IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Магистратура - помощ!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Ако сте правили съчинение във втори клас "Какъв искам да стана като порасна", намери го при старите тетрадки, прочети го и това запиши.
    Тема
    Математическото моделиране на космоса и неговото приложение в България

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Смятам че е добре да учиш това което ти е интересно, колкото и непрактично да ти изглежда в този момент.
      Така е, следвай детските мечти. Прави това, което ти харесва. Ако сте правили съчинение във втори клас "Какъв искам да стана като порасна", намери го при старите тетрадки, прочети го и това запиши.
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Днес разгледах магистратурите на СУ и видях това: Математическо моделиране в икономиката
        Какво смятате?

        Коментар


        • Стига да ти се занимава с тази материя счетоводството е прекрасна специалност.Без работа няма да осранеш никога, а ако направиш и счетоводна къща ще има и за повече

          Коментар


          • Е кажи какви са ти интересите...макар, че то освен пачки и забавления друго какво да го интересува човек.
            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

            Коментар


            • Имаш право. Благодаря ти за инфото и мненията.
              Иначе ако някой нещо иска да сподели, с радост ще му прочета мнението

              Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Аз лично смятам дали е специалност или предмет в такава?
              Не очаквах да попадна на пубер, но пуста услужливост!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ankali Разгледай мнение
                А какво смятате за счетоводството?
                Аз лично смятам дали е специалност или предмет в такава?
                Не очаквах да попадна на пубер, но пуста услужливост!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ankali Разгледай мнение
                  А какво смятате за счетоводството?
                  Абе петък вечер е взимай бутилка джони и на купон там разцепи минимум две три гаджета щото с едно е демоде там трябва да се инвестира в спомени щото тях не можеш да ги изгубиш това е добра инвестиция другото ще си дойде от само себе си

                  Коментар


                  • А какво смятате за счетоводството?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от playmen Разгледай мнение
                      И аз съм с ГГФ.Ти коя година го завърши?
                      2002-ра, но след това като исках да запиша следдипломна, която ми трябваше, ме зарибиха да карам втора магистратура на стари години. Изкарах я, но не си е работа. Особен тия глупости , които споменах. Културен туризъм завърших, но съжалявам, че не записах чисто историческа специалност. Щото това е ни риба, ни рак.
                      Както и да е. Сега съм се втурнал към доктурантура но в другх ВУЗ. След нея ВЪЗ!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Виж сега, ако ги слушаш преподавателите дето си търсят само допълнителни хонорари си в голяма заблуда! Аз понеже съм завършил Геоморфология и картография в СУ, ми предложиха като втора магистратура управление на териториалните системи или регионална сигурност, които са си пълна глупост щото преподавателите са си географи. Както и твоите са икономисти, ако ще да измислят и още по-големи безумици от фасилити мениджмънта и ред подобни.
                        Казвам ти избери коренно различно, дори друго учебно заведение. Няма да съжаляваш. В живота на човек изникват палитра възможности в различни сфери. Лудост е да специализираш много тясно в една специалност. Пазара на труда в България въобще не го заслужава, а в чужбина така или иначе трябва да го учиш още ведъж. Изкарай магистратура в Германия или Холандия с доста различен профил. Нашите преподаватели са едни мошеници, които само ловят балъци.
                        И аз съм с ГГФ.Ти коя година го завърши?
                        Животът е дар от бога за изживяване, а не план за изпълнение!

                        Коментар


                        • Само програмиране има смисъл ако искаш да работиш това за което си учил всичко друго е за чест и слава и няма общо взето никакво значение освен ако не искаш да станеш аналитик в чуждестранна компания тогава магистратура по икономика в чужбина

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                            и аз съм за статистика...
                            асистентката ни обясняваше на времето, че навсякъде ще се ползва, ние се смеехме каква ирония...

                            финансите на високо ниво (т.е. не банка в БГ) отдавна са статистика (и математика), маркетингът на там се е запътил, медицина, биология...

                            Изобщо аналитични умения ще ти трябват във почти всяка сфера...
                            Преди около година McKinsey бяха публикували анализ на американския пазар на труда и бяха сметнали, че ще има голям недостиг на хора, които да могат да анализират данни. А данните стават все повече, все по-разнообразни и все по-ценени от мениджмънта...
                            Регресии, корелации, time series, моделиране на данни, database marketing, CRM: това са нещата на следващите 10 години, за по-натам нямам идея...
                            +++++ Статистиката е супер приложима в почти всичко. Освен това е забавна.... за мен...
                            Custodite sortem vestram

                            Коментар


                            • не записвай магистратура
                              почни да се занимаваш с нещо съществено и
                              по-късно си запиши, ако още те влече,
                              най-малкото сам ще може да си отговориш на въпроса без да питаш по форуми
                              и вече ще може да погледнеш нещата и от гледна точка на практиката, а не само теории
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • и аз съм за статистика...
                                асистентката ни обясняваше на времето, че навсякъде ще се ползва, ние се смеехме каква ирония...

                                финансите на високо ниво (т.е. не банка в БГ) отдавна са статистика (и математика), маркетингът на там се е запътил, медицина, биология...

                                Изобщо аналитични умения ще ти трябват във почти всяка сфера...
                                Преди около година McKinsey бяха публикували анализ на американския пазар на труда и бяха сметнали, че ще има голям недостиг на хора, които да могат да анализират данни. А данните стават все повече, все по-разнообразни и все по-ценени от мениджмънта...
                                Регресии, корелации, time series, моделиране на данни, database marketing, CRM: това са нещата на следващите 10 години, за по-натам нямам идея...

                                Коментар

                                Working...
                                X