IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се подготвим за следващата криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    По-лошо. Лека вечер. Пазете си здравето и се радвайте на живота.

    Скъпа Селена! Не те познавам, а и не мисля, че мога да ти дам съвет в подобен случай. Каквото и да бъде казано - никога няма да разберем човека, който е в безнадеждната ситуация, когато губи свой близък, обречен на напусне тая страна на живота, която - очевидно ни е дадена за кратко, но която ние сме твърдо убедени, че няма как да ни изневери... Не е така. Тежи ни, особено когато си отива млад човек. Някъде бях чел, че върховна несправедливост в тоя живот е тая, ако родителите трябва да се разделят завинаги със своите деца...

    В тоя смисъл - животът наистина е несправедлив! Преди доста години погребахме наш състудент - 27 - годишен... Мир на прахта му! Оттогава се разделяме с някого... Помълчаваме на срещите ни, отливаме от чашите си, но се сещаме за тия хора - а списъците ни са непроменени, ако и част от хората в тях да не са вече между живите! Пазим паметта им жива! Обречени сме - това е истината! Но се сещаме за тия хора, защото те са били обвързани с нас емоционално през едни от най-хубавите години - студентските! В тоя смисъл, кой би се сещал за последният от нас? Няма значение, но въпросите са философски: духът остава сред хората, които сме преживявали радостни и скръбни моменти, а винаги има такива: и хора, и моменти, които са ни сплотявали в общите ни усилия към някаква цел... Малко смешно звучи понятието "цел" в условия, подобни на обсъжданите...

    Селена, съветите ти: да си пазим здравето и да се радваме на живота - са трудно изпълними, защото не знаем от какво - и как да пазим здравето си /смисълът на живота е в това - постоянно да преодоляваме препятствията, които той ни поставя, независимо от техният характер, при което оцеляват индивидите, които могат да се приспособят към условията, пълни с трудности и изпитания..., а - когато човек натрупа годините - очевидно той става бреме за околните и.../... , а радостта от живота е също нещо двусмислено: ако аз се радвам на живота по определен начин, това може да не харесва на някого и да скъсява дните му... Човешките взаимоотношения са сложни!

    Както и да е! Животът е нещо, което се дефинира с начало и край. Може би краят може да бъде симулиран, както и да се преиграва с него от т.нар. търсачи на силни усещания - което пък създава някаква илюзия за "подготвеност", но трагедията - в различни размери - все пак е налице, защото винаги губим близък до сърцето ни човек..., независимо какви са били неговите усещания по "пътя" към Отвъдното...

    Сложно е да се разбере подобна на твоята ситуация, но поне опитваме и сме с теб! Бъди здрава! И силна! /каквото и да означава това/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
      Рак на черният дроб???
      По-лошо. Лека вечер. Пазете си здравето и се радвайте на живота.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena

        Що бе аз съм поетична душа, на която днес не ѝ се занимава с теб. Мисли каквото искаш, прави каквото знаеш, обиждай както можеш.

        С твоята душевност на бетонобъркачка разбирай каквото искаш.

        Току що научих, че близък мой човек най-вероятно утре ще умре на операционната. Съответно Ви оставям.

        Животът се състои точно от два дни.

        Лека вечер на всички. Бъдете живи и най-вече здрави.
        Рак на черният дроб???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Има. Може и да не носи тире. Както има и израз “по подир”. Виж последния куплет:

          “Край босфора шум се вдига, лъскат саби, щитове. /2 Ето Симеон пристига, воеводи си зове. /2 Съберете се войводи, храбри орляци безброй. /2 Много войски и народи усмири ги меча твой. /2 В Царигратските палати, разтрепера се Роман. /2 Праща дарове богати в Симеоновия стан. /2 - Неща дарове и злато - гордо викна Симеон. /2 - Мойто царство е богато, златен е и моя трон. /2 Сам Роман да се представи, нека той да проси мир. /2 Нека поклон ми направи, па ще видим по подир. /2”

          Още на: https://textove.com/detski-pesnichki-kray-bosfora-tekst
          Няма !!!

          В стихоплетството са позволени доста неща ........... граматически и пунктуационно

          Не мисля , че поста ти беше '' стихотворение '' ................

          Или ....... ти мислиш ????

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение
            Не....няма !
            Или говориш закодирано , имайки предвид , че каза за себе си
            Има. Може и да не носи тире. Както има и израз “по подир”. Виж последния куплет:

            “Край босфора шум се вдига, лъскат саби, щитове. /2 Ето Симеон пристига, воеводи си зове. /2 Съберете се войводи, храбри орляци безброй. /2 Много войски и народи усмири ги меча твой. /2 В Царигратските палати, разтрепера се Роман. /2 Праща дарове богати в Симеоновия стан. /2 - Неща дарове и злато - гордо викна Симеон. /2 - Мойто царство е богато, златен е и моя трон. /2 Сам Роман да се представи, нека той да проси мир. /2 Нека поклон ми направи, па ще видим по подир. /2”

            Още на: https://textove.com/detski-pesnichki-kray-bosfora-tekst

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

              В нашия живот , няма да има криза , в която да е необходимо притежаването и на трите заедно............

              Още по-малко пък ...... ''следващата'' (идващата )
              дай-боже да си прав.
              криза, която изисква и трите е армагедон
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                Как да се подготвим за следващата криза ?

                наполеон, консерва и патрон

                В нашия живот , няма да има криза , в която да е необходимо притежаването и на трите заедно............

                Още по-малко пък ...... ''следващата'' (идващата )

                Коментар


                • Как да се подготвим за следващата криза ?

                  наполеон, консерва и патрон

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Да. Има. .
                    Не....няма !
                    Или говориш закодирано , имайки предвид , че каза за себе си


                    Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    . Ей Богу, едно казвам, друго се разбира.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн



                      Аз също не визирам теб, човече - независимо, че постът ми е с цитат на линка от теб!

                      В случая ти си между мен и човек, писал в нета мнението си. Можех да попадна на съдържанието и без ти да си го посочила тук. В тоя смисъл - не вземай нещата навътре, ако аз съм открил близост до качества, определени от друг. Имам си необходимата самокритичност, която по никакъв начин не се нарежда /смятам/ между твоите проблеми!

                      Както се казва: това да ти е проблема!



                      Вън от горното:

                      "За кого си говорихме по-преди?" Отговарям като ученичка: по-преди си говорехме за мъжкият нагон... Ти сигурно ще ми опонираш, че това не е отношението на всички мъже, ли? Пък аз бих казал, че - показателно е прилагателното "мъжки".

                      Оттук може да се направи съпоставка и с женският нагон..., но пък тогава може би реакцията би била малко по-различна. Някак ми е трудно да се съглася, но не - за да оправдая този, за когото "говорихме по-преди"... Себе си ли оправдавам в такъв случай? Ама защо изобщо е необходимо да се оправдава някой? Червеният цвят - или - каквото там си представяме /мъжете/... Важно е, че си го представяме, защото - когато вече няма да си го представяме - нещата няма да отиват на добре!

                      Не си ли съгласна с мен? Все пак нищо не те "застрашава"...

                      Сетих се за гостоприемството на ескимосите. Звучи ми като виц, когато гостоприемната домакиня почнала да отърква нослето си в носа на нашенеца, вече били легнали, а тя - гола-голеничка... Неприемлива за нас проява на гостоприемство, ама - нейсе! На него му нахлула кръвта във всички възможни крайници и в един момент си казал, така - за кураж: "Ха сега!" Тя, усещайки, че ласките - отговор от госта за проявеното гостоприемство - би трябвало да бъдат по-различни, някак студено му отговорила с въпрос: "А защо е необходимо?"

                      Как може да отговори един мъж на подобен въпрос?

                      Последен пример, за да ви оставя да се потопите в дискусията: горният въпрос, предполагам е задаван на всеки мъж...

                      Вечерно представление, театър, хубави места... Страхотна постановка. С периферното си зрение той усеща, че тя следи реакциите му... След 22 ч. засядат в Хепи: хапване, пийване, разговори от всякакво естество... В 02 ч. - пътуват... Тук вече не става въпрос за гостоприемството на ескимосите, които според обичаите си - предават топлината на тялото си на госта /виц ли е това, или?/..., но въпросът е неизменен... )) "А защо е необходимо?"

                      За да обобщим: при криза /а и не само!/ - замислете се, уважаеми дами - има ли въпрос, който не бива да бъде на дневен ред... ))

                      /дано съм ви усмихнал/
                      Леле. Майко. Ти това ли си разбрал от предишния ми пост?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                        Ама то така е почти винаги

                        За да ти се разбере ..... трябва да казваш '' друго '' , за да се разбира като '' едно ''

                        пп Помня , че някъде се правеше на начална учителка ......
                        Сигурна ли си , че има такова нещо , като
                        Да. Има. .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Човече, ВЪОБЩЕ не визирам теб. Ей Богу, едно казвам, друго се разбира. За кого си говорихме по преди?
                          Ама то така е почти винаги

                          За да ти се разбере ..... трябва да казваш '' друго '' , за да се разбира като '' едно ''

                          пп Помня , че някъде се правеше на начална учителка ......
                          Сигурна ли си , че има такова нещо , като
                          по преди

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Това е и моята идея за днешното състояние и днешната криза ! /препинателен знак/ и /усмивка/


                            Оказва се сега, че е по-евтино да си купиш нещо, отколкото да водиш война за него.
                            Тва нещо може да е и цяла държава, особено ако поддаде отвътре
                            Разсъждавам принципно по старата изпитана схема: лесен кредит, ниски лихви, малко спокойствие за отвличане на вниманието и подготовка, високи лихви, ограничаване на паричното предлагане, прибиране на обезпеченията.
                            Краен резултат: придобити действащи непокътнати активи (не като при война), и население за обслужващ персонал (без трагедии като при война). Плащаш нещо на който трябва, да ти пазят интересите, да нема фалове като национализации и рушене на собствеността. Така горе-долу се разви гръцкия сценарий - накараха ги да продават (скоростното продаване не гарантира добра цена) и да си плащат задълженията.
                            Ако нещо експроприации се получат, малко груба сила и се оправят нещата - виж какво стана със Салвадор Алиенде. Демокрация трябва да има, собствеността е изконно право. Затва армията и спецчастите трябва да са на ниво, с бързи и ефективни реакции за наказание на провинилите се.

                            Лошото е, че финансовата система едва се крепи от тежестта си. За 10 години общият световен дълг се удвои и достигна близо 2.5 пъти световния брутен продукт (дълг 170 трлн. долара, данни от юни). Тва както и да го гледаш, няма изплащане. Много от тоя дълг не е отишъл в икономиките, а главно за запушване на дупки във финансовата система, демек по финансовите институции и пазари. Иначе зануляването на системата щеше да е още 2008.

                            Ето ти реален пример за едно от чудесата на барон Мюнхаузен
                            Сам се хванал за косата и се измъкнал от блатото, нали така беше, по спомен...
                            Last edited by Kildirim_Bei; 09.12.2018, 19:37.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                              Не виждам, защо трябва да отричам, че имам допирни точки с "характеристиките" на "групата"! Аз, с допирните точки, мога открито да заявя: имам отрицателни качества, няма да се спогодите с мен! Аз съм този, с отрицателните качества! Не бих желал да ви навредя, затова се дистанцирайте от мен!
                              Интересно е обаче твърдението, при което социопатите са хора без съвест, защото: "Емпатията и съвестта са предимства за оцеляване, защото позволяват на хората да работят заедно...." Щом хората /в лицето на друг човек, независимо кой е той/ - са уверени в онова, което казва писаното слово - ТЕЗИ хора вече имат формулата за щастливото оцеляване... Какво по-добро от това?
                              Тезата за вълкът не ми е чужда. От днес ще свързвам вълкът със социопатите. Това го е казал съвсем отговорно НЕсоциопат... /очертава се нова НЕлека вечер в размислите на социопата-вълк.../
                              Човече, ВЪОБЩЕ не визирам теб. Ей Богу, едно казвам, друго се разбира. За кого си говорихме по преди?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                                От вчера се чудя къде четох един анализ и не мога да се сетя.Дори не помня и на какъв език го четох.Днес намерих случайно това и много прилича на него.
                                Ето какво смятам,че се случва в момента у нас и в Европа.

                                https://www.faktor.bg/bg/articles/mn...xcqiLWmaSI1Jlg
                                Мдааа , фактор.бг са сериозен ориентир , най вече безпристрастен ...

                                Коментар

                                Working...
                                X