IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интервюта с активни участници във форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не знам по темата ли е, но аз лично се радвам на интервютата с Гено Тонев... Особено в писмен текст. Има хубав език и стил на изказа, интересна образност в анализите, без да твърдя прав или неправ е за нещата, които казва, просто за мен е интересно да го чета.

    Поздрави!
    Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Оффф, сега като се замисля, май оня дето си порна търбухът не беше Торанага, ми някой друг японски чичо.

      Пирамидов, ми те вече сигурно не се самоокълцват. Нали последния японски джадай всъщност беше американски капитан преди стотина години?
      Олеле! Тези янки сега и герои, и истории, и какво ли не ще си /до/измислят тъй, щото незапознатите невинни души някога някак да повярват, че на тях са задължени ама съвсем за всичко.


      Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
      Джейми Клавел е един чудесен драматизатор но, с духа на времето и изобщо, японския поглед на нещата, май е много дълбоко скаран. Опитай с Ейджи Йошикава и ще разбереш, защо в Япония пределната възраст е толкова висока. Дори на прима виста не се връзва с масовото самоклъцкане, което ни се представя от англо-сакцънския мастер на бестселъри.


      Джеймс Клавел и "Шогун" ги споменах по повод ника на интервюирания от Мариан борсов играч, а вие поехте темата за японската история и представянето й в литературните произведения. Предлагам ви да видим интервюто, един може би малко различен поглед на пазара /така си мисля /.
      То хубаво но, аз нямам власт там никаква. Ако Марци реши, ще го публикува. Ако реши, може на ЛС да ти го изпрати и т.н. НЕ СЪМ типичен инвеститор, нито спекулата ме влече - ама изобщо - някак, действам доста по-рисково и, в същото време, /по свой си акъл, в нещо реално/ та...В него и ножа, и хляба.
      Last edited by Pyramid; 15.08.2016, 13:07.

      Коментар


      • Джейми Клавел е един чудесен драматизатор но, с духа на времето и изобщо, японския поглед на нещата, май е много дълбоко скаран. Опитай с Ейджи Йошикава и ще разбереш, защо в Япония пределната възраст е толкова висока. Дори на прима виста не се връзва с масовото самоклъцкане, което ни се представя от англо-сакцънския мастер на бестселъри.[/QUOTE]



        Джеймс Клавел и "Шогун" ги споменах по повод ника на интервюирания от Мариан борсов играч, а вие поехте темата за японската история и представянето й в литературните произведения. Предлагам ви да видим интервюто, един може би малко различен поглед на пазара /така си мисля /.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
          Да, самурай и един от шогуните на тогавашната империя. В книгата е образ на реално съществуващ воин. Но, по-важното за случая е кой е "Торанага".
          Оффф, сега като се замисля, май оня дето си порна търбухът не беше Торанага, ми някой друг японски чичо.

          Пирамидов, ми те вече сигурно не се самоокълцват. Нали последния японски джадай всъщност беше американски капитан преди стотина години?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            че какво толкова си казал?
            - Нищо особено, малко ереси. Важното е, свободата на словото да е контролирана, инак става лошо и някой може да рече да инвестира не в това, в което трябва. Марци няма, милия, полезен ход в тази игра - види се, има определени директиви - затова, не му се сърдя. Готин е, трябва да си го ценим за което.

            Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
            Импе, Импеее-нищо не си гледал. Хайде прочети "Шогун"на Джеймс Клавел и тогава коментирай. Действително имаше филм по книгата, но нищо общо с джедаите. А "Торанага" е много интересен и на моменти нестандартен играч. С интерес чакам интервюто.
            Джейми Клавел е един чудесен драматизатор но, с духа на времето и изобщо, японския поглед на нещата, май е много дълбоко скаран. Опитай с Ейджи Йошикава и ще разбереш, защо в Япония пределната възраст е толкова висока. Дори на прима виста не се връзва с масовото самоклъцкане, което ни се представя от англо-сакцънския мастер на бестселъри.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
              Да, самурай и един от шогуните на тогавашната империя. В книгата е образ на реално съществуващ воин. Но, по-важното за случая е кой е "Торанага".
              Манго,куранага стана!!!Чогун,Чоогун!!!! :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Да, бе - самурай се казваше това - и си направи харакири Торанага сан.

                Не беше ли така, Рафал?
                Да, самурай и един от шогуните на тогавашната империя. В книгата е образ на реално съществуващ воин. Но, по-важното за случая е кой е "Торанага".

                Коментар


                • Да, бе - самурай се казваше това - и си направи харакири Торанага сан.

                  Не беше ли така, Рафал?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                    той не се самоклъцва, а си живее до дълбока старост, всичките му врагове обаче са клъцнати или се самоклъцват...

                    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2...8F%D1%81%D1%83
                    освен мусаши
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Торанага сан беше корав джадай... т.е. не джадай, ми онова японското нещо, ама накрая се наложи да се самоокълца.

                      Гледал съм го по телевизията това.
                      Импе, Импеее-нищо не си гледал. Хайде прочети "Шогун"на Джеймс Клавел и тогава коментирай. Действително имаше филм по книгата, но нищо общо с джедаите. А "Торанага" е много интересен и на моменти нестандартен играч. С интерес чакам интервюто.
                      Last edited by RAFAL; 12.08.2016, 12:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Торанага сан беше корав джадай... т.е. не джадай, ми онова японското нещо, ама накрая се наложи да се самоокълца.

                        Гледал съм го по телевизията това.
                        той не се самоклъцва, а си живее до дълбока старост, всичките му врагове обаче са клъцнати или се самоклъцват...

                        https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2...8F%D1%81%D1%83

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          заредих в панела интервюто с Toranaga

                          http://www.investor.bg/users/index/1545/1/1/

                          Той беше на срещата на 17-ти юни, иначе живее във Виена

                          чакаме редакторът да го редактира и активира, за да четемммм
                          Торанага сан беше корав джадай... т.е. не джадай, ми онова японското нещо, ама накрая се наложи да се самоокълца.

                          Гледал съм го по телевизията това.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • заредих в панела интервюто с Toranaga

                            http://www.investor.bg/users/index/1545/1/1/

                            Той беше на срещата на 17-ти юни, иначе живее във Виена

                            чакаме редакторът да го редактира и активира, за да четемммм

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                              еха интересно явно не съм стигнал до него кой номер е аз от 84 епизода сигурно съм изслушал 30-40 досега
                              и аз толкова някъде ама ги почнах отзад напред
                              EP 024: @Ivanhoff
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                С брокерите пробвали?
                                Да, искам да предложа някои с по-дълъг стаж, като влади панев, ники ялъмов и гено тонев,
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X