IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Значи,мойте хубавци от 100 лева превод си удържат 10. Фиксирано,оказа се . Ами ,да речем че ми пратят 10, какво става тогава ? Какво излиза сега: аз вкарвам пари в банката и за това трябва да им дам 10 кинта ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Как пък никоя банка не се сети да си помисли по сериозно за SEPA
      това важи във всички европейски банки, Европейски превод до 50 000К е без пари в която и да е европейска банка, само в нашите не важи, ебаси мурдерите ... за тва никво взимане даване с български банки, нито депозити нищо кешовица и само директна смяна иначе ньет ....

      Коментар


      • Банките са ни шибалници. Иначе им ходим с фланелки аз "ЛОВЕ" шибаната банка. Как пък никоя банка не се сети да си помисли по сериозно за SEPA

        Коментар


        • Първоначално изпратено от opelcorsa Разгледай мнение
          Доколкото разбрах от темата тук това не е такса на банката а за SWIFTa т.е не съм платила такса за превода за банката а за използването на посредника, което е идеята на Регламента да се избегне посредничеството и така да се намали бремето над клиента.Ако не съм доразбрала извинявам се.
          А Тарифата -да, облягат се на нея, но доклко тя е законосъобразна това е друг въпрос. Освен това имаше и едно правило малко говоря наизуст де че всяка такса трябва да съответства на предоставената услуга и не тр да е прекомерна. Примерно ако аз плащам 10 евро за превод от 10 евро и пак 10 евро за превод до 5000 лв ми се струва че такстата не е достатъчно съобразена и оправдана. Но това вече е много субективно. Предварително ми е ясно за лобито на банките и как съдът им угажда затова знам че може би не е назрял момента, но пък има и съдии на другата страна, така че човек никога не знае.
          преди малко просто си направих нова сметка в др. банка и ще закрия моята. ще получавам преводи от ЕС без такса, така ме увериха имам такса месечна за сметката, но е в пъти по-ниска от въпросните 20лева. Просто така изглежда да е по-лесно. Междувременно много ми е любопитно все пак старата ми банка какво ще ми отговори на писмото- в което изрично ги помолих да измислят вариант. После да се чуди човек защо били пред фалити.
          Най вероятно нищо няма да ти отговорят или ще ти отговорят по шаблон... ти сериозно ли си мислиш, че някой ще ти обърне внимание в България за 50лв. ?! Те за къде по големи суми се правят на галфони...

          Аз изобщо гледам по възможност да избягвам наши банки... лошо и нагло отношение към клиентите, служителите им не разбират въпросите които им задаваш и ти подават листчета с рекламни брошурки вместо отговор, абсолютна неизаинтересовност към работата (т.е. просто се намират на работа за да си взимат заплатите, не за да работят с клиентите)... и тн. и тн. е има и изключения, но аз говоря за общия случай.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от opelcorsa Разгледай мнение
            Здравейте, приятно ми беше да изчета темата.
            Мога да помогна с проблема от юридическа гледна точка,но икономическата нещо не я разбирам.
            Проблемът ми за тия такси при международни преводи възникна тази година котаго трябваше да внеса пари за една почивка, изчетох темите които намерих и почнах да обикалям банките в търсене на най ниската такса Не намерих под въпросните 25лв и когато се бях отчаяла влязох в една банка която се оказа че е собстевност на банката в която пращах парите и ми взеха точно 6лева за превода което ме зарадваа и отказа да пиша жалби до където и да било. Този месец обаче имах да получа превод от чужбина, сметака ми е еврова преводът е от Германия по тази сметка години наред 2007, 2008 съм получавала преводи без ад ми се вземе и стотинка.
            Дори и не очаквах да ми вземат нещо, е да аама не от 2012 били променили тарифатаси и ми вземат 20лв такса.
            Написах писмо до банката ще споделя отговора когато го получа, като оспорих таксата заявих че никой не ми е връчвал тарифата им, но се сетих че преди месеци май ме накараха да подпиша нов договор за сметката и може и да съм разписала че съм запозната с тарифата, така или иначе не ми е връчена и дадена да я прочета.
            Обясних че съм ползвала 2007 и 2008 сметката и не съм палтила такса за текущите преводи. Ама да ви кажа не вярвам да има полза.
            от тук каква ми е идеята, остава Комисия за защита на потребителя, не че ще има полза, но защо да не се опита, първо може да се твърди че тарифата е в противоречие с регламента, ако някой се навие може и да се обжалва Тарифата мисля с 10лв такса пред съда но пък ще е чудо съдът да я отмени, ще се позоват точно на препоръчителността на срока и на въпросната 2016год, и после което е по силен аргумент да се посочи с копие от Германия че фирмата е заплатила и поела всички такси по превода, така ме увериха и че банката ми събира неправомерно такса.
            Не съм дорасла да водя такова дело тчоно поради това че икономически имам много въпросителни, но пък не ми се дават всеки месец по 20 лева от скромните ми заработени 50 евро.
            Ами пращай през pay pal или други такива. Пак ще има такса, но по-малка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
              За входящи валутни преводи повечето банки имат такса, независимо дали превода е от чужбина или от българска банка. Такава такса нямат ПИБ и ДСК (но май за по-малки суми, трябва да се пита).

              Мен Булбанк ме изненада с такса от 4 евро като изпратих пари от моя валутна сметка към друга сметка отново в Булбанк Ако превода беше до друга българска банка, таксата щеше а е 0.6 евро, но за вътрешнобанков превод - 4 евро Идиоти. Ама го пише в тарифата им и няма какво да им кажеш.
              Доколкото разбрах от темата тук това не е такса на банката а за SWIFTa т.е не съм платила такса за превода за банката а за използването на посредника, което е идеята на Регламента да се избегне посредничеството и така да се намали бремето над клиента.Ако не съм доразбрала извинявам се.
              А Тарифата -да, облягат се на нея, но доклко тя е законосъобразна това е друг въпрос. Освен това имаше и едно правило малко говоря наизуст де че всяка такса трябва да съответства на предоставената услуга и не тр да е прекомерна. Примерно ако аз плащам 10 евро за превод от 10 евро и пак 10 евро за превод до 5000 лв ми се струва че такстата не е достатъчно съобразена и оправдана. Но това вече е много субективно. Предварително ми е ясно за лобито на банките и как съдът им угажда затова знам че може би не е назрял момента, но пък има и съдии на другата страна, така че човек никога не знае.
              преди малко просто си направих нова сметка в др. банка и ще закрия моята. ще получавам преводи от ЕС без такса, така ме увериха имам такса месечна за сметката, но е в пъти по-ниска от въпросните 20лева. Просто така изглежда да е по-лесно. Междувременно много ми е любопитно все пак старата ми банка какво ще ми отговори на писмото- в което изрично ги помолих да измислят вариант. После да се чуди човек защо били пред фалити.
              Last edited by opelcorsa; 08.08.2014, 13:00.

              Коментар


              • За входящи валутни преводи повечето банки имат такса, независимо дали превода е от чужбина или от българска банка. Такава такса нямат ПИБ и ДСК (но май за по-малки суми, трябва да се пита).

                Мен Булбанк ме изненада с такса от 4 евро като изпратих пари от моя валутна сметка към друга сметка отново в Булбанк Ако превода беше до друга българска банка, таксата щеше а е 0.6 евро, но за вътрешнобанков превод - 4 евро Идиоти. Ама го пише в тарифата им и няма какво да им кажеш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от opelcorsa Разгледай мнение
                  Здравейте, приятно ми беше да изчета темата.
                  Мога да помогна с проблема от юридическа гледна точка,но икономическата нещо не я разбирам.
                  Проблемът ми за тия такси при международни преводи възникна тази година котаго трябваше да внеса пари за една почивка, изчетох темите които намерих и почнах да обикалям банките в търсене на най ниската такса Не намерих под въпросните 25лв и когато се бях отчаяла влязох в една банка която се оказа че е собстевност на банката в която пращах парите и ми взеха точно 6лева за превода което ме зарадваа и отказа да пиша жалби до където и да било. Този месец обаче имах да получа превод от чужбина, сметака ми е еврова преводът е от Германия по тази сметка години наред 2007, 2008 съм получавала преводи без ад ми се вземе и стотинка.
                  Дори и не очаквах да ми вземат нещо, е да аама не от 2012 били променили тарифатаси и ми вземат 20лв такса.
                  Написах писмо до банката ще споделя отговора когато го получа, като оспорих таксата заявих че никой не ми е връчвал тарифата им, но се сетих че преди месеци май ме накараха да подпиша нов договор за сметката и може и да съм разписала че съм запозната с тарифата, така или иначе не ми е връчена и дадена да я прочета.
                  Обясних че съм ползвала 2007 и 2008 сметката и не съм палтила такса за текущите преводи. Ама да ви кажа не вярвам да има полза.
                  от тук каква ми е идеята, остава Комисия за защита на потребителя, не че ще има полза, но защо да не се опита, първо може да се твърди че тарифата е в противоречие с регламента, ако някой се навие може и да се обжалва Тарифата мисля с 10лв такса пред съда но пък ще е чудо съдът да я отмени, ще се позоват точно на препоръчителността на срока и на въпросната 2016год, и после което е по силен аргумент да се посочи с копие от Германия че фирмата е заплатила и поела всички такси по превода, така ме увериха и че банката ми събира неправомерно такса.
                  Не съм дорасла да водя такова дело тчоно поради това че икономически имам много въпросителни, но пък не ми се дават всеки месец по 20 лева от скромните ми заработени 50 евро.
                  Е нали уж сме в EU Европейските банки не взимат никви такси за преводи по евросметки в рамките на Евросъюза до 50 000 евро. Това България в EU ли е или не съвсем

                  Коментар


                  • Здравейте, приятно ми беше да изчета темата.
                    Мога да помогна с проблема от юридическа гледна точка,но икономическата нещо не я разбирам.
                    Проблемът ми за тия такси при международни преводи възникна тази година котаго трябваше да внеса пари за една почивка, изчетох темите които намерих и почнах да обикалям банките в търсене на най ниската такса Не намерих под въпросните 25лв и когато се бях отчаяла влязох в една банка която се оказа че е собстевност на банката в която пращах парите и ми взеха точно 6лева за превода което ме зарадваа и отказа да пиша жалби до където и да било. Този месец обаче имах да получа превод от чужбина, сметака ми е еврова преводът е от Германия по тази сметка години наред 2007, 2008 съм получавала преводи без ад ми се вземе и стотинка.
                    Дори и не очаквах да ми вземат нещо, е да аама не от 2012 били променили тарифатаси и ми вземат 20лв такса.
                    Написах писмо до банката ще споделя отговора когато го получа, като оспорих таксата заявих че никой не ми е връчвал тарифата им, но се сетих че преди месеци май ме накараха да подпиша нов договор за сметката и може и да съм разписала че съм запозната с тарифата, така или иначе не ми е връчена и дадена да я прочета.
                    Обясних че съм ползвала 2007 и 2008 сметката и не съм палтила такса за текущите преводи. Ама да ви кажа не вярвам да има полза.
                    от тук каква ми е идеята, остава Комисия за защита на потребителя, не че ще има полза, но защо да не се опита, първо може да се твърди че тарифата е в противоречие с регламента, ако някой се навие може и да се обжалва Тарифата мисля с 10лв такса пред съда но пък ще е чудо съдът да я отмени, ще се позоват точно на препоръчителността на срока и на въпросната 2016год, и после което е по силен аргумент да се посочи с копие от Германия че фирмата е заплатила и поела всички такси по превода, така ме увериха и че банката ми събира неправомерно такса.
                    Не съм дорасла да водя такова дело тчоно поради това че икономически имам много въпросителни, но пък не ми се дават всеки месец по 20 лева от скромните ми заработени 50 евро.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от increce Разгледай мнение
                      За България ми е по-интересно някой има информация за това кои банки ползват БИСЕРА 7, защото тя е СЕПА съвместима. Иначе ми се случи миналата седмица да мина през 2-3 банкови клона и като питах касиерките дали банката работи с БИСЕРА 7 ме гледаха като паднали от Марс...
                      защо се занимаваш да ходиш по клонове на банки и да се оставяш да бъдеш информиран въз основа на настроенията на някоя лелка или на някоя кифла???

                      напиши си един мейл с въпроса който те интересува и го пейстни до 10, 15 или 20 банки (които си харесаш) ................ всяка една банка ще ти отговори до една седмица ................ по-читавите банки до 24 часа задължително отговарят, а по-скапаните отговарят дори и след седмица до десет дни .................. казвам (пиша) ти това от опит

                      иначе банките които ползват Бисера 7 са ЦКБ, Българо-Американска Кредитна Банка, МКБ Юнионбанк, ЦКБ, Търговска банка АД, Първа инвестиционна банка, Корпоративна търговска банка, Българска банка за развитие, Общинска банка, Те-Дже Зираат Банаксъ – клон София, Уникредит Булбанк, ДСК и Юробанк+Еф Джи, Алианц, Райфайзенбанк

                      Коментар


                      • Не са длъжни затова не го правят.

                        В Регламент 260/2012 написаха като краен срок 1 февруари 2014 за банките от Еврозоната. За България и останалите страни които не са в Еврозоната крайният срок е 31 октомври 2016 година

                        Така че до тая дата нищо не можем да им кажем...

                        Регламента го има на български. Ето ако на някой му се чете -

                        http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...22:0037:BG:PDF


                        За България ми е по-интересно някой има информация за това кои банки ползват БИСЕРА 7, защото тя е СЕПА съвместима. Иначе ми се случи миналата седмица да мина през 2-3 банкови клона и като питах касиерките дали банката работи с БИСЕРА 7 ме гледаха като паднали от Марс...
                        Last edited by increce; 29.04.2013, 00:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          S E P A

                          Банките се ослушват, но ако настояваме повече хора, ще им стане тясно. Аз се заяждам с моята банка при всеки трансфер
                          Трябва да пробутам на адвоката си въпроса, Дали не е възможно да спретна една Искова молба с претенция за "надбавката" за международния превод. Ако има светлинка в тунела ще си открия сметка в една омразна банка и ще заведа искова молба с възможно най-високия адвокатски хонорар...

                          На прима виста ме притеснява че Банката има тарифа за такси и комисиони, които изглежда че приемаме още при откриване на сметката

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            S E P A

                            Банките се ослушват, но ако настояваме повече хора, ще им стане тясно. Аз се заяждам с моята банка при всеки трансфер
                            Аз предлагам следното:

                            - събираме факс номерата на всички банки
                            - подготвяме един стандартен документ, който всички си разпечатваме
                            - всеки един от форума разпраща на колкото се може повече факс-номера този документ

                            Ще струва няколко левчета на човек, но ще ги потопим от молби. Да видим колко време ще се правят на глухи. И така всяка седмица.

                            ТЕСТВАНО -- РАБОТИ!!!!

                            Коментар


                            • S E P A

                              Банките се ослушват, но ако настояваме повече хора, ще им стане тясно. Аз се заяждам с моята банка при всеки трансфер

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Butch Разгледай мнение
                                Всички банки са един дол дренки, приготви си такса 20-25 ойро...
                                Това дори превода да е между 2 банки в България!

                                Интересно как от ЕС (Австрия, тествано) превода до БГ в ойро е цифром и словом 0.50 цента!
                                А от Италия - безплатно, в целия ЕС ... без думи!

                                Коментар

                                Working...
                                X