IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висше образование

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Остават ми 3 години, съмнява ме да има толкова драстични промени. А и никой не е казал, че трябва да е в банка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Когато завършиш банките по света и у нас ще са с 50% по-малко. В резултат безработицата сред банковите служители, икономисти, бизнес администратори и фин. анализатори ще е на рекордни нива... На света ще са необходими инженери, химици, медици и прочие нормални специалности... Според мен си заложил на куц кон... Но в крайна сметка, както и да си вади хляба човек е важно да го прави с мерак. Така че пожелавам ти успех.
      Така е, но като завърши ако не банкер може да стане поне борсов спекулант Висшото е много важно, каквото и да завършиш е много добро, стига да учиш с желание!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bronc Разгледай мнение
        Като цяло може би ще се ориентирам да работя в някоя банка, финансов отдел на някоя компания или пък финансов анализатор, а защо не живот и здраве мениджър
        Когато завършиш банките по света и у нас ще са с 50% по-малко. В резултат безработицата сред банковите служители, икономисти, бизнес администратори и фин. анализатори ще е на рекордни нива... На света ще са необходими инженери, химици, медици и прочие нормални специалности... Според мен си заложил на куц кон... Но в крайна сметка, както и да си вади хляба човек е важно да го прави с мерак. Така че пожелавам ти успех.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Висше образование

          Започвам направо по същество. Студент първа година съм в Американски университет в България. Не знам дали знаете, но тук, в АУБ, специалностите се делят на major и minor, като major е главна специалност, a minor е като подспециалност. Трябва да реша(не веднага, но все пак..) дали да взема главни специалности Бизнес администрация и Икономика или главна специалност Бизнес администрация(тук се води. че БА съчетава в себе си финанси, маркетинг, счетоводство и мениджмънт като всеки избира кои предмети да вземе) и подспециалност Икономика. Проблемът е, че ако взема икономиката като главна специалност има много неприятни курсове - иконометрия, оптимизационни методи на икономиката и т.н., които ще са ми доста трудни, а не се целя да стана икономист. Ако избера втория вариант(по-склонен съм да избера него) ще имам възможност да избера повече предмети, които ще са ми полезни. Като цяло може би ще се ориентирам да работя в някоя банка, финансов отдел на някоя компания или пък финансов анализатор, а защо не живот и здраве мениджър Не знам дали се гледа толкова на конкретната специалност, която пише в дипломата или по-скоро на придобитите умения, защото на доста обяви за работа пише, че се изисква икономическо образование. От друга страна говорих с Райфайзен и от там ми казаха, че БА и подспециалност икономика са напълно достатъчни за работа във финансова институция. Ще приложа и един списък с предметите, които обмислям да избера през годините. Много ще се радвам, ако можете да ми дадете някакви насоки и съвети. Благодаря!

          Не мога да прикача файл, така че:

          Courses for BUS major & ECO minor

          Business Administration

          Required:
          BUS 203 Marketing 3CR
          BUS 208 Introductory Accounting I 3CR
          BUS 209 Introductory Accounting II 3CR
          BUS 210 Business Law 3CR
          BUS 270 Management Information Systems 3CR
          BUS 306 Corporate Finance I 3CR
          BUS 321 Organizational Theory and Behavior 3CR
          BUS 340 Business Ethics (WIC) 4CR
          BUS 495 International Strategic Management and Policy (WIC) 4CR

          Electives:
          BUS 310 Intermediate Accounting I 3CR
          BUS 311 Intermediate Accounting II 3CR
          BUS 406 Corporate Finance II 3CR
          BUS 408 Topics in Accounting: Advanced Accounting 3CR
          BUS 415 Investment and Portfolio Management 3CR
          BUS 441 Financial Statement Analysis 3CR


          BUS: 47CR
          Economics

          Required:
          ECO 101 Principles of Microeconomics 3CR
          ECO 102 Principles of Macroeconomics 3CR
          ECO 302 Intermediate Macroeconomics 3CR

          Electives:
          ECO 212 Money and Banking 3CR
          ECO 215 International Finance 3CR
          ECO 221 Public Finance 3CR
          ECO 404 Advanced Topics: Financial Calculus 3CR
          Списък с всички предмети по двете специалности:
          -Бизнес администрация: http://www.aubg.bg/template5.aspx?pa...u=001000001000
          -Икономика: http://www.aubg.bg/template5.aspx?pa...u=001000003000

          Ако взема Economics major, курсовете, които ще взема в повече са:
          -Quantative Methods of Economics
          -Intermediate Microeconomics
          -Advanced Topics in Microeconomics
          -Advanced Topics in Macroeconomics
          -Advanced Topics in International Economics
          -Econometrics
          Last edited by bronc; 14.02.2011, 23:34.
        Working...
        X