IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Магистратура - помощ!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Работя с един дъртак, който е юрист и медик едновременно. Вече е толкова дърт и склерозирал, че не може да си каже името, но го търсят от 20 служби за различни експертизи! !
    Аз така мъкнах лично от един областен град един такъв пенсиониран счетоводител за вещо лице по едно дело. Идеята беше, по пътя да мога да го обработя. А той през цялото време ме караше да спирам да повръща:)) Имах чувството, че ще хвърли топа. Как да е докарах го, свършихме работа и после пуснах шофьора да го връща с по-стара кола

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ankali Разгледай мнение
      Какво имаш предвид под "нещо коренно различно", моля те дай пример? Каква техническа магистратура би ми препоръчал?
      Бих ти препоръчал телекомуникации компютърно инженерство в ТУ.
      Брат ми го е завърши и вече 20 години не е останал ден без работа, говоря за първото.
      Някоя специалност в енергийния сектор също не е за подценяване.
      Ако ти върви някой език запиши филология, никога няма да съжаляваш! Особено по - рядко срещани европейски езици. Гаранция.
      Работя с един дъртак, който е юрист и медик едновременно. Вече е толкова дърт и склерозирал, че не може да си каже името, но го търсят от 20 служби за различни експертизи! Ето на това му се вика диверсификация на образованието!

      Коментар


      • ГЛЕДАХ СКОРО КЛАСАЦИЯ ПО ДОХОДИ- МАТЕМАТИКАТА И ЧОВ. РЕСУРСИ БЯХА В 10ТЕ. иНТЕРЕСНА Е И ПРИЛОЖНАТА МАТЕМАТИКА И ПРОГРАМИРАНЕТО , А И СТАТИСТИКАТА

        Коментар


        • Какво имаш предвид под "нещо коренно различно", моля те дай пример? Каква техническа магистратура би ми препоръчал?
          Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Виж сега, ако ги слушаш преподавателите дето си търсят само допълнителни хонорари си в голяма заблуда! Аз понеже съм завършил Геоморфология и картография в СУ, ми предложиха като втора магистратура управление на териториалните системи или регионална сигурност, които са си пълна глупост щото преподавателите са си географи. Както и твоите са икономисти, ако ще да измислят и още по-големи безумици от фасилити мениджмънта и ред подобни.
          Казвам ти избери коренно различно, дори друго учебно заведение. Няма да съжаляваш. В живота на човек изникват палитра възможности в различни сфери. Лудост е да специализираш много тясно в една специалност. Пазара на труда в България въобще не го заслужава, а в чужбина така или иначе трябва да го учиш още ведъж. Изкарай магистратура в Германия или Холандия с доста различен профил. Нашите преподаватели са едни мошеници, които само ловят балъци.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ankali Разгледай мнение
            Извинявай, но с макроикономика не смятам че само банките биха ме взели , но и не означава, че ще се избият за мен. Относно статистиката, наскоро гледах интервю с ректора на СУ и много си хвалеше статистиците, уж много добре се реализирали.
            Виж сега, ако ги слушаш преподавателите дето си търсят само допълнителни хонорари си в голяма заблуда! Аз понеже съм завършил Геоморфология и картография в СУ, ми предложиха като втора магистратура управление на териториалните системи или регионална сигурност, които са си пълна глупост щото преподавателите са си географи. Както и твоите са икономисти, ако ще да измислят и още по-големи безумици от фасилити мениджмънта и ред подобни.
            Казвам ти избери коренно различно, дори друго учебно заведение. Няма да съжаляваш. В живота на човек изникват палитра възможности в различни сфери. Лудост е да специализираш много тясно в една специалност. Пазара на труда в България въобще не го заслужава, а в чужбина така или иначе трябва да го учиш още ведъж. Изкарай магистратура в Германия или Холандия с доста различен профил. Нашите преподаватели са едни мошеници, които само ловят балъци.

            Коментар


            • Извинявай, но с макроикономика не смятам че само банките биха ме взели , но и не означава, че ще се избият за мен. Относно статистиката, наскоро гледах интервю с ректора на СУ и много си хвалеше статистиците, уж много добре се реализирали.
              Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Автора ли питаш или мен който си цитирал? За мен и двете са еднакво безмислени, те си се учат в икономиката.
              Ако запише някоя филология примерно, може да работи и като преводач докато няма места в банките, както се очертава в скоро време.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ankali Разгледай мнение
                Съгласен съм, но не мога да избера нещо конкретно, да кажа че това е то. А и се притеснявам да не би да ми убягва нещо, въобще да не го забелязвам или да го подценявам. Затова и пуснах темата без да казвам какво аз смятам, искам да разбера какво Вие смятате и как бихте постъпили?
                Смятам че е добре да учиш това което ти е интересно, колкото и непрактично да ти изглежда в този момент.

                Коментар


                • Съгласен съм, но не мога да избера нещо конкретно, да кажа че това е то. А и се притеснявам да не би да ми убягва нещо, въобще да не го забелязвам или да го подценявам. Затова и пуснах темата без да казвам какво аз смятам, искам да разбера какво Вие смятате и как бихте постъпили?
                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Идеята на магистратурата е да е по това което искаш да работиш. С каквото искаш да се занимаваш такава магистратура записваш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ankali Разгледай мнение
                    Приложна математика или статистика как ти се струват?
                    Автора ли питаш или мен който си цитирал? За мен и двете са еднакво безмислени, те си се учат в икономиката.
                    Ако запише някоя филология примерно, може да работи и като преводач докато няма места в банките, както се очертава в скоро време.

                    Коментар


                    • Идеята на магистратурата е да е по това което искаш да работиш. С каквото искаш да се занимаваш такава магистратура записваш.

                      Коментар


                      • Приложна математика или статистика как ти се струват?

                        Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Нещо различно от икономика. Така или иначе вече имаш фундамента. Никой български чорбаджия-изедник, не го интересува дали си бака или маг за да ти дава 500лв. заплатка. Запиши нещо коренно различно дори да учиш два семестъра повече, ще имаш две различни професии и много по-големи шансове за реализация.
                        Според мен някаква техническа или филология.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ankali Разгледай мнение
                          Здравейте,
                          уча макроикономика в 3ти курс в УНСС. Още от сега мисля каква магистратура да запиша?
                          Няма да споменавам моите идеи и интереси. Искам да разбера какви са Вашите предложения за перспективна магистратура, свързана естествено с бакалавърската ми степен? Какви са Вашите наблюдения върху пазара на труда и къде ще имам най-добра реализация в България? Магистратура в чужбина също е вариант, но кажете каква и къде?
                          Поздрави на всички !
                          Нещо различно от икономика. Така или иначе вече имаш фундамента. Никой български чорбаджия-изедник, не го интересува дали си бака или маг за да ти дава 500лв. заплатка. Запиши нещо коренно различно дори да учиш два семестъра повече, ще имаш две различни професии и много по-големи шансове за реализация.
                          Според мен някаква техническа или филология.

                          Коментар


                          • Интересно! Доста хора напоследък са се насочили на там, какво те кара да смяташ, че ЧР е перспективна магистратура?
                            Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            ЧОВЕШКИ РЕСУРСИ

                            Коментар


                            • ЧОВЕШКИ РЕСУРСИ

                              Коментар


                              • Магистратура - помощ!

                                Здравейте,

                                Здравейте, макар да съм далеч, още от сега мисля каква магистратура да запиша?
                                Няма да споменавам моите идеи и интереси. Искам да разбера какви са Вашите предложения за перспективна магистратура, свързана естествено с бакалавърската ми степен- макроикономика. Какви са Вашите наблюдения върху пазара на труда и къде ще имам най-добра реализация в България? Магистратура в чужбина също е вариант, но кажете каква и къде?
                                Поздрави на всички !
                                Last edited by Андрей Любенов; 17.08.2012, 18:41.
                              Working...
                              X