IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте,

    Искам да попитам Revolut в момента имат ли лиценз за САЩ, защото виждам, че ги споменавате като вариант, а в интернет не намирам информация да имат лиценз, а само, че ще имат вбъдеще. Ако работи това в САЩ то определено ще е най-добрия вариант, защото в момента имат 11,500 лв. превод без никаква такса.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

      опасявам се че има входяща (около $15) такса при TransferWise при пристигането на превода в американска банка - ако е така идеята за няколко по малки превода вместо един накуп пак леко се обезмисля.... има ли някои такъв опит с по горните с превод към АМЕРИКАНСКА банка?

      10х
      ехо виж тези,

      https://www.currencyfair.com/

      Трансфер Уайза не винаги са по-евтини, с Currency Fair повечето от Европата превеждат на американските брокери .... Аз съм превеждал само веднъж от нормална банка към американска и си еба века, треснаха ме първо в курса, после такса превод, такса въздух и повече не съм превеждал натам, но и това е идеята после само от там за насам .... От Саща за насам съм правил преводи с Револута и с Трансферуайза и в двата случая беше ок.

      P.S. В момента според котировката при Currency Fair е пращаш 10 000 евра получателя приема 10 981$ при Трансфера е 10 991$ в случая по-добре от първите. И кво те боли за некви 40€ такса на 10 бона ти ги избиваш от курса и без това защото е почти на Interbank Rate. Ако ги преведеш от банка в България за 10К евра американците ше получат 9К$ и ше си платил вечерята и дискотеката на целата банка ....
      А да и как разпрая Жеката и аз не съм чул да има входяща такса за превод, каквото пише че получава другия в долари тва е нема друго ...
      Last edited by michaelis12; 30.08.2019, 12:20.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

        опасявам се че има входяща (около $15) такса при TransferWise при пристигането на превода в американска банка - ако е така идеята за няколко по малки превода вместо един накуп пак леко се обезмисля.... има ли някои такъв опит с по горните с превод към АМЕРИКАНСКА банка?

        10х
        Защо да има такава такса?
        Пристига от щатска в щатска банка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          самото изречение е грешно отвсякъде, защото еврото е наднационална валута, ние не го контролираме (това мисля ти го бях написал в БФБто за ликвидността) и не няма да влезе у нас като основна валута това вече ни го казаха в прав текст, че и по-добре. В България банките са мега зле и техен проблем, аз ако съм на хората бих извадил всичко от там и само като се наложи преводи през тия външните fintech джиджавки Revolut, Transferwise, Paysera, Monese, CurrencyFair etc. SEPA преводите са безплатни, но поне народа е тъп като галош и си плаща щом иска нека плаща .... Аз не мога да разбера например в КАТ фактура 3 лв. и през на Боце Фи Банкята или другите бандзови 5 лв. такса превод за фактурата ?!?! Външен превод да поръчаш нещо от някой сайт за 5€ таксата е 10€ пфффф.... ей са чакайте се загаща и си изям ябълката, както казах който е луд и иска нека си плаща ....
          +
          Дано финтех компаниите да разбият по-бързо монопола на банките. Според мен е неизбежно.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

            опасявам се че има входяща (около $15) такса при TransferWise при пристигането на превода в американска банка - ако е така идеята за няколко по малки превода вместо един накуп пак леко се обезмисля.... има ли някои такъв опит с по горните с превод към АМЕРИКАНСКА банка?

            10х
            Здрасти, не, няма проблеми с превода и няма входяща такса - преди няколко години имаше входяща такса от тамошната банка, но в последно време това го няма (правя по около превод месечно с дребни суми около 1000 долара). Пише ти много ясно и точно каква сума ще получи реципиента, колко ти е таксата за превода и кога ще пристигне. Има и безплатни първи 500 паунда (ако не се лъжа), ако не си им абонат на Трансфера, като трансфер, ако ти пратят код, но ти вероятно си вече абонат и ще си без безплатните - аз лично извъртях цялата рода, а и за трима поканени с над 200 паунда транфер, ти дават бонус 50 паунда (преди бяха 100) Ако ти трябва код или нещо друго - драсни на лично.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              или Revolut, CirrencyFair....
              опасявам се че има входяща (около $15) такса при TransferWise при пристигането на превода в американска банка - ако е така идеята за няколко по малки превода вместо един накуп пак леко се обезмисля.... има ли някои такъв опит с по горните с превод към АМЕРИКАНСКА банка?

              10х
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

                Цените за „национална операция в евро“ са високи - точно толкова колкото и цените на операциите в евро към банки извън страната.

                Така че банките нямат проблем с това правило, спазват го.

                Когато (ако) националната валута стане евро - тогава банките ще се наложи или да запазят цените за преводи в евро високи, или да ги намалят (така че да струват колкото сегашните преводи в лева). Ако не ги намалят - хората ще започнат да плащат в брой и ще пишат по-малки договорчета за да не минават ограниченията на Закона за ограничаване на плащанията в брой.
                самото изречение е грешно отвсякъде, защото еврото е наднационална валута, ние не го контролираме (това мисля ти го бях написал в БФБто за ликвидността) и не няма да влезе у нас като основна валута това вече ни го казаха в прав текст, че и по-добре. В България банките са мега зле и техен проблем, аз ако съм на хората бих извадил всичко от там и само като се наложи преводи през тия външните fintech джиджавки Revolut, Transferwise, Paysera, Monese, CurrencyFair etc. SEPA преводите са безплатни, но поне народа е тъп като галош и си плаща щом иска нека плаща .... Аз не мога да разбера например в КАТ фактура 3 лв. и през на Боце Фи Банкята или другите бандзови 5 лв. такса превод за фактурата ?!?! Външен превод да поръчаш нещо от някой сайт за 5€ таксата е 10€ пфффф.... ей са чакайте се загаща и си изям ябълката, както казах който е луд и иска нека си плаща ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  Когато извършвате трансгранично плащане в евро в рамките на ЕС, вашата банка не може да иска от вас да заплатите по-висока такса, отколкото за еквивалентна национална операция в евро.
                  Цените за „национална операция в евро“ са високи - точно толкова колкото и цените на операциите в евро към банки извън страната.

                  Така че банките нямат проблем с това правило, спазват го.

                  Когато (ако) националната валута стане евро - тогава банките ще се наложи или да запазят цените за преводи в евро високи, или да ги намалят (така че да струват колкото сегашните преводи в лева). Ако не ги намалят - хората ще започнат да плащат в брой и ще пишат по-малки договорчета за да не минават ограниченията на Закона за ограничаване на плащанията в брой.
                  Last edited by vstoykov; 27.08.2019, 12:54.
                  Два прости метода за легално намаляване на данъците

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                    кой е евтиният вариант за превод на $5-10k към американска банка? така като гледам клоня към TransferWise...
                    или Revolut, CirrencyFair....
                    Last edited by michaelis12; 26.08.2019, 20:52.

                    Коментар


                    • кой е евтиният вариант за превод на $5-10k към американска банка? така като гледам клоня към TransferWise...
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                        Защо не? Как инак ще стигнат до сметката в Райфайзен? На какво основание ще ти откажат междубанков левов превод?
                        СЕПА си има, нали бяха длъжни до 31.10.2017 май да я въведат.
                        Е, въведоха я, но таксите останаха като за СУИФТ.
                        ми не знам дееба неам сметка в България, то не че банките са български ама я глей ква статия :

                        Ева Майдел: Свалих 10 пъти таксите за банкови преводи

                        https://tribune.bg/bg/mrezhata/eva-m...nkovi-prevodi/

                        абе са некво модерно ли е да се кръщават като некви херцогини или на важни се праят не ги знам ?... Ева Майдел (ПАУНОВА) от София, Мария Габриел (НЕДЕЛЧЕВА) от Гоце Делчев ?!? Таз първата какво е свалила не я знам, но тва намерих ....

                        Сравнение на банкови такси

                        https://pisar.bg/banks/

                        Плащания, преводи и чекове

                        https://europa.eu/youreurope/citizen...s/index_bg.htm

                        Когато извършвате трансгранично плащане в евро в рамките на ЕС, вашата банка не може да иска от вас да заплатите по-висока такса, отколкото за еквивалентна национална операция в евро. Дори банките, които се намират в страни от ЕС извън еврозоната, трябва да спазват това правило.

                        Това включва всички:
                        • преводи между банкови сметки в различни страни от ЕС
                        • теглене на пари от банкомати в страни от ЕС
                        • плащания с дебитни или кредитни карти в ЕС
                        • операции по директен дебит.

                        Например ако таксата на вашата банка за теглене на пари от банкомат на друга банка във вашата страна е 1 евро, банката може да начислява същата такса, когато теглите пари в друга страна от ЕС.
                        Last edited by michaelis12; 08.04.2019, 16:42.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          а Жеков има ли поне некоя банка в България дет да засили безплатен превод в левове към Трансфера или Револута или нема такива заблудени банки ? ...

                          P.S. Аз дори не знам тия наще SEPA mepa ала бала признават ли, нещо безплатни преводи в ЕС или нема такова положение ?!
                          Защо не? Как инак ще стигнат до сметката в Райфайзен? На какво основание ще ти откажат междубанков левов превод?
                          СЕПА си има, нали бяха длъжни до 31.10.2017 май да я въведат.
                          Е, въведоха я, но таксите останаха като за СУИФТ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                            Е за 100 кинта не заслужава дори да ги питаш.
                            а Жеков има ли поне некоя банка в България дет да засили безплатен превод в левове към Трансфера или Револута или нема такива заблудени банки ? ...

                            P.S. Аз дори не знам тия наще SEPA mepa ала бала признават ли, нещо безплатни преводи в ЕС или нема такова положение ?!
                            Last edited by michaelis12; 08.04.2019, 14:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение

                              Да, ако парите ти са в джоба ти, си по-независим от тях. А, още повече, и ако имаш оръжие в другия джоб.
                              личен опит беше с Monese превод към форекс / акции брокер забрави, не може и точка. Ето как ако искат нещо веднага може да бъде изключено от системата ..... пичое кво да ти кажа ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                                Моля, пишете по темата.
                                е какъв цинизъм бе то в БГ как е ? как работи наща икономика ай сподели ни без цинизъм да видиме, автоморгите ккаво са ? части от крадени коли, пунктовете за вторични суровини кво са ? пак с кражби от сивите щот иначе бема кво да ядат ....Цветанката как си е купил офисот ? пак на сиво, на морето серитьорките как получават пари ? цинизми вика ......
                                Last edited by michaelis12; 08.04.2019, 14:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X