IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българинът още работи много ангария (безплатно)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
    Тази идеология съществува от хилядолетия.
    Любовта също!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
      Договорът е задължителен. В началото всичко може да върви перфектно но ако жената си хване някъв любовник, после развод и балъка да ги издържа до живот . Я се стегнете знаете ли как се изкарват пари?
      Горките млади днес!
      Ако някой се опитва да си купи любов с пари, определено е за съжаление.

      За контрол на парите си има тръстове!
      Другото е грозно!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
        И като чета мненията на по-младите предполагам, склонни за брачни имуществени договори, ние безвъзвратно сме нахакани в идеологията на парите.
        Тази идеология съществува от хилядолетия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
          Ние пък с мъжът ми не сме подписвали такъв. Просто ми се струва глупаво да сключваш брак с условия. То тогава какви съвместни отношения ще имате? Предбрачния договор е за хората, които сключват брак с първия срещнат и които имат много пари, които могат да загубят. Всичко друго си е просто поредната щуротия, с която да дариш някой лев на адвокатите
          Договорът е задължителен. В началото всичко може да върви перфектно но ако жената си хване някъв любовник, после развод и балъка да ги издържа до живот . Я се стегнете знаете ли как се изкарват пари?

          Коментар


          • И като чета мненията на по-младите предполагам, склонни за брачни имуществени договори, ние безвъзвратно сме нахакани в идеологията на парите.

            Та нали, ако даже само ти мине мисълта за развод, проблем, раздяла, ти вече си я структурирал като бъдеще?!

            Кой беше казал: Мозъкът не рабира от шеги!"

            Ако не ме лъже паметта, под това заглавие на Наполеон Хил имаше една книжка, после и смениха името и пак я преиздадоха.

            Преди време някъде четох статия от някаква жена, беше постнала снимка на баба си и дядо си с четирите им деца и точно това беше коментирала! : " Мечтая, да застана до мъжа си със същата увереност и любов, както баба ми го е направила на тази снимка!"

            Времената на парите вече ни задушават.
            Ако днес не правиш пари, ти не си "успешен"!
            С една дума, бачкай здраво за корпорациите, те са твоето семейство!

            Ценностната система на запада , ако това изобщо е ценност, но със сигурност е система, прониква и у нас и ако продължава така, нищо чудно да стане рядкост да видиш влюбени двойки забравили за света около себе си.

            Малко дълго стана, но присъствах на една оперативка на Макдоналс, на която собственикът на всяка втора дума повтаряше: "Това е вашият Макдоналдс, той е Ваш! ...."

            Викам си, като е техен, защо са на заплата?
            Защо не делят после печалбата?
            Защо не участваш в решенията за евентуални инвестиции и изобщо, какво по дяволите говори тоя?!

            Но внушенията са яко здрави!
            Трябва да променим това!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
              Dido а тези дето имат апартаменти в повече какво да ги правим?Да искаме наем на децата си или да дадем апартаментите под наем а децата да се оправят сами?
              Все пак сме на българска почва. Тук не е оферта нито да си наемател, нито да си наемодател. Ако си наемател - губиш яко кинти за наем, ако си наемодател - наемателите ти оглозгват апартамента. Затова трябва да се радва човек, че има деца и им дава жилище - така се спасява и самият той от филма с отдаване и наемане..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                Изказах лично мнение, което не задължава никого. Всеки е свободен да дава хиляди или милиони левове, апартаменти, ниви или каквото там има на децата си, любовницата си или за благотворителност.

                Да са ни живи и здрави децата, това е най-важното
                Ми твоето мнение съвпада с моето ама при всеки е различно.Пари не мисля да давам след завършване на университета ама сърце не ми дава да ги натиря на квартира а аз да трупам пари които не ми трябват

                Коментар


                • Изказах лично мнение, което не задължава никого. Всеки е свободен да дава хиляди или милиони левове, апартаменти, ниви или каквото там има на децата си, любовницата си или за благотворителност.

                  Да са ни живи и здрави децата, това е най-важното

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                    Съгласен с казаното - амбиция, труд и коректност са добра основа за успех в живота по правилния начин.

                    С последното обаче не съм съгласен - пари в брой, за да се почне начисто след университета е голяма грешка и гарантирана загуба и за далия и за взелия (е, зависи де, но по принцип е така). След завършване на университета всякакви траншове трябва да спрат окончателно и безвъзвратно и "детето" да си поеме нещата изцяло. Да, много ще е трудно, но полезните уроци от трудностите са за цял живот. Така аз виждам един полезен старт. Тези, които купуват коли и апартаменти "за да не се мъчи детето, както ние навремето" допускат голяма грешка и според мен, правят мечешка услуга на децата...
                    Dido а тези дето имат апартаменти в повече какво да ги правим?Да искаме наем на децата си или да дадем апартаментите под наем а децата да се оправят сами?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                      Съгласен с казаното - амбиция, труд и коректност са добра основа за успех в живота по правилния начин.

                      С последното обаче не съм съгласен - пари в брой, за да се почне начисто след университета е голяма грешка и гарантирана загуба и за далия и за взелия (е, зависи де, но по принцип е така). След завършване на университета всякакви траншове трябва да спрат окончателно и безвъзвратно и "детето" да си поеме нещата изцяло. Да, много ще е трудно, но полезните уроци от трудностите са за цял живот. Така аз виждам един полезен старт. Тези, които купуват коли и апартаменти "за да не се мъчи детето, както ние навремето" допускат голяма грешка и според мен, правят мечешка услуга на децата...
                      Не съм сигурен, защо смяташ, че парите в брой са голяма грешка и гарантирана загуба. Както Маслоу го е описал - за да се развиваш - трябва първо да си покрил един екзистенциален минимум. Хайде 20 бона за България са много пари, но 10 са напълно достатъчни. Те могат да помогнат на човека да не се хване на първата предложена работа, защото ако нямаш никакви доходи и пари - започваш на първата предложена позиция, а тя е възможно да не е най-подходящата за твоето развитие. С един "буфер" от 10 бона, човек може да е спокоен за битовите нужди (квартира, храна, дрехи, малко джобни) и да си насочи мислите към нещо продуктивно, да се развива.
                      Естествено - ако си възпитал нещастник - ще си купи кола и ще клати кучки в студентски град, докато 10-те бона свършат, но това е риска. Нещастника ще си е нещастник с или без 10 бона, но на умерения, интелигентен човек - 10 бона могат да му послужат като летящ старт в живота. Въпрос на гледна точка.
                      #dagoduhatbednite

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                        ... не съм съгласен - пари в брой, за да се почне начисто след университета е голяма грешка и гарантирана загуба и за далия и за взелия (е, зависи де, но по принцип е така). След завършване на университета всякакви траншове трябва да спрат окончателно и безвъзвратно и "детето" да си поеме нещата изцяло. Да, много ще е трудно, но полезните уроци от трудностите са за цял живот. Така аз виждам един полезен старт. Тези, които купуват коли и апартаменти "за да не се мъчи детето, както ние навремето" допускат голяма грешка и според мен, правят мечешка услуга на децата...
                        Абсолютно, един приятел каза нещо от сорта
                        "Преди да тръгне по пътя и да усети трудности, акъл няма да може да приеме, тоест преди да си строши главата, няма да има и най-бегло понятие, за какво му говориш". Даже трябва да си строиши главата 2-3 пъти.

                        Оставяш го да види колко е лесно и после идва при теб за съвет и помощ и тогава преценяваш колко да подкрепиш (не да помогнеш, а подкрепиш усилия), а не в началото на куп и айдееее.

                        Вчера пресен пример, внимавай внимавай, бам носа в асфалта кръвта шурти, вече ще внимава, до следващия път

                        Така и при мен, уж научил уроците, бамм, нов житейски урок

                        Поздрави
                        Last edited by mpy_yordanov; 22.10.2015, 11:22.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
                          Ние пък с мъжът ми не сме подписвали такъв. Просто ми се струва глупаво да сключваш брак с условия. То тогава какви съвместни отношения ще имате? Предбрачния договор е за хората, които сключват брак с първия срещнат и които имат много пари, които могат да загубят. Всичко друго си е просто поредната щуротия, с която да дариш някой лев на адвокатите
                          Смятам - човек може да разсъждава емоционално и рационално. Жените са по-склонни към емоционалните разсъждения, естествено не всички но повечето. При мъжете - обратното. Аз ще съм щастлив, след като намеря подходящата женска, която разсъждава рационално. Вие сте щастлива, защото сте намерили вашия мъжки. Така де, нищо лошо, но да се замислим - понякога действаме така, че след месец- година- дори 3 години - се чудим - как подяволите сме постъпили по този начин. В тоя ред на мисли - договора се склучва с мисъл не за днес, а за това какво може да стане след 5-10 години, и че е по-добре, ако нещо се прецака - да си го предвидил, поне главоболията да са с едно по-малко.

                          Естествено, такъв договор би бил безсмилен при хората с ниски или високи, но равни доходи. Когато обаче, разликата в доходите минава 3х, след период от 10-15 години, човек може да се окаже доста прецакан. Подчертавам - може, не е гарантирано. Аз като един човек странящ от излишния и непреценен риск - смятам, че договора не е дивиотия, ако има известни предпоставки за него.

                          А на въпроса - какви съвмесни взаймоотношения ще имате - абсолютно същите като и при без договор. Догвора просто е една гаранция при евентуално скапване на взаймоотношенията. Което е в над 50% от случайте. Просто дата-та не е на наша страна в 2015-та.
                          #dagoduhatbednite

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                            Не всичко е пари, но всичко е статистика.Ако процента на провалените бракове е над 50 - предбрачния договор е нищо повече от проява на здрав разум.
                            Ние пък с мъжът ми не сме подписвали такъв. Просто ми се струва глупаво да сключваш брак с условия. То тогава какви съвместни отношения ще имате? Предбрачния договор е за хората, които сключват брак с първия срещнат и които имат много пари, които могат да загубят. Всичко друго си е просто поредната щуротия, с която да дариш някой лев на адвокатите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
                              Само се виж, какви ги пишеш!
                              Бедна страна, богата страна! :
                              Май, май, май пълен мрак е в спалнята!

                              Не всичко е пари, да си дойдем на думата!
                              Не всичко е пари, но всичко е статистика.Ако процента на провалените бракове е над 50 - предбрачния договор е нищо повече от проява на здрав разум.
                              #dagoduhatbednite

                              Коментар


                              • [QUOTE=MZ/X;1059889761 Ако двама души не могат да се разберет за финансите, когато се обичат, как ще се разберат, когато първоначалната любов е вече минало?[/QUOTE]

                                Ако любовта си е отишла, на кого му е до пари?

                                Да те поздравя с една песен на Софи Маринова, - Искам да обичам

                                https://www.youtube.com/watch?v=AWF2AeWMsWI


                                Или на Лили Иванова - НЕ ВСИЧКО Е ПАРИ, ПРИЯТЕЛЮ

                                https://www.youtube.com/watch?v=oH6rxFJaf50

                                Коментар

                                Working...
                                X