IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се подготвим за следващата криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Не го виждам точно така. Не може от двадесет части течност вместима в един литър при двадесет жадни на пет от тях да се падат деветнадесет части.

    Иначе усточиво равновесие между население и ресурси при добра воля се постига за година.

    “Растежът” е другото днешно име на онези горните пет души или, в случая, синоним на лакомията.
    Все пак тази лакомия беше креативна..........Тя позволи на стадото обречено от хилядолетия да мисли само за храната да се домогне до ред неща непостижими преди за него.....Наука.Здравеопазване.Дом.Свободно придвижване.Частна собственост и т.н....................Може и да има равновесие......някъде около милиарда...........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      Не отговори на въпроса. Още един цитат и ще стигна до тезата си.

      "Досега най-определената роля на тълпите се е състояла в пълното разрушаване на остарели цивилизации. Историята учи, че в момента, в който моралните сили, заздравяващи едно общество, престанат да действат, окончателното разпадане е дело на онези безсъзнателни и груби множества, справедливо определяни като варварски. Цивилизациите са били създавани и ръководени досега от една малка интелектуална аристокрация и никога от тълпите. Силата на последните им стига само да рушат. Вземат ли връх, стига се до безредие. Понятието „цивилизация“ включва ясни правила, дисциплина, преход от инстинктивното към рационалното, предвиждане на бъдещето, висока степен на културата — все условия, абсолютно недостъпни за тълпите, оставени на самите себе си. Единствено чрез разрушителната си мощ те действат като онези микроби, ускоряващи разложението на омаломощените тела или на труповете. Щом постройката на една цивилизация е проядена, тълпите предизвикват срутването й. Тогава проличава тяхната роля. За миг сляпата сила на числото се превръща в единствена философия на историята.

      Това ли ще е съдбата и на нашата цивилизация? Можем да се боим, но все още не знаем."
      Ако питаш мен ,аз имам една също леко конспиративна теория в главата си и е свързана с геополитиката в момента. Не ми се пише за нея да си призная.
      Цивилизацията ни винаги е успявала да се съвземе след ужасяващите набези от болшевики и национал социалисти който в същноста си са едно и също,та и това ще отмине.Лошото е,че много обикновенни хора,който не разбират какво вършат в момена ще пострадат най-много,че и ние покрай тях.
      Това имах предвид когато написах,че не четат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
        Пропускаш основния момент че няма как в една система с лимит да има постоянен растеж..........Няма как в кана от 1 литър да налееш 2 литра................Системата на разтежа може да е до определно ниво.След него следват всякакви кризи...........Изброих ги в предишен пост.Кризата в момента е в изчерпването на модела на разтеж .
        Не го виждам точно така. Не може от двадесет части течност вместима в един литър при двадесет жадни на пет от тях да се падат деветнадесет части.

        Иначе усточиво равновесие между население и ресурси при добра воля се постига за година.

        “Растежът” е другото днешно име на онези горните пет души или, в случая, синоним на лакомията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Не отговори на въпроса. Още един цитат и ще стигна до тезата си.

          "Досега най-определената роля на тълпите се е състояла в пълното разрушаване на остарели цивилизации. Историята учи, че в момента, в който моралните сили, заздравяващи едно общество, престанат да действат, окончателното разпадане е дело на онези безсъзнателни и груби множества, справедливо определяни като варварски. Цивилизациите са били създавани и ръководени досега от една малка интелектуална аристокрация и никога от тълпите. Силата на последните им стига само да рушат. Вземат ли връх, стига се до безредие. Понятието „цивилизация“ включва ясни правила, дисциплина, преход от инстинктивното към рационалното, предвиждане на бъдещето, висока степен на културата — все условия, абсолютно недостъпни за тълпите, оставени на самите себе си. Единствено чрез разрушителната си мощ те действат като онези микроби, ускоряващи разложението на омаломощените тела или на труповете. Щом постройката на една цивилизация е проядена, тълпите предизвикват срутването й. Тогава проличава тяхната роля. За миг сляпата сила на числото се превръща в единствена философия на историята.

          Това ли ще е съдбата и на нашата цивилизация? Можем да се боим, но все още не знаем."
          Точно и ясно.Съгасен на 100%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Да, описва я, но те и децата искат да изядат всички бомбони в сладкарницата, а котките като видят тава с месо ядат, повръщат и пак ядат.

            Проблемът, както го виждам аз е следният: монополи и изсмукана ликвидност от обществото в глобален план. Намаляваща средна класа, глутница самозабравили се много богати, но те са малцинство и така бленуваният от тях машинен свят е все още фантастика, а от другата страна тълпи гладни и бедни хора.

            Решението: някак (аз ако знаех как нямаше да пиша тук ) да се върне ликвидността в системата и да се стимулира и създава бизнес и средна класа.
            Е как ще се върне ликвидността в системата като нивата на дълговете на глобално ниво гонят 400 процента. Всъщност от тук нататък следва ликвидиране на дълговете което ще катастрофално за целия свят. Ликвидирането на дълговете може да е дефлационно или инфлационно или смесено. Последователно от двете.

            Или с две думи

            Като ядохте кюфтетата.............

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Да, описва я, но те и децата искат да изядат всички бомбони в сладкарницата, а котките като видят тава с месо ядат, повръщат и пак ядат.

              Проблемът, както го виждам аз е следният: монополи и изсмукана ликвидност от обществото в глобален план. Намаляваща средна класа, глутница самозабравили се много богати, но те са малцинство и така бленуваният от тях машинен свят е все още фантастика, а от другата страна тълпи гладни и бедни хора.

              Решението: някак (аз ако знаех как нямаше да пиша тук ) да се върне ликвидността в системата и да се стимулира и създава бизнес и средна класа.
              Пропускаш основния момент че няма как в една система с лимит да има постоянен растеж..........Няма как в кана от 1 литър да налееш 2 литра................Системата на разтежа може да е до определно ниво.След него следват всякакви кризи...........Изброих ги в предишен пост.Кризата в момента е в изчерпването на модела на разтеж основан на потреблението.
              Last edited by Hermes73; 08.12.2018, 22:49.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                Selena, извинявай не исках да те критикувам и в един хармоничен свят е колкото може да бъде хармоничен нашия ,де съм съгласна,че си права. В случая мисля,че ясно написах защо не се съгласих с теб.
                Каква и дали ни очаква криза ,според мен ще го разберем късно за да правим каквито и да са подготовки,а и как да се подготвим като не знаем каква криза ни предвещават ?!
                Един каза д копаем бомбоубежоща например хахаха
                Няма проблем, разбирам мисълта ти. То зависи от характера на кризата. Не ме плаши чисто човешка финансова криза да речем. Остават материалните активи и почваме отначало.

                Притесняват ме по-скоро природните феномени, от които едва ли и бомбоубежище би помогнало. Опазил Бог.

                Третият вариант, не ми се иска дори да го упоменавам.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Не знаят какво искат защото не четат
                  Не отговори на въпроса. Още един цитат и ще стигна до тезата си.

                  "Досега най-определената роля на тълпите се е състояла в пълното разрушаване на остарели цивилизации. Историята учи, че в момента, в който моралните сили, заздравяващи едно общество, престанат да действат, окончателното разпадане е дело на онези безсъзнателни и груби множества, справедливо определяни като варварски. Цивилизациите са били създавани и ръководени досега от една малка интелектуална аристокрация и никога от тълпите. Силата на последните им стига само да рушат. Вземат ли връх, стига се до безредие. Понятието „цивилизация“ включва ясни правила, дисциплина, преход от инстинктивното към рационалното, предвиждане на бъдещето, висока степен на културата — все условия, абсолютно недостъпни за тълпите, оставени на самите себе си. Единствено чрез разрушителната си мощ те действат като онези микроби, ускоряващи разложението на омаломощените тела или на труповете. Щом постройката на една цивилизация е проядена, тълпите предизвикват срутването й. Тогава проличава тяхната роля. За миг сляпата сила на числото се превръща в единствена философия на историята.

                  Това ли ще е съдбата и на нашата цивилизация? Можем да се боим, но все още не знаем."
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                    "Днешните изисквания на тълпите стават все по-ясни и стремежът им е да разрушават открай докрай обществото такова, каквото е, за да го доведат до онзи примитивен комунизъм, който е бил нормалното състояние на всички човешки групи преди зората на цивилизацията. Съкращаване на работното време, експроприация на мините, жп линиите, заводите и земята, поравно разпределение на продуктите, премахване на висшите класи в полза на народните класи и т.н. Такива са техните искания."
                    Това описва ли днешната ситуация достатъчно добре?
                    Да, описва я, но те и децата искат да изядат всички бомбони в сладкарницата, а котките като видят тава с месо ядат, повръщат и пак ядат.

                    Проблемът, както го виждам аз е следният: монополи и изсмукана ликвидност от обществото в глобален план. Намаляваща средна класа, глутница самозабравили се много богати, но те са малцинство и така бленуваният от тях машинен свят е все още фантастика, а от другата страна тълпи гладни и бедни хора.

                    Решението: някак (аз ако знаех как нямаше да пиша тук ) да се върне ликвидността в системата и да се стимулира и създава бизнес и средна класа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                      "Днешните изисквания на тълпите стават все по-ясни и стремежът им е да разрушават открай докрай обществото такова, каквото е, за да го доведат до онзи примитивен комунизъм, който е бил нормалното състояние на всички човешки групи преди зората на цивилизацията. Съкращаване на работното време, експроприация на мините, жп линиите, заводите и земята, поравно разпределение на продуктите, премахване на висшите класи в полза на народните класи и т.н. Такива са техните искания."

                      Това описва ли днешната ситуация достатъчно добре?
                      Не знаят какво искат защото не четат

                      Коментар


                      • Selena, извинявай не исках да те критикувам и в един хармоничен свят е колкото може да бъде хармоничен нашия ,де съм съгласна,че си права. В случая мисля,че ясно написах защо не се съгласих с теб.
                        Каква и дали ни очаква криза ,според мен ще го разберем късно за да правим каквито и да са подготовки,а и как да се подготвим като не знаем каква криза ни предвещават ?!
                        Един каза д копаем бомбоубежоща например хахаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Проблемът на много богатите парадоксално прилича на този на много бедните: първите са се откъснали от реалността и поради крайна власт и презадоволенист не различават реалност от фантазия, а вторите, оради крайна ограниченост в ресурсите нямат мащабност в мисленето, но нямат и какво да губят, когато бъдат притиснати до стенатата.

                          И един кон може да те ритне яко дори, когато е вързан, ако е гладен, ако, че ти си мислиш, че си му абсолютен господар.

                          Естествен буфер и здрав разум в цялото джамбуре носи средната класа. Проблемите започват, когато нея я няма.
                          "Днешните изисквания на тълпите стават все по-ясни и стремежът им е да разрушават открай докрай обществото такова, каквото е, за да го доведат до онзи примитивен комунизъм, който е бил нормалното състояние на всички човешки групи преди зората на цивилизацията. Съкращаване на работното време, експроприация на мините, жп линиите, заводите и земята, поравно разпределение на продуктите, премахване на висшите класи в полза на народните класи и т.н. Такива са техните искания."

                          Това описва ли днешната ситуация достатъчно добре?
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                            Селена, дай ми пример за успешно народно въстание. С дълготраен ефект.
                            Френската революция не я брой. Там народът е бил за придаване на масовост на конфликта между краля и аристокрацията, и естествено - храна за гилотината. Над 95% от жертвите са от народа - нали срещу богатите се борихме? Другото са легенди - нито свобода, нито равенство, нито братство е дошло след нея.
                            Болшевишката също. Грешен опит на германския император да отклони Русия от войната. Да не беше пробвал - по императорски все щяха повече да се разберат някак.
                            И при двете посочени революции, колебливите реакции на владетелите и любовта им към народа, са им коствали главите и многократно по-големи страдания на същия този народ.
                            Няма човек (особено беден такъв) да е дошъл на власт и да не се е полакомил. Изключения? Да, винаги има такива. 1 на 1 000 000.
                            Защо всички ме тълкуват погрешно ?

                            Къде казвам подобно нещо? Друго казвам. Казвам, че И обикновените хора са част от сложно социално уравнение, защото някои априори ги изключват, а това не е толкова просто.

                            Отстъпи ли Макрон за горивата?

                            Ето, забавлявай се директно:

                            https://elpais.com/

                            http://www.lefigaro.fr/

                            кеф ти алтернативен сайт:

                            https://www.zerohedge.com/news/2018-...ng-fourth-week

                            Проблемът на много богатите парадоксално прилича на този на много бедните: първите са се откъснали от реалността и поради крайна власт и презадоволеност не различават реалност от фантазия, а вторите, поради крайна ограниченост в ресурсите нямат мащабност в мисленето, мислят на парче и нямат достъп до голямата картина, защо водят борба да си платят сметките,но нямат и какво да губят, когато бъдат притиснати до стенатата.

                            И един кон може да те ритне яко дори, когато е вързан, ако е гладен, ако, че ти си мислиш, че си му абсолютен господар.

                            Естествен буфер и здрав разум в цялото джамбуре се явява средната класа. Проблемите започват, когато нея я няма. Лошото е, че тя намалява и в Европа и в САЩ и не ми се мисли какво следва, ако не се уравновеси системата.

                            Тогава въобще няма да е безопасно и за “чичковците с пурите” да се придвижват извън кулите си от слонова кост. Затова казах на Хермес да не ги абсолютизира.

                            Спасението е създаването на устойчива средна класа. Там е здравият разум. Там е спокойното доволно съществуване за целокупния човешки род.
                            Last edited by Selena; 08.12.2018, 22:29.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Мачът предстои. Залагам, че Давид пак ще види сметката на Голиат.

                              И преди са пращали народа да яде пасти. И знаеш, че не съм никакъв привърженик на нкавракови действия. Хермес описва съвсем друг сценарий, но според мен допуска и грешки в преценката. Той не смята, че обикновените хора са част от уравнението, а аз смятам, че са. Ще видим кой греши. Аз за разлика от други форумни герои когато бъркам го признавам. Нямам мания за непогрешимост.
                              Селена, дай ми пример за успешно народно въстание. С дълготраен ефект.
                              Френската революция не я брой. Там народът е бил за придаване на масовост на конфликта между краля и аристокрацията, и естествено - храна за гилотината. Над 95% от жертвите са от народа - нали срещу богатите се борихме? Другото са легенди - нито свобода, нито равенство, нито братство е дошло след нея.
                              Болшевишката също. Грешен опит на германския император да отклони Русия от войната. Да не беше пробвал - по императорски все щяха повече да се разберат някак.
                              И при двете посочени революции, колебливите реакции на владетелите и любовта им към народа, са им коствали главите и многократно по-големи страдания на същия този народ.
                              Няма човек (особено беден такъв) да е дошъл на власт и да не се е полакомил. Изключения? Да, винаги има такива. 1 на 1 000 000.
                              Last edited by Kildirim_Bei; 08.12.2018, 22:01.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Извинявай,но няма да се съглася с теб в този случай. Това за което Hermes73 ,пише няма наистина аналог,но е в сенчестата страна на конспиративните теории,а там обикновените хора и да са креативни са изправени отново до стената
                                Мачът предстои. Залагам, че Давид пак ще види сметката на Голиат.

                                И преди са пращали народа да яде пасти. И знаеш, че не съм никакъв привърженик на нкавракови действия. Хермес описва съвсем друг сценарий, но според мен допуска и грешки в преценката. Той не смята, че обикновените хора са част от уравнението, а аз смятам, че са. Ще видим кой греши. Аз за разлика от други форумни герои когато бъркам го признавам. Нямам мания за непогрешимост.

                                Коментар

                                Working...
                                X