IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е банката с най-евтин международен превод?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моля, пишете по темата.
    रादोस्त

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      тва е само мое наблюдение, но кат глеам на такова ми прилича и натам върят нещата ....
      Да, ако парите ти са в джоба ти, си по-независим от тях. А, още повече, и ако имаш оръжие в другия джоб.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        имаше някакви, но полека лека ше изчезнат и те, целта нали ти каам ако може без кеш, някои можеха с тва Google pay или Apple Pay, Amazon Pay некви такива дивотии, купуаш си жетон/ваучер на казата и го зареждаш.... е пример е N26 можеш само до 100 кинта безплатно да вкараш на месец през магазини некви, Paysera също и т.н. ....
        Е за 100 кинта не заслужава дори да ги питаш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

          По едно време бях сравнявал курсовете на Трансфъра и Револут мисля и бяха в полза на Трансфъра.
          Между другото има ли някоя компания, която да предлага карта, с която да си захранваш сметката навън?
          Всички май дават карти да теглиш, но не и на банкомат да си захраниш сметката.
          имаше някакви, но полека лека ше изчезнат и те, целта нали ти каам ако може без кеш, някои можеха с тва Google pay или Apple Pay, Amazon Pay некви такива дивотии, купуаш си жетон/ваучер на казата и го зареждаш.... е пример е N26 можеш само до 100 кинта безплатно да вкараш на месец през магазини некви, Paysera също и т.н. ....

          Коментар


          • а чрез тая тактика, тия оръфляци банкерите прокарват схемата един ден да премахнат кеша и всички да сме cashless, е лесно се отваря банкова сметка само онлайн, дори и на пичковци 40 кат в Хонг Конг и Сингапур даже има такива онлайн банки, повечето искат такса 2% при теглене на кеш тва е обезателно после ше се увеличи и полека лека народа преминава само на въздушни банки, нема никви такси все още, полека лека ше затворят тия банкови клонове, персонала е аут всичко е автоматик и кат всичко стане въздушно само с онлайн банки, се почва такса въздух, баум нема как да я избегнеш щот нема на кой се опачеш или нещо кеш да дръпнеш от там, негативни лихви и такиа мити раоти, кой не слуша кат Цветанов сметката боц и спират тока, после нема с кво си купи апартаменти .........

            тва е само мое наблюдение, но кат глеам на такова ми прилича и натам върят нещата ....
            Last edited by X_Y; 08.04.2019, 12:36.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              Transferwise са супер, става и за преводи от Сащово от секъде другаде, но не и с брокерите им. Накарали са Transferа да напишат това отпред преди името, защото там имат закон всеки който има сметка в САЩа требе да има адрес и Social Security Number или данъчен ITIN е ние нема как да имаме SSN - ITIN щот не живеем там. Дори и да напрайм матрафукция да взеем SSN / ITIN и адрес и да напрайм Американска сметка то па тогава ше си обект на данъци в САЩа от брокера, тва па е другото дърво .... а там данъците от брокерите са бая грозни над 20% мисля за физически лица и нема нема да плащаш, кат у нас може и да платим са нещо ама мое и да послестим тая година, щото на наще данъчни никой нема да им дава обяснение или да ги пусне до информация от Американска страна .....
              В тоя случай аз съм избрал Revolut верно плащаш International WIre Transfer от Америката (нема начин) ама получаваш долари директно на GB IBAN и смяната ако искаш прайш ако искаш не (може си ги държиш в долари) и е на Interbank Rate с една идея са по-добре от Transferwise в това отношение от там натаък вече SEPA безплатни трансфери в ЕС на същия принцип кат Payseraта горе долу, те всички са почти еднакви ....

              А N26 не че отказват на българи, просто не пращат картите към наща държава явно не сме им симпатични в къщи ли, ебали ги, иначе с външен адрес щи отворят одма за 5мин. Даже има такива Package Resend платени услуги плащаш си да речем казваш че си в Англия онияот N26 ти пращат там картата и от посочения адрес я препращат към България и така става, бая народ правят така с UK residence address е нещо такова, пример само :
              https://www.mailboxuk.com/residential-address-uk
              или ако имаш некой познат в Германия, Полша, Гърция даже май може, на неговия адрес и готоо ....
              По едно време бях сравнявал курсовете на Трансфъра и Револут мисля и бяха в полза на Трансфъра.
              Между другото има ли някоя компания, която да предлага карта, с която да си захранваш сметката навън?
              Всички май дават карти да теглиш, но не и на банкомат да си захраниш сметката.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                Е да, от 2-3 месеца мисля го вкараха това.
                То така или иначе е ясно, че ти си с един вид подсметка при тях, но за чий сега изискват да се пише и фирмата им отпред.
                Като спомена Н26 - има мисля една директива в ЕС, по която не могат да ти откажат дистанционно откриване на сметка освен ако нямат съмнения за пране или терор.
                Transferwise са супер, става и за преводи от Сащово от секъде другаде, но не и с брокерите им. Накарали са Transferа да напишат това отпред преди името, защото там имат закон всеки който има сметка в САЩа требе да има адрес и Social Security Number или данъчен ITIN е ние нема как да имаме SSN - ITIN щот не живеем там. Дори и да напрайм матрафукция да взеем SSN / ITIN и адрес и да напрайм Американска сметка то па тогава ше си обект на данъци в САЩа от брокера, тва па е другото дърво .... а там данъците от брокерите са бая грозни над 20% мисля за физически лица и нема нема да плащаш, кат у нас може и да платим са нещо ама мое и да послестим тая година, щото на наще данъчни никой нема да им дава обяснение или да ги пусне до информация от Американска страна .....
                В тоя случай аз съм избрал Revolut верно плащаш International WIre Transfer от Америката (нема начин) ама получаваш долари директно на GB IBAN и смяната ако искаш прайш ако искаш не (може си ги държиш в долари) и е на Interbank Rate с една идея са по-добре от Transferwise в това отношение от там натаък вече SEPA безплатни трансфери в ЕС на същия принцип кат Payseraта горе долу, те всички са почти еднакви ....

                А N26 не че отказват на българи, просто не пращат картите към наща държава явно не сме им симпатични в къщи ли, ебали ги, иначе с външен адрес щи отворят одма за 5мин. Даже има такива Package Resend платени услуги плащаш си да речем казваш че си в Англия онияот N26 ти пращат там картата и от посочения адрес я препращат към България и така става, бая народ правят така с UK residence address е нещо такова, пример само :
                https://www.mailboxuk.com/residential-address-uk
                или ако имаш некой познат в Германия, Полша, Гърция даже май може, на неговия адрес и готоо ....

                25 Digital-Only Banks to Watch
                https://thefinancialbrand.com/69560/...digital-banks/

                P.S. само да допълним, че тия въздушните банки са супер, но не са традиционни банки със 100 бона гаранция, например Revolut още нямат банков лиценз, ако не дай Боже некой загаси ламбите и Transfera, Revoluta, N26, Monese гориш, за тва най добре с малки суми да седат там нещо до хилка две, за всеки случай да нема човека зе парите ..... имаше някои от тях с 100 хилки гаранция, треа се види кои са кат BUNQ банката на педалите в Холандия ама там е платено 7€ на месец ....
                Last edited by michaelis12; 08.04.2019, 12:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  абе не съвсем Жеков щот специално бая се карах с моя брокер за тях но не не и не заради собственика на сметката, че не съм бил аз а трето лице на американската сметка пичка им лелина но тва е .....

                  Wire transfer number
                  0234xxxxx
                  Routing number (ACH or ABA)
                  83345xxxxx
                  Acount Holder - Transferwise FBO Име Фамилия (тва отпред пред твойто име не треа да е там е те за тва спорихме и се карахме с тях и не дадоха и точка)
                  Е да, от 2-3 месеца мисля го вкараха това.
                  То така или иначе е ясно, че ти си с един вид подсметка при тях, но за чий сега изискват да се пише и фирмата им отпред.
                  Като спомена Н26 - има мисля една директива в ЕС, по която не могат да ти откажат дистанционно откриване на сметка освен ако нямат съмнения за пране или терор.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                    С Трансфъра може всичко.
                    абе не съвсем Жеков щот специално бая се карах с моя брокер за тях но не не и не заради собственика на сметката, че не съм бил аз а трето лице на американската сметка пичка им лелина но тва е .....

                    Wire transfer number
                    0234xxxxx
                    Routing number (ACH or ABA)
                    83345xxxxx
                    Acount Holder - Transferwise FBO Име Фамилия (тва отпред пред твойто име не треа да е там е те за тва спорихме и се карахме с тях и не дадоха и точка)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
                      Моят акаунт е в IB USA и трябва да превеждам в долари по сметката им там. Иначе и аз вече направих плащания с Paysera до немска сметка и съм изключително доволен.
                      както казахме вече Враца щот и аз съм на същия хал

                      тва
                      https://www.revolut.com/

                      и тва е за тебе
                      https://www.currencyfair.com

                      P.S. само да не се забравя да се погледне лимити за валутен обмен на ден, месец и т.н. защото иначе и те започват да кълват х2% от една определена сума нагоре .....
                      Last edited by michaelis12; 05.04.2019, 21:19.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
                        Въпрос към тези, които си зареждат сметката в Interactive Brokers с Paysera за USA - виждам обявена такса 7 долара, как се процедира с разходите за сметка на IB? При превод от банка, ако са поети разходите само от изпращача, техните разходи си ги удържат от депозита?

                        Paysera, Revolut, N26, CurrencyFair, Transferwise, Monese etc. дори и в България имало някакви iCard ето смятай ......

                        Само, че от там за насам има проблеми с Transferwise щот те са beneficiary на сметките и имало няккъв си Patriot Act 2011 нещо такова дет нарушавало правилата за трето лице а ACH трансферите са акана без пари в долари ,ама за съжаление да го ева ...... не става ей го цитат и щом тия каат тва начи всички Американски брокери са същата раота ..

                        https://tastyworks.freshdesk.com/sup...nd-my-account-

                        Can I use TransferWise to fund my account?
                        If you're an international customer looking for an alternative to a traditional bank wire transfer, then you may use CurrencyFair. At this time, our clearing firm does not accept TransferWise deposits. As an alternative, you may use CurrencyFair.

                        To see what is needed to process a CurrencyFair deposit properly, then please click here.

                        All transfers to tastyworks must be done in U.S. Dollars (USD).


                        Revoluta цепи мрака мое и с левове да го заредиш нема ядове, те ше го обърнат и в марсиански гвинее на Interbank rate само внимавайте тия преводи да стават през седмицата че през почивните дни курсот е дебел .....

                        P.S. N26 не бачкат още с България иначе са добра немска бичкия с MasterCard и всичко е 0 мангизи .... но ако има някъде адрес в друга държава става номера .....
                        Last edited by michaelis12; 05.04.2019, 20:39.

                        Коментар


                        • Моят акаунт е в IB USA и трябва да превеждам в долари по сметката им там. Иначе и аз вече направих плащания с Paysera до немска сметка и съм изключително доволен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
                            Въпрос към тези, които си зареждат сметката в Interactive Brokers с Paysera за USA - виждам обявена такса 7 долара, как се процедира с разходите за сметка на IB? При превод от банка, ако са поети разходите само от изпращача, техните разходи си ги удържат от депозита?
                            Аз само към Интерактив в Европа съм зареждал и няма никакви такси. От Paysera към немската им сметка е без пари. Може да заредиш там Евро и после да си го обърнеш в долари. Ама не знам дали ще ти дава на NYSE да търгуваш. Зависи какво ще търгуваш. Форекс, акции, други неща?

                            Коментар


                            • Въпрос към тези, които си зареждат сметката в Interactive Brokers с Paysera за USA - виждам обявена такса 7 долара, как се процедира с разходите за сметка на IB? При превод от банка, ако са поети разходите само от изпращача, техните разходи си ги удържат от депозита?

                              Коментар


                              • Все по-тежкият живот на финансовите динозаври

                                Нови регулации подхранват мащабни промени в дигитализацията на банкови услуги и България участва в това

                                https://www.capital.bg/biznes/2019/0...ite_dinozavri/

                                Коментар

                                Working...
                                X