IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се подготвим за следващата криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mariapetrova78 Разгледай мнение
    тази година се очаква да има нова финансова криза, но да видим, може да останат само прогнози
    В България си е вечна финансова криза, така че...няма да я усетим толкова осезаемо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Мариане с ръка на сърцето трябва да призная че наистина има изключително упорити тъпаци и галфони които нищо не ги спира.Няма проблем когато губят собствени пари и пари на по горе описаните.Проблема е когато собствената ми държава въпреки волята ми позволява на тези наглеци да се упражняват с моите пари.И че да ми взимат и такса за това че губят парите ми.Говоря за простотията УПФ.Не желая да плащам за подобни неща не желая изобщо да ми се удържа каквото и да е за пенсия и не им ща и подаянието наречено пенсия....Но няма как да се махна.Според мен тия мошеници трябва да печелят единствено от печалбата на всеки клиент.Тая година увеличили парите примерно с пет процента нека вземат 0,1% от тази сума.Следващата година са на загуба ами за тях нищо.А то какво губят печелят таксичките си вървят и те си лапкат....И после ше ми говорите как капитализма бил прогрес и как с труд се успявало.Ха ха ха ако далаверата и кражбата е труд аз съм трамвай
      ми той светът затуй отива натам , Пешо ... е ти го Безос ...112 милиарда за година ... не трамвай , ами товарен влак да станеш ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mariapetrova78 Разгледай мнение
        тази година се очаква да има нова финансова криза, но да видим, може да останат само прогнози
        Ти ако влезеш в темата за златото там от 5-6 години чакат и мечтаят да дойде. Като подскочи малко златото и се активизират.

        Коментар


        • тази година се очаква да има нова финансова криза, но да видим, може да останат само прогнози

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение



            Ще извиняваш, обаче някои нелепи неща са за корекция - като това, че М+Ц не било листнато до предния връх.
            Я направи справка, кое дружество е плащало всяка година дивидент, откакто е листнато на борсата от приватизацията. Дали случайно не е М+С Хидравлик АД ?
            Нямам акции на М+С, но като се увлечете в писането и току се заплеснете.
            Живи и здрави да сте иначе и още по-добре да списвате.
            не е казано такова нещо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
              Инвеститорите се броят след криза

              https://www.investor.bg/analizi/361/...-kriza-274534/
              Мариане с ръка на сърцето трябва да призная че наистина има изключително упорити тъпаци и галфони които нищо не ги спира.Няма проблем когато губят собствени пари и пари на по горе описаните.Проблема е когато собствената ми държава въпреки волята ми позволява на тези наглеци да се упражняват с моите пари.И че да ми взимат и такса за това че губят парите ми.Говоря за простотията УПФ.Не желая да плащам за подобни неща не желая изобщо да ми се удържа каквото и да е за пенсия и не им ща и подаянието наречено пенсия....Но няма как да се махна.Според мен тия мошеници трябва да печелят единствено от печалбата на всеки клиент.Тая година увеличили парите примерно с пет процента нека вземат 0,1% от тази сума.Следващата година са на загуба ами за тях нищо.А то какво губят печелят таксичките си вървят и те си лапкат....И после ше ми говорите как капитализма бил прогрес и как с труд се успявало.Ха ха ха ако далаверата и кражбата е труд аз съм трамвай

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                "Едни от най-поскъпващите компании в последния цикъл бяха Софарма Трейдинг АД, Спиди АД, Адванс Терафонд и М+С Хидравлик АД, които или не бяха листнати на борсата до предния връх от 2007 г., или бяха извън инвеститорското внимание."
                Ще извиняваш, обаче някои нелепи неща са за корекция - като това, че М+Ц не било листнато до предния връх.
                Я направи справка, кое дружество е плащало всяка година дивидент, откакто е листнато на борсата от приватизацията. Дали случайно не е М+С Хидравлик АД ?
                Нямам акции на М+С, но като се увлечете в писането и току се заплеснете.
                Живи и здрави да сте иначе и още по-добре да списвате.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                  Инвеститорите се броят след криза

                  https://www.investor.bg/analizi/361/...-kriza-274534/
                  Много добра статия си написал която е важно четиво особено за новите инвеститори! Успех!

                  Коментар


                  • Супер статия браво.

                    За подготовката при криза, до момента исторически злато винаги е било добра идея при криза. Мисля че следва да се разсъждава по начин по който да се търсят дълготрайни активи, които ще запазят стойност по време на криза. Например консерва русенско варено. Ще изкара 20 години криза без да мръдне, вероятно дори и цената и да се качи.

                    Коментар


                    • Инвеститорите се броят след криза

                      https://www.investor.bg/analizi/361/...-kriza-274534/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        ...Но, само някои и само временно. Видяно със собствените ми очи.
                        ...защото осъзнаването не е довело до момента на разкаянието. Не се преминава лесно през нелеки кармични обстоятелства. Подобно на корекциите, са възможни разнообразни варианти...да подходим с разбиране..

                        Относно темата - едно елементарно предложение. ) - Как да се подготвим за следващата финансова криза - като съберем кеша възможно по-добре от последната криза и го използваме умело (със или без препоръка)
                        Last edited by precakanoto; 31.12.2018, 09:26.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          ...Страданията ни пречистват и ни правят хора
                          ...Но, само някои и само временно. Видяно със собствените ми очи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Благодаря за поста, който чак сега виждам. Когато болестта удари хора дори от не най-близкото ти обкръжение, получаваш директен прав ляв в стомаха. Свиква се.

                            Случката ме накара да се замисля, че има два “актива”, които забравяме: оптимизма и вярата. Оптимизмът, че може и да ни чака нещо по-добро зад ъгъла и вярата, че ще ни се случи.

                            Стига сме ги понижавали тези вибрации. .
                            Да когато си млад здрав и богат е лесно да се репчиш и перчиш но когато дойде болестта ставаме кротки и разумни.Природата е измислила болестите за да ни вразумява когато водим неправилен начин на живот.Аз лично не мога да търпя когато става дума за болно дете просто не мога....За съжаление ние си учим уроците когато дойдат страданията.Когато сме млади здрави и имаме пари около нас е пълно с приятели но когато дойдат изпитанията човек остава сам или с най близките си хора...Страданията ни пречистват и ни правят хора

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                              Скъпа Селена! Не те познавам, а и не мисля, че мога да ти дам съвет в подобен случай. Каквото и да бъде казано - никога няма да разберем човека, който е в безнадеждната ситуация, когато губи свой близък, обречен на напусне тая страна на живота, която - очевидно ни е дадена за кратко, но която ние сме твърдо убедени, че няма как да ни изневери... Не е така. Тежи ни, особено когато си отива млад човек. Някъде бях чел, че върховна несправедливост в тоя живот е тая, ако родителите трябва да се разделят завинаги със своите деца...

                              В тоя смисъл - животът наистина е несправедлив! Преди доста години погребахме наш състудент - 27 - годишен... Мир на прахта му! Оттогава се разделяме с някого... Помълчаваме на срещите ни, отливаме от чашите си, но се сещаме за тия хора - а списъците ни са непроменени, ако и част от хората в тях да не са вече между живите! Пазим паметта им жива! Обречени сме - това е истината! Но се сещаме за тия хора, защото те са били обвързани с нас емоционално през едни от най-хубавите години - студентските! В тоя смисъл, кой би се сещал за последният от нас? Няма значение, но въпросите са философски: духът остава сред хората, които сме преживявали радостни и скръбни моменти, а винаги има такива: и хора, и моменти, които са ни сплотявали в общите ни усилия към някаква цел... Малко смешно звучи понятието "цел" в условия, подобни на обсъжданите...

                              Селена, съветите ти: да си пазим здравето и да се радваме на живота - са трудно изпълними, защото не знаем от какво - и как да пазим здравето си /смисълът на живота е в това - постоянно да преодоляваме препятствията, които той ни поставя, независимо от техният характер, при което оцеляват индивидите, които могат да се приспособят към условията, пълни с трудности и изпитания..., а - когато човек натрупа годините - очевидно той става бреме за околните и.../... , а радостта от живота е също нещо двусмислено: ако аз се радвам на живота по определен начин, това може да не харесва на някого и да скъсява дните му... Човешките взаимоотношения са сложни!

                              Както и да е! Животът е нещо, което се дефинира с начало и край. Може би краят може да бъде симулиран, както и да се преиграва с него от т.нар. търсачи на силни усещания - което пък създава някаква илюзия за "подготвеност", но трагедията - в различни размери - все пак е налице, защото винаги губим близък до сърцето ни човек..., независимо какви са били неговите усещания по "пътя" към Отвъдното...

                              Сложно е да се разбере подобна на твоята ситуация, но поне опитваме и сме с теб! Бъди здрава! И силна! /каквото и да означава това/
                              Благодаря за поста, който чак сега виждам. Когато болестта удари хора дори от не най-близкото ти обкръжение, получаваш директен прав ляв в стомаха. Свиква се.

                              Случката ме накара да се замисля, че има два “актива”, които забравяме: оптимизма и вярата. Оптимизмът, че може и да ни чака нещо по-добро зад ъгъла и вярата, че ще ни се случи.

                              Стига сме ги понижавали тези вибрации. .

                              Коментар


                              • съжалявам, че се намесвам в темата с нещо различно от това което разисквате и което ви вълнува

                                Когато пазарите станат трудни, а инвеститорите гледат само в един нюанс на тях - "черен", или "бял", съветите на легендарните инвеститори, преживели всякакви кризисни моменти, стават по-ценни от всякога.

                                В понеделник, бившият ръководител на Фед - Джанет Йелън, изрази загриженост от разгаряне на нова финансова криза.

                                Инвеститорите търсещи насоки, получават за пореден път безценен съвет от Рей Далио - основател и ръководител на най-големия хеджфонд в света - Bridgewater Associates. Той припомни на всички участници на финансовите пазари, че последните са циклични и спадовете са част от инвестиционната игра.

                                "Можете да се имунизирате от цикъла, в който се намира пазарът, чрез балансиран портфейл от активи", коментира Далио пред финансовото издание CNBC.

                                И Далио, типично в негов стил има и готова опростена рецепта за пропорцията на различните активи, които може да се използва. Всъщност, тази формула Рей Далио създава специално за книгата на Тони Робинс - "Пари: Изучи играта".

                                Печелившият, според портфолио мениджъра, микс включва - 30% акции, 40% дългосрочни щатски облигации, 15% средносрочни щатски облигации, 7.5% злато и 7.5% други суровини. Този портфейл трябва да бъде ребалансиран веднъж годишно, съветва още Далио.

                                "Когато погледнете към повечето портфейли, те имат склонност да се представят много добре по време на добри времена и лошо в лоши времена", коментира Далио в книгата на Робинс. Типичният портфейл според него е изграден от 50% акции и 50% облигации и на практика расте и се понижава с пазара.

                                В противовес на това, формулата на Далио за диверсифициран портфейл, цели да балансира рисковете, а не богатството.

                                https://www.cnbc.com/2018/12/11/ray-...al-crisis.html
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X