IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно покупката на акции.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Едно е на 100% сигурно. Ти се опитваш да купуваш и продаваш хляб. Не знаеш обаче от къде се взема брашното, каква мая се използва и какъв хляб купуват хората. Напиши си домашното, прочети си уроците достатъчно материали има в интернет. Извадиш ли истински пари, резултатът ще е болезнен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      Винаги ще има кой да ги купи.
      Това на 100 % ли е сигурно?
      А когато спекулираме с валута, не ми е ясно всъщност от кой я купуваме и на кой я продаваме после?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
        Т.е. най - важното е не дали акциите поскъпват след покупката, а дали ще има кой да ги купи?!?
        Винаги ще има кой да ги купи. Съвсем друг е въпросът за цената

        Коментар


        • Т.е. най - важното е не дали акциите поскъпват след покупката, а дали ще има кой да ги купи?!?

          Коментар


          • Ето тук можеш да видиш безплатни Real time котировки от място където се разменят истинските акции.
            http://www.level2stockquotes.com/level-ii-quotes.html

            Сравни с тези от бъкета си

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
              Здравейте. Горе - долу от 1 месец се занимавам с търговия на валута, петрол, газ сребро и най - вече акции чрез Plus 500 като използвам демо сметка. Но докато търгувам, изникват няколко въпроса. Ето ги:
              1. Когато купувам злато, петрол, газ всъщност фючърси ли купувам?
              2. Когато купя акции на дадена компания ги, купувам от друг трейдър, нали?
              3. Ако една фирма е част от индеск, мога ли да купувам акции отделно от нея?
              И още нещо по 2рия въпрос. Има нещо, на което не мога да му схвана логиката. Примерно на истинската борса купувам акции. Те се покачват. И ги продавам като съм сигурен на 99 %, че това е максималната цена. Трябва някой да ги купи. Кой ще го направи, при положение, че те вече няма да се покачват, а ще паднат? Благодаря много!
              По т.1 По всяка вероятност това са котировки на някои от фючърсите. С доста по-голям спред. Купуваш цифрички т.нар CFD
              По т.2 Нищо подобно. Купуваш пaк цифрички от бъкета на много по-висок спред.
              По т.3 Да.

              По отношение на последния въпрос. Доста ме разсмя

              Успех! И не им се връзвай на дихателите на БФБ. Те само чакат такива като теб

              Коментар


              • Когато започнах да пиша в този форум също бях начинаещ. Затова моят съвет към ratter е просто да прочете темите, в които имам мнения за периода 2006г.-2007г.

                Няма смисъл да преоткриваш топлата вода, всички сме почнали от горе-долу едно и също начално положение. Затова просто погледни какво съм питал аз и какво са ми отговаряли хората.
                Last edited by ivandavidov; 14.07.2011, 11:25.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                  Очевидно, че е новак пича, но няма нищо срамно, когато човек пита...

                  Най-грубо казано с "брокери", като plus500 си играете на хазарт... Независмо дали спекулираш с валути, акции (CFD) или суровини... Той е бъкет и на практика, ако загубиш той печели и обратното, само че той печели и от комисионните за сделките върху CFD...

                  Това не са сделки, а чиста проба договори за раьзлика.. Все едно аз и Пешо от квартала да се разбереме , че ако една акция падне аз ще му изплатя разликата на Пешо или обратното...

                  Докато на БФБ е различно. Акциите са реални... Можеш да купиш, когато има някой (реален човек да ти продаде) и съответно да продадеш, ако има кой да ти купи акциите. При бъкетите понятието ликвидност няма значение, но не и на реалния пазар на ценни книжа...

                  Иначе да се обучиш иска време... Книжки, следи форума (колокото и помия да се излива винаги ще научиш нещо освен, ако не си циник.. ),. Следи компаниите, които се търгуват, следи обемите, дивидентите и т.н....

                  Като за начало започнис литература... Горещо ти препоръчвам книгата "The intelligent investor" na Бенджамин Греъм... Това е нещо като библията на инвеститорите...

                  Успех...
                  Нищо лошо няма в това, че е bucket shop. Jesse Livermore също е започнал с бъкети.
                  "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
                    Здравейте. Горе - долу от 1 месец се занимавам с търговия на валута, петрол, газ сребро и най - вече акции чрез Plus 500 като използвам демо сметка. Но докато търгувам, изникват няколко въпроса. Ето ги:
                    1. Когато купувам злато, петрол, газ всъщност фючърси ли купувам?
                    2. Когато купя акции на дадена компания ги, купувам от друг трейдър, нали?
                    3. Ако една фирма е част от индеск, мога ли да купувам акции отделно от нея?
                    И още нещо по 2рия въпрос. Има нещо, на което не мога да му схвана логиката. Примерно на истинската борса купувам акции. Те се покачват. И ги продавам като съм сигурен на 99 %, че това е максималната цена. Трябва някой да ги купи. Кой ще го направи, при положение, че те вече няма да се покачват, а ще паднат? Благодаря много!
                    За кво да правиш тепърва бизнес. Всичко е вече направено и издоено до празно Купи си акции на патката и ще станеш съдружник на най-богатия българин - черепа за жълти стинки може да ги земеш акциите, предтсавяш ли си какъв шанс би могъл да ти се отвори, веднъж на 100 год. - докато все още ги има ... )))))
                    Не е препоръка, да не земеш да се вържеш, пък сега. Това си е откровена шегичка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от srs Разгледай мнение
                      Човече, с гугъла можеш да намериш много! Като ти гледам въпросите, ти препоръчвам да вземеш да прочетеш малко книжки преди да задаваш въпроси, че тука ще те спукат от бъзик.
                      Очевидно, че е новак пича, но няма нищо срамно, когато човек пита...

                      Най-грубо казано с "брокери", като plus500 си играете на хазарт... Независмо дали спекулираш с валути, акции (CFD) или суровини... Той е бъкет и на практика, ако загубиш той печели и обратното, само че той печели и от комисионните за сделките върху CFD...

                      Това не са сделки, а чиста проба договори за раьзлика.. Все едно аз и Пешо от квартала да се разбереме , че ако една акция падне аз ще му изплатя разликата на Пешо или обратното...

                      Докато на БФБ е различно. Акциите са реални... Можеш да купиш, когато има някой (реален човек да ти продаде) и съответно да продадеш, ако има кой да ти купи акциите. При бъкетите понятието ликвидност няма значение, но не и на реалния пазар на ценни книжа...

                      Иначе да се обучиш иска време... Книжки, следи форума (колокото и помия да се излива винаги ще научиш нещо освен, ако не си циник.. ),. Следи компаниите, които се търгуват, следи обемите, дивидентите и т.н....

                      Като за начало започнис литература... Горещо ти препоръчвам книгата "The intelligent investor" na Бенджамин Греъм... Това е нещо като библията на инвеститорите...

                      Успех...
                      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
                        Още една молба - може ли да ми дадете сайтове или насоки, от които да знам как да прилагам фундаменталния анализ при подбора на акции, защото сега практикувам само с техническия. Проблемът при него е, че печалбите са малки и се губи тръпката. Благорадя много!

                        И по принцип когато купуваме злато на истинските борси, както и петрол, сребро, газ, фючърси ли купуваме всъщност?
                        Човече, с гугъла можеш да намериш много! Като ти гледам въпросите, ти препоръчвам да вземеш да прочетеш малко книжки преди да задаваш въпроси, че тука ще те спукат от бъзик.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                          Най-кофти се получава като намериш кой да ги купи, продадеш ги с 300 зора и те после започнат да се качват, каччват... и излитат в небесата
                          Че кога е било това !?

                          Коментар


                          • Най-кофти се получава като намериш кой да ги купи, продадеш ги с 300 зора и те после започнат да се качват, каччват... и излитат в небесата
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • Абе по лошото на което няма да можеш да му схванеш логиката е следното. Примерно на БФБ купуваш акции, обаче те започват да падат и падат и падат ...., ти купуваш още и още и още...и си сугурен на 99% че това минималната цена обаче все още има кой да ти продава и продава.. Кой го прави това при положение че ти си сигурен на 99% че това са минимални цени. И тук идва най интересното вече си отчаян и все още не можеш да си обясниш логиката и решаваш да ги продаваш обаче няма кой да ти ги купи....

                              Първоначално изпратено от ratter Разгледай мнение
                              Има нещо, на което не мога да му схвана логиката. Примерно на истинската борса купувам акции. Те се покачват. И ги продавам като съм сигурен на 99 %, че това е максималната цена. Трябва някой да ги купи. Кой ще го направи, при положение, че те вече няма да се покачват, а ще паднат? Благодаря много!

                              Коментар


                              • Още една молба - може ли да ми дадете сайтове или насоки, от които да знам как да прилагам фундаменталния анализ при подбора на акции, защото сега практикувам само с техническия. Проблемът при него е, че печалбите са малки и се губи тръпката. Благорадя много!

                                И по принцип когато купуваме злато на истинските борси, както и петрол, сребро, газ, фючърси ли купуваме всъщност?
                                Last edited by ratter; 11.07.2011, 22:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X