IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътеводител на Българския инвеститор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Те тия няма да искат да пишат в нашето книга.

    Човекът винаги има самоуважение и трудно ще си признае как доброволно се е самоочесал.
    Част от самоуважението е правдивостта. Веднъж ми се случи, първото АД ми глътна вода. Урокът, който извлякох - не е проблем да споделя и писмено - е, че най-важното, което трябва да придобие инвеститорът, е контрол. Инвестиция без контрол - пишѝ я бегАла. Ако не веднага, след време но, 99% сигурно. Бих споделил но, без разрешение от участниците, не може да споменавам имена. Сещаш се, елементарна човешка порядъчност трябва да има.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Аз само да дам снимка за корицата на книгата

      Не мисля, че такава картинка ще привлече читателите.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Мен пък ще ми е интересно да прочета историята на някой дето се е фалирал. Просто човека да обясни какъв е пътя стъпка по стъпка.
        Те тия няма да искат да пишат в нашето книга.

        Човекът винаги има самоуважение и трудно ще си признае как доброволно се е самоочесал.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Вестник "Култура", брой 1, 13 януари 2012 г. Интервю: "Тъга по непостижимата протестанска етика. Разговор с Румен Аврамов". Интервюто е налично в електронния архив на вестника.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Пирамидов - ти си своеобразен - ще е интересно да напишеш нещо.
            Засега, само насипно скицирах, Импи. Много пари пропаднаха поради неподготвеност на инвеститорската общност и същата натрупа пропуснати ползи с камиони само в маркираните от мен направления. Уж зрели хора, а не спряха да копират и да "купуват" инвестиции. Съответно, идеята, че инвеститорът прави инвестицията остана недостъпна за големите маси "Инвеститори". И, ако чуят имената на тези оттук, които действително ми удариха рамо, ще плъзнат грозни коментари. Затова, спазвам конфиденциалност. Липса на традиция, на визия, на способност да прогледнат достатъчно дълбоко в настоящето, за да видят бъдещето - от това страдат българските инвеститори. Иначе, като попиташ кое как виждат, как мислят и т.н. малцина действително показват жилката. Тъжно. Съдейки по иначе напоителните постове и пояснения на ЛС и в skype, основно, форумът е пълен с интелект. Защо не се ползва пълноценно, не вярвам сам да знае. По лични впечатления, както същият е убеден, че го прави, така и пропуска великолепни позиции. Да му се не начудиш.
            Last edited by Pyramid; 13.11.2015, 14:38.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Аз само да дам снимка за корицата на книгата


              Тази снимка някой я публикува преди време...
              Направо не повярвах, че може да има такава "указателна" табела...
              На следващата сутрин по изключение тръгнах с колата и минах от там...10 сек я гледах и псувах още половин час....

              Те това е точно за корицата..Бравос !

              Коментар


              • Мен пък ще ми е интересно да прочета историята на някой дето се е фалирал. Просто човека да обясни какъв е пътя стъпка по стъпка.

                Коментар


                • Аз само да дам снимка за корицата на книгата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                    добре, с 2-3 думи бих първо представил себе си и разказал как започнах да се интересувам от финанси и фондовите борси, как започнах да инвестирам, как ми се отрази кризата, каква ми е стратегията и как се е развила през годините, какви са ми инвестициите в момента и защо компания по компания, какви са ми бъдещите планове.

                    преди да напиша нещо обаче искам първо да свърши 2015 и да направя една дълга равносметка и да видя дали имам шанс за интервю в инвестор
                    Аферим: стори го.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Май не трябваше изобщо да отговарям предния път. Все едно, нищо не съм написал.
                      Пирамидов - ти си своеобразен - ще е интересно да напишеш нещо.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • "Пътеводител на галактическия стопаджия" на БФБ ....

                        Вечно чакаме да хванем някоя ракета на стоп.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Интервютата тоже да влязат в.

                          Пандов - който иска - да започне. Тук в темата напишете само с 2-3 думи какво бихте желали да включите в книгата от вас - иначе материалите (тоест написаното подробно за) може да ги пращате на Мариян или на мен: Императорът. Няма засега да туряме минимум и максимум - вярвам никой няма да напише научен труд - а после ще обособим отделни части на книгата според засегнатите теми, които основно могат да бъдат:
                          - Как започнахте да инвестирате?
                          - Какви видове инвестиции ви кефят?
                          - Каква е вашата инвестиционна стратегия?
                          - Какво бихте препоръчали на начинаещи инвеститори?
                          - Какво е вашето виждане за бъдещето и инвестиционните перспективи?
                          - Как виждате бъдещето на Отечеството ни и на светът?

                          ...и т.н. - някои основни неща.

                          Може всеки желаещ да напише но няколко страници по всички тия въпроси - или по тези само, по които вярва, че може да каже нещо значимо. Ако искате - измислете още теми.
                          добре, с 2-3 думи бих първо представил себе си и разказал как започнах да се интересувам от финанси и фондовите борси, как започнах да инвестирам, как ми се отрази кризата, каква ми е стратегията и как се е развила през годините, какви са ми инвестициите в момента и защо компания по компания, какви са ми бъдещите планове.

                          преди да напиша нещо обаче искам първо да свърши 2015 и да направя една дълга равносметка и да видя дали имам шанс за интервю в инвестор
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Просто съберете интервютата в една книга.
                            и в една тема..
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Май не трябваше изобщо да отговарям предния път. Все едно, нищо не съм написал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                                Просто съберете интервютата в една книга.
                                Интервютата тоже да влязат в.

                                Пандов - който иска - да започне. Тук в темата напишете само с 2-3 думи какво бихте желали да включите в книгата от вас - иначе материалите (тоест написаното подробно за) може да ги пращате на Мариян или на мен: Императорът. Няма засега да туряме минимум и максимум - вярвам никой няма да напише научен труд - а после ще обособим отделни части на книгата според засегнатите теми, които основно могат да бъдат:
                                - Как започнахте да инвестирате?
                                - Какви видове инвестиции ви кефят?
                                - Каква е вашата инвестиционна стратегия?
                                - Какво бихте препоръчали на начинаещи инвеститори?
                                - Какво е вашето виждане за бъдещето и инвестиционните перспективи?
                                - Как виждате бъдещето на Отечеството ни и на светът?

                                ...и т.н. - някои основни неща.

                                Може всеки желаещ да напише но няколко страници по всички тия въпроси - или по тези само, по които вярва, че може да каже нещо значимо. Ако искате - измислете още теми.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X