IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кагато парите ви станат много повече от финансовия ви акъл....

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Ако парите ти станат повече от финансивия ти акъл, ги делиш на две и ги управляваш според акъла си.....
    или ти ги взима някой с повече акъл

    Коментар


    • Ако парите ти станат повече от финансивия ти акъл, ги делиш на две и ги управляваш според акъла си.....

      Коментар


      • Марияне, блестящ пример са ти дали за КТБ. ОСвен това да не забравяме, че едноличното авторитарно управление често води до трайни увреждания

        Коментар


        • Много готина тема
          Евала

          Коментар


          • Е, че нали имаш Натрупани средства в Състояние на партида. Доходността – нали ти си имаш данни, намерил си един вид – и в сайтът на КФН има.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Ами аз, драги, си гледам през Интернет-бамкирането, в раздел: ОСИГУРОВКИ. Има си там и за УПФ, и за ДПФ, пише: Движения по партида, там си излиза в табличен вид: дата, операция, внесена сума, удържана такса и закупени дялове.
              Да движенията по партида са нещо уникал вноска сторнирана вноска и те така натрупаната сума от вноски я няма няма и доходността.Преди го имаше ама го махнаха.преди можех да свалям информацията сега не мога да свалям

              Коментар


              • Ами аз, драги, си гледам през Интернет-бамкирането, в раздел: ОСИГУРОВКИ. Има си там и за УПФ, и за ДПФ, пише: Движения по партида, там си излиза в табличен вид: дата, операция, внесена сума, удържана такса и закупени дялове.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Пешов, разбира се, че имаш право да изказваш мнението си и аз не ти го оспорвам, но пак пишеш без да разсъждаваш, поне по отношение на таксите. Удръжката ти от 5% е на ВХОДЪТ, тоест когато внасяш, това не означава, че всяка година ти вземат по 5% при средна доходност 4.5%. Смятай сам: вноска отпреди 6 години (напримерно) по 4.5%, това са 27%, минус 5% - ето ти ги 22%. И нямам намерение да се хващам на бас, нито ти оспорвам мнението, просто казах, че досега не съм видял някой, осигуряващ се от години, дето да е на минус. Не те знам къде и какво гледаш, щом не виждаш и вноските си – как останалите клиенти ги виждат? И ако искаш ни зарязвай, сам можеш да правиш каквото искаш с парите си. Върви при Доверчивите, Съгласните, Утрешните, Бъдещите, Силните или където си искаш, това си е лично твое решение.

                  Протоколов, зная какво говоря: и Винкелов ти го рече. Таксите май дори са еднакви навсякъде. Мен по ме интересува какво мога да предложа като такси на клиентите си по ДПФ, защото там мога да влияя на – в смисъл да я намаля, ако клиентът ме кефи.

                  Така че: да.


                  И пак се отклоняваме от темата: вий какво бихте предложили на чичкото с брадата, дето пуши пури и кашля като муле и дялка камъни и рисува огологъзени мацаници, ако бе пъкнал при вас за съвет с неговите 3 КБ преди година?
                  Да още на входа и 5% ги няма.Митак кажи ми къде да гледам за видя колко съм внесъл щото на личната ми партида няма такава информация.Вие стеми дали един код и с него и с егенето влизам и виждам стойност нс един дял брой дялове и какви пари имам до момента.Ей сега ще отида да намеря кода и ще проверя към днешна дата какво е положението.

                  Коментар


                  • Пешов, разбира се, че имаш право да изказваш мнението си и аз не ти го оспорвам, но пак пишеш без да разсъждаваш, поне по отношение на таксите. Удръжката ти от 5% е на ВХОДЪТ, тоест когато внасяш, това не означава, че всяка година ти вземат по 5% при средна доходност 4.5%. Смятай сам: вноска отпреди 6 години (напримерно) по 4.5%, това са 27%, минус 5% - ето ти ги 22%. И нямам намерение да се хващам на бас, нито ти оспорвам мнението, просто казах, че досега не съм видял някой, осигуряващ се от години, дето да е на минус. Не те знам къде и какво гледаш, щом не виждаш и вноските си – как останалите клиенти ги виждат? И ако искаш ни зарязвай, сам можеш да правиш каквото искаш с парите си. Върви при Доверчивите, Съгласните, Утрешните, Бъдещите, Силните или където си искаш, това си е лично твое решение.

                    Протоколов, зная какво говоря: и Винкелов ти го рече. Таксите май дори са еднакви навсякъде. Мен по ме интересува какво мога да предложа като такси на клиентите си по ДПФ, защото там мога да влияя на – в смисъл да я намаля, ако клиентът ме кефи.

                    Така че: да.


                    И пак се отклоняваме от темата: вий какво бихте предложили на чичкото с брадата, дето пуши пури и кашля като муле и дялка камъни и рисува огологъзени мацаници, ако бе пъкнал при вас за съвет с неговите 3 КБ преди година?
                    Last edited by Императорът; 05.11.2014, 19:46.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Пешо, отново пишеш без да мислиш.

                      Първо, не съм се покрил, не предполагаш ли, че например имам работа? Второ - линкваш ми някакви блогове, списвани от немислещи невежи. Защо в тоя блог не е написано кой е мажоритарния собственик на Алианц България? И пак казвам, че собствеността на холдингът е публична информация, давана от официални държавни институции. И аз имам блог и мога да си пиша в него каквото си ща.
                      А че големите енергийни предприятия (и не само те) се застраховат в Алианц, това е най-естественото нещо на света. Ти къде искаш да се застрахова някой голям ТЕЦ например - в Бул инс ли - или в Евроинс, Лев инс, Стотинка инс или в подобни някакви смешници? Че ако гръмне тоя ТЕЦ, те с какво ще го платат, с въшки ли - дето вече и по ГО клинчат и не плащат?
                      Само наистина голям застраховател може да застрахова големи обекти - и дори ти би трябвало да се сетиш за това.
                      За това, че си вътре, аз не виждам никаква логика от ликнатото от тебе и пак казвам, че досега не съм видял нито една партида, която да е на загуба, тоест към момента имаме само твоето твърдение.

                      Протоколов - това са двата големи и сериозни фонда с чужди собственици, но пак си помисли - ИНГ не щяха ли да фалират Осма година, та се наложи с правителствени помощи да ги спасяват? Просто Алианц е несравнимо по-могъща и силна и стабилна компания, но ти си знаеш, ти си знаеш.
                      Митак ай стига бе,Я вземи да ми кажеш какво е това ТЕЦ да гръмне.И ми отговори на въпросите от предния пост.Мите това което ти не си виждал не означава че то не съществува.Не свеждай всичко до тебе.При такса 5% и доходност 4,5% къде видя партида на печалба.Ако искаш да се хванем на бас че моята партида е по малка от вноските говоря за ДЗПО.И те така не спори.Чудя се дали да не ви зарежа.И кат се напиняш толко ако стане ядрена авария ще платите ли щетите?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        И ти пък сега - все едно слушам някой пастор
                        Според мен не бяха ING а AIG.
                        За Алианс - не можах да прочета никъде за таксите - ... толкова ли са малки, че не ги виждам
                        Предполагам, че са стандартно 5% на вход + 1% управление.
                        Няма лабаво - как иначе ще създадат средна класа ако ги няма меринджеите
                        Правилно го е написал , ING също ползваха държавна помощ от правителството на Холандия дори под въздействие преструктурираха част от бизнеса си .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                          Виж приятелЮ Пешо, скролни МАЛЦЕ изнанагоре! Там има една зелена лента и на нея пише Investor.bg. Не пише "Бразди" или "Zemedelets.bg" нали?
                          Мойте уважения към земеделските ти щения, желая ти успех, ама спри да ни натрапваш вижданията си за "правилен" живот. Част от демократичните принципи на страната ни е и това, всеки сам да избере как да си загуби парите така че бъди ТЪЙ добър
                          Виж кво мисля че живея в свободна държава и имам право да си изказвам мненеието.Това че на теб ти се ще друго изобщо не ме вълнува.Като не ти харесвам има игнор не чети и не коментирай.Аман от сталинисти само те правите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Протоколов - това са двата големи и сериозни фонда с чужди собственици, но пак си помисли - ИНГ не щяха ли да фалират Осма година, та се наложи с правителствени помощи да ги спасяват? Просто Алианц е несравнимо по-могъща и силна и стабилна компания, но ти си знаеш, ти си знаеш.
                            И ти пък сега - все едно слушам някой пастор
                            Според мен не бяха ING а AIG.
                            За Алианс - не можах да прочета никъде за таксите - ... толкова ли са малки, че не ги виждам
                            Предполагам, че са стандартно 5% на вход + 1% управление.
                            Няма лабаво - как иначе ще създадат средна класа ако ги няма меринджеите
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Митак аз не се надпирам кой е по голям енергетик земеделец застраховател футболист.Досега такова чудо частен фонд да плаща добра пенсия нито съм чувал нито съм виждал.Знам че парите са наследяеми ама аз не мисля да мра пще.До 85 мисля да копая и да сея и жъна па после колкото даде Господ.Ама ако не дай си Боже се разболея и ми се наложи да се пенсионирам по болест Алианц ще ми плаща инвалидна пенсия някой друг път.Та кога Алианц ще ме пенсионира?На 60 на 70?на 100?Щото аз си мисля че когато ме пенсионира НОИ тогава и Алианц ще го направи.Ама аз може да искам на 60 ама няма.Да не говорим че Алианц ако не дай си Боже умра ще даде парите на наследниците и няма да им плаща пенсия докато учат.на жена ми няма да изплаща 25%“
                              Виж приятелЮ Пешо, скролни МАЛЦЕ изнанагоре! Там има една зелена лента и на нея пише Investor.bg. Не пише "Бразди" или "Zemedelets.bg" нали?
                              Мойте уважения към земеделските ти щения, желая ти успех, ама спри да ни натрапваш вижданията си за "правилен" живот. Част от демократичните принципи на страната ни е и това, всеки сам да избере как да си загуби парите така че бъди ТЪЙ добър

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Пешо, отново пишеш без да мислиш.

                                Първо, не съм се покрил, не предполагаш ли, че например имам работа? Второ - линкваш ми някакви блогове, списвани от немислещи невежи. Защо в тоя блог не е написано кой е мажоритарния собственик на Алианц България? И пак казвам, че собствеността на холдингът е публична информация, давана от официални държавни институции. И аз имам блог и мога да си пиша в него каквото си ща.
                                А че големите енергийни предприятия (и не само те) се застраховат в Алианц, това е най-естественото нещо на света. Ти къде искаш да се застрахова някой голям ТЕЦ например - в Бул инс ли - или в Евроинс, Лев инс, Стотинка инс или в подобни някакви смешници? Че ако гръмне тоя ТЕЦ, те с какво ще го платат, с въшки ли - дето вече и по ГО клинчат и не плащат?
                                Само наистина голям застраховател може да застрахова големи обекти - и дори ти би трябвало да се сетиш за това.
                                За това, че си вътре, аз не виждам никаква логика от ликнатото от тебе и пак казвам, че досега не съм видял нито една партида, която да е на загуба, тоест към момента имаме само твоето твърдение.

                                Протоколов - това са двата големи и сериозни фонда с чужди собственици, но пак си помисли - ИНГ не щяха ли да фалират Осма година, та се наложи с правителствени помощи да ги спасяват? Просто Алианц е несравнимо по-могъща и силна и стабилна компания, но ти си знаеш, ти си знаеш.
                                Всички големи имуществени рискове се презастраховат навън .Местните компании действат като брокери . Самозадържането е минимално .

                                А повярвай ми има немалко партиди които са на загуба .

                                Коментар

                                Working...
                                X