IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интервюта с активни участници във форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • позанаваш ли чергарчето Джим Роджерс ???

    Първоначално изпратено от Babbitt
    Предвид известните участници във форума от преди 2-3 гоидини. Пълни измекяри!
    Що не взехте от Пирамид или други направили пари, а от пътешественици -чергари?
    Ама така е, като инициативата е от субект като Мариан, номад по душа!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Babbitt
      Предвид известните участници във форума от преди 2-3 гоидини. Пълни измекяри!
      Що не взехте от Пирамид или други направили пари, а от пътешественици -чергари?
      Ама така е, като инициативата е от субект като Мариан, номад по душа!
      чергарите винаги са били най - свободни. Като ти писне от "добрият матерял" дигаш чергата и света пред теб

      Познавам едно чергарче на име Джим Роджерс. И той така ..

      Чергата го отвяла в Сингапур ..... духайййййй вееетре, духайййй

      И на мен ми е адцки забавно

      Коментар


      • До Кире

        пример - аз hedge - ирам петрола през танкерни компании. Тях няма как да купиш през ETF:

        http://finance.vietstock.vn/VIP-viet...ck-company.htm

        http://finance.vietstock.vn/PJT-petr...er-company.htm

        http://finance.vietstock.vn/PVT-petr...orporation.htm

        проследи им развитието през следващите 1-2 години. Независимо от спада, който чука на вратата.



        Между другото, това е съвет на Костолани

        Коментар


        • Благодаря..Успех..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
            Има и още как, изненадвам се че не си открил в Австрия подобни. Реално прекратих борсова търговия точно по тази причина
            Тук държавата прибира 30% от печалбата. Знаеш ли защо brokerjet затвори???
            На 02.09 затваря и Wirtschaftsblatt ....

            Амин

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Toranaga , КАКВА Е СРЕДНАТА ТИ ДОХОДНОСТ досега от инвестицията във Виетнам.
              В кои държви от Азия виждаш още добра переспектива.Виетнамската борса има ли ужди инвеститори и какви обороти прави..С какви платформи работи или трябва на място да се инвестира.Чрез банките ли е или има ИП. Благодаря предварително за отговорите..
              Кире доходноста, ще ти покажа, ако се видим някой ден. Директно от акаунт-а. Не съветвам никой да инвестира през ETF, тьй като позициите в него са адски скьпи (много маймуни на този клон - това е и една от клопките на банките - прочетете Майкъл Портър - trade off trap). Пример - VNM P/E ~ 22, P/B ~ 8 !!! Toва изкривява реалноста на иконмиката и борсата. Има доста фирми с невероятни дивиденти и перспективи от втори и трети ред. Докато съм жив, там ще има поне 3 балона и дъна. Парите ще се умножат в пъти. В БГ това няма да се случи.

              Най- добре през локален ИП. С Виетнам има спогодба за 2-но данъчно облагане. Данък печалба и дивидент е 5%

              Други държави интересни от инвестиционна гледна точка в Азия за мен е само ОАЕ.

              Надявам се да съм отговорил кратко и обстойно.

              Коментар


              • FXI IShares China Large CAP ETF



                Така кат гледам и чайниците са на същия хал като виетконгците, ако кацне на multi year support, после кой купил купил ....

                Коментар


                • Van Eck Verctors Vietnam ETF



                  Виетнам Виетнам викам чакай да го видим какво толкова има там ..... ами не е зле защото е на дъното

                  P.S. графиката и продължението и е само мое предположение не съм гледал в кристалното кълбо как ще се развият нещата и не насърчавам за покупки

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                    Аз съм оптимист, но все пак сигурна инвестиция няма и настроението се мени.
                    Има и още как, изненадвам се че не си открил в Австрия подобни. Реално прекратих борсова търговия точно по тази причина

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                      Искам да споделя, че Виетнам:
                      1) има 3.200 км плажна ивица. Какъв потенцял представлява това за туризъм, транспорт и логистика, оставам отворен.
                      2) вторият прозводител на кафе в света - 80% от кафето на Нестле е от Виетнам..
                      3) четвъртият в света прозводител на каучук..
                      ...
                      листата може да продължите сами...


                      4.

                      Коментар


                      • Toranaga , КАКВА Е СРЕДНАТА ТИ ДОХОДНОСТ досега от инвестицията във Виетнам.
                        В кои държви от Азия виждаш още добра переспектива.Виетнамската борса има ли ужди инвеститори и какви обороти прави..С какви платформи работи или трябва на място да се инвестира.Чрез банките ли е или има ИП. Благодаря предварително за отговорите..

                        Коментар


                        • аллелуууяяяяяя. Мерси

                          Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          иии спори с китай за едни води точка едно е голям потенциал и за десант

                          France and other countries should help to keep the peace in the disputed South China Sea, Vietnam's President said yesterday, as unease grows over China's increasingly muscular approach in the key waterway.

                          за бфб как може да се подобри? по-добра регулация от кфн, по-добро управление от бфб ад, повече листнати компании на които им пука за миноритарите защото в момента са макс 5-6
                          +++++++++++++

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                            Искам да споделя, че Виетнам:
                            1) има 3.200 км плажна ивица. Какъв потенцял представлява това за туризъм, транспорт и логистика, оставам отворен.
                            2) вторият прозводител на кафе в света - 80% от кафето на Нестле е от Виетнам..
                            3) четвъртият в света прозводител на каучук..
                            иии спори с китай за едни води точка едно е голям потенциал и за десант

                            France and other countries should help to keep the peace in the disputed South China Sea, Vietnam's President said yesterday, as unease grows over China's increasingly muscular approach in the key waterway.

                            за бфб как може да се подобри? по-добра регулация от кфн, по-добро управление от бфб ад, повече листнати компании на които им пука за миноритарите защото в момента са макс 5-6
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • малко резюме..

                              Благодаря, за отзивите. Това което исках да кажа и дам на съфорумниците е, да се питат къде може да сгрешат. Не да не се инвестира или възползват от възможности. Аз съм оптимист, но все пак сигурна инвестиция няма и настроението се мени.

                              Очаквах повече (поне) идеи за подобряване на положението в БГ и БФБ в частност. Поне за мен е явно, че критичното отношение във форума не е силно изявено.

                              Не видях предложения за тема за Виетнам. което ме изненада също. Въпроси зашо точно тези отрасли.

                              Искам да споделя, че Виетнам:
                              1) има 3.200 км плажна ивица. Какъв потенцял представлява това за туризъм, транспорт и логистика, оставам отворен.
                              2) вторият прозводител на кафе в света - 80% от кафето на Нестле е от Виетнам..
                              3) четвъртият в света прозводител на каучук..
                              ...
                              листата може да продължите сами... Тези конкурентни преимущества създават отлични предпоставки за много фирми ...

                              Коментар


                              • Добро интервю, винаги е полезно да видиш друга гледна точка в/у нещата и под друг ъгъл.
                                Правилни наблюдения за бфб като цяло, за демографията като фактор, за личните пенсионни сметки, Виетнам и прочие.

                                Е, гледам един известен местен разбирач "анализатор" се е опитал да се изк...а на метеното ( както стори и с предните интервюирани казвайки че не струват без скриншотове ), ма не си заслужава да му отделяме внимание, анбет много хубаво му го е рекла.

                                Коментар

                                Working...
                                X