IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лични финанси

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Legioner Разгледай мнение
    Здравейте,
    Ще изполвам темата за да ви попитам какво мислите за появилите се последните години финансови съветници.
    Аз лично не мога да повярвам, че хора дават пари за да ги консултират за подобни неща. В личните финанси има три тънки момента - да си оптимизираш разходите, да се развиеш максимално кариерно и да са търсиш оптимална доходност за спестяванията си.
    Според мен финанси и счетоводство трябва да се изучават задълбочено в гимназиятата за може този народ да започне по адекватно да си оправлява парите.
    Това е ключовото и не трябва да се забравя, че това, в известен смисъл е и състезание -за да спечелиш ти, някой, все пак, трябва да загуби.










    Коментар


    • Здравейте,
      Ще изполвам темата за да ви попитам какво мислите за появилите се последните години финансови съветници.
      Аз лично не мога да повярвам, че хора дават пари за да ги консултират за подобни неща. В личните финанси има три тънки момента - да си оптимизираш разходите, да се развиеш максимално кариерно и да са търсиш оптимална доходност за спестяванията си.
      Според мен финанси и счетоводство трябва да се изучават задълбочено в гимназиятата за може този народ да започне по адекватно да си оправлява парите.

      Коментар


      • Преди да ги внесеш ги смени в евро- защото цените на жилищата са в евро и търси най- изгодната лихва в 5те най- големи банки..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hastalavista Разгледай мнение
          Здравейте,

          В какво да инвестирам за да си запазя стойността на парите?Не търся печалба,а сигурност.Общо взето събирам за апартамент,но понеже нямам достатъчно все още,не ми се теглят кредити и нямам доверие на банката и на икономиката като цяло...искам това което съм си изработил да си го запазя под някакви активи,а не в пари.По скоро имам предвид евентуална застраховка срещу икономическа криза,понеже ако нещо стане да не ми изгори труда.Вие имате ли доверие в банките и техните тн гаранти?.По време на икономическата криза бях още ученик,сега като гледам назад в Кипър са им изгорели спестяванията и хората не са можели да си телгят парите от банките.
          В България депозитите са защитени до размер 196 000 лева, така че няма защо да се притесняваш.

          Направи си едногодишен депозит и довнасяй. Също така е хубаво да започнеш да следиш цените на жилищата в отделните квартали, за да добиеш представа и да не те излъжат. Много е важно да не купиш на пик/връх на цените, както е в момента.

          Може още много да се пише, ако искаш пиши на лично.

          Поздрави

          Коментар


          • Здравейте,

            В какво да инвестирам за да си запазя стойността на парите?Не търся печалба,а сигурност.Общо взето събирам за апартамент,но понеже нямам достатъчно все още,не ми се теглят кредити и нямам доверие на банката и на икономиката като цяло...искам това което съм си изработил да си го запазя под някакви активи,а не в пари.По скоро имам предвид евентуална застраховка срещу икономическа криза,понеже ако нещо стане да не ми изгори труда.Вие имате ли доверие в банките и техните тн гаранти?.По време на икономическата криза бях още ученик,сега като гледам назад в Кипър са им изгорели спестяванията и хората не са можели да си телгят парите от банките.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              А как се доказва туй: 80% ??? Щото всеки може да рече, че таковата.
              правилно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                "3. извършените безкасови плащания от лицето са в размер 80 или над 80 на сто от доходите по т. 1. "

                Ако спестваш повече от 20% от доходите си, пак си пре... каран.
                Явно с тази точка искат да стимулират потреблението.
                И то в големите търговски вериги. Малките квартални магазинчета почти нямат пос устройства.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • С банково извлечение.

                  Коментар


                  • А как се доказва туй: 80% ??? Щото всеки може да рече, че таковата.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                      "3. извършените безкасови плащания от лицето са в размер 80 или над 80 на сто от доходите по т. 1. "

                      Ако спестваш повече от 20% от доходите си, пак си пре... каран.
                      Явно с тази точка искат да стимулират потреблението.
                      Нещо повече. Ще стимулират сивата икономика. Тези, които получават и пари на ръка няма да имат проблем да изхарчат 80% от бялата заплата

                      Коментар


                      • "3. извършените безкасови плащания от лицето са в размер 80 или над 80 на сто от доходите по т. 1. "

                        Ако спестваш повече от 20% от доходите си, пак си пре... каран.
                        Явно с тази точка искат да стимулират потреблението.

                        Коментар


                        • Опитвам се да проумея тъпотията с данъчното облекчение при плащане по банков път.
                          В общи линии идеята е добра и съвпада с моето виждане за изсветляване на сивата икономика. А то е:
                          "Данъчно облекчение от 1% за всеки доказан с първичен документ разход"

                          Аз и така и така си получавам заплатата по банков път, плащам голяма част от разходите си по банков път но не мога по никакъв начин да се възползвам от данъчното облекчение.
                          Просто не мога да изхарча 80% от заплатата си.

                          А защо да не е по моя начин? Всички ще си събираме касовите бонове. Тарикатчетата ще вдигнат оборотите, ще се регистрират и по ДДС. Защо бе, защо трябва да е трудно?????


                          Това е членът:

                          Данъчно облекчение за извършени безкасови плащания

                          Чл. 22д. (Нов - ДВ, бр. 97 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) (1) Физическите лица могат да ползват данъчно облекчение за извършени през годината безкасови плащания, когато едновременно са налице следните условия:
                          1. лицето е придобило през годината доходи, подлежащи на облагане с данък върху общата годишна данъчна основа;
                          2. сто на сто от паричните доходи по т. 1 са получени по банков път;
                          3. извършените безкасови плащания от лицето са в размер 80 или над 80 на сто от доходите по т. 1.
                          (2) Данъчното облекчение по ал. 1 е в размер 1 на сто от дължимия за годината данък върху общата годишна данъчна основа, но не повече от 500 лв.
                          (3) Обстоятелствата и условията по ал. 1 се декларират от лицето в годишната данъчна декларация по чл. 50.
                          Last edited by Наивник; 01.01.2017, 10:48.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                            Е , добре е да прочетеш и коментарите под нея.
                            Коментарите, повечето дори не си заслужават четенето !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Парадоксът на богатството

                              http://www.investor.bg/strategii/127...stvoto-231189/

                              Невероятно добра статия
                              Alonso бърка понятията-"богат" със " заможен".Със стискане богат не се става-най-много да имаш малко повече-по-нова кола,по-хубав телевизор,пералня.....Но не и богатство.За да натрупаш богатство трябва да печелиш повече.Има предел на пестенето,но не и на приходите. А,че има наследници които прахосват богатство за нула време-то си е ясно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                Парадоксът на богатството

                                http://www.investor.bg/strategii/127...stvoto-231189/

                                Невероятно добра статия
                                Е , добре е да прочетеш и коментарите под нея.

                                Коментар

                                Working...
                                X