IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Използвате ли бързи кредити от небанкови институции?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
    Почти седем часа стои тази реклама и няма реакция...
    Благодаря за сигнала! Това дребното "цък" не го видях.

    Коментар


    • Почти седем часа стои тази реклама и няма реакция...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ve6ter Разгледай мнение
        Внимавайте с Париба лични финански пробутват и други услуги чрез договорите си за бързи кредити.
        Blow job има ли?

        Коментар


        • Внимавайте с Париба лични финански пробутват и други услуги чрез договорите си за бързи кредити.

          Коментар


          • Домакинствата дължаха на дружествата извън банковата система, които са специализирани в кредитиране:
            1)
            - в края на 2008г. жилищни кредити на стойност 998,274 хиляди лв.
            2)
            - в края на юни 2015г. жилищни кредити на стойност 191,601 хиляди лв.
            Тоест за по-малко от 7 години има спад от над 806 милиона лв.





            Честито на всички, които си въобразяваха, че някакви аматьорчета могат да контролират сериозен дял от жилищното кредитиране в България!


            http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm
            http://www.bnb.bg/PressOffice/POStat...m?forYear=2015

            Коментар


            • бързи кредити ползване

              Да, колкото да не ми се иска, и аз съм прибягвал до тези заеми, но важното е да се справиш с навременното им погасяване, иначе влизат и спасяват положението

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dreams777 Разгледай мнение
                Здравейте,

                Съгласна съм с мнението ви, никак не ми е приятно да се налага да тегля бързи кредит, но понякога се налага. Днес изтеглих от НетКредит, заради гратисния период от две седмици без лихва, ако върнеш кредита в срок.
                Обръщала съм се към тях и преди и всичко беше наред, надявам се и сега да е така..
                Рушняци има ли у фирмата?

                Коментар


                • Здравейте,

                  Съгласна съм с мнението ви, никак не ми е приятно да се налага да тегля бързи кредит, но понякога се налага. Днес изтеглих от НетКредит, заради гратисния период от две седмици без лихва, ако върнеш кредита в срок.
                  Обръщала съм се към тях и преди и всичко беше наред, надявам се и сега да е така..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pasada Разгледай мнение
                    Я си представи примерно следния вариант: готина колежка се съгласява да я заведеш на вечеря, а до заплата има още време. Тогава отиваш и вземаш един бърз кредит, водиш колежката на вечеря, и т.н., а кредита връщаш на заплата.
                    Че що за инвеститор е тоя дето чака на заплата... за една вечеря?!

                    Колкото до бързите кредити с мутри не се занимавам, проблема не са само лихвите. Има и куп други неприятности които можете да си създадете.

                    Кредитните карти са съвсем друг въпрос и нямат нищо общо с бързите кредити. Разликата е че кредитната карта обикновено ви е издадена от банка на която имате доверие и върху която се упражнява някакъв контрол. Бързите кредити се раздават от разни лихвари и мутри.

                    Според мен бързите кредити са за съвсем изпаднали хора и изобщо нямат място за обсъждане във форум предназначен за инвеститори. Тази нова тенденция с бързите кредити ще доведе до още по голямо обедняване на хората в България.

                    Напълно ми е ясно, че когато човек върне годишна лихва 200% върху малка сума и за кратък срок (примерно 1 месец) му се струва, че не е много, но ако си направи една елементарна сметка, ще разбере, че това всъщност е огромна сума за 1 година. Тия пари се натрупват... неусетно в началото, но после стават като снежна топка. Неотложните плащания стават все по належащи... а заплатите все по далече.

                    Коментар


                    • Браво!

                      http://ruse.dir.bg/news.php?id=15553593
                      Глобиха ги, техната вера......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение
                        Аз на жени сметки не плащам. Нали искат да са равни с мъжете. Да си плаща каквото е яла.
                        Вие големи скръндзи се събрахте тука бе! Аз на обяд още черпя с удоволствие понякога по 3-4 колежки наведнъж.
                        И профанизирахте темата! Що се отнася до бързите кредити, аз съм убеден, че 80% от ползвателите им са хора в крайна нужда и въпреки, че са наясно с високите лихви и такси, нямат друга възможност да вземат КЕШ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pasada Разгледай мнение
                          ... Я си представи примерно следния вариант: готина колежка се съгласява да я заведеш на вечеря, а до заплата има още време. Тогава отиваш и вземаш един бърз кредит, водиш колежката на вечеря, и т.н., а кредита връщаш на заплата.
                          Аз на жени сметки не плащам. Нали искат да са равни с мъжете. Да си плаща каквото е яла.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pasada Разгледай мнение
                            Абе като нямаш друг избор, ползваш, какво да правиш?
                            Лихвите наистина са относително високи, но и рискът за даващите бързи кредити също е висок. За 2-3 часа почти нищо не можеш да научиш за искащия пари, няма и никакъв залог насреща. Алтернативата на бързия кредит е потребителския банков кредит, но там не ти дават парите току-така, и искат някаква гаранция насреща, било залог, било поръчители, отделно трябва време, а понякога човек няма време.
                            Я си представи примерно следния вариант: готина колежка се съгласява да я заведеш на вечеря, а до заплата има още време. Тогава отиваш и вземаш един бърз кредит, водиш колежката на вечеря, и т.н., а кредита връщаш на заплата.
                            Ние за такива работи пари не взимаме...от убавите колежки
                            Last edited by Бате Пешо; 08.11.2013, 22:48.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                              Хора, чета коментарите и се плаша, честно. Как може хора, в 21 век, четящи Инвестор да не правят разлика между бърз кредит и кредитна карта? Как може тези хора да са толкова уплашени (неразбиращи) съвременните финансови услуги, че без да са ползвали никога кредитна карта, да не искат и да чуят за това и да повтарят в транс "Кредит -НЕ,Кредитна карта - НЕ, Лизинг -НЕ" някакъв див страх. Тва баба ти ли те е наплашила така?
                              Ползвам кредитна карта понеже е удобно и изгодно. Имам 45 дена гратисен период, през който не дължа 1 стотинка лихва. Що да не харча цял месец парите на банката, докато моите си седят на депозит с висока лихва? Има такса да, но както някой каза, имам екстри, с които, при активно потребление ми връщат двойно парите за таксата, а картата ми даже не е златна или сребърна, а най-обикновена. От време на време хващам накаква промоция и я ме черпят бонбонки, я някой % отстъпка някъде.. не че кой знае ама що пък не? Изкарах си я като дългогодишен клиент на банката без да минавам никакви процедури по одобрения... мега доволен съм, просто зная как да я ползвам, прочел съм си условията и пари от банкомат с нея НЕ ТЕГЛЯ! 5 лева +% такса.. не, мерси
                              Абсолютно си прав! И аз им се чудя на тия чугунени глави дето не използват кредитна карта, а само реват срещу кредитирането. Понякога и аз си мисля за тях, че са възпитани на село от баба и дядо черпили ги банички с омазаната зелена книжка на ДСК. Сега знаеш ли колко е лихвения процент по тези зелени книжки? 0,01%.
                              Банкерката ми каза усмихвайки се, че още сума ти народ ги ползва!!!!!!!!
                              И ти чакаш от тях финансова грамотност

                              Коментар


                              • Леле Мамамлев

                                Хора, чета коментарите и се плаша, честно. Как може хора, в 21 век, четящи Инвестор да не правят разлика между бърз кредит и кредитна карта? Как може тези хора да са толкова уплашени (неразбиращи) съвременните финансови услуги, че без да са ползвали никога кредитна карта, да не искат и да чуят за това и да повтарят в транс "Кредит -НЕ,Кредитна карта - НЕ, Лизинг -НЕ" някакъв див страх. Тва баба ти ли те е наплашила така?
                                Ползвам кредитна карта понеже е удобно и изгодно. Имам 45 дена гратисен период, през който не дължа 1 стотинка лихва. Що да не харча цял месец парите на банката, докато моите си седят на депозит с висока лихва? Има такса да, но както някой каза, имам екстри, с които, при активно потребление ми връщат двойно парите за таксата, а картата ми даже не е златна или сребърна, а най-обикновена. От време на време хващам накаква промоция и я ме черпят бонбонки, я някой % отстъпка някъде.. не че кой знае ама що пък не? Изкарах си я като дългогодишен клиент на банката без да минавам никакви процедури по одобрения... мега доволен съм, просто зная как да я ползвам, прочел съм си условията и пари от банкомат с нея НЕ ТЕГЛЯ! 5 лева +% такса.. не, мерси

                                Коментар

                                Working...
                                X