IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лични финанси

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Они плеснаха и се прегърнаа....за единия актив за другия пасив...
    http://selfielifes.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Защо си задържаш примерите, така е лесно?!
      Ето моя пример. Кола за 4 000 лв., рено тиунго. Избих го за 1 г. правейки 200 застраховки гражданска отговорност, средно по 20 лв. на полица, печалба (след бензина). Една полица се прави за 10 минути, с пътя между 30 мин. и час. Теост 20 лв. на час, а понякога на един адрес съм правил до 8 застраховки (160 лв. на час.

      Имам сайта http://otgovornost.hit.bg/ (още е наличен), който беше първи в google по търсене на "гражданска отговорност". Сега вече не е, мен ме мързи да тичам, а и там телефона е на една позната агентка.

      Така че като ми се обадят, скокна и хоп 20 лв. в джоба

      Колата се изплати за година. Преди това имах опел кадет за 1 400 лв. и той се изплащаше бързо. Няколко години правех по 4 000 лв. на година от полиците.

      Без колата това нямаше да стане. Да пътувам 4 часа сменяйки градски транспорт... Правил съм полици в Суходол, Банкя, Волуяк, надежди, люлини, младости, бояни и т.н. Без кола не става. Тя за мен си беше актив.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
        И аз мисля, че сме от една порода. Просто прехвърчаха искри, които в речеви разговор нямаше да хвърчат, защото тук изразните средства са малко и не е диалог.
        Много научих , много заподозрях, но важното е, че се обогатихме взаимно! ЩЕ ми е интересен четириочен разговор!

        Коментар


        • Извинявам се за намесата, но не се сдържах.

          Вие двамата (според мен разбира се) нямате
          нищо общо.

          Поздрави и успехи!

          NO SIGNATURE FOUND

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Намирам много сходни мисли между г-н Йорданов и мен. Единствено не считам , че неговата романтична представа за НИ, че не растат когато трябва ме смущава! Търговските имоти подлежат на много добро познаване! Наздраве!
            И аз мисля, че сме от една порода. Просто прехвърчаха искри, които в речеви разговор нямаше да хвърчат, защото тук изразните средства са малко и не е диалог.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от free1969 Разгледай мнение
              Ко са плющиш за пари е голем актив ..ко даваш пари ата плющат си е доста сериозен пасив....


              Просто къртиш
              Парите не ме вълнуват. Те ме успокояват!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                С 5% доходност е твърде малко за съществена разлика в доходите
                плюс това говориш за София, а за Плевен, а за Враца?
                Тоест правиш грешката на грешната извадка



                Не е вярно, примерите ще си ги задържа за себе си

                Студено, че нямам вила


                Я някой иска да обиди, за да се почувства по-велик

                Защо не се беше родил в някоя затънтена махала по планините да видя как ще се правиш на софианец рентиер
                Пак грешка на извадката
                Да тук си прав за мястото на раждане. Въобще не се чувствам велик, бъркаш нещо, надявам се обаче да нямаш комплекси от местонахождението.
                Защо си задържаш примерите, така е лесно?! Ако имаш вила , щом е студено защо не си докарал добрата доходност която ти посочих, щом си добър финансист, е оплакваш пасива и само? Бъди здрав! Кефиш!

                Коментар


                • Ко са плющиш за пари е голем актив ..ко даваш пари ата плющат си е доста сериозен пасив....
                  http://selfielifes.com

                  Коментар


                  • Ще ме прощавате за офтопика, ама задникът, актив ли е или пасив?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Ами при средна цена на депозит в момента към 4%, 5%доход от наем си е по добра дохоност. Аз наскоро имах такава от 6% в краен софийски квартал и съм доволен. Цената на основната инвестиция не пада ,когато се води в южен квартал, а провансалците като теб като прочетат южен квартал , се подмокрят!
                      ...............
                      Колата може да е актив, само ако работиш таксе!
                      За вилата не разбрах кое е много студено?
                      С 5% доходност е твърде малко за съществена разлика в доходите
                      плюс това говориш за София, а за Плевен, а за Враца?
                      Тоест правиш грешката на грешната извадка

                      Колата може да е актив, само ако работиш таксе!
                      Не е вярно, примерите ще си ги задържа за себе си

                      Студено, че нямам вила

                      а провансалците като теб
                      Я някой иска да обиди, за да се почувства по-велик

                      Защо не се беше родил в някоя затънтена махала по планините да видя как ще се правиш на софианец рентиер
                      Пак грешка на извадката

                      Коментар


                      • Намирам много сходни мисли между г-н Йорданов и мен. Единствено не считам , че неговата романтична представа за НИ, че не растат когато трябва ме смущава! Търговските имоти подлежат на много добро познаване! Наздраве!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Провери, може да ти я работят мошенически (с фалшив договор)
                          Може да ми пратиш номера на парцела и името на селото (на Лично Съобщение), за да видя дали се гушат със субсидии, без да ти дават нищо.

                          Поздрави
                          Въпроса беше по-скоро теоритичен, относно това актив или пасив е земята в такъв случай, земя но с проблеми и без доход?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            И да си го отдал на друг субект при 5% годишна доходност, това не е особено добър актив, а ако локацията ти е лоша и цената на основната инвестиция пада....

                            Колата може да е актив, ако я вземеш на добра цена и ако я ползваш за нещо. Преди имах странично занимание, която без кола не ставаше. А я ползвах и за лични нужди. Еми страничното занимание изплащаше колата за половин година. Разбира се колата не беше нова.



                            Не позна, много студено
                            Ами при средна цена на депозит в момента към 4%, 5%доход от наем си е по добра дохоност. Аз наскоро имах такава от 6% в краен софийски квартал и съм доволен. Цената на основната инвестиция не пада ,когато се води в южен квартал, а провансалците като теб като прочетат южен квартал , се подмокрят!
                            ...............
                            Колата може да е актив, само ако работиш таксе!
                            За вилата не разбрах кое е много студено?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от PolariS Разгледай мнение
                              Ако струга се използва за занаятчийско производство на резервна част, която не се произвежда вече и има постоянни клиенти, и малко хора я правят - си е чист ценен актив, ако се работи няколко пъти на месец, но това което се прави се продава на някаква цена - актив си е, ако собственика прави нещо за себе си и с това си спестява разходи - май пак е актив. Ако струга стои покрит с найлон, но може да работи - пасив с цена в продавалник, ако не работи - пасив с цената на скрап.
                              Баща ми, брат ми и тъста ми имат всякаква техника и инструменти и са сръчни и постоянно оправят разни неща. За моите "две леви ръце" ще е пасив, за тях си е актив. Покрай тях и аз намазвам. Скоро тъста ремонтира пералната ми, за 2 часа с бормашината си, за което в сервиза бам, стотачка.

                              Първоначално изпратено от PolariS Разгледай мнение
                              Друг въпрос, за земя: 6 дка, 6-категория, в Балкана, има арендатори в землището, но никой не иска да я обработва, води се и ливада - актив или пасив?

                              Поздрави на Мариян Йорданов за лекцията!
                              Провери, може да ти я работят мошенически (с фалшив договор)
                              Може да ми пратиш номера на парцела и името на селото (на Лично Съобщение), за да видя дали се гушат със субсидии, без да ти дават нищо.

                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Всичко можело да бъде актив и всичко пасив, айде стига. Колата никога не е актив. От жилища явно не разбира, щото определя дали са актив или пасив според големината, а фактите сочат, че те са такива според това дали са отдадени на други субекти за ползване или дали си ги ползваш сам. Вилата също!
                                И да си го отдал на друг субект при 5% годишна доходност, това не е особено добър актив, а ако локацията ти е лоша и цената на основната инвестиция пада....

                                Колата може да е актив, ако я вземеш на добра цена и ако я ползваш за нещо. Преди имах странично занимание, която без кола не ставаше. А я ползвах и за лични нужди. Еми страничното занимание изплащаше колата за половин година. Разбира се колата не беше нова.


                                Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Забелязал съм, че в години в които събирам плодове от овошки колкото за 200 кила ракия, реколта от домати колкото да не купувам през топлия сезон и дърва за зимата които ми се полагат, колкото за отоплението на 3 домакинства, някак си не изглежда на пасив! Кристалния въздух който те зарежда с енергия и здраве също явно не отчита големия анализатор на инвестора, може би щото няма вила.
                                Не позна, много студено

                                Коментар

                                Working...
                                X