IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кагато парите ви станат много повече от финансовия ви акъл....

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако бате Пешов има 21 Б и ако е на 50 годинки, то ще получи от Алианц 430-450 лв пожизнена пенсия. Не е лошо, сега има хора, работили цял живот, дето НОИ им подхвърля 150-180 лв.
    Драги Процентов – аз давам не една, а ного алтернативи на бамката. Ако чичото дето кашля ми се беше обадил, щяхме да го уредим като между художници, ама не съм го спипал овреме, затова сега конкурира Тити.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Бате Пешо, ти имаш х лв. спестени. Все някъде трябва да ги дадеш/ вложиш/ инвестираш и т.н. Ти лично какво мислиш да направиш тази сума, когато ти бъде върната?
      Не се заяждам, просто питам защото Импето все пак дава някаква алтернатива на банките. Дай и ти такава, за да сравним.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Не знам кога и колко си внасял, ама още не съм видял случай някой да има по партидата по-малко от внесените. Логическият спад около Девета година отдавна е преодолян, моите вноски по УПФ са отпреди кризата, но съм си на плюс. А ако стане беля, ще ти платат имота на толкова, колкото си го застраховал. Мене пък ми е писнало от тарикати, застраховали къща на стойност 100 Б за 10 Б застрахователна сума, които, като има събитие, искат 20 Б за частична щета. Народът не се избива да се застрахова от акъл и скръндзавост, омръзна ми да гледам по ТВ как разни от градчета, селца и паланки реват държавата да им строи нови къщи, защото им се е досвидяло да извадат 20-30 лв веднъж в годината за застраховка.
        Пенсионерите първа категория колко са се осигурявали като години и по колко са внасяли, че искат хубави пенсии? НОИ да им плаща, дето са им бъркали в джоба през целия им трудов живот. А на тебе кой ще ти плаща, когато се пенсионираш и в тая държава са останали 500 000 работещи на 2 000 000 цигани, ревящи за помощи и заплашващи, че ще колят хора?
        Апропо – колко осигуровки си плащал, че имаш 21 Б, интересно ми е – такава голяма партида още не съм виждал. Тая „пирамида” може да ни купи държавата, без да я усети като разход, ти мислиш, че твойта пенсия ще ги озори.


        Анди, по-скоро щеше да има локално наводнение.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Ха-ха-ха-ха – той чичото с пурите, щото е непрост, затова сега реве повече от Тити Папазов. Аз да се скрия, викаш, а?

          И си ного заблуден, баце, без никаква злоба ти го казвам, но по-скоро със загриженост. НОИ викаш, а? Дедо ти Ной отдавна е при господя, НОИ няма да съществува ного преди да се пенсионираш. Колко пари имаш при тях? Знаеш ли въобще какво е „финансова пирамида”? Ако знаеше, щеше да разбираш, че НОИ, дето им се надяваш, е точно това. Ругаеш Алианц, но само там имаш някакви реални пари и най-вероятно като станеш дърт, само на тях ще разчиташ и ще се благодариш, че поне си се осигурявал (зорлем) пенсионно в могъща световна компания, дето е устояла на две световни войни и две световни финансови катастрофи.

          И ако щеш да си застраховаш самолетът, намери си някой друг, не дай боже да съжаляваш за арогантството ти, защото един добър застраховател може да защити оцеляването ти, ако останеш без нищо, без имот или не дай боже без значителни части от туловището ти. Можеш ли, драги, да туряш в бамката по стотина кинта на месец, ама ако останеш без краченца, банката да ти даде стотина бимберици? А ако се разболееш зле, бамката ще ти даде ли 1 000 000 за лечение? А ако останеш без имот, бамката ще ти помогне ли с повече от това, което си внесъл в нея? Всеки ругае застрахователят, но стане ли белята, пръво при него търчи.

          А ако чичкото дето пуши пури и кашля беше пъкнал при мене преди година, и беше рекъл: Митак, бе имам туканка едни 3 КБ, подучи ме какво да правя... щях да му река:
          - Чичо Вежди, намери си един борсов посредник и си напазарувай през него Атерки, Трейдинги, Софармови Имотчета, Жабоци, в този ред като тежест, те ще ти носят обща доходност от около 15% на година само от дивиденти и ще имаш висока ликвидност. Вкарай там 0.8-1 КБ и не бой се.
          - Инвестирай още 1 КБ навън през Алианц. Две еднократни застраховки – в долар едната и евро другата, с по 10 000 валутни единици премия. После вкарваш и по двете допълнителни вноски още по 150 000 валутни единици, парите – разпределени в различни инвестиционни фондове по света. Направи си и един Профит макс с гарантирана доходност за още 100 000 евро. Общо доходност ще имаш 10-тина % на година.
          - Направи си и едно ДПФ колкото да си намаляваш оптимално данъците, така ще имаш от него 14-15% реална доходност за година.
          - Вкарай четвърт КБ в златце и сребърце, от тях половината в нумизматика, ще ти дам списък какво точно да купуваш, другата половина – в слитъци. Заключи ги в трезорът на БНБ.
          - Ще ти остане към 1 КБ. Купи си замеделска земя в нехъхризиран район за 200 Б и я дай под аренда, с останалите си купи домове, най-добре двустайни и гарсониери на ключови места, ако искаш ще ги изберем заедно под наем ще ги дадеш.
          - До 100 Б може да разхвърляш в 3-4 бамки.
          - Купи ми кутия от твоите пури и каса уиски.
          - Спри за бога да рисуваш тия мацаници, аз ще те науча да рисуваш с масло.

          И човекът нямаше сега да реве, но щеше да ме черпи ного.
          Ей Митак ама така никога не съм се забавлявал бе.Знаеш ли как само ме разсмя благодаря ти.Та злато сребро и акции никога няма да си купя.Имам някакво наследствено но дори не го знам къде е някъде у дома.Два апартамента 200 декара земя техника за обработката и малко стопанствои парцел за строеж са ми предостатъчни.Повече не ми трябва.Не съм алчен и не мисля да живея 100000 години.Та каиш Алианц били световна марка загубили две войни.Ми я ми обясни като професионалист защо парите ми там към момента са по малко от вноските?И да знаеш че освен Гражданска отговорност няма никога да имам друга застраховка.не търча при тарикати застрахователи.И не ме лъжи че ще ми платят имота.Ще ми платят 2-3000 лева колкото да не е без ич и те така.Те ако плащаха народа щеше да се избие да се застрахова.кат сте толко велики що не плащате на пенсионерите първа категория а се наложи НОИ да плаща.Аз отсега си знам че като дойде време за пенсия дано не развеселявам Господа от Алианц ще ми кажат ми имаше криза акциите се сринаха парите ги няма останали са 200-300 лева.Направо ме е яд че до момента имам 21000 грешни лева в тая пирамида.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Малиииии – а представяте ли си ако Тити Папазов бе горнал с 3 КБ в КТБ, а?
            нищо нямаше да се разбира...тф.ц.тшч йх..сссс и т.н
            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

            Коментар


            • Малиииии – а представяте ли си ако Тити Папазов бе горнал с 3 КБ в КТБ, а?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Трябва да си много прост да си повериш парите на такива изпечени мошеници
                Ха-ха-ха-ха – той чичото с пурите, щото е непрост, затова сега реве повече от Тити Папазов. Аз да се скрия, викаш, а?

                И си ного заблуден, баце, без никаква злоба ти го казвам, но по-скоро със загриженост. НОИ викаш, а? Дедо ти Ной отдавна е при господя, НОИ няма да съществува ного преди да се пенсионираш. Колко пари имаш при тях? Знаеш ли въобще какво е „финансова пирамида”? Ако знаеше, щеше да разбираш, че НОИ, дето им се надяваш, е точно това. Ругаеш Алианц, но само там имаш някакви реални пари и най-вероятно като станеш дърт, само на тях ще разчиташ и ще се благодариш, че поне си се осигурявал (зорлем) пенсионно в могъща световна компания, дето е устояла на две световни войни и две световни финансови катастрофи.

                И ако щеш да си застраховаш самолетът, намери си някой друг, не дай боже да съжаляваш за арогантството ти, защото един добър застраховател може да защити оцеляването ти, ако останеш без нищо, без имот или не дай боже без значителни части от туловището ти. Можеш ли, драги, да туряш в бамката по стотина кинта на месец, ама ако останеш без краченца, банката да ти даде стотина бимберици? А ако се разболееш зле, бамката ще ти даде ли 1 000 000 за лечение? А ако останеш без имот, бамката ще ти помогне ли с повече от това, което си внесъл в нея? Всеки ругае застрахователят, но стане ли белята, пръво при него търчи.

                А ако чичкото дето пуши пури и кашля беше пъкнал при мене преди година, и беше рекъл: Митак, бе имам туканка едни 3 КБ, подучи ме какво да правя... щях да му река:
                - Чичо Вежди, намери си един борсов посредник и си напазарувай през него Атерки, Трейдинги, Софармови Имотчета, Жабоци, в този ред като тежест, те ще ти носят обща доходност от около 15% на година само от дивиденти и ще имаш висока ликвидност. Вкарай там 0.8-1 КБ и не бой се.
                - Инвестирай още 1 КБ навън през Алианц. Две еднократни застраховки – в долар едната и евро другата, с по 10 000 валутни единици премия. После вкарваш и по двете допълнителни вноски още по 150 000 валутни единици, парите – разпределени в различни инвестиционни фондове по света. Направи си и един Профит макс с гарантирана доходност за още 100 000 евро. Общо доходност ще имаш 10-тина % на година.
                - Направи си и едно ДПФ колкото да си намаляваш оптимално данъците, така ще имаш от него 14-15% реална доходност за година.
                - Вкарай четвърт КБ в златце и сребърце, от тях половината в нумизматика, ще ти дам списък какво точно да купуваш, другата половина – в слитъци. Заключи ги в трезорът на БНБ.
                - Ще ти остане към 1 КБ. Купи си замеделска земя в нехъхризиран район за 200 Б и я дай под аренда, с останалите си купи домове, най-добре двустайни и гарсониери на ключови места, ако искаш ще ги изберем заедно под наем ще ги дадеш.
                - До 100 Б може да разхвърляш в 3-4 бамки.
                - Купи ми кутия от твоите пури и каса уиски.
                - Спри за бога да рисуваш тия мацаници, аз ще те науча да рисуваш с масло.

                И човекът нямаше сега да реве, но щеше да ме черпи ного.
                Last edited by Императорът; 03.11.2014, 19:44.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                  ми ти ще кажеш,нали са твоите пари.от де да знам
                  по скоро мисля на спекуланти ...що мисля така:с твоите пари трябва да докарат някаква доходност,че след време да има и за теб и за тях.трудна работа в тия времена ако бяха само консултанти нямат работа да ти управляват парите.могат само да ти дават акъл,кво да правиш ти

                  стига си се гаргарил, много добре го е написал човекът.веждито орева държавата ,че е изгорял.а можеше да не е така, ако беше питал някой с повече акъл от неговия,де да ги пъха тия пари.а не да се набучи на едно място и сега да реве.
                  Ей ама много обичам такива сладури дето дават акъл ама парите от други.Та всеки месец 120 кинта за тоя дето духа в Алианц.И щом пристигнат мошениците си удържат 6 кинта ей така за здрасти.Никой не ме е питал дали искам да си давам парите в такива пирамиди.Затова аз пенсия ще търся от НОИ ако доживея а НОИ да си търси парите от тия мошеници.Та разправяше ей такива да ми управляват парите не мерси.Ти ако искаш давай твоите аз не давам.А Митака се покри с разните му пръдливи застраховки.Освен да си застраховам х.я друго не ми идва на ум

                  Коментар


                  • Кат казахте пенсионни фондове , я кажете кои пенсионни и с колко изгоряха в КТБ ?
                    Че всички тук доброзорлем инвестираме в тях ....
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Моите пари в Алианц за пенсия в чии ръце са на консултанти или на спекуланти
                      ми ти ще кажеш,нали са твоите пари.от де да знам
                      по скоро мисля на спекуланти ...що мисля така:с твоите пари трябва да докарат някаква доходност,че след време да има и за теб и за тях.трудна работа в тия времена ако бяха само консултанти нямат работа да ти управляват парите.могат само да ти дават акъл,кво да правиш ти

                      стига си се гаргарил, много добре го е написал човекът.веждито орева държавата ,че е изгорял.а можеше да не е така, ако беше питал някой с повече акъл от неговия,де да ги пъха тия пари.а не да се набучи на едно място и сега да реве.
                      Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                        сам си управлявам парите,толкова акъл имам.обаче,това не ми пречи да знам какво е това жиуотно финансов консултант не е това, дето си мислиш,че е
                        Моите пари в Алианц за пенсия в чии ръце са на консултанти или на спекуланти

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Трябва да си много прост да си повериш парите на такива изпечени мошеници
                          сам си управлявам парите,толкова акъл имам.обаче,това не ми пречи да знам какво е това жиуотно финансов консултант не е това, дето си мислиш,че е
                          Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                            финасов консултант е написал,бате.не спекулант
                            Трябва да си много прост да си повериш парите на такива изпечени мошеници

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Мите стига се излага бе че той ако си беше наел финансов консултант сега нямаше да има и стотинка.Всички виждаме великите финансисти какво правят в Пенсионното осигуряване нагли крадци.Мите това банкери застрахователи и финансисти сте изпечени айдуци и мошеници.Вземи се скрии някъде.
                              финасов консултант е написал,бате.не спекулант
                              Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Марияне, страхотна тема. Масово заболяване е – хора, които са се научили да изкарват пари (спортисти, музиканти и т.н.) да си мислят, че това автоматически ги прави експерти и по управление на пари – а това са коренно различни неща. Аз ного се дразня на брадатия чичо с пурата, дето постоянно реве за парите си в КТБ и настоява данъкоплатците да му връщат милионите, щото той, видите ли „не знаел” че са обезпечени кредитите само до 100 Б... е да, ама аз не съм чувствам длъжен да давам данъците си на тоя стар пияница, само защото той е финансово тъп. Че и арогантен, защото ако си бе наел един финансов консултант, хем нямаше да реве сега, хем дори повече от 7-8% лихва щеше да печели.

                                Освен това рисува отвратително, дори терминът „рисува” е комплимент за него.
                                +2048
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X