IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Trading room в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз ще ви доставя вендинг автомати А ще се пуши лЕ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от realdrago Разгледай мнение
      Ето я и логиката! Много си прав, на мен просто ми омръзна да търгувам сам. В залата за търговия от отворен тип всеки си има компютър, взема си сам решенията и търгува. В свободното време обаче може да се дебатира, обменя се инфо и прочие. Така всички са максимално информирани, но в никакъв случай не се взимат и гласуват общи решения за инветиция. Може да се споделя и помага, но вески си носи отговорността за портфейла. Но най-важното -- не си сам в тази работа! Все пак човекът е обществено животно
      Точно, че човекът е обществено животно, тук са струпани 4 милиона години в които природата ни е внушавала, че само в група шансовете за оцеляване са по-високи. На борсата обаче не е така. Тук принадлежността към стадото е пагубно. 90% от търговците, независимо какви са, вземат като цяло в течение на времето грешни решения. Едва 5-10 % са тия които печелят. От тук следва - С кого точно да си споделяш и какво точно? "Купих това и това, защото смятам еди какво си..." - ако ти си прав, е по-вероятно тия до теб, да те вземат за идиот (както и става - виж само коментарите в Инвестора), а после, ако си прав, да те намразят затова, че ти си спечелил, а те са загубили (Пак виж коментарите тук), както и става. Тони Плъмър го бе написал много добре навремето. "Печелившите са обречени да са самотници". Има и друго, ако ще се събираме само заради това да си имаме компания, не е ли по-добре човек да си вземе куче или котка, като иска общество, вместо някой който ще му наднича в компа през час и ще досажда с "Кво прайм сега?" А след работа, по-добре излез заведи жена си на кафе, изпий с някое момиче едно питие, вместо със сборище от кочове да обсъждате търговията като запалянковци мач. Поне така мисля.
      Last edited by Jay Gould; 01.04.2013, 16:19.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
        Я си представете търговия без спред? Кой би се отказал от такава екстра. Истината е , че търгуваме валута и измислени акции,защото не можем да си позволим да се наместим при големите играчи. Когато сте група,това става много по лесно...и евтино
        Това е единствения голям +, че заради големия оборот може да се издейства примерно 0.5 пипса ефективен спред на евро/долар да кажем.

        Но много скоро ще има викове от вида, аз въртя 20 милиона оборот, пък ти 3, значи дай пари.

        Коментар


        • Р Драго....когато направиш тая стая ти от какво ще печелиш....кои плаща наем ток чистачка и сот
          Животът е огледало.....усмихвай се

          Коментар


          • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
            ...
            Ако няма да скалпираш пазара и да искаш да се състезаваш със скалпиращи програми не виждам полза от платени версии на Блумбърг, нито сателитни Интернет връзки. Казвал съм го преди години още, в редките случаи в които спира примерно нета, звъня на брокера по телефона и си довършвам сделката или закривам позиция.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Я си представете търговия без спред? Кой би се отказал от такава екстра. Истината е , че търгуваме валута и измислени акции,защото не можем да си позволим да се наместим при големите играчи. Когато сте група,това става много по лесно...и евтино
              Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
              私は最高のトレーダーだ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                Риал драго.....тоест тия които могат да носят на главата си и обяснават на тия каде немогат...Защо даго правят за кеф ....ТИСЕ обърка приател....
                Хмммм....опитвам се намеря причина да не го правя...

                Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                В залата ще има само начинаещи
                Доколкото разбирам подобно място няма в София, следователно няма статистика. Въпреки всичко на такова място всеки е добре дошъл.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                  Скорпи при ТА и треидването има пазари и пазари....НА някои ликвидни пазари инфо нени трябва...А другите неги търгуваме СИПИ И ЕВРО$ останалото е маниполациа .....и от там става минструациа ..А и каква е разликата от пет позиции на пет места или две със същият обем на петте но на правилното място
                  Аз също търгувам по ТА,дублирането на нета ми е с една флашка , оправям се с каквото имам под ръка,но не отхвърлям груповите оргии
                  пп - ниско ликвидните пазари носят огромни пари, това че не ги търгуваш, не е основание да ги подценяваш
                  Last edited by skorpio; 01.04.2013, 15:45.
                  Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                  私は最高のトレーダーだ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                    Moже и да е интересно, но като се замисля как мразя шум и как съм забранил при затворена врата да се влиза в офиса ми. Особенно ако скалпирам американска сесия, най-много да го отнесе някой от останалите посетители на руума.
                    Хахаха Разбирам те, наистина може да не идеалното място за скалпери. Те наистина имат нужда от много спокойствие и концентрация.Но не казвам, че това е обществена говорилня
                    Last edited by realdrago; 01.04.2013, 15:49.

                    Коментар


                    • Скорпи при ТА и треидването има пазари и пазари....НА някои ликвидни пазари инфо нени трябва...А другите неги търгуваме СИПИ И ЕВРО$ останалото е маниполациа .....и от там става минструациа ..А и каква е разликата от пет позиции на пет места или две със същият обем на петте но на правилното място
                      Животът е огледало.....усмихвай се

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от skorpio Разгледай мнение
                        Сигурно знаеш,че Блумбърг има платена версия,която ти със сигурност нямаш на своя телевизор
                        Има ли друга освен тази? Bloomberg.com/tv/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от realdrago Разгледай мнение
                          Ето я и логиката! Много си прав, на мен просто ми омръзна да търгувам сам.

                          В залата за търговия от отворен тип всеки си има компютър, взема си сам решенията и търгува. В свободното време обаче може да се дебатира, обменя се инфо и прочие. Така всички са максимално информирани, но в никакъв случай не се взимат и гласуват общи решения за инветиция. Може да се споделя и помага, но вески си носи отговорността за портфейла.

                          Но най-важното -- не си сам в тази работа! Все пак човекът е обществено животно
                          Moже и да е интересно, но като се замисля как мразя шум и как съм забранил при затворена врата да се влиза в офиса ми. Особенно ако скалпирам американска сесия, най-много да го отнесе някой от останалите посетители на руума.

                          Коментар


                          • Риал драго.....тоест тия които могат да носят на главата си и обяснават на тия каде немогат...Защо даго правят за кеф ....ТИСЕ обърка приател....В залата ще има само начинаещи
                            Животът е огледало.....усмихвай се

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kotara22 Разгледай мнение
                              Скорпио ...те правилата са едни за всички графики...Ако си мислиш че Блумберг знаят повече от нас....Бъркаш колега....
                              Хаха ,майтапчия. От теб не знаят, но аз нямам такива претенции да съм запознат с всяка информация която излиза ежесекундно
                              Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
                              私は最高のトレーダーだ

                              Коментар


                              • Скорпио ...те правилата са едни за всички графики...Ако си мислиш че Блумберг знаят повече от нас....Бъркаш колега....
                                Животът е огледало.....усмихвай се

                                Коментар

                                Working...
                                X