IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно покупката на акции.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nickolay.dossev Разгледай мнение

    ето малко нагледно пособие
    До тук добре извадил си 37 кинта. Хайде сега изпрати и фъндс мениджмънта да видим как си започнал с 20 лефа, вадил си 3х100 и си с 190 Сорка за острите думи ако си трейдър и само си искал да се похвалиш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      Значи, ти казваш че с 20 кинта фейк мъней, си извадил 200 за 3 месеца и имаш 190. Николайчо Досевчо, не знам кво ти плащат за рекламата, но написвайки тази простотия си нарушил една камара български закони. Така че, марш заедно с личността ти в кучия задник от където си излязал
      ясно от къде си излязъл ..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nickolay.dossev Разгледай мнение
        аз поне съм си застанал с Личността зад думите
        анонимни лузери не ме интересуват.
        Значи, ти казваш че с 20 кинта фейк мъней, си извадил 200 за 3 месеца и имаш 190. Николайчо Досевчо, не знам кво ти плащат за рекламата, но написвайки тази простотия си нарушил една камара български закони. Така че, марш заедно с личността ти в кучия задник от където си излязал

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Да бе да
          аз поне съм си застанал с Личността зад думите
          анонимни лузери не ме интересуват.

          ето малко нагледно пособие
          Attached Files
          Last edited by nickolay.dossev; 11.12.2011, 10:24.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nickolay.dossev Разгледай мнение
            от 3 месеца активно търгувам през plus 500 започнах с бонус 20лв за по малко от 10 дена парите станаха 60 към момента съм реализирал 3 тегляния на суми от по 100 лв/сумите пристигат за 3 дена/
            като в портфейла към момента имам активи за 190 лв
            на всички ,които им се занимава и не са някакви ГОЛЕМИИ спецове смятам че сайта си върши работата
            останалото са изхвърляния и голи приказки
            Успех!

            Да бе да

            Коментар


            • plus 500

              от 3 месеца активно търгувам през plus 500 започнах с бонус 20лв за по малко от 10 дена парите станаха 60 към момента съм реализирал 3 тегляния на суми от по 100 лв/сумите пристигат за 3 дена/
              като в портфейла към момента имам активи за 190 лв
              на всички ,които им се занимава и не са някакви ГОЛЕМИИ спецове смятам че сайта си върши работата
              останалото са изхвърляния и голи приказки
              Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
                Може ли малко подробности по 4тия въпрос?
                За какво по- точно разяснение искаш? Този брокер плус 2000 или както се казва там не е никакъв брокер, защото: 1. Предлага да търгуваш БЕЗ комисионна! И с фиксиран спред! Няма такъв филм! На истинската борса брокера печели от комисионната и на него му е все едно далли ще спечелиш или ще загубиш, даже иска да печелиш защото колкото повече печелиш, толкова повече комисионни ще плащаш. Относно това че като решиш да продаваш, всички ще са решили да продават и няма да има кой да ти купи акциите, това е 99% невъзможно. Дори и хипотетично да стане, на борсата има т.нар.специалист, който е задължен да купи твоите акции и по този начин той поддържа ликвидността в дадената акция. Има ясни и точни правила, които трябва да изпълнява специалиста, за които сега не ми се пише, а и на теб реално на този етап не ти трябва да ги знаеш.
                Тук пействам един курс, който реално ще ти помогне да почнеш да разбираш нещата и да правиш пари!

                Трейдинг на NYSE и NASDAQ

                Основна задача на курса е да се научат курсистите да откриват такива сделки ( с конкретни входове, изходи и стопове), които имат вероятност за печалба/загуба от 3/1, както и да се научат да ги осъществяват на най-добрите търговски платформи.

                Седмица 1

                1. Основни понятия на фондовия пазар. Защо NYSE и NASDAQ?
                2. Основните регулатори на фондовия пазар. Защита на интересите на трейдъра.
                3. Принципи на провеждане на търговията чрез ECN.
                4. Секторният анализ - понятия и принципи.
                5. Сектори и отрасли NYSE - анализ на пазарни сектори, както и принципите на използването им в различни стратегии.
                6. Основни индекси и фондове.
                7. Индексът Standard & Poor's - особености на анализа и прилагането му в борсовата търговия.
                8. Основни ресурси.
                9. Разбиране на основните ресурси на мрежата за търсене и анализиране на акции.
                10. Използването на филтри за избор на акции - на принципите за избор на различни стратегии и пазарните условия.
                11. Обемът на борсовата търговия. Четене на лентата.
                12. Управление на риска

                Седмица 2

                13.Регистрация в Thinkorswim и инсталиране на платформата. Запознаване с програмата Thinkorswim.
                14. Въведение в техническия анализ (видове графики, на понятието за подкрепа линията на тренда и съпротива, причините за тях и т.н.).
                15. Технически анализ , намирането на модели в графики с различни срокове, идеята за тенденция.
                16. Практическата работа: проучване на графики, намирането им.
                17. Технически показатели (обем, пълзяща средна).
                18. База. Условия за определяне на базата.
                19. Система на базата на Вероятностно-статистическият подход "ВСП." Примери за изчисляване на входа за постигане на планираните печалби.
                20. Срокове и методи на търговията в рамките на деня на NYSE.
                21. Изборът на акции - нещо, което в своите лекции и семинари, няма да кажат професионалистите.
                22. Практическата работа по избора на акции и разработване на стратегии. 11. Пазарни участници - специалист и маркетмейкър - основни функции и различия
                23. Акулите на пазара - Големи купувачи и продавачи, как се създават движенията в акциите.
                24. Видове позиции. Котировки.
                25. Търговски платформи - Arche, DAS Trader, Laser
                26. Брокери за работа на NYSE - условия, документи, специфика.
                27. Субсметки. Gross, Net. Изисквания към работното място.
                28. Отработване на стратегия на практика в терминала Laser.

                Заявки за записване изпращайте на адрес: dimitrov@fmoney.info , като посочите вашият скайп.

                цена:200 евро

                И запомни, НЯМА НИщО БЕЗПЛАТНО НА ТОЗИ СВЯТ. ЗА ВСИчКО НЯКОЙ НЯКЪДЕ ПЛАщА!!!!!!
                аз знам че нищо не знам, но другите и това не знаят

                Коментар


                • Може ли малко подробности по 4тия въпрос?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
                    Здравейте. Горе - долу от 1 месец се занимавам с търговия на валута, петрол, газ сребро и най - вече акции чрез Plus 500 като използвам демо сметка. Но докато търгувам, изникват няколко въпроса. Ето ги:
                    1. Когато купувам злато, петрол, газ всъщност фючърси ли купувам?
                    2. Когато купя акции на дадена компания ги, купувам от друг трейдър, нали?
                    3. Ако една фирма е част от индеск, мога ли да купувам акции отделно от нея?
                    И още нещо по 2рия въпрос. Има нещо, на което не мога да му схвана логиката. Примерно на истинската борса купувам акции. Те се покачват. И ги продавам като съм сигурен на 99 %, че това е максималната цена. Трябва някой да ги купи. Кой ще го направи, при положение, че те вече няма да се покачват, а ще паднат? Благодаря много!
                    1. Не. Мислиш си, че купуваш нещо, а купуваш въздух под налягане.
                    2. По принцип да, но не и в твоя случай.
                    3. Да.
                    4.Ти не купуваш акции на истинската борса. На истинската борса има кой да се погрижи за това (специалист, маркетмейкър)
                    Не си губи времето с този "брокер"
                    аз знам че нищо не знам, но другите и това не знаят

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
                      Здравейте. Горе - долу от 1 месец се занимавам с търговия на валута, петрол, газ сребро и най - вече акции чрез Plus 500 като използвам демо сметка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
                        За валутната търговия не е ли най - добре той?
                        Най-добър е ( само някой да ме е оборил и станахме на кълбо ), ама какво общо има тя с покупката на акции
                        Много добре изглеждащо средностатистическо българско прасе, мутирало по време на чернобилската радиа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от boshko Разгледай мнение

                          П.П.: Забрави за техническия анализ.
                          За валутната търговия не е ли най - добре той?

                          Коментар


                          • Има нещо, на което не мога да му схвана логиката. Примерно на истинската борса купувам акции. Те се покачват. И ги продавам като съм сигурен на 99 %, че това е максималната цена. Трябва някой да ги купи. Кой ще го направи, при положение, че те вече няма да се покачват, а ще паднат?

                            Това че ти си преценил, че повече няма да поскъпват/падат не значи, че човека отсреща мисли по същия начин.

                            П.П.: Забрави за техническия анализ.

                            Коментар


                            • Ми по отношение на литература, скоро си купих книгата на Светлин Минев "Как да търгуваме на финансовите пазари", но въпреки това не мога да си отговоря на зададените въпроси. Също така чета "Интелигентният инвеститор" и "Инвестиции".

                              Коментар


                              • Наивников право ти рече - пръво учи и после инвестирай.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X