IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Butch Разгледай мнение
    Всички банки са един дол дренки, приготви си такса 20-25 ойро...
    Това дори превода да е между 2 банки в България!

    Интересно как от ЕС (Австрия, тествано) превода до БГ в ойро е цифром и словом 0.50 цента!

    Като въведоха IBAN-те, това обясняваха, как преводите в целия ЕС ще са все едно вътрешнобанкови преводи, но уви, за пореден път ни дерат.
    На пълно съм съгласен с този коментар!
    Врати Vrati

    Коментар


    • Всички банки са един дол дренки, приготви си такса 20-25 ойро...
      Това дори превода да е между 2 банки в България!

      Интересно как от ЕС (Австрия, тествано) превода до БГ в ойро е цифром и словом 0.50 цента!

      Като въведоха IBAN-те, това обясняваха, как преводите в целия ЕС ще са все едно вътрешнобанкови преводи, но уви, за пореден път ни дерат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mussi Разгледай мнение
        Пич,всички банки предлагат Частно Банкиране.
        Вземи си един банкер/банкерка и ще ти е мирна главата и няма да се занимаваш с глупости и да ревеш по форумите,че не си чел ...

        Така де,така,и за това удоволствие ще плащаш по 20 лева на 3 месеца(справка-банка ДСК,я).....
        „Няма значение, колко пари правиш на пазарите, важното е да успееш да ги запазиш”
        Джеси Ливърмор

        Коментар


        • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
          За съжаление в момента се чувствам обслужен точно като в кварталната бакалия, само дето "подхлъзването" е в пъти по-голямо . За мен е неприемливо да не ме уведомят предварително колко ще трябва да платя, дори и да не съм попитал изрично, а аз попитах няколко пъти.

          Да ще поискам да видя Swift съобщението, може пък и да разбера нещо. Когато ми казват да дам ей така от нищото 40 лева искам да видя за какво съм ги дал. Не приемам обяснението, че нещата са твърде сложни и не мога да ги разбера. Всичко на тая свят е направено от хора и за хора. Сляпото доверие винаги ти излиза през носа, както на мен в момента. Тъй и тъй плащам за урока, поне да науча нещо

          Колкото за коментара, че банките не лъжат за 2-3 евро - за съжаление моя опит с банките показва, че точно това правят нонстоп и най-лошото е, че редовно ти го завират изневиделица. Никога, ама никога не са ме информирали предварително за всички разходи, които трябва да направя. Пример:

          Тегля кредит енергийна ефективност и разбира се ми обясняват, че лихвата по кредита ще е по-малка ако го изтегля в евро. Аз казвам - ОК. Подписваме договора за кредита и ми прасват едно листче да подпиша за откриване на сметка в евро. Защо викам аз, нали си имам сметка при вас в лева. Не, не може така, трябва да има сметка в евро. Изненада.
          Какво да правя, вече съм се хванал на хорото и викам ОК. Ама трябва да поддържате някаква наличност по тая сметка в евро при откриването - заредете я с 10 евро. Изненада.
          Пак викам ОК. След това през интернет банкирането виждам, че всеки месец ми взимат по 1 евро за обслужване на новата ми сметка. Изненада.
          Никой така и не реши да ми ги каже всички тези неща предварително. Разбира се, че аз съм си виновен, да съм чел и т.н. Нищо, че го няма в договора, то го има в общите условия. Ама ние ги сменяме тях когато решим и не те уведомяваме. То си е твоя работа да проверяваш ежедневно и ежечасно на интернет страницата на Банката.
          Платих си кредита в рамките на 6 месеца и си викам, ще ми закрият сметката автоматично сега, нали заради кредита я открихме. Само, че понеже вече ги видях как действат (не, че са кварталната бакалия и не, че те лъжат за 2-3 евро) реших аз да попитам, ще ми закрият ли сметката. Служителката в банката вика - не, вие сам трябва да подадете молба да ви я закрием. Речено сторено, подавам молба да ми закрият сметката и служителката ми вика - внесете 10 лева на касата. Изненада.
          Как стояли нещата, щом я закривам преди да е изтекла 1 година от откриването дължа такса 10 лв.

          Да не говорим какви обменни курсове държат и по които автоматично ти обменят парите. Не, че са за 2-3 евро ...

          Така, че банките какви са, ние много добре знаеме
          Пич,всички банки предлагат Частно Банкиране.
          Вземи си един банкер/банкерка и ще ти е мирна главата и няма да се занимаваш с глупости и да ревеш по форумите,че не си чел ...
          Only God Can Judge me...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
            При нареждане на валутен превод и когато разноските са за сметка на наредителя, банката на бенефициента си изисква таксите от банката на наредителя. Всичко става през SWIFT и банката на наредителя получава MT съобщение с дължимата сума, която следва да се плати. Това не е квартална бакалия за да те лъжат с 2-3 евро! Дори да ти представят Swift съобщението с което са си поискали таксите пак нищо няма да разбереш!
            За съжаление в момента се чувствам обслужен точно като в кварталната бакалия, само дето "подхлъзването" е в пъти по-голямо . За мен е неприемливо да не ме уведомят предварително колко ще трябва да платя, дори и да не съм попитал изрично, а аз попитах няколко пъти.

            Да ще поискам да видя Swift съобщението, може пък и да разбера нещо. Когато ми казват да дам ей така от нищото 40 лева искам да видя за какво съм ги дал. Не приемам обяснението, че нещата са твърде сложни и не мога да ги разбера. Всичко на тая свят е направено от хора и за хора. Сляпото доверие винаги ти излиза през носа, както на мен в момента. Тъй и тъй плащам за урока, поне да науча нещо

            Колкото за коментара, че банките не лъжат за 2-3 евро - за съжаление моя опит с банките показва, че точно това правят нонстоп и най-лошото е, че редовно ти го завират изневиделица. Никога, ама никога не са ме информирали предварително за всички разходи, които трябва да направя. Пример:

            Тегля кредит енергийна ефективност и разбира се ми обясняват, че лихвата по кредита ще е по-малка ако го изтегля в евро. Аз казвам - ОК. Подписваме договора за кредита и ми прасват едно листче да подпиша за откриване на сметка в евро. Защо викам аз, нали си имам сметка при вас в лева. Не, не може така, трябва да има сметка в евро. Изненада.
            Какво да правя, вече съм се хванал на хорото и викам ОК. Ама трябва да поддържате някаква наличност по тая сметка в евро при откриването - заредете я с 10 евро. Изненада.
            Пак викам ОК. След това през интернет банкирането виждам, че всеки месец ми взимат по 1 евро за обслужване на новата ми сметка. Изненада.
            Никой така и не реши да ми ги каже всички тези неща предварително. Разбира се, че аз съм си виновен, да съм чел и т.н. Нищо, че го няма в договора, то го има в общите условия. Ама ние ги сменяме тях когато решим и не те уведомяваме. То си е твоя работа да проверяваш ежедневно и ежечасно на интернет страницата на Банката.
            Платих си кредита в рамките на 6 месеца и си викам, ще ми закрият сметката автоматично сега, нали заради кредита я открихме. Само, че понеже вече ги видях как действат (не, че са кварталната бакалия и не, че те лъжат за 2-3 евро) реших аз да попитам, ще ми закрият ли сметката. Служителката в банката вика - не, вие сам трябва да подадете молба да ви я закрием. Речено сторено, подавам молба да ми закрият сметката и служителката ми вика - внесете 10 лева на касата. Изненада.
            Как стояли нещата, щом я закривам преди да е изтекла 1 година от откриването дължа такса 10 лв.

            Да не говорим какви обменни курсове държат и по които автоматично ти обменят парите. Не, че са за 2-3 евро ...

            Така, че банките какви са, ние много добре знаеме
            Last edited by simo.smo; 13.03.2013, 14:14.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
              При нареждане на валутен превод и когато разноските са за сметка на наредителя, банката на бенефициента си изисква таксите от банката на наредителя. Всичко става през SWIFT и банката на наредителя получава MT съобщение с дължимата сума, която следва да се плати. Това не е квартална бакалия за да те лъжат с 2-3 евро! Дори да ти представят Swift съобщението с което са си поискали таксите пак нищо няма да разбереш!
              Каке, ти от луната ли падаш бре не било бакалия а??? Я сметни 2-3 ойро по 0.5 - 1 мио колко праи а? И викаш баМките не ги щат тия дребни суми

              Коментар


              • Първоначално изпратено от irena Разгледай мнение
                При нареждане на валутен превод и когато разноските са за сметка на наредителя, банката на бенефициента си изисква таксите от банката на наредителя. Всичко става през SWIFT и банката на наредителя получава MT съобщение с дължимата сума, която следва да се плати. Това не е квартална бакалия за да те лъжат с 2-3 евро! Дори да ти представят Swift съобщението с което са си поискали таксите пак нищо няма да разбереш!
                Бреййййййй - колко сложно било
                Пък ние (клиентите) колко сме ТЪПИ
                Ами карайте го все така Иренке и не се чудете като Ви намалява работата
                За сметка на това рекламите Ви се УВЕЛИЧАВАТ - нЪл Тъй
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • При нареждане на валутен превод и когато разноските са за сметка на наредителя, банката на бенефициента си изисква таксите от банката на наредителя. Всичко става през SWIFT и банката на наредителя получава MT съобщение с дължимата сума, която следва да се плати. Това не е квартална бакалия за да те лъжат с 2-3 евро! Дори да ти представят Swift съобщението с което са си поискали таксите пак нищо няма да разбереш!

                  Коментар


                  • Да включват и суифта, но неприятното е, че не можеш да си го разпечаташ от банкирането, а трябва да ти го пращат по e-mail или да си ги взимаш на хартия от клона. За разходите на получателя незнам как стоят нещата, плащам си колкото е сумата по инвойс, а колко получават контрагентите и дали им удържат нещо не мога да кажа.
                    Ей тва е Таргет 2 http://en.wikipedia.org/wiki/TARGET2

                    Коментар


                    • Благодаря за отговорите. Да днес ще ги питам точно колко е са разходите на отсрещната банка и дали могат да ми покажат документ. Аз и по телефона питах, за какво са тия разходи и отговора беше в стил - Ами не знам, тука пише само: "Bank of ... expenses ...". Та сигурно пак ще ме пратят в 10-та глуха

                      Но пак да попитам, значи от вашия опит и през други банки като правите преводи, пак се начисляват разходи и за получателя така ли?

                      ДБанк - 7 евро, освен swift-a (който е 8 евро Райфайзен), включва ли и разходи за получателя?

                      Какво е Таргет 2?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Big Stan Разгледай мнение
                        Айде малко инфо и от мен. Понеже доставчиците ми са от ЕС, имам наблюдения само върху тези преводи. Най евтиното до сега, което съм открил е в ДБанк - 7 евро по ТАРГЕТ 2, без ограничение на сумата. Парите се получават още същия ден.
                        Благодарско за инфото
                        ДБанк - не съм запознат - макар че от 5-6 месеца ми се въртеше в главата да проверя.
                        Тези 7 евро - включват ли и суифта? Защото повечето банки искат около 5 евро само за суифт?
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • Обичайно е да има и разноски при получаването на парите. Не е задължително, но се практикува доволно често.

                          По тази причина, при нареждането на превода винаги се поставя и въпрос за това, кой ще поеме тези разходи.
                          Вариантите са три, наредител, бенефициент или споделени.
                          Най-масовият случай е, всеки си плаща това, което му иска неговата банка. Тоест - споделено.
                          Вярно, че реален платец може да се окаже едно и също лице.
                          Когато стои и от двете страни и просто захранва своя сметка.
                          Няма нищо извънредно да се поиска информация.

                          В твоя случай гледам субективно на ситуацията по следния начин.
                          Сайтът ти е дал номер на сметка, по която да преведеш. Ти я възприемаш като твоя сметка. По-скоро става дума за някаква твоя партида, която е в рамките на една обща сметка, която обслужва сайта.
                          Тези 2-3 евро, които са ти съобщили от сайта е такса за административно обслужване на партидата ти (операцията) и това са пари, които прибира самата компания, която стои зад този сайт.

                          Нещото, което вероятно са премълчала, че в цялата операция има отделно и банка, в която е самата сметка. Банката и тя иска своето.
                          За заверка на сметки при трансгранични преводи се събира такса (почти винаги).
                          Поинтересувай се за тарифата на тази банка и колко е таксата за заверка на сметка.
                          Ако откриеш нещо различно от това, което са ти снесли - 19 евро., тогава може и да те изработват.

                          Успех!

                          Коментар


                          • Айде малко инфо и от мен. Понеже доставчиците ми са от ЕС, имам наблюдения само върху тези преводи. Най евтиното до сега, което съм открил е в ДБанк - 7 евро по ТАРГЕТ 2, без ограничение на сумата. Парите се получават още същия ден.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
                              Да се включа и аз по темата. Прочетох тук, че ИАБ е най-добре за преводи в чужбина и отидох на място да се ориентирам. В началото всичко беше супер - само 5 евро за преводи до 1000 евро. Препоръчват ти да си отвариш сметка депозит тъй като е без такса, а обикновенната разплащателна сметка има такса обслужване. То било едно и също ако ще правиш преводи. Абе с 2 думи на пръв поглед излиза, че наистина 5 евро е превода и само толкова.

                              Като тръгнахме да описваме превода обаче и банковата служителка ме пита - а таксите за отсрещната страна кой ще ги поеме? И аз мигам насреща и - кви такси за отсрещната страна, нали аз пращам парите и аз плащам? Ами има такси и за отсрещната - може да ги сложим, че те ще си ги поемат.

                              Значи превода беше за захранване на моя сметка в чужд сайт, така че на мен ми беше ясно, че всякакъв вид разходи ще са за моя сметка. За това и казах да ги пише за моя сметка разходите и я питах колко горе долу ще са тия разходи. Насреща ми се казва - ами не знам . Шах с пешката. Почнахме да обсъждаме и понеже на чуждия сайт беше написано, че при банкови преводи таксата, която те си отдържат е 1,5 евро, аз предположих, че това е тази такса. Викам и - сигурно това е същата такса, може би ще е около 2-3 евро ще е. Та ми вика - ами не знам, сигурно.

                              Та написахме за моя сметка да са всички такси, за всеки случай. Все пак в бланката за превода пишеше, че ако реша да откажа превода поради някаква грешка в последствие, всички разходи по връщането на парите са си за моя сметка. Предположих, че ако отсреща ми откажат да приемат превода заради 2-3 евро такси, пак разходите ще са за моя страна, така че реших да играя на сигурно.

                              Днес ми звънят от банката и ми казват - правихте превод, бяхте оставили допълнително пари за разходите на отсрещната страна, но те не стигат. Разходите са 19 евро и нещо . Изненадааа ))

                              Та така на практика превода ми през ИАБ излезе около 25 евро, колкото и по другите банки. Ще ми е интересно някой ако е правил превод в чужбина през друга банка да ми каже, има ли такова понятие като "разходи на отсрещната страна"? Започвам да си мисля, че тия ИАБ пишат, че превода е 5 евро, но реално просто разбиват разходите на 2 части - 5 евро за българската страна и 20 евро за отсрещната. Та ако някой има опит с други банки или пък с ИАБ ще се радвам да напише колко са му разходите накрая за превода - с всякакъв вид такси

                              П.С. Да отбележа, че от отсрещния сайт отделно си удържаха 1,5 евро, както бяха написали хората )))

                              Има Разходи и за "отсрещната страна" , Нооооооо .......
                              Поискай от ИАБ да ти дадата документ който да показва че наистина са направили такъв разход
                              Не че ще имаш някакъв успех - но ще видиш Шаш и Паника в офиса им
                              ....... Този път съм го извървял още 2007 г. - всички банки в БГ са един дол дренки и всички спекулират с тези разходи на "отсрещната страна" - примерно ако реално са 2-3 Евро - те си ги пишат на твоя сметка само че и с някаква печалба ..... и така стават 10, 15 или 20 ...........
                              Това което съм намерил като най-евтино за превод (щото правя ПОНЕ по един всеки месец) е 20 Евро при превод до 10.000 Евро (това включва всичко, такси, суифт и т.н.) ПО ЕВТИНО от това - поне аз не съм чувал
                              Поздрави и Успех
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Да се включа и аз по темата. Прочетох тук, че ИАБ е най-добре за преводи в чужбина и отидох на място да се ориентирам. В началото всичко беше супер - само 5 евро за преводи до 1000 евро. Препоръчват ти да си отвариш сметка депозит тъй като е без такса, а обикновенната разплащателна сметка има такса обслужване. То било едно и също ако ще правиш преводи. Абе с 2 думи на пръв поглед излиза, че наистина 5 евро е превода и само толкова.

                                Като тръгнахме да описваме превода обаче и банковата служителка ме пита - а таксите за отсрещната страна кой ще ги поеме? И аз мигам насреща и - кви такси за отсрещната страна, нали аз пращам парите и аз плащам? Ами има такси и за отсрещната - може да ги сложим, че те ще си ги поемат.

                                Значи превода беше за захранване на моя сметка в чужд сайт, така че на мен ми беше ясно, че всякакъв вид разходи ще са за моя сметка. За това и казах да ги пише за моя сметка разходите и я питах колко горе долу ще са тия разходи. Насреща ми се казва - ами не знам . Шах с пешката. Почнахме да обсъждаме и понеже на чуждия сайт беше написано, че при банкови преводи таксата, която те си отдържат е 1,5 евро, аз предположих, че това е тази такса. Викам и - сигурно това е същата такса, може би ще е около 2-3 евро ще е. Та ми вика - ами не знам, сигурно.

                                Та написахме за моя сметка да са всички такси, за всеки случай. Все пак в бланката за превода пишеше, че ако реша да откажа превода поради някаква грешка в последствие, всички разходи по връщането на парите са си за моя сметка. Предположих, че ако отсреща ми откажат да приемат превода заради 2-3 евро такси, пак разходите ще са за моя страна, така че реших да играя на сигурно.

                                Днес ми звънят от банката и ми казват - правихте превод, бяхте оставили допълнително пари за разходите на отсрещната страна, но те не стигат. Разходите са 19 евро и нещо. Изненадааа ))

                                Та така на практика превода ми през ИАБ излезе около 25 евро, колкото и по другите банки. Ще ми е интересно някой ако е правил превод в чужбина през друга банка да ми каже, има ли такова понятие като "разходи на отсрещната страна"? Започвам да си мисля, че тия ИАБ пишат, че превода е 5 евро, но реално просто разбиват разходите на 2 части - 5 евро за българската страна и 20 евро за отсрещната. Та ако някой има опит с други банки или пък с ИАБ ще се радвам да напише колко са му разходите накрая за превода - с всякакъв вид такси

                                П.С. Да отбележа, че от отсрещния сайт отделно си удържаха 1,5 евро, както бяха написали хората )))
                                Last edited by simo.smo; 13.03.2013, 10:55.

                                Коментар

                                Working...
                                X