IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Относно Paysera. Колега не ти трябва да се занимаваш със захранване в евро. Захранвай си в лева и после превалутирай. Ако много държиш на евро, то в ОББ например вътрешнобанков превод в евро е безплатен и ако имаш сметка в ОББ можеш да захраниш сметката на Paysera в ОББ. Но пак казвам няма смисъл да захранваш Paysera в евро или в каквато и да е друга валута. Принципа е захранваш в лева, превалутираш в Paysera и плащаш в новата валута. Как би било ако не си в България не знам. Не съм пробвал.

    Коментар


    • Колега, фактор експрес е за преводи в България. За международни преводи таксите зависят от сумата. Превеждал съм с всякакви системи. Най-бърз вариант от България към чужбина е мъниграм, защото в някой държави има опция парите да бъдат получени в банков акаунт между 2 и 24 часа. (ps: не им правя реклама, бивш банков служител съм и се занимавам с бизнес в Ирландия)

      Коментар


      • Бях писал в тази тема, но тук е по-подходящо.

        Значи целта е от банковата ми сметка парите да стигнат до IB акаунта ми. Чрез Paysera го правя в момента.

        Сметките са ми в евро. Банката ми удържа 15лв такса за валутен SEPA превод който правя към Paysera. Не мога да разбера аз ли бъркам сметката нещо или ми излиза по-изгодно да превалутирам 2 пъти в лева, вместо да правя валутен превод?

        Опция 1:
        Сума: 1000 ЕUR
        Купува (лв): 1951 лв (по курса на банката 1.951)
        Превод: 1950 лв (1лв)
        Купува (EUR в Paysera): 995.65 EUR (курс 0.51059)

        Т.е. 995.65 EUR стигат в акаунта ми в IB

        Опция 2:
        Сума: 1000 EUR
        Превод: 992.33 (такса 7.67 EUR)

        До IB акаунта ми стигат 992.33 EUR

        Банката взима 0.12% за валутен превод или минимум 15лв равностойност. Т.е. според горната сметка за трансфери по-малки от 10К евро, няма смисъл от директен валутен превод, в който случай ще ми удържат 12 евро, а с превалутирането ще изгубя около 39 евро. Но за суми, чиито такса ще е под 15лв еврова равностойност илиза по-изгодно.

        Така ли излиза или бъркам?

        Коментар


        • Да вметна, че Трансфъра за сефте СИЛНО ме разочароваха.
          Пращам превод до Щатите - ОК. След 3 минути пращам до друг получател и греда - не могли да приемат да изпратят пари до този получател. Сякаш пращам на Коза Ностра, а не на реномиран търговец. То мейли, то чудо, влезне ли в някакъв списък, повече от които са Пейпал, Скрил и сродните акаунти - не може да пращаш до тях. А исках просто да захраня щатска банкова сметка. И сега кинтите си седят леко блокирани.

          Коментар


          • Ето една по-подробна статия за TransferWise, ако някой го интересува - http://outsidia.com/transferwise/

            Коментар


            • Трансфъра щяха да вземат мисля 2 лева или паунд, при тези е 3 паунда.
              Тия системи са за износ на пари. Вноса им не виждам смисъл да е извън СЕПА.

              Коментар


              • Абе за 200 паунда си е екстра.. на мен толкова ми трябваше. Работи, проверено е..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                  Даааа бееее....

                  Доказателство за адрес


                  Когато сумата на превода е по-голяма от £1500 за един трансфер или в рамките на 30 календарни дни се изисква клиента да предостави битова сметка или извлечение от банкова сметка, с дата на издаване от последните 90 дни. Моля обърнете внимание, че документа трябва да е получен на адреса Ви, извлечение от интернет банкирането Ви не се счита за доказателсво за адрес.



                  Доказателство за доходи


                  Когато сумата на превода е по-голяма от £5000 за един трансфер или в рамките на 90 календарни дни се изисква клиента да предостави доказателство за произхода на доходите. За повече информация се свържете с офиса по телефона или изпратете съобщение.

                  Коментар


                  • А ако си с виртуална немска сметка излиза като TW Peter Ivanov да речем.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                      В тия системи Transferwise, Paysera има ли възможност за добавяне на мета-дейта - тексъ, основание за плащане, указания и т.н.
                      Естествено. Попълва се всичко, което го има на стандартната банкова бланка. Просто получателя вижда като изпращач Пайсера/ Трансфъруайз и в коментар името на реалния изпращач, тоест твоето име.

                      Коментар


                      • В тия системи Transferwise, Paysera има ли възможност за добавяне на мета-дейта - тексъ, основание за плащане, указания и т.н.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dordje Разгледай мнение
                          Колеги, след като прочетох темата, излиза че това е най-добрата система. В тази връзка ако пращам на някого средства, той трябва ли да е регистриран в Пейсъра? И мога ли да си превеждам от моя сметка в друга сметка? https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/taksi/prevodi-v-euro
                          Няма нужда другия да има регистрация - праща се директно на IBAN-a му. За Европа понякога минават и същия ден преводите, защото на практика не са международни. Таксите са наистина символични, а по някоя направления и няма. Трансфъруайз са също ОК, но таксата е малко по-висока. Но особено в случая с изпращането на пари от чужбина в България се избягват таксите на нашите банки за входящи международни преводи, които не са никак малки в повечето случаи. На Пейсера удобното им е, че са български и целия съпорт става на български, но пък се оляха с документите за идентификация, които искат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
                            А тези Мъниграм и Уестърнунион как са като такси? Има ли по евтини варианти за пращане на пари от Англия до БГ?
                            http://www.valuetransfers.com/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от evgeni_stanimirov Разгледай мнение
                              Колеги някой ползвал ли е това Фактор Експрес?
                              Заглавието на темата съдържа думата "международен".
                              Минутките за реклама са в някоя друга тема.

                              Коментар


                              • Колеги някой ползвал ли е това Фактор Експрес?

                                Коментар

                                Working...
                                X