IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Превод на пари от чужбина до БГ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
    Здравейте,
    имам едно въпросче, което е сходно с темата.

    Ще пътувам в чужбина и се чудя, ако плащам с дебитна карта (Виза) има ли такси?
    Същото се чудя, но ако го направя и в страни, които не са в ЕС, конкретно в Албания.

    Някой има ли подобен опит?
    зависи в коя банка ти е картата - някои имат такса превалутиране за валути различн и от лев и евро, други нямат, така че без да си кажеш от коя банка ти е картата, няма как да ти се отговори има или няма такса
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Здравейте,
      имам едно въпросче, което е сходно с темата.

      Ще пътувам в чужбина и се чудя, ако плащам с дебитна карта (Виза) има ли такси?
      Същото се чудя, но ако го направя и в страни, които не са в ЕС, конкретно в Албания.

      Някой има ли подобен опит?

      Коментар


      • Колеги, според мен е най-изгодно да се пращат пари с мъниграм. В Бг офисите са на всякъде

        Коментар


        • Препращам пани с ПИБ и съм ок. Другият вариант е наистина да се тегли от карта, но такситте са доста високи.

          Коментар


          • здравей,на FI BANK-банкомат пуска по 800 лв.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
              Яворе, всъщност по-скоро си прав.
              Само за доизбистряне на картинката пиб, нека да внесем и някои детайли.
              Дълго време бяха една доста "дружелюбна" за клиента банка. И маса неща излизаха "напълно безплатни". Крайно положително оценявам и факта, че чисто икономическата работа се върши отделно и дискретно от касовата и добре, че това поне продължава и досега.

              Но! Времената са такива, че трябва да се събират пари. По всички възможни начини.

              И при последната ми проверка се оказа, че за разплащателна с/ка се плаща завишена месечна такса от някакви странни 0,85 лв. (може и да бяха 0,95 ???
              За разпл. картова са въвели 0,30 месец.
              И с леко смущение в гласа ме уведомиха, че при получаване на суми над ??? 10 К (дано не се лъжа, не обърнах внимание, че не ме интересува), също започнали да събират таксичка.
              Иначе, по-дребните суми влизали безплатно.
              + 2012

              на мен като ми превеждат пари от чужбина в ПИб ми взимат 1% от получените средства, но не по-малко от 1 евро

              или при получени суми до 100 евро ми взимат 1 евро

              при сума от 1000 евро например ПИБ прибира 10 евро

              Коментар


              • Първоначално изпратено от javor Разгледай мнение
                Всеки месеz превеjдам пари oт Австрия в Бг и не плащам абсолутно нищо.Нито аз,нито в Бг,когато ги получават.В Австрия от повечето банки са безплатни преводите za EU ако имаш отворено конто при тях,но в Бг са малко банките в които не плащаш.Превеjдам ги ПИБ.Sorry,za loshiqt prevod
                P.p.Prevodi po internet imam na predvit.
                Яворе, всъщност по-скоро си прав.
                Само за доизбистряне на картинката пиб, нека да внесем и някои детайли.
                Дълго време бяха една доста "дружелюбна" за клиента банка. И маса неща излизаха "напълно безплатни". Крайно положително оценявам и факта, че чисто икономическата работа се върши отделно и дискретно от касовата и добре, че това поне продължава и досега.

                Но! Времената са такива, че трябва да се събират пари. По всички възможни начини.

                И при последната ми проверка се оказа, че за разплащателна с/ка се плаща завишена месечна такса от някакви странни 0,85 лв. (може и да бяха 0,95 ???
                За разпл. картова са въвели 0,30 месец.
                И с леко смущение в гласа ме уведомиха, че при получаване на суми над ??? 10 К (дано не се лъжа, не обърнах внимание, че не ме интересува), също започнали да събират таксичка.
                Иначе, по-дребните суми влизали безплатно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от javor Разгледай мнение
                  Всеки месеz превеjдам пари oт Австрия в Бг и не плащам абсолутно нищо.Нито аз,нито в Бг,когато ги получават.В Австрия от повечето банки са безплатни преводите za EU ако имаш отворено конто при тях,но в Бг са малко банките в които не плащаш.Превеjдам ги ПИБ.Sorry,za loshiqt prevod
                  P.p.Prevodi po internet imam na predvit.
                  Благодаря

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Anisa Разгледай мнение
                    Моля да ми помогнете-възможно ли е да се изпращат пари безплатно от чужбина по банкова сметка в България?Моя близка си откри сметка в Райфайзенбанк,и казва,че транзакцията е напълно безплатна!Да,но когато аз отидох да открия сметка ми обясниха,че всичко се заплаща...Каква е истината?
                    Всеки месеz превеjдам пари oт Австрия в Бг и не плащам абсолутно нищо.Нито аз,нито в Бг,когато ги получават.В Австрия от повечето банки са безплатни преводите za EU ако имаш отворено конто при тях,но в Бг са малко банките в които не плащаш.Превеjдам ги ПИБ.Sorry,za loshiqt prevod
                    P.p.Prevodi po internet imam na predvit.
                    Last edited by javor; 09.11.2012, 19:38.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Anisa Разгледай мнение
                      Моля да ми помогнете-възможно ли е да се изпращат пари безплатно от чужбина по банкова сметка в България?Моя близка си откри сметка в Райфайзенбанк,и казва,че транзакцията е напълно безплатна!Да,но когато аз отидох да открия сметка ми обясниха,че всичко се заплаща...Каква е истината?

                      Не ползвай тази банка за паричен превод от чужбина,таксите са им много високи! Казвам го от опит.Те са различна институция от банката, чието име носят и е известно по Европа!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                        По принцип винаги някой плаща
                        Това положение по никакъв начин не влиза в противоречие с факта, че на някои хора определени неща им излизат без пари. Това не значи, че те са напълно безплатни.
                        Може да значи (много вероятно е), че някой друг по някаква причина е платил.
                        Не познавам Райфайзенбанк.

                        Конкретно на въпроса ти, поне доколкото съм го разбрал.
                        Отишла си в банката с въпрос за откриване на сметка, по която да получиш пари.
                        Верните въпроси са (поне неизчерпателно):
                        - какво струва откриването на сметка, в частност на валутна с/ка, Питай по-конкретно за разплащателна. Има особености. Ти вече може да имаш с/ка, включително в различна валута от тази на превода, което да позволи да получиш пари по нея. Бях изненадан, че преди време в ПИБ ме увериха, че пари могат да се получат дори и при посочване на депозитна сметка (с разрешено довнасяне).
                        - има ли някаква месечна или друга такса за поддръжка на с/ката,
                        - има ли някаква такса за закриване на с/ката,
                        - има ли някаква такса за заверка на с/ката (когато ти си получател) Малко разяснения по тази точка. Банките имат различни политики. Едни нямат такса при заверка на сметката, други нямат, но само за малки суми, други пък имат малък фиксиран процент, други - някаква фиксирана такса плюс процент. Много е шарено.
                        Освен това, може да се разберете с изпращача на парите (наредителя по превода) да отбележи, че той поема изцяло за своя сметка и разходите и по получаването. Това става с маркиране на едно специално поле в ордера: our. Ако пък отбележи поле: sha - то тогава ще си "разделите" разноските, като всеки поеме тези, които възникват при него.
                        Ако ми изпратиш снимка на твоята приятелка, мога да опитам да разбера причините, поради които е получила парите напълно безплатно

                        Ползваш интернет. Потърси тарифата на избраната от теб банка и се опитай да намериш отговори по горните въпроси. Консултирай "твоите" от говори със специалист в банката.
                        На този етап това е достатъчно, има и други особености според платежните системи, но те по-скоро няма да ти трябват.
                        Успех
                        Много благодаря!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Anisa Разгледай мнение
                          Моля да ми помогнете-възможно ли е да се изпращат пари безплатно от чужбина по банкова сметка в България?Моя близка си откри сметка в Райфайзенбанк,и казва,че транзакцията е напълно безплатна!Да,но когато аз отидох да открия сметка ми обясниха,че всичко се заплаща...Каква е истината?
                          По принцип винаги някой плаща
                          Това положение по никакъв начин не влиза в противоречие с факта, че на някои хора определени неща им излизат без пари. Това не значи, че те са напълно безплатни.
                          Може да значи (много вероятно е), че някой друг по някаква причина е платил.
                          Не познавам Райфайзенбанк.

                          Конкретно на въпроса ти, поне доколкото съм го разбрал.
                          Отишла си в банката с въпрос за откриване на сметка, по която да получиш пари.
                          Верните въпроси са (поне неизчерпателно):
                          - какво струва откриването на сметка, в частност на валутна с/ка, Питай по-конкретно за разплащателна. Има особености. Ти вече може да имаш с/ка, включително в различна валута от тази на превода, което да позволи да получиш пари по нея. Бях изненадан, че преди време в ПИБ ме увериха, че пари могат да се получат дори и при посочване на депозитна сметка (с разрешено довнасяне).
                          - има ли някаква месечна или друга такса за поддръжка на с/ката,
                          - има ли някаква такса за закриване на с/ката,
                          - има ли някаква такса за заверка на с/ката (когато ти си получател) Малко разяснения по тази точка. Банките имат различни политики. Едни нямат такса при заверка на сметката, други нямат, но само за малки суми, други пък имат малък фиксиран процент, други - някаква фиксирана такса плюс процент. Много е шарено.
                          Освен това, може да се разберете с изпращача на парите (наредителя по превода) да отбележи, че той поема изцяло за своя сметка и разходите и по получаването. Това става с маркиране на едно специално поле в ордера: our. Ако пък отбележи поле: sha - то тогава ще си "разделите" разноските, като всеки поеме тези, които възникват при него.
                          Ако ми изпратиш снимка на твоята приятелка, мога да опитам да разбера причините, поради които е получила парите напълно безплатно

                          Ползваш интернет. Потърси тарифата на избраната от теб банка и се опитай да намериш отговори по горните въпроси. Консултирай "твоите" от говори със специалист в банката.
                          На този етап това е достатъчно, има и други особености според платежните системи, но те по-скоро няма да ти трябват.
                          Успех

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Anisa Разгледай мнение
                            Моля да ми помогнете-възможно ли е да се изпращат пари безплатно от чужбина по банкова сметка в България?Моя близка си откри сметка в Райфайзенбанк,и казва,че транзакцията е напълно безплатна!Да,но когато аз отидох да открия сметка ми обясниха,че всичко се заплаща...Каква е истината?
                            Явно твоята позната просто се е изгъбаркала с теб.Дори вътрешния банков превод не е безплатен.Побързай с превода докато не са сложили данък и на преводите.
                            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                            Коментар


                            • Пари от чужбина

                              Моля да ми помогнете-възможно ли е да се изпращат пари безплатно от чужбина по банкова сметка в България?Моя близка си откри сметка в Райфайзенбанк,и казва,че транзакцията е напълно безплатна!Да,но когато аз отидох да открия сметка ми обясниха,че всичко се заплаща...Каква е истината?

                              Коментар


                              • Коментар

                                Working...
                                X