IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо като инструкция, как човек може да започне да инвестира в акции на БФБ-София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • лекичко се заформя балонче тука. Като вземе всеки втори да играе на борсата, като вземат да теглят кредити за да играят на борсата ето го икономическия балон. След туй минават инсайдерите и с голямо бонго зануляват всички наивници включително и безумни ландлордове....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
      "Представете си, че се запишете на инвестиционен курс или на лекцията на Вълка от Уолстрийт, ще ви струват около 700 лв., изтекли в канала."

      hahahahhah- парвото иzре4ение ми стигна
      Къде го второто!!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Ами не си влязъл когато трябва и не си излязъл когато трябва. Ти: пак добре - има хора, дето Седма година си заложиха домовете и изгоряха като Гунди и като Котков.
        не коментираме дали съм напред или назад . коментирах че като дневния оборот е 10 000 а аз като продам за 20 000 кво става цената пада естествено.не е иало никви новини и борсата беше спокойна.ама падна с 3% сега имам USA акция и дневния оборот е 2-3М долара така че като продам за 20К не променям цената
        Last edited by nradev; 22.04.2015, 19:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Моят отговор на твоето:

          1. Ако акцията е секси, дреме ми на самолетът дали фрий-флоутът е 51% или 5.1%. Трудно ще си купя, но заради сосността и и сексапилността и, мога да шитна акцията винаги.
          2. Дреме ми на самолетът и за оборотът по горепосочените причини. Доказателство от инвеститорската ми кариера са могъщи акции като М+С, ХЕС, Медика, дето сме се били за всяка акция поотделно, но си е струвало.
          3. 2% дивидент от цената на акциятали? - Аз за 2% няма да си отворя платформата. Когато за последно си преструктурирах портфейлът, минимумът ми бе 10% дивидентаджийска доходност.
          4. Мениджмънтът е ного важен, защото не обичам да работя с мошшшшшеници - и като инвеститор и катовсичкозастраховател. Браншът и перспективвите - жизено важни - защото за чий самолет да инвестирам в компания, която може да рухне след година или поне да преживее тежък спих?
          коя акция има 10% дивидент за повече от 5 години

          Коментар


          • "Представете си, че се запишете на инвестиционен курс или на лекцията на Вълка от Уолстрийт, ще ви струват около 700 лв., изтекли в канала."

            hahahahhah- парвото иzре4ение ми стигна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
              Направо да си сложи в подписа Императорския речник

              Златният жабок е София комерс (заради жълтата жаба на емблемата)
              Облизвации=облигации (не само в този случай)
              Бързият мишок е Спиди (от Спиди Гонзалес, най-бързият анимационен мишок на света)
              Любовното послание ще да е М+С хидравлик (предполагам заради М+С=В.Н.Л.)
              Ха-ха-ха-ха - благодаря за пояснението, но това нищо не е.

              По-старите форумци помнят как аз и още един-двама колеги около Седма година си бяхме ИЗМИСЛИЛИ една компания - на име Таксун, чиято мощ нарастваше от ден на ден - пръво притежаваше сосни имоти по земята, после купуваше парцели на Луната (имаше тогава мода тогава), после купуваше имоти по спътниците на Юпитер и Сатурн... и комическото е, че някои хора се връзваха и почваха да разпитват (най-сериозно и на лични съобщения) колко струват акциите на Таксун и къде могат да си ги купят...

              Бе весело беше в Инвесторът тогаз...
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • мерси

                Коментар


                • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                  импе би ли ги превел
                  Направо да си сложи в подписа Императорския речник

                  Златният жабок е София комерс (заради жълтата жаба на емблемата)
                  Облизвации=облигации (не само в този случай)
                  Бързият мишок е Спиди (от Спиди Гонзалес, най-бързият анимационен мишок на света)
                  Любовното послание ще да е М+С хидравлик (предполагам заради М+С=В.Н.Л.)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    а 10% спрямо цената на пазаруване - това е важното - а че акциите междувременно са поскъпнали: ми значи съм бил прав.
                    Това е важно за теб. Прохождащият на БФБ (за когото е писана статията, между другото) има друга гледна точка. Затова по всички земни кълбета dividend yield се смята като размерът в пари се раздели на текущата цена на акцията и резултатът се умножи по 100.
                    Когато се търси историческото развитие на показателя пък се ползва отношението дивидент/цена_ex_dividend, за да е максимално коректно сравнението.
                    Справка - yahoo finance, google finance,...

                    Коментар


                    • импе би ли ги превел


                      Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Нищо трудно - ще ти ги река:

                      5. Златният Жабок
                      6. Облизвациите на Златният Жабок
                      7. Бръзият мишок
                      8. Любовното послание

                      Коментар


                      • Ако мажоритарят е мошшшшшшеник, значи акцията не е секси. Спред може - голям, акцията го изплаща, а 10% спрямо цената на пазаруване - това е важното - а че акциите междувременно са поскъпнали: ми значи съм бил прав.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Моят отговор на твоето:

                          1. Ако акцията е секси, дреме ми на самолетът дали фрий-флоутът е 51% или 5.1%. Трудно ще си купя, но заради сосността и и сексапилността и, мога да шитна акцията винаги.
                          Free float под 51% е предпоставка за злоупотреби от страна на мажоритаря. За теб може да е секси да ти го вкарват и да не може нищо да направиш, но за мен това не е борса.
                          Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          2. Дреме ми на самолетът и за оборотът по горепосочените причини. Доказателство от инвеститорската ми кариера са могъщи акции като М+С, ХЕС, Медика, дето сме се били за всяка акция поотделно, но си е струвало.
                          А би трябвало. Ниският оборот води до висок спред. Мариян наскоро писа по темата. Каква е ползата, че комисионите на БФБ са ниски, като спредът е между 1 и 10%. И това за "ликвидните" позиции.
                          Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          3. 2% дивидент от цената на акциятали? - Аз за 2% няма да си отворя платформата. Когато за последно си преструктурирах портфейлът, минимумът ми бе 10% дивидентаджийска доходност.
                          10% спрямо ex dividend date или спрямо твоята цена на придобиване? Силно ме съмнява да е първото
                          Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          4. Мениджмънтът е ного важен, защото не обичам да работя с мошшшшшеници - и като инвеститор и катовсичкозастраховател. Браншът и перспективвите - жизено важни - защото за чий самолет да инвестирам в компания, която може да рухне след година или поне да преживее тежък спих?
                          Мениджмънтът идва и си отива. Какво правим, ако меринджеят вземе, че напусне, и на негово място дойде мошеник? Не можем да продадем, щото първо, сделки няма и второ, продавачи бол, купувачи йок.
                          Точка 4 я написах, защото
                          1) включва неща, които не могат да се измерят (мениджмънт, перспективи, бранш) и такива, които могат, но се отнасят към миналото (коефициенти)
                          2) според мен списъкът на акциите, отговарящи на т.1-3 и без друго е достатъчно къс (според мен е празен) и няма смисъл да го орязваме още.

                          Та ако някой все пак може да даде пример за акция на БФБ, отговаряща на трите критерия, ще съм благодарен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                            ти как позна че съм неинвеститор. е ако имаш предвид фондове и БФБ вярно не съм. едно верме имах акции на БФБ и докато излеза цената падна с 3% . мерси за такава ликвидност
                            Ами не си влязъл когато трябва и не си излязъл когато трябва. Ти: пак добре - има хора, дето Седма година си заложиха домовете и изгоряха като Гунди и като Котков.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                              я да каже пусналия темата ка да намерим повече от 10 читави акции на БФБ. ако иска да ги изброи
                              Нищо трудно - ще ти ги река:

                              1. Атерката
                              2. Търговската Софарма
                              3. Имотаджийската Софарма
                              4. Истинската Софарма
                              5. Златният Жабок
                              6. Облизвациите на Златният Жабок
                              7. Бръзият мишок
                              8. Любовното послание
                              9. Хесовицата
                              10. Привилегированият Химимпорт


                              Ако разпределиш ппарите си по равно във всички тях, само от дивиденти ще имаш около 7.5% годишна доходност, без да броим капиталовият ръст.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                                Да вземем да дефинираме "читави"?

                                Моето предложение:
                                Читава акция е тази, която:
                                1. има free float 51% или повече;
                                2. има ежедневен оборот над ... айде от мен да мине, 10 000лв. за последната година;
                                3. е носила редовен (по възможност растящ) дивидент през последните ... айде от мен да мине, 5 години, в размер на ... айде от мен да мине, 2% или повече (спрямо ex dividend date).

                                Никакви претенции към бранш, мениджмънт, ценова история, перспективи, Р/Е, Р/В, RoА/Е и прочие алабализми.

                                Естествено, трите неща трябва да се изпълняват едновременно. При необходимост мога да обоснова смисъла на всяко от условията.
                                Моят отговор на твоето:

                                1. Ако акцията е секси, дреме ми на самолетът дали фрий-флоутът е 51% или 5.1%. Трудно ще си купя, но заради сосността и и сексапилността и, мога да шитна акцията винаги.
                                2. Дреме ми на самолетът и за оборотът по горепосочените причини. Доказателство от инвеститорската ми кариера са могъщи акции като М+С, ХЕС, Медика, дето сме се били за всяка акция поотделно, но си е струвало.
                                3. 2% дивидент от цената на акциятали? - Аз за 2% няма да си отворя платформата. Когато за последно си преструктурирах портфейлът, минимумът ми бе 10% дивидентаджийска доходност.
                                4. Мениджмънтът е ного важен, защото не обичам да работя с мошшшшшеници - и като инвеститор и катовсичкозастраховател. Браншът и перспективвите - жизено важни - защото за чий самолет да инвестирам в компания, която може да рухне след година или поне да преживее тежък спих?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X