IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висше образование

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ха-ха-ха...
    Мнението не е препоръка за сделки!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
      Какой туй нещу ?
      вишу обрезование
      Мъ низнайиш ли ба

      Коментар


      • Какой туй нещу ?
        Мнението не е препоръка за сделки!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
          Вече е правилно да се пише "више" образование!
          Образовайте се, мааму стара!
          Е, ка' може така? "вишУ" са пиши.
          Last edited by Pyramid; 20.07.2011, 23:12.

          Коментар


          • Не се дуйте, не се дразнете. В крайна сметка, не толкова къде си завършил е важното, колкото какво ще последва - как ще си организираш живота, с какви хора ще взаимодействаш идали няма да си въобразиш, в един момент, че си хванал Господ за шлифера, всичко си научил, всичко можеш и да спреш, където си. Е, това вече е лошо. Понеже, виждал съм и "вишисти", които името си без грешка едва пишат, а други идея си нямат, какво точно са учили през въпросните 4/5 години...
            Last edited by Pyramid; 19.07.2011, 19:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anichkaaa Разгледай мнение
              Висшето образование е изключително важно, за това аз ви съветвам да изберете някой университет в чужбина. Моя приятелка замина в Германия като използва агенция Edlanta и е много доволна. Агенцията работи с университети навсякъде и върши цялата работа по изпращане и попълване на документи. Ето ви сайта им, ако още някой се чуди какво да прави и къде може да научи нещо, което да използва някой ден на практика, а не сухата теория на нашите университети- http://www.universities4you.com/
              ани4ка, много елементарен опит за реклама и ми се струва, че е малко късничко вече ........................ или подгряваш за зимния семестър

              Коментар


              • къде е по-разумно да учим...

                Висшето образование е изключително важно, за това аз ви съветвам да изберете някой университет в чужбина. Моя приятелка замина в Германия като използва агенция Edlanta и е много доволна. Агенцията работи с университети навсякъде и върши цялата работа по изпращане и попълване на документи. Ето ви сайта им, ако още някой се чуди какво да прави и къде може да научи нещо, което да използва някой ден на практика, а не сухата теория на нашите университети- http://www.universities4you.com/
                just... try!

                Коментар


                • Друг е въпроса с проблема при избора измежду безкрай възможности. Свободата също се нуждае от опитомяване.

                  Това вече е висшия пилотаж.

                  Коментар


                  • Според мен каквото и да учиш, няма да ти е излишно, нито ще ти е достатъчно.

                    Аз използвам следната стратегия - следвам бизнес администрация, хобирам се с маркетинг и мениджмънт и практикувам програмиране.

                    Преди да се насочиш към реалния финансов сектор, имай предвид, че каквото и да учиш - нищо не знаеш.... за отговорността, която ще носиш, дори като последна бръмка, и стреса.
                    Правило номер 1 е не се доверявай на никой.


                    На мен специално не ми понесе. Профила ми е различен. Но все пак извлеках огромни ползи от краткото си пребиваване от гледна точка на опит.


                    Но съм напълно съгласен с някои предишни мнения, че си трябва да ти ляга на сърцето. Тогава няма граници.

                    И ще допълня - четенье, четенье, търсене къде, как и кога да се приложи и прилагане на четеното. Независимо дали носи пари или не.

                    Аз съм на принципа, че ако направление, което съм прихванал не ми подсказва от себе си къде мога да го впрегна или по-важното усилията за впрягането ще надвишават ползите, значи към този момент е спам и ме задръства. Оставям го за по-добри времена.

                    Според мен икономическия и управленски бекграунд е задължителен за всеки.

                    Мениджмънта е много полезен дори за немениджъри... Веднага можеш да го приложиш върху себе си - планиране и управление на времето, формулиране на проблеми и намиране на решения и т.н.

                    Управлението на проекти е много полезно и него също можеш да го приложиш веднага.

                    Маркетинг - кво да кажа - от потребителска гледна точка е бронирана жилетка.

                    Математиката, философията, психологията, социологията - това са черешките на тортата. Ама преди тях е нужно стабилно положение в дългосрочен план.

                    До тук изброеното може да се нарече мета-биопрограмиране и покрай него всички врати са широко отворени.
                    Last edited by Bushon; 27.02.2011, 01:33.

                    Коментар


                    • за Кефала

                      Коментар


                      • Коментар


                        • Първоначално изпратено от bronc Разгледай мнение
                          Така е, прав си, но все пак не забравяй, че пред бъдещия ми работодател(поне в началото) ще съм с една диплома и толкова. Естествено, че ми е важно и да науча занаята, а не да взема само хартийката, ако не беше така нямаше да се мъча да ходя в добър университет.
                          Пред бъдещия си работодател освен с дипломата ,се погрижи да се представиш и с доста сериозни протекции .Все пак сме в БГ .

                          Коментар


                          • Вече е правилно да се пише "више" образование!
                            Образовайте се, мааму стара!

                            Коментар


                            • Така е, прав си, но все пак не забравяй, че пред бъдещия ми работодател(поне в началото) ще съм с една диплома и толкова. Естествено, че ми е важно и да науча занаята, а не да взема само хартийката, ако не беше така нямаше да се мъча да ходя в добър университет.

                              Коментар


                              • Ставам досаден, но...да "учиш" само за диплома, е почти все едно да си пропилееш 4 или 5 години. Ако по това време, обаче, се възползваш и дори просто си обогатиш общата култура, създадеш добри контакти и т.н., нещата не са чак изгубени. Вземаш накрая една монета, хвърляш я и- ези-тура.

                                Коментар

                                Working...
                                X