Първоначално изпратено от bobsan83
Разгледай мнение
1. Няма ограничение, може да се явиш и 2015, след като си държал 2011.
2. Не са необходими, по-скоро е необходимо да имаш неопетнено име - да не си осъждан за финансови престъпления, да не са водени разследвания и пр.
3. Необходим е 5 г. стаж и като цяло просто стаж в банка не е достатъчен.
4. Не плащаш, не си член, плащаш, член си
5. Не може.
6. Изпитът е писмен на хартия, носиш молив, гума, калкулатор, не може да носиш храна, таблици и друго.
7. Учиш, откъдето решиш - CFA, Schweser, Stalla...
8. Изпитът е с обособени части, в които знаеш, че въпросите ще са от съответната част - примерно economics, fixed income, alternative investments и пр.
9. Това никой не може да го каже точно, по принцип има части с по-голямо тегло - етика, FSA. Неписано правило е, че общ резултат над 70% във всички части е pass, но може да имаш и под 50% в по-маловажните и пак да минеш.
10. Препоръчват 200-300 часа, много зависи от образованието, работата, доколко си се интересувал. Точни часове няма кой да каже, общо взето може да успееш за 1 месец, може да ти трябват и 7-8 месеца, че и повече. За човек, който не работи в инвестиционната сфера и е завършил преди повече от 2-3 г., е добре да отделиш повече време.
11. Българската асоциация провежда някакви изпити през зимата за възстановяване на таксата за първо ниво, но не съм сигурен дали възстановяват и таксата за записване в програмата или само за нивото.
Успех!
Коментар