IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътеводител на Българския инвеститор

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Просто съберете интервютата в една книга.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      всеки който иска, ще сподели своята инвеститорска визия, стратегия, личен опит, инвеститорски кумири - който каквото сметне за интересно и важно и нужно.
      звучи добре, кой иска да бъде пръв?
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Като отидеш на първото си мнение и натиснеш бутончето Редакция
        Ако не стане се помоли на някой от модераторите
        Опитах - но не става. Модераторът - моля - коригирай на: "Пътеводител на Българския инвеститор."



        Форти - всеки който иска, ще сподели своята инвеститорска визия, стратегия, личен опит, инвеститорски кумири - който каквото сметне за интересно и важно и нужно.


        Ний ще стилизираме при нужда и ще видим кое да влезе в книгата - може да подложим на публично обсъждане туканка - та всеки да рече кои мнения за стойностни намира.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Как - неговото кожа - да сменя заглавието на?
          Като отидеш на първото си мнение и натиснеш бутончето Редакция
          Ако не стане се помоли на някой от модераторите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Някой нещо по темата да напише? Без спам, моля. Ок, щом ви дразни пълният член и предпочитате празния член - ей-сега ще го оправя.
            какво ще се пише в тази книга??? на каква тема?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Как - неговото кожа - да сменя заглавието на?
              Не го, може да се приеме като обръщение Членуваната форма е обръщение.
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Как - неговото кожа - да сменя заглавието на?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Някой нещо по темата да напише? Без спам, моля. Ок, щом ви дразни пълният член и предпочитате празния член - ей-сега ще го оправя.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Този Алманах мусюлманин ли е или просто си пада по мъже
                    Не-заслужил инвеститор

                    Коментар


                    • Алманах на Българският инвеститор

                      ще накарам довечера лапето да направи разбор на заглавието и да намери грешката

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                        Ако книгата ще я пише същият човек, който е допуснал граматическа грешка в заглавието на темата, аз съм до тук!
                        кой е той???

                        Коментар


                        • Сложете картинки, ще изглежда добре вместо вестник "Стършел"

                          Коментар


                          • Ако книгата ще я пише същият човек, който е допуснал граматическа грешка в заглавието на темата, аз съм до тук!

                            Коментар


                            • Ами, за начало, да се оглежда къде живее и да не прескача възможности, защото "никой досега не го е правил". За всичко си има първи път и най-дебело мажат филията именно първите.
                              После, да не се увличат от виртуалности. Виртуалното не можеш го намаза на филия и не можеш го пипна.
                              Да не се води от моди. Модата се задава от лидерите, за да им купува някой чудесиите. Да създадеш мОда е друго, спокойно бих го препоръчал като инвестиционна цел. Защото, тогава, /другите/ вървят в твоите стъпки, купуват твоите продукти, Ти се оформяш като лидер и, съответно, влияние, власт и др.ресурси се концентрират около теб, вместо ти да опитваш да "се концентрираш" около някого /нещо/.
                              По-голямо доверие в собствената преценка. Не, че винаги ще е вярна но, поне ще знаят, кой къде и в какво е сгрешил при провал а, така също, ще имат възможността ТЕ да повлияват, вместо, на тях да влияят.
                              Трезвост: Когато всички са се юрнали нанякъде, най-вероятно, има или паника, или увличане от /чужди/ влияния. Когато тълпата се изтегли нанякъде, остава повече свободно място човек да се огледа.
                              Търпението има граници. Да опознават и своите, и чуждите.
                              Да не преиграват. Вяра се хваща, но всичко е до време.
                              Да умирят себелюбието и егото си. Увлечени, пропускат страшно много. Резултатът? Ами, много по-лоши от оптималните, показатели като ефикасност, своевременност на влизане /излизане / от позиции и куп пропуснати ползи.
                              Да не се откъсват от реалността. Виждал съм хора, съдили си /към определен момент/ на масрафа. Откъсват се от реалността, заживяват в своя паралелен свят и, ако внимателно се заслушат в своите си думи, след време сигурно не сао ще се смеят.
                              Да се образоват. Не толкова формално, колкото, да вникван в битието и бъдещето му. ТАМ има страхотен ресурс, както и своевременни сигнали за проблеми. Пример 1 - пренасищането на ВЕИ-бранша, какъвто го знаем, с проблемите за слънчасалото братство /комплексари ме избаняха преди година и нещо оттам по IP, ама сега опряха до Дедовия/.Пример 2 - празна ниша в същата тема "ВЕИ", с много неусвоен ресурс, стои празна. И въпросните високомерни приятели нямат достъп до нея.
                              Да не бъркат спекулацията с инвестициите. Предполага се, че не са наивни. Да го докажат. Дж.Лондон, още миналия век, пише "1000 дузини" и "градчето Тра-Ла-Ла". Още там, нещата са описани ясно. Четете, хора. И си правете изводите. Най-добре от чуждите грешки. Само така, може да бъде и евтино, и забавно, и безопасно. Собствените грешки понякога са твърде скъпи.
                              Да не се страхуват да...СЛУШАТ. И ДА ЧУВАТ, дори и да говори, по тяхно мнение, човек, далеч от материята. Удивителни възможности пропускат често, подведени от външния вид и финансовата история на събеседника си.
                              И други неща ми идват наум, ама нека не я пиша съвсем сам тая книга, налЭ. Има и по-надарени разказвачи.

                              Коментар


                              • Пътеводител на Българския инвеститор

                                Драги колеги, приятели, съфорумци и спамери !!!

                                Стартираме предпроект на един наш отдавна мислен проект - заедно да измислим една книга, която да научи и насърчи Българинът да стане финансово културен и да се научи да инвестира - за да подобри своето глупаво финансово положение.

                                Затова нека туканка всеки, който пожелае да се включи (моля за активност) да напише какво би искал да сподели. Накраят ще преценим кой да участва в написването на книгата, която за начало ще бъде в компютърен вариант - за в бъдеще може да бъде и напечатана. Ако нещата тръгнат добре и сме на далавера, то приходите ще отидат за благотворителство.
                                Last edited by Andi11; 12.11.2015, 10:36.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)
                              Working...
                              X