официална платформа, но е възможна и обратно - зависи от ситуацията към момента, а и от банковите такси
                    Ако магазинът приеме официален курс, съвпадащ с този на банката ти, е по-изгодно да си платиш кеш в магазина ....поне в Турция на много места се приемат и евро и долари

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                      Аа, нещо такова ми се случи в Турция, беше много странно. Но накрая доколкото помня едни обувки ми излязоха по-евтино през картата, отколкото щяха да са в кеш - обясниха ми, че е от превалутирането. Много странна случка беше.
                      В 99% от случаите е по-изгодно с картата. Колкото и да те дерат банките, не могат да те дернат като Чейнч бюро Аз и кинти си тегля от банкомат през дебитна в чужбина

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Ми заради превалутиране по измислен курс. Макар че, в много случаи пак се връзва по изгодно. Особено в страни добре известни с чейнджа си, като Унгария и Чехия например По един начин те връткат през еврова, по друг през левова карта
                        Въпрос на личен избор наистина. Аз съм решил, че не мога без кредитни
                        Аа, нещо такова ми се случи в Турция, беше много странно. Но накрая доколкото помня едни обувки ми излязоха по-евтино през картата, отколкото щяха да са в кеш - обясниха ми, че е от превалутирането. Много странна случка беше.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                          за да не губиш от валутни курсове, но това има смисъл, ако често имаш плащания в няколко различни валути...иначе, превалутирането може и да не покрие разходите по подръжката на картата
                          Ясно.
                          Аз плащам предимно в евро, много рядко в долари, но като че ли една карта ми стига

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                            Защо?
                            Не се заяждам, просто винаги ми е било интересно защо хората се чудят в каква валута да си направят.
                            Ми заради превалутиране по измислен курс. Макар че, в много случаи пак се връзва по изгодно. Особено в страни добре известни с чейнджа си, като Унгария и Чехия например По един начин те връткат през еврова, по друг през левова карта
                            Въпрос на личен избор наистина. Аз съм решил, че не мога без кредитни

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                              Защо?
                              Не се заяждам, просто винаги ми е било интересно защо хората се чудят в каква валута да си направят.
                              за да не губиш от валутни курсове, но това има смисъл, ако често имаш плащания в няколко различни валути...иначе, превалутирането може и да не покрие разходите по подръжката на картата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Пичове, не става въпрос за международност на дебитни карти. Просто, на много места не се приемат дебитни карти, особено за предплащане или по-дълъг период.

                                Нормално е, защото в дебитната карта парите ги има сега, след 5 минути може и да ги няма.

                                http://www.sixt.com/rental-services/rental-information/
                                ...
                                така е, онлайн, освен самолетни билети и рентакар, на много места, дори хотел не можеш да резервираш с дебитна, напр. Холандия
                                Само ми е чудно, защо там, където приемат само кредитни за онлайн разплащане, но на някои места са включили и пейпал, пък там можеш и дебитна да регистрираш...

                                Коментар

                                Working...
                                X