IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интервюта с активни участници във форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    И аз така я разчитам Когато мислих върху нея се сетих за няколко колеги, между които си и ти. Костолани го е казал просто: "Стари и смели пилоти няма" Иначе темата за страха и алчността е много дълбока и мога да пиша до утре сутринта по нея без да спра. За мен страха и алчността са всъщност един и същ страх. Това е страха от смъртта. Просто всеки се бори с този страх по различен начин. Кой е по-ефективният метод за борба с този страх, единствено математиката може да даде отговор. Най-вероятно истината да е по средата. Във всеки случай моята тактика е по-скоро да премахна самият страх, вместо да се опитвам да изграждам реално невъзможната защита от смъртта За мен разликата в хората, стратегиите за търгуване, брака, бизнеса и каквото и друго да се сетиш се корени именно в тези неща. Включително и цялата ни нация е бедна физиечски, защото е бедна психически. А е бедна психически защото тук никой не се интересува от психология.Та в този смисъл на хората, които смятат че интервюто е безполезно мога да отговоря, че то по принцип всяко четиво е безполезно ако не може четящият да осмисли това което е написано. Защо да се интересувам колко пари притежава някой или как точно ги е направил? Аз няма как да спечеля от това реално. Торанага е извървял точно този път защото е имал точно това мислене. За мен това е важното. Бъдещите възможности няма да имат нищо общо с миналите такива за да се вълнувам от тях
    всъщност, напълно съм съгласен. Целта на тези интервюта е да обвържа борсовата търговия с начина на живот и да ни разкрие как всеки сам за себе си е открил капиталовия пазар.

    Коментар


    • alonso е абсолютно прав, подкрепям те като психолог. дано народът скоро промени психиката си, пчеличка по пчеличка дет се вика и ще се променят нещата и на макро ниво.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Хареса ми интервюто и поздравявам автора и Мариян за него, но точно тази мисъл не ми допада. Разчитам я като постоянно да си боязлив и оглеждаш се за рисковете, подценявайки шанса и възможностите.
        Не мисля обаче че всички трябва да сме еднакви.. всеки избира своя път към успеха. Искрено го пожелавам на всички креативни форумци!
        И аз така я разчитам Когато мислих върху нея се сетих за няколко колеги, между които си и ти. Костолани го е казал просто: "Стари и смели пилоти няма" Иначе темата за страха и алчността е много дълбока и мога да пиша до утре сутринта по нея без да спра. За мен страха и алчността са всъщност един и същ страх. Това е страха от смъртта. Просто всеки се бори с този страх по различен начин. Кой е по-ефективният метод за борба с този страх, единствено математиката може да даде отговор. Най-вероятно истината да е по средата. Във всеки случай моята тактика е по-скоро да премахна самият страх, вместо да се опитвам да изграждам реално невъзможната защита от смъртта За мен разликата в хората, стратегиите за търгуване, брака, бизнеса и каквото и друго да се сетиш се корени именно в тези неща. Включително и цялата ни нация е бедна физиечски, защото е бедна психически. А е бедна психически защото тук никой не се интересува от психология.Та в този смисъл на хората, които смятат че интервюто е безполезно мога да отговоря, че то по принцип всяко четиво е безполезно ако не може четящият да осмисли това което е написано. Защо да се интересувам колко пари притежава някой или как точно ги е направил? Аз няма как да спечеля от това реално. Торанага е извървял точно този път защото е имал точно това мислене. За мен това е важното. Бъдещите възможности няма да имат нищо общо с миналите такива за да се вълнувам от тях
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
          Лупкането под коя графа влиза???
          всичките - винаги има място за лупкане
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            За връзката между нарастването на населението, неговата възраст и растежа на икономиката има доста модерни изследвания..Скоро четох и прогнози и сравнения Индия- Китай.Някои сочат Индия за бъдещ водещ тигър изпреварващ Китай..Освен за Виетнам съм чел и за Индонезия и Тайлант подобни анализи.
            За мен избора ти е правилен..Успех..
            мда ама не баш защото управлението и системата в Индия е различна на тази от Китай (както и дисциплината за справка наще мангали). В Китай има една Комунистическа партия и каквото каже тя това става, докато в Индия са със Щати и всеки щат си има губернатор. Индия е федерална република и парламент с 2 камари с политици които са избрани с 5 год. мандат. Затова Китай дръпна като за световно и само за 30г. валутата (CNY) им става резервна. Това с Индия не може да се случи както и с другите жълтури като Индонезия, Виетнам Филипините и т.н. и т.н.

            Почне ли да има една държава по 10 партии, разни федерални щуротии и всеки да дърпа към него си както при нас и да почнат да философстват и да не са единни става същото като в България на никъде и това е добре дошло за Запада ....

            Това което ще се случи е че Китай ще бъде водеща в Азия и всички жълтури ше следват и нищо чудно защото са най-голямата икономика в света. Както е на Запад САЩ водещи и всички европейци следват.
            Last edited by michaelis12; 26.08.2016, 10:03.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Прекрасно интервю. Четох го два пъти. Респект! Да мисля къде мога да сбъркам а не къде съм прав. Велика мисъл. За другото не знам, но това ще го запомня
              Хареса ми интервюто и поздравявам автора и Мариян за него, но точно тази мисъл не ми допада. Разчитам я като постоянно да си боязлив и оглеждаш се за рисковете, подценявайки шанса и възможностите.
              Не мисля обаче че всички трябва да сме еднакви.. всеки избира своя път към успеха. Искрено го пожелавам на всички креативни форумци!

              Коментар


              • За връзката между нарастването на населението, неговата възраст и растежа на икономиката има доста модерни изследвания..Скоро четох и прогнози и сравнения Индия- Китай.Някои сочат Индия за бъдещ водещ тигър изпреварващ Китай..Освен за Виетнам съм чел и за Индонезия и Тайлант подобни анализи.
                За мен избора ти е правилен..Успех..

                Коментар


                • Торанага, поздавления добри изводи. Ще ми е интересно, да поприказваме някой ден на тема асиметрии. Според мен позитивния прираст е един от компонентите, но това е само част от картинката... развитието може да се крие и в изменение на структурата на една икономика примерно. Успех и занапред ти желая
                  Last edited by pepe1234; 26.08.2016, 09:00.

                  Коментар


                  • То големи анализи- бой , лупкане и спам всеки ден, за капак големи претенции

                    Коментар


                    • До Софикс

                      Просто казах, че трябва да се говори повече за неща свързани с инвестирането и спекулирането на финансовите пазари.

                      Лупкането под коя графа влиза???

                      Коментар


                      • а това е реално за темата "Оптимизма на БФБ"

                        http://en.stockbiz.vn/News/2016/8/25...-3-5-fold.aspx

                        Коментар


                        • за да влезем в темата. Направи моля те анализ на позицията..

                          Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          Аре стига сте се правили на приятно разсеяни! Не искам никой да ме учи на нищо. Просто казах, че трябва да се говори повече за неща свързани с инвестирането и спекулирането на финансовите пазари. Нали това е смисълът на тези интервюта? Е, ако пък не е така се извинявам. Тогава можете да правите интервюта със всеки, който е посетил някоя държава, купил си е магазин, спечелил е от тотото и т. н. Сигурен съм, че ще има много интересни истории. Е, вярно, че няма да се говори за борси и търговия, но това няма да ви е проблем, защото вие не искате такова нещо. Айде много ви здраве!
                          http://finance.vietstock.vn/VIP-viet...ck-company.htm

                          Коментар


                          • Аре стига сте се правили на приятно разсеяни! Не искам никой да ме учи на нищо. Просто казах, че трябва да се говори повече за неща свързани с инвестирането и спекулирането на финансовите пазари. Нали това е смисълът на тези интервюта? Е, ако пък не е така се извинявам. Тогава можете да правите интервюта със всеки, който е посетил някоя държава, купил си е магазин, спечелил е от тотото и т. н. Сигурен съм, че ще има много интересни истории. Е, вярно, че няма да се говори за борси и търговия, но това няма да ви е проблем, защото вие не искате такова нещо. Айде много ви здраве!

                            Коментар


                            • ...и откъде накъде един инвеститор да трябва да търгува с ценни книжа, да инвестира в суровини, да няма право на грешки? Светът е мултиплексен, колеги, многомерен и почни никой никому с нищо не е длъжен. Имам навика да не гледам в чужди канчета и да свеждам разборите на миналото до минимум и, знаете ли, колко по-простички стават нещата? СПОКО.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Много четки, много нещо! И кому е нужно???
                                Според мен това беше едно от най-слабите интервюта дотук. Не казва нищо за инвестиционния процес, подбора на активи, какво търгува, защо го търгува и т.н. Всичко е някакви неща които нямат много общо с инвестирането във финансови инструменти.

                                С риск да обидя някого - не чета интервюта. Защо? Има вероятност да повярвам на някого... )) /това е усмивка, за хората, които не разбират от шега!/ Значи, имам си мнение за пазари и инвестиции. Не бих го споделял - вече сериозно - защото - рано или късно - ВСЕКИ "МОДЕЛ" СЕ ДЪНИ! До тук е ясно.

                                Какво правя в темата ли?

                                Искам да коментирам поста на колегата - горе. Колега, от думите ти - НА МЕН - ми става ясно, че повече завиждаш на успехите на другите, отколкото - така, с желание - да се изкефиш и да кажеш: "Браво, братО!" Това, последното - ти е необходимо и на теб, самият. Даваш ли си сметка, че положителните емоции те зареждат и мотивират за нови постижения? Кофти - отношението - те товари с нови проблеми и се спаружваш... Давай го малко повече ларж! Кому е необходимо това, да казваш някому, че нещо не му се получавало? Интервюто му не ти харесвало??? Добре де - поправи го в съзнанието ти, така, че да ти хареса...

                                Баси разсъжденията ти... Някой друг трябвало да те научи за прийомите си в инвестиционния процес??? За подбора на активи - друг??? Какво търгуваЛ, па - ЗАЩО го търгуваЛ - друг да те учи??? Не се ли опитваш да прехвърлиш отговорността за бъдещи загуби върху друг?

                                Ама, в този форум - доста от хората са ВЕЧЕ ОТДАВНА големи момичета и момчета, за да не сме се научили да поемаме отговорност за постъпките си!

                                Накрая, ако нещо не ти харесва - отмини го със снизхождение - какво ти пука изобщо? Направи си го такова, че да си го харесваш! И се усмихвай!

                                Поздрави на всички готини, креативни хора - дами и господа!

                                Поздрави и на МОДЕРАТОР/К/ИТЕ, не че не ги поставям в графАта на хората, но за тях - специални поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X