IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българинът още работи много ангария (безплатно)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
    Не знам какви представи има в твойта глава за брака, но той е нещо много повече от секс и тинейджърска любов Искаш или не искаш влизаш в сериозни имуществени взаимоотношения с човек когото познаваш от скоро. Колкото по сериозни са тези отношения, толкова по важно е на време да се уредят!

    Много често в брачните договори се записва, че след определено време по бедната страна получава право на значителна част от имуществото! Какво е това, ако не израз на любовта от по богатата страна? Ако двама души не могат да се разберет за финансите, когато се обичат, как ще се разберат, когато първоначалната любов е вече минало?
    Само се виж, какви ги пишеш!
    Бедна страна, богата страна! :
    Май, май, май пълен мрак е в спалнята!

    Не всичко е пари, да си дойдем на думата!
    Last edited by Сините камъни; 20.10.2015, 23:22.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Да харесваш жена е едно да се жениш е друго....Не съм се замислял какви харесвам...Знам ли но определено трябва да е умна работлива и упорита да не се предава.Кифли и разни фолк певачки не понасям
      Прав си!

      Ама сегашното поколение жени 25-35 г. не покриват критерия за упоритост и работливост. В най-добрия случай, поне да осигурят възпроизводство на рода, аз това искам от тях, не да ми работят и прислужват,

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
        имаш предвид след 40-45 г. ли?

        Ти какви жени харесваш, приятел.

        Знам, че иначе си със старото възпитание и ценности, но за жените не си казвал.
        Да харесваш жена е едно да се жениш е друго....Не съм се замислял какви харесвам...Знам ли но определено трябва да е умна работлива и упорита да не се предава.Кифли и разни фолк певачки не понасям

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Мезето не за пръв път ме учудваш......Ми кат си богат що ти е да се жениш?Чукай на воля най хубавото щото то богат грозен няма.Вземи си прислужница да ти слугува и си плащай.Защо ти е да си даваш парите на някоя която след няколко години ще погрознее ще и увиснат ц... и г....Кат имаш кинта винаги си актуален на пазаря стига да ти се разправя с разни девойки.Защо да инвестираш в нещо на което цената след няколко години е зиро кръгло зиро.При жените има една възраст дето дават на всички ама никой не им иска,,,,
          имаш предвид след 40-45 г. ли?

          Ти какви жени харесваш, приятел.

          Знам, че иначе си със старото възпитание и ценности, но за жените не си казвал.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
            Не знам какви представи има в твойта глава за брака, но той е нещо много повече от секс и тинейджърска любов Искаш или не искаш влизаш в сериозни имуществени взаимоотношения с човек когото познаваш от скоро. Колкото по сериозни са тези отношения, толкова по важно е на време да се уредят!

            Много често в брачните договори се записва, че след определено време по бедната страна получава право на значителна част от имуществото! Какво е това, ако не израз на любовта от по богатата страна? Ако двама души не могат да се разберет за финансите, когато се обичат, как ще се разберат, когато първоначалната любов е вече минало?
            Мезето не за пръв път ме учудваш......Ми кат си богат що ти е да се жениш?Чукай на воля най хубавото щото то богат грозен няма.Вземи си прислужница да ти слугува и си плащай.Защо ти е да си даваш парите на някоя която след няколко години ще погрознее ще и увиснат ц... и г....Кат имаш кинта винаги си актуален на пазаря стига да ти се разправя с разни девойки.Защо да инвестираш в нещо на което цената след няколко години е зиро кръгло зиро.При жените има една възраст дето дават на всички ама никой не им иска,,,,

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
              Гений си ти!

              А какво ще кажеш за по-богатата страна?
              Тя какво показва?

              А и самата дума, "договор", боже Господи, договор в леглото!
              Не знам какви представи има в твойта глава за брака, но той е нещо много повече от секс и тинейджърска любов Искаш или не искаш влизаш в сериозни имуществени взаимоотношения с човек когото познаваш от скоро. Колкото по сериозни са тези отношения, толкова по важно е на време да се уредят!

              Много често в брачните договори се записва, че след определено време по бедната страна получава право на значителна част от имуществото! Какво е това, ако не израз на любовта от по богатата страна? Ако двама души не могат да се разберет за финансите, когато се обичат, как ще се разберат, когато първоначалната любов е вече минало?

              Коментар


              • Ами да, аз например си поработвам безплатно. Все още се случва. Но особено напоследък се навъдиха прекалено много искащи да 'използват' този труд. Навъдиха се и едни други - искат да им се работи евтино - тоест само аз да работя, а те да ме препродават - това започва да загаднява. На такива има казвам - айде бе - взимайте безплатно. Поне да имат после срама, че са взели без пари. Обаче пък за капак на всичко има и такива, които гепят и никакъв срам, социопатни натури. Та - трябва да се внимава.
                Според мен, който дава без пари или евтино на някой друг, при осъзната от получателя ситуация - прави лоша услуга и на двамата. Едно, че той не взима отплата за усилията си и второ - създава илюзия на отсрещната страна, че е голяма работа и тарикат от класа. Това в последствие води до щети за трети лица - вземе , че си повярва и започне да издевателства над когото срещне.
                Единствено трябва да се помага безплатно на човек, който не очаква и по възможност анонимно. За останалите - строга сметка - и ако има сделка има, ако не.
                Така е най-гот.

                Коментар


                • Моля, спрете да пишете извън темата.
                  रादोस्त

                  Коментар


                  • Ето още един филм с български субтитри за Никола Тесла"

                    https://www.youtube.com/watch?v=YfGiygEVl3s

                    Никола Тесла - Смъртоносният лъч / 812

                    Отдаден на човечеството!
                    Светът на парите не прощава на гениите!

                    И зададената тук тема опира само до тях, парите!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
                      Това ми хареса!
                      Антикомунистите и комунистите са от едно леговище създадени!

                      Виж, идеята за равностоен живот и реални човешки права, това го няма ни в демокрацията, ни при комунизма, какъво реално не е имало.
                      Засега се движим по спиралата: "Интереса клати феса!"

                      Пример, Иво Инджев - Ивайло, от пребоядисване станал мораво лилаво червен с жълта окраска!
                      Ако Тесла беше реализирал идеите си днес щяхме да живеем в един много много по добър свят..Само се замисли ако всеки човек на света имаше безплатна енергия колкото му трябва...Няма ТЕЦ няма АЕЦ няма ЧЕЗ няма МЕЗ и мезето го няма даже

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Сините камъни Разгледай мнение
                        Филма за Тесла е с български субтитри:

                        https://www.youtube.com/watch?list=P...&v=SsQt39FJieo

                        Тайната на Тесла

                        Само Уестингхаус помага на Тесла , а всички други в началото вървят след Едисон, който се опитва да запази пизициите на правия ток.
                        Като гледах този филм си мислех, че лицензирането на патентите е другото престъпление срещу човечеството. Те стават достояние на определен кръг, който гони властта, а човекът остава роб на първите.

                        Трудно да се прави сравнение с нашия живот и този на запад или в Америка.
                        Откакто падна стената, откакто хората живеят на кредит, нещата не са същите.

                        Ако питате американец на години, той с умиление ще Ви разказва, как са ритали топка и не са се прибирали по цял ден, как днес децата им нямат нормален живот и нещата не са същите.
                        Г-н Тесла дали някой на този свят разбира какво говорите?........
                        Жалко е Бог да прати такъв човек и гнусните банкери да го затрият.Такива хора трябва да бъдат финансирани от държавата.Какъв ли щеше да е света днес ако тоя тъпак Морган не беше го спрял.....На Майкъл Фарадей и Тесла дължим днешния свят...Велики хора.А банкерите са най гнусното нещо в тоя свят.И мисля че краят им наближава

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Мезето бе ти голям специалист си бил по Източна и Западна Европа...Гулеми фантазии гулема рабта.Много теоретици в тоя форум практици няма.След антикомунистите най много мразя комунистите
                          И една молба, като цитираш някой "умен", цитирай само част от написаното, че заема излишно отново страницата.
                          А времето лети, знаеш!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            След антикомунистите най много мразя комунистите
                            Това ми хареса!
                            Антикомунистите и комунистите са от едно леговище създадени!

                            Виж, идеята за равностоен живот и реални човешки права, това го няма ни в демокрацията, ни при комунизма, какъво реално не е имало.
                            Засега се движим по спиралата: "Интереса клати феса!"

                            Пример, Иво Инджев - Ивайло, от пребоядисване станал мораво лилаво червен с жълта окраска!
                            Last edited by Сините камъни; 19.10.2015, 20:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                              Брачният договор е доказателства за чувствата! Подпише ли го по бедната страна, означава, че не се жени или омъжва за пари
                              Гений си ти!

                              А какво ще кажеш за по-богатата страна?
                              Тя какво показва?

                              А и самата дума, "договор", боже Господи, договор в леглото!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                                Не съм съгласен с основната теза на Мариян, че западните общества са много по обсебени от парите. По скоро има огромна разлика в това къде и как са солидарни.

                                В Източна Европа най-важно е семейството и приятелите, но при непознатите човек за човек е вълк и няма никакъв проблем да излъжеш, прецакаш или останеш безразличен към проблемите на непознат.

                                В Западна Европа хората са много по големи индивидуалисти в семейните си отношения. Бабите и дядовците не гледат внуците, децата стават независими още на 18-19 години, родителите рядко им финансират цялото висше образование и т.н.

                                Спрямо непознатите обаче действат много по силни етични и социални норми. Хората изпаднали в беда ги подпомагат с много по голяма охота с финансови средства или с безплатен труд. Парите давани за различни социални каузи и безплатния труд в различни благотворителни организации са десетки пъти повече, дори сравнени като процент с доходите, спрямо това което са склонни да дават източно европейците.

                                За един източно европеец е с пъти по важно да осигури с жилище, кола и всякакви материални придобивки децата си, от колкото да помогне на хора в реална нужда. Източно европейците не само директно не са солидарни с непознати, но много мразят да пререзпределят техните доходи чрез данъци в полза на социално слаби, инвалиди и всякави групи със специфични нужди. Това мразене се отразява и в бюджета, като преразпределяненето спрямо хора в нужда е с пъти по малко като процент от бюджета, спрямо Западна Европа. Не е случайно, че само с голям зор или с пари от ЕС сградите се правят достъпни за инвалиди и майки с колички. Също не е случайно, че трябваше да дойде BBC в България да направи филм за изоставените деца в Могилино, и реакцията на британското общество на проблема беше много по остра от тази на българите.

                                Повечето българи и източно европейци смятат, че солидарността с непознатите е в ущърб на техните семейства. Западняците от своя страна смятат, че със солидарност към непознатите могат да направят едно много по щастливо общество, където всички (дори и тези, които даряват пари и труд) могат да живеят един много по добър живот.

                                И в източния и в западния модел обаче съществува проблемът, че ти помагаш, но подпомогнатият не само, че не е благодарен, а смята, че едва ли не ти си му длъжен с нещо и поставя и условия. Този проблем обаче не означава, че не трябва да се помага, всички отношения трябва да са само парични и да няма никаква ангария. Въпрос на добра комуникация и подход е да се изгладят тези отношения.
                                Мезето бе ти голям специалист си бил по Източна и Западна Европа...Гулеми фантазии гулема рабта.Много теоретици в тоя форум практици няма.След антикомунистите най много мразя комунистите

                                Коментар

                                Working...
                                X