IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Trading room в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Аз не виждам логика от подобно сборище. Търговията е самотно занимание за единаци, а не сбирка на бялото братство или някоя секта.
    Ето я и логиката! Много си прав, на мен просто ми омръзна да търгувам сам.

    В залата за търговия от отворен тип всеки си има компютър, взема си сам решенията и търгува. В свободното време обаче може да се дебатира, обменя се инфо и прочие. Така всички са максимално информирани, но в никакъв случай не се взимат и гласуват общи решения за инветиция. Може да се споделя и помага, но вески си носи отговорността за портфейла.

    Но най-важното -- не си сам в тази работа! Все пак човекът е обществено животно

    Коментар


    • Черкезов ...каква медитация колега...тука става дума за правила и тяхното следване ...останалото е КОМАР С МЕНСТРУАЦИА....извиниме за израза....но занулен акаунт е точно това.Искаш ли дати кажа че един треидър от доста известна компания в БГ ми сложи тренд линиа на къс тренд от долу за подкрепа име убеждаваше да чакам ....тоя същия съм го виждал и по ТВ....и тои се има за добър....за съжаление.И ако сме в една стая какво правим.
      Животът е огледало.....усмихвай се

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Аз не виждам логика от подобно сборище. Търговията е самотно занимание за единаци, а не сбирка на бялото братство или някоя секта.
        Целта на подобно сборище не е да мислят заедно над една акция или валута,а да си поделят огромните разходи за информация ,стабилен интернет и т.н . Сигурно знаеш,че Блумбърг има платена версия,която ти със сигурност нямаш на своя телевизор,нито пък имаш сателитна интернет връзка,дублирана поне 3 пъти и други екстри,които трудно можеш да си позволиш сам,а дори и да можеш е напълно безсмислен огромен финансов разход.
        Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
        私は最高のトレーダーだ

        Коментар


        • http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
            не ислиш ли че 6 глави мислят по добро от една?
            Не! От 10 глави поне 9 са скарани с мисленето. Борсата е единственото място където няма и не може да има групово мислене понеже мислят ли 6 човека еднакво, това значи, че мислят грешно.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              Аз не виждам логика от подобно сборище. Търговията е самотно занимание за единаци, а не сбирка на бялото братство или някоя секта.
              Вярно! Всеки работи за себе си освен, ако не правят фондче

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                не ислиш ли че 6 глави мислят по добро от една?
                е вие като бяхте цял екип какво измислихте
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Аз не виждам логика от подобно сборище. Търговията е самотно занимание за единаци, а не сбирка на бялото братство или някоя секта.
                  не ислиш ли че 6 глави мислят по добро от една?
                  Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                  Коментар


                  • Аз не виждам логика от подобно сборище. Търговията е самотно занимание за единаци, а не сбирка на бялото братство или някоя секта.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                      Черкезов ти ме обиваш .....имахте екип от треидъри а нямахте учител..е вие този екип от какво разбирахте нали сте треидъри или несте ...Неразбрах
                      Те бяха трейдъри от няколко години, а трейдинга е изкуство за което ти трябва цял живот учител, също като при медитацията.
                      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                        Черкезов ти ме обиваш .....имахте екип от треидъри а нямахте учител..е вие този екип от какво разбирахте нали сте треидъри или несте ...Неразбрах
                        Колкото и да са разбирали, ако в руума са работили 2008г. ми е въпросително търговията къде е била - БФБ Eur, Nyse или др.? Раздялата с отбора след потапянията ли е

                        Коментар


                        • Черкезов ти ме обиваш .....имахте екип от треидъри а нямахте учител..е вие този екип от какво разбирахте нали сте треидъри или несте ...Неразбрах
                          Животът е огледало.....усмихвай се

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
                            При така поставен въпрос, да в София има поне 3-4 такива стаи,но те се причисляват към институционалните,защото не са със свободен достъп.
                            Как са организрани - Събират се от 3 до 30 ++++++++++ може и 3000 ,но аз знам за 2 които са с по 16- 30 човека. Наемат помещение,оборудват го и един от всички тях,подписва договор с чуждестранен брокер,в случая канадец. Депозита,който трябва да се внесе при съответния брокер е между 20 000и 200 000 $, в зависимост от обемите на търгуваните акции. Отделно ,всеки един от трейдърите плаща по около 300-400 долара месечно за ползване на софтуера за търгуване. Търгуват с префиренциални акции на NYSE. Това е от инфо от първа ръка
                            Изключително интересна информация, skorpio! Благодаря ти!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                              Пусни анкета към темата и да ги питаш колко човека ще се присъединят към стаята за да знаеш колко голяма да търсиш?
                              Направено!

                              Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                              Аз бях създал една подобно стая преди 3 години но нямахме добър учител и екипа от трейдъри се разпадна.
                              Това е интересно!
                              Моето мнение е, че е редно, макар и да са пряко зависими, обучението и търговията да са отделни дейности.
                              Мисля, че сносен учител може да се намери

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от realdrago Разгледай мнение
                                Здравейте колеги съфорумци,

                                обръщам се към вас с въпрос има ли трейдинг руум в София и околностите?
                                Илиянци
                                Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

                                Коментар

                                Working...
                                X