IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Управление на портфейла" на Пламен Пътев

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bizneslady Разгледай мнение
    на каква цена го продавате и как можем да се свържем с вас
    Мисля че е 60 кинта някъде се търкаля из нас.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ihoho Разгледай мнение
      Продавам нов учебник Управление на портфейла
      на каква цена го продавате и как можем да се свържем с вас

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ihoho Разгледай мнение
        Продавам нов учебник Управление на портфейла
        По-добре го предай за вторична хартия

        Коментар


        • Управление на портфейла

          Продавам нов учебник Управление на портфейла

          Коментар


          • Не защитавам никой, ама нали се сещаш, че и ония от чужбина в момента гризат дървото и използват една от всички техники описани в учебника? това, че стандарт са избрали рискова и в момента губеща идея за изчисление на риск и доходност, не значи, че всички останали теории в учебника са за боклука. когато правих портфейл за дипломна, моя излезе с доходност, която точно 2009 никой нямаше, а стратегията ми беше съвсем различна от тази на Пътев примерно... за съжаление в момента са големите губещи, което показва и друго, че арогантността от това да се мислиш за велик и всезнаещ, рано или късно реалността те сваля на земята. чел съм доста външна литература и мога да кажа, че всичко е пресъздадено в този учебник.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от secon Разгледай мнение
              Какво ви е мнението за учебника и заслужавали си да се купи.
              заслужава да си избършеш г*за с него. За нищо не става. Знаейки го този пЪТЕВ какъв е какви неща се случват в портфейлите им в Стандарт, правете си извода. Няма добра българска литература. Само чуждестранна е истината. Там хората знаят за какво иде реч. У нас само преписват и се правят на професори, но горчивата истина е, че са гола вода
              Лично мнение

              Коментар


              • Не съм много съгласен. термините тук са преведени доста точно, още повече, че ти ако знаеш английски ще знаеш какво е дюрация и няма да се чудиш защо е написано примерно "продължителност". още повече, че ни се напълни езика с чуждици и не е нужно да се правим на велики икономисти като кажем някоя чуждица за да изглеждаме по-еродирани. по повод преписването и аз съм против, но пък не може да измислят нещо ново за да го напишат,нали? идеята е да го направят по-достъпно за всички, като съберат най-ценното от чуждестранните автори. той и Климент Охридски е преписвал книги, ама плагиат ли е?

                Коментар


                • тази книга не съм я чел(зетова нея няма да я коментирам),
                  но при учебниците писани от български автори има термини дето всеки си ги превежда по негов вкус и идея
                  и накрая става много объркано четиво
                  по-добре си търси източниците дето са преписвали от тях и си ги чети в оригинал
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Ами то ако не им стане ясно, значи не са за тази област...идеята е да прочетеш, да запомниш основата, и когато имаш нужда от нещо да знаеш къде да го намериш. книгата е много добра, спор няма. на фона, че Пътев имаше преди много много години издаден един учебник в който имаше само за CAPM... това тука си е като Библията. успех с четенето и препоръка към доц. Пътев: да приложат и диск към изданието

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vladilian Разгледай мнение
                      Много голяма книга и в прав и преносен смисъл . И да заслужава си всяка стотинка , която ще дадеш за нея . Приятно четене !
                      ... Според мен, най - доброто четиво в тази област, писано досега от български автори!

                      Приятели, не си мислете, че някой ще ви каже какво да купите или продадете. След като прочетете учебника, ще ви се промени мирогледа въобще за портфейлната теория!
                      На много Вас, въобще няма да им стане ясно какво е изкал да каже автора, но това е друг вид бира
                      Успех с четенето

                      Коментар


                      • Много голяма книга и в прав и преносен смисъл . И да заслужава си всяка стотинка , която ще дадеш за нея . Приятно четене !

                        Коментар


                        • Аз лично го имам от 3 години, още като излезе и беше мисля 80лв... учебника си заслужава, до толкова, до колкото можеш да получиш някаква основа за нещата. има и талаш, изразен, чрез един куп формули и теории, като никъде не се казва примерно, коя е по-дачна в определен вариант. няма също и примерно изчисление на портфейл в ексел, което е доста полезно, но уви...иначе има какво да се научи, зависи дали ти се дават 80лв...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от secon Разгледай мнение
                            "Управление на портфейла" на Пламен Пътев
                            Какво ви е мнението за учебника и заслужавали си да се купи.
                            спукаха го от управление тоя портфейл... апропо що не им видиш първо портфейла, за какъв портфейл става въпрос !?!? )))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от secon Разгледай мнение
                              Какво ви е мнението за учебника и заслужавали си да се купи.
                              Че още ли учите по нея , аз преди 15 години с нея дипломна работа съм писал.....но тогава беше суха теория щото пазар съвсем нямаше !
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                                100то в действителност възвращаемостта на финансовите активи не следва нормално разпределение. От там следва, че mean и вариацията, върху които се базира цялата портфолио теория на Марковиц нямат особена стойност. Имаме ли сделка на 30 лева за книгите?

                                secon, книгата със сигурност си струва, просто помисли, дали ще ти е от полза в бъдещето.
                                Закон за големите числа

                                сделка немаме

                                Коментар

                                Working...
                                X