IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лични финанси

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    ...един струг в гаража пасив ли е или актив?
    Ако струга се използва за занаятчийско производство на резервна част, която не се произвежда вече и има постоянни клиенти, и малко хора я правят - си е чист ценен актив, ако се работи няколко пъти на месец, но това което се прави се продава на някаква цена - актив си е, ако собственика прави нещо за себе си и с това си спестява разходи - май пак е актив. Ако струга стои покрит с найлон, но може да работи - пасив с цена в продавалник, ако не работи - пасив с цената на скрап.
    Друг въпрос, за земя: 6 дка, 6-категория, в Балкана, има арендатори в землището, но никой не иска да я обработва, води се и ливада - актив или пасив?

    Поздрави на Мариян Йорданов за лекцията!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Мисля, че е грехота във нашия форум да няма такава тема!
      С голямо удоволствие искам да пусна тук лекцията на Мариян Йорданов, която много ми хареса и мисля че казва много неща. Дано наистина достигне до повече хора!

      Лични финанси: Дали ставам по-богат или по-беден с всеки изхарчен лев?
      Преценете дали покупките ви водят до допълнителни разходи и реално влизате в омагьосана спирала надолу или се качвате нагоре по пътя на благосъстоянието
      от Мариян Йорданов
      инвеститор от 1995 г.
      с над 13 години журналист в www.Investor.bg


      Каква е разликата между 1 лев вложен в правилната посока и един вложен в грешната?

      http://zaparite.blogspot.com/2014/02/blog-post.html
      Поздравления Тони за тази тема, аз дълго се чудих, че няма такава в този форум, но няй-странна ми се стори статията на Мариан. Всичко можело да бъде актив и всичко пасив, айде стига. Колата никога не е актив. От жилища явно не разбира, щото определя дали са актив или пасив според големината, а фактите сочат, че те са такива според това дали са отдадени на други субекти за ползване или дали си ги ползваш сам. Вилата също!
      Забелязал съм, че в години в които събирам плодове от овошки колкото за 200 кила ракия, реколта от домати колкото да не купувам през топлия сезон и дърва за зимата които ми се полагат, колкото за отоплението на 3 домакинства, някак си не изглежда на пасив! Кристалния въздух който те зарежда с енергия и здраве също явно не отчита големия анализатор на инвестора, може би щото няма вила.
      Хайде и аз да задам един сложен въпрос от сорта на тези на Йорданов, един струг в гаража пасив ли е или актив?

      Коментар


      • Лични финанси

        Мисля, че е грехота във нашия форум да няма такава тема!
        С голямо удоволствие искам да пусна тук лекцията на Мариян Йорданов, която много ми хареса и мисля че казва много неща. Дано наистина достигне до повече хора!

        Лични финанси: Дали ставам по-богат или по-беден с всеки изхарчен лев?
        Преценете дали покупките ви водят до допълнителни разходи и реално влизате в омагьосана спирала надолу или се качвате нагоре по пътя на благосъстоянието
        от Мариян Йорданов
        инвеститор от 1995 г.
        с над 13 години журналист в www.Investor.bg


        Каква е разликата между 1 лев вложен в правилната посока и един вложен в грешната?

        http://zaparite.blogspot.com/2014/02/blog-post.html
      Working...
      X