IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водите ли списък със задачи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
    Воденето на дневник е до навик,за сега все още разчитам на паметта си ,след време ще видим
    Добре правиш, но в един етап от живота - става неизбежно да се движиш с химикалка и малко листче за да записваш по-важните неща!

    Коментар


    • Воденето на дневник е до навик,за сега все още разчитам на паметта си ,след време ще видим

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        нищо не водя
        каквото стане и на където ме завлече течението
        ти си си добре, хапване, пийване, тези три неща, както писа един съфорумец наскоро
        какво да им помниш толкова

        или акции, земя, заплатка, само 3 неща,сега и в списък да влизат няма нужда
        и три асистентки да движат всичко друго

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
          мм приятелю, пияа мадама върши работа само по тв каналите...късните канали
          Две трезви мадами не могат да направят това, което прави една пияна

          Коментар


          • Всяка сутрин си правя нов списък....
            Част от несвършените задачи и актуалните от вчера разпределени на хората....
            Следва ритуала с топчето смачкана хартия, летящо към кофата ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              Аз пък водя само пияни мадами
              мм приятелю, пияа мадама върши работа само по тв каналите...късните канали
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Създадох тази тема и се оказа, че малцина водят списък, но попаднах на изследвания в САЩ че 81% от богатите имат дневен to do list, и само 19% от бедните (вероятно домакини си водят списък с покупки и манджи)

                Така че сега ако позволите да се заям
                Който не води списък е беден

                Скоро прекарах един ден с предприемачи. Цял ден им звъняха телефоните, нищо не записваха, звъняха и те. По едно време на единият му върнаха обаждане. Той обаче не помнеше защо е звънял. След около половин час се сети. Те управляваха около 30 души в различни екипи, значителен брой техника, процеси и направления. Ако имаха ред, щеше да са много по-напред с материала, сигурен съм.

                Друг познат, фермер, ми се похвали, че не пише никога. Когато някой от селото иска сено или жито му ги дава, те пък му връщат със земя под наем на нисък наем и манджа с грозде. Даже няма обикновен тефтер за водене на задачи, услуги, взел, дал.

                После разбрах, че при 90% от фермерите е така.

                99% от хората нямат списък на притежанията. Наскоро един познат се похвали, че си е намерил ХХ ХХХ лв. забравени от 2007 г. в банка, която не посещава. Случайно отишъл и го попитали „какво ще правите с наличностите“. Той „какви наличности?“.

                Това води до тотална неефективност. Например ненужни имоти, автомобили, непочистени мазета, тавани и т.н. вехтошарници. Също глоби, пропуснати ползи, грешки с голям финансов ефект и тотални тактически и стратегически пропуски. Защото има изследвания, че само 1% по-голяма ефективност в дългосрочен план води до разлика от ... милион пъти. Примерно по-неефективния ще фалира, а другият с 1% по-ефективен, ще стане многомилиарден бизнес. Ако вие сте с малко по-организирани от някой друг, то вие ще сте мнооого по-напред в парите и всичко.

                и т.н. и т.н. и т.н.

                http://zaparite.blogspot.bg/2015/11/81-19.html
                право думаш,
                има и едно но
                който си прави списъци, демек е откъм богатата страна...не чете тия форуми,
                тука сме предимно капацитети, къде разчитаме само на феноменалната си памет
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  нищо не водя
                  каквото стане и на където ме завлече течението
                  Аз пък водя само пияни мадами

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    затрих си и втория тефтер със списъците, сега откъде да ги започвам, ще го карам вече без тефтер

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                      Тая пуста склероза!!!При мене е още по-зле!!!Ще маам повече сланина със сол!!!
                      Не ще да е само склерозата. От малък съм разсеян и непаметлив. Падал съм на главата си. Но склерозата особено коварна, щото забравям, че забравям.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                        Аз като си водя списъци за задачки или покупки, правя си бюджети и планирам разни варианти на парично развъртане, да не би да съм станал милионер? Забравям, та затова. Понякога и записките не си ги намирам.
                        Тая пуста склероза!!!При мене е още по-зле!!!Ще маам повече сланина със сол!!!

                        Коментар


                        • нищо не водя
                          каквото стане и на където ме завлече течението

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                            Без списък не може!!!Всеки ден си правя оперативка сам със себе си!!!
                            Аз пък правя списък със задачи на по-едрата и по дребната 1/3-та пълноправни членове на домочадието. После задължително провеждам текущ контрол по изпълнението

                            Имам някаква програма на компютъра /дори не я знам как се казва/. На нея си записвам разни неща. Сутрин като си раздвижа мишката, на екрана се изписват задачите за деня.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • затрих си и втория тефтер със списъците, сега откъде да ги започвам, ще го карам вече без тефтер
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Аз си водя списък на задачите.
                                Първата и най-важна точка вече я отметнах.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X