IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бизнес с 10 000 лева ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
    Бих добавил и дълбока вяра в идеята, която е подплатена със склонност да рискува за да я осъществи! Никога не бих дал пари на някого който ми каже, аз давам гениалната идея, а ти дай парите Всеки има някакви спестявания или ценни предмети като кола и т.н. Ако е склонен да загуби в името на идеята по голяма част от активите, които има, значи сериозно вярва в бизнеса и заслужава да бъде финансиран.
    Тук си прав

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
      Сори, но ти заблуждаваш човека! Достатъчно е да видиш дългосрочната доходност на повечето борсови индекси за да разбереш, че на борсата се изкарват реални пари!

      Софикс примерно почна от 100 пункта през 2001-ва година, а сега е 600 пункта. Средно годишната доходност на Софикс от тогава е около 15%, което е близо два пъти повече от доходността на водещите световни индекси.

      Повечето хора си представляват борсата, като нещо виртуално, но истината е, че чрез борсата ставаш абсолютно реален собственик, на абсолютно реални бизнеси, които средно статистически и дългосрочно няма как да са на загуба, защото това би означавало да спре световното производство, а спре ли световното производство няма да има храна, дрехи и т.н., което означава, че е дошъл краят на света Дойде ли обаче краят на света е все едно какви активи имаш, акции, депозити и т.н. Всичко ще струва нула
      Ма ти явно не си следил спора ми с равновесния печалбар.Не лъжете човека.Срамно е.Обикновен човек на борсата пари не може да направи него го обират.Да ти спомена само за пенсионните фондове управлявани от "професионалисти".Ми те не могат да го докарат до банков депозит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Кой ти е казал това?Не лъжи човека.Да инвестираш в акции означава да си изгубиш парите на 100%.Мани не вярвай на разни форумни капацитети по борси.Това или са хора които са купили акции за 1000 кинта и са изгорели или са такива които работят във фондове и губят чужди пари.На борсата печелят само хората които взимат решенията и имат необходимата информация.То ако се печелеше на борсата всеки щеше да печели.
        Сори, но ти заблуждаваш човека! Достатъчно е да видиш дългосрочната доходност на повечето борсови индекси за да разбереш, че на борсата се изкарват реални пари!

        Софикс примерно почна от 100 пункта през 2001-ва година, а сега е 600 пункта. Средно годишната доходност на Софикс от тогава е около 15%, което е близо два пъти повече от доходността на водещите световни индекси.

        Повечето хора си представляват борсата, като нещо виртуално, но истината е, че чрез борсата ставаш абсолютно реален собственик, на абсолютно реални бизнеси, които средно статистически и дългосрочно няма как да са на загуба, защото това би означавало да спре световното производство, а спре ли световното производство няма да има храна, дрехи и т.н., което означава, че е дошъл краят на света Дойде ли обаче краят на света е все едно какви активи имаш, акции, депозити и т.н. Всичко ще струва нула

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Това е истината но за съжаление много нора не я разбират и си мислят че парите са в основата.Нищо подобно важни са идеята трудолюбието и упоритостта.
          Бих добавил и дълбока вяра в идеята, която е подплатена със склонност да рискува за да я осъществи! Никога не бих дал пари на някого който ми каже, аз давам гениалната идея, а ти дай парите Всеки има някакви спестявания или ценни предмети като кола и т.н. Ако е склонен да загуби в името на идеята по голяма част от активите, които има, значи сериозно вярва в бизнеса и заслужава да бъде финансиран.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
            Няма начин да се започне бизнес за 10 000лв.

            Нещата не са като преди 20 години, когато можеше да започнеш с 1000лв. да вземеш примерно сергия за зеленчуци (или нещо друго) и да направиш пари.

            Сега ако започнеш така, вероятноста да си изгубиш парите е почти 100%.

            Единственият добър вариант е да инвестираш в акции. Но не се занимавай с Български компании, освен ако нямаш някой вътрешен човек.

            Разгледай платформите на различните брокери (примерно Бенчмарк), някои от тях имат и демо версии. Опитай да търгуваш да видиш как са нещата, разлгедай какви инструменти има, можеш ли да печелиш и ако отговорът е да... започни с истински пари.
            Кой ти е казал това?Не лъжи човека.Да инвестираш в акции означава да си изгубиш парите на 100%.Мани не вярвай на разни форумни капацитети по борси.Това или са хора които са купили акции за 1000 кинта и са изгорели или са такива които работят във фондове и губят чужди пари.На борсата печелят само хората които взимат решенията и имат необходимата информация.То ако се печелеше на борсата всеки щеше да печели.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
              Аз пък, като човек финансирал стартиращи бизнеси, мога да ти кажа, че бизнес планът и човекът искаш да го осъществи са много по важни от финансите! Ако видя добър бизнес план и човек с ясна идея как иска да го осъществи, бих го финансирал без проблем! За добри проекти пари има бол! За съжаление малко са добрите проекти!
              Това е истината но за съжаление много нора не я разбират и си мислят че парите са в основата.Нищо подобно важни са идеята трудолюбието и упоритостта.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                Аз пък, като човек финансирал стартиращи бизнеси, мога да ти кажа, че бизнес планът и човекът искаш да го осъществи са много по важни от финансите! Ако видя добър бизнес план и човек с ясна идея как иска да го осъществи, бих го финансирал без проблем! За добри проекти пари има бол! За съжаление малко са добрите проекти!
                Selfielifes.com -New social net !
                http://selfielifes.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Не изкривявай нещата: Ако за креативността и да си прав то, разполагаш ли с повече пари, трудности пак има но, от малко по-друг характер. Ресурсите са изключително важни.
                  Аз пък, като човек финансирал стартиращи бизнеси, мога да ти кажа, че бизнес планът и човекът искаш да го осъществи са много по важни от финансите! Ако видя добър бизнес план и човек с ясна идея как иска да го осъществи, бих го финансирал без проблем! За добри проекти пари има бол! За съжаление малко са добрите проекти!

                  Коментар


                  • Леко дезориентиран....


                    Първоначално изпратено от annbet Разгледай мнение



                    Четох различни мнения тук, та съм малко раздвоен от аналогиите, които се правят и начина, по който се дефинира процеса на създаване на НЯКАКЪВ бизнес, което си е в пряка зависимост от „бизнес”-средата в станата като цяло... Примерите, които се сочат СА ВЕЧЕ ИЗПОЛЗВАНИ и – въпреки, че са много важен довод, ние рядко отчитаме реалността, при която вече е пласирана идея, за чието реализиране обаче – не сме ние, които сме се сетили, нито пък имаме възможност да се възползваме от същите /десетки хиляди ВЕЧЕ РЕАЛИЗИРАНИ възможности/... Можете да прочетете книжката с разкази за това „Как милионерите са направили първия си милион”..., много от тях – противно на нашето разбиране за бизнес /основно, използвайки препродаването на стоки/..., като те - с много работа, която е изглеждала абсолютно непечеливша и неблагодарна в началото наистина е изглеждала без перспективи...Все пак, те са имали качествата да продължат и да направят първия си милион... дори да прочетем тая книжка – няма гаранция, че ще станем милионери, напротив – по-вероятно е тия, които направят първия си милион - да не са чели книжката...

                    Няма да давам съвети, защото няма никаква гаранция, дали няма да подведа питащия, след като само той познава ситуацията, в която се намира /най-малко – не се знае, каква възвращаемост и кога я очаква от тия свои заделени средства, на които средства, пък не би трябвало да разчита за задоволяване на елементарни, ежедневни свои необходимости.../ .

                    Бих казал, без да ангажирам никого, как бих постъпил /вън от търговията и препродаването на стоки/, ако сега завършвам средното /висшето/ си образование във въпросната ситуация, при която - разбираме, че нямам роднини или поне познати /важен фактор!/ - които да могат да разчитат на мен в работещият си бизнес, за да мога да разчитам на първо време на тях. Не би трябвало да е така, но МНОГО от собствениците на бизнес ПОЧТИ НИКОГА не разчитат на способен и квалифициран персонал, смятайки, че всеки роднина или близък познат – могат да заемат мястото на успешния изпълнител /мениджър/ в техния бизнес, независимо от образованието и способностите на роднината... Това /според мен/ е нож с две остриета...

                    Ако по време на получаването на съответната образователна степен /квалификация/ ИЛИ и по-после /1-2 години от завършването/ - не съм получил реални предложения от работодател, свързан със съответната сфера, ОЧЕВИДНО съм получил някаква диплома, която /най-вероятно!/ няма да ми е необходима натам... /имам предвид наличието на голяма конкуренция на пазара на труда, разбира се, СЛЕД КАТО са свършили роднините и приятелите!!!.../. В такава ситуация, бих потърсил нова сфера за работа. Изборът не е голям, но...

                    .... с подобна сума бих взел повече от правоспособностите за управляване на МПС. И какво от това? Нищо. Така бих постъпил /при горните начални условия – липсата на читав роднина с бизнес/ . Натам, когато ги имам правоспособностите – бих кандидатствал в автобусна фирма, като бих показал заинтересуваността си на мениджмънта, бих работил качествено, отчетността и грижите ми за техниката биха били перфектни. Смятам, че това е една сериозна заявка за това – да разчитат на мен /изпълнител, наемен работник/ в цялостната дейност, вкл. и за извършване на рейсове в чужбина... дали точно заплатата и командировъчните биха ме привличали, или бих отишъл по-натам... Кое е по-натам? Би могло да е: да се сработя с механик на моята възраст, т.е. – също като мен – ентусиаст, който – ако направим фирма за превоз и дори си закупим техника /автобус/ и спечелим /някак/ конкурс за покриване на определена линия – би се занимавал с поддръжката и ремонта на техниката... Всъщност, стигне ли се до закупуване, след години /с кредит/, то вероятно вече ще се наема и персонал... Съвсем различно е, ако шефовете познават предмета на дейност на ръководената от тях структура...

                    Други области, в които могат да се реализират доходи и може да се получи правоспособност и висока степен на квалификация - са различни методи на прецизно заваряване /ВИГ, МИГ, МАГ..../, където търсенето на изпълнители е голямо, а заплащането в доста случаи надхвърля това на ИТ-персонала/... Строителството също търси квалифицирани кадри, способни да ръководят обекти – от начало – до завършването им.

                    Ако среднист /висшистът/ е бил ориентиран към морските специалности – отново квалификации и опит за „заинтересуване” /по подходящ начин, вкл. – с постигане на необходимото доверие/ на администрацията, свързана с наемането на персонала в екипажите...

                    Т.е. – ИТ-специалистите не са единствената алтернатива на младите в страната...

                    Натам е ясно: кандидат-„бизнесменът” почва да заделя суми, намира си дама, която да му помага при реализирането на паричната маса /основно - в магазините/, а, когато дойде бебето – това ще става с още по-малко усилия..., но дотогава кандидатът може и да се е ориентирал вече в методите за увеличаване /намаляване!/ на доходите си...

                    Общо-взето – за квалификации и квалификационни степени, което вече е регламентирано - има доста възможности , особено по разни Европейски програми.

                    Отново да повторя, че всеки от изброените горе видове дейности /”бизнес”/, би ме направил относително самостоятелен, предвид настоящата ситуация в страната и на международния пазар на труда. Целите може да се виждат някому неприемливи /защото човек е обвързан с определена дейност – на наемният работник/, но все пак същите /цели/ са реални, за разлика от ония, при които – ако току-що съм завършил и имам едни пари, па взема да ги хвърля /”вложа”/ на финансовите пазари – да мисля, че - те това ми е шансът – по-скоро ще остана без тях..., т.е. – АКО ги вложа в някой инвестиционен посредник – задължително парите ги нямам за кратко: ако опитам на демо – ще зануля акаунта, НО ще отворя нов – може също да го зануля... Ако на петият път /примерно/ - не го зануля за няколко месеца, то ще е вероятно, защото към отворил акаунт със 100 К и съм научил да отварям малки позиции /съразмерни с гаранционната сума/... Щом не го зануля, задължително ще направя извода си, че по-велик от мен на финансовите пазари – няма! Тогава ще отворя реалния с едни 10 К и резултатът е ясен: ставам милионер от раз /или – по „незнайно” какви причини – пазарите са ме изпързаляли – толкова нелогично, представете си – мен-разбирачът на пазари!!!..., но това е факт..., а то си е съвсем логично, защото ако не беше така – около нас ПОЧТИ всички щяха да са милионери!!!/

                    Добре де, за какво стоят тия ИП-та в офисите си, а не си напълнят гушите и да пускат кепенците? Ааа, сетих се – защото са самаряни и искат повече свои клиенти да направят милионери... Как не се бях сетил до сега!?!

                    Разбира се, в нашето желание да забогатеем по възможно най-бързият начин, ние не сме разсъждавали безпристрастно и сме отговорили положително И НАПЪЛНО ПРИСТРАСТНИ - на въпроса, който някой долу съветва да си зададем: „можеш ли да печелиш?” /след като „разгледаме” някакви платформи/... В това именно се състои голямото разминаване с действителността, когато ние, гледайки платформи – стигаме до извода, че можем да печелим, т.е. – едното гледане ни дава увереност, че сме завършени бизнесмени – толкова било елементарно, ама кой да ми го каже до сега!!!...

                    Та, АКО имам едни пари, ще си отговоря на тоя въпрос „мога ли да печеля?” – и ако НЕ, то – бих се върнал в началото на поста си, за да преценя възможностите, вкл. и тая – след години, когато имам едни „излишни, допълнителни” средства, над минимума, който ми е необходим, за да живея сносно /което е много относително понятие/,..... и АКО съм наясно, що е то риск и дисциплина, може и да се върна към тия прословути финансови пазари..., но – само „АКО”!

                    ...иначе, АКО ориентацията ми е към продажбата, препродажбата и услугите, като вид бизнес – преценявам възможностите и почвам, но тук трябва сериозно да се проучи търсенето, да се избере точно място за предлагане на услугата, да се оборудва, да се прави масирана реклама.............. – и отново няма гаранции, че интересът няма да се насочи към друга стока или услуга /което е опит за реалистичен поглед, без желание за обезсърчаване..., все пак говорим не за няколкомесечна „улична” търговия.../...

                    ..., но, АКО съм решил твърдо – да подаря някому парите си, по-добре е да си купя парче от повърхността на Луната..., може да се помисли и за Марс...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                      Може да ти изглежда смешно, но интернет отвори реално възможност за глобална търговия дори и в милиони различни тесни сегменти, които до преди 10 години просто не съществуваха. Трябва ти единствено креативност и бизнес нюх, а не много пари!

                      Някой път е достатъчна просто една уникална идея:
                      Как една уникална и луда идея донесе 1 милион долара на своя създател
                      http://www.novavizia.com/405.html

                      Изкуството да продаваш въздух
                      http://www.dnes.bg/slideshow.php?mre...6674&pid=30815

                      Друг път е важно да се нацелиш в един тесен сегмен в който ти може да си пазарният лидер http://www.bigshoes.com/ и т.н.
                      Не изкривявай нещата: Ако за креативността и да си прав то, разполагаш ли с повече пари, трудности пак има но, от малко по-друг характер. Ресурсите са изключително важни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от carbon Разгледай мнение
                        Ихааааа! Ако го закръглиш на милиони - ще звучи: Ооооще по-така
                        Може да ти изглежда смешно, но интернет отвори реално възможност за глобална търговия дори и в милиони различни тесни сегменти, които до преди 10 години просто не съществуваха. Трябва ти единствено креативност и бизнес нюх, а не много пари!

                        Някой път е достатъчна просто една уникална идея:
                        Как една уникална и луда идея донесе 1 милион долара на своя създател
                        http://www.novavizia.com/405.html

                        Изкуството да продаваш въздух
                        http://www.dnes.bg/slideshow.php?mre...6674&pid=30815

                        Друг път е важно да се нацелиш в един тесен сегмен в който ти може да си пазарният лидер http://www.bigshoes.com/ и т.н.

                        Коментар


                        • Как да не може бе хора ! Нашенците с въздуха от Родопите , който го продават в Англия в найлонови торбички дали са инвестирали 10000?

                          Виж какво можеш и дерзай смело.

                          Ако започнеш нещо от което не разбираш тогава тези пари наистина са малко.

                          Както каза колегата за баба ти и терлиците , всички такси и данъци на името на въпросната баба са значително занижени ако е пенсионерка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                            Не слушай глупостите.....

                            Ако подходиш умно 10 000 лева са достатъчни за стартирането на стотици хиляди видове бизнеси.
                            Ихааааа! Ако го закръглиш на милиони - ще звучи: Ооооще по-така
                            С 10к да играе на “Евромилиони”
                            ХА ТАКА!
                            Скъпа Обергрупенфюрер - C'Est La Vie!

                            Коментар


                            • ...

                              Коментар


                              • След толкова много поучения, момъкът е време да започне да прави сам своите грешки. Тоест, да дава напред, като се учи от чуждите /т.к. е и по-евтино, и изводите са често синтезирани и облекчени откъм осмисляне/. Най-добре, от чуждите.
                                Ама ако го е страх да не сгреши и този страх го парализира, работата няма да стане. Бизнесът се движи от действените /затова им казват, още, ДЕЛОВИ/ хора.
                                ...и те така.

                                Коментар

                                Working...
                                X