IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не се притеснявай, Замаушка, жилищата в София никога не падат! Всъщност на теб какъв ти е кяра да растат?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
      Първоначално изпратено от ghettoff
      Не се карайте, Замаушката дори да има жилище и дори да иска да го продава надали ще успее на цените, които си представя. Масовият българин вече не иска да купува и изчаква. Знаете какво става ако на един нисколиквиден пазар няма купувачи, а на някой продавач се наложи да продаде на всяка цена...
      Моето жилище е купено на таква цена, че в момента струва 11-12 пъти повече отколкото беше когато го купувах. Не ме мисли изобщо мене.
      Не те мисля, не ставаше въпрос за теб в последния ми пост.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ghettoff
        Не се карайте, Замаушката дори да има жилище и дори да иска да го продава надали ще успее на цените, които си представя. Масовият българин вече не иска да купува и изчаква. Знаете какво става ако на един нисколиквиден пазар няма купувачи, а на някой продавач се наложи да продаде на всяка цена...
        Моето жилище е купено на таква цена, че в момента струва 11-12 пъти повече отколкото беше когато го купувах. Не ме мисли изобщо мене.

        Коментар


        • Не се карайте, Замаушката дори да има жилище и дори да иска да го продава надали ще успее на цените, които си представя. Масовият българин вече не иска да купува и изчаква. Знаете какво става ако на един нисколиквиден пазар няма купувачи, а на някой продавач се наложи да продаде на всяка цена...

          Коментар


          • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

            Първоначално изпратено от Nasko 1
            Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
            Първоначално изпратено от Negramoten
            Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
            Не пиша ЗА срив на борсата. На мен би ми било по-добре, да не бях излизал на 1500, а сега да сме на 5000 софикс. Само, че не стана - пиша срещу тези, които подлъгаха хората. А ако ми е било зор да вляза по-ниско - смятам, че от 1500 до 300 все щях да го направя поне един път.
            Дебнем на замаушка, в момента ти подлъгваш хората, че срив на НИ няма да има, а от 6 месеца вече текат промоциите на бягащите от тази инвестиция.

            Точно това ти мнение ще ти го напомня след 6 месеца Дано си тук, за да си береш срама...
            Казвал съм го един милион пъти - не е изключено да има срив. Но, ако има, смятам, че всички мераклии пак ще го издухат, тъй като просто париците отново няма да им стигнат...Отнесено към покупателната способност на българина цените ще останат същите.

            А жилището повечето хора не го купуват като "инвестиция", а като средство за живот...Там се корени и разликата с БФБ.

            А интерес нямам - нито от скъпи имоти, нито от евтини. Все ми е тая на практика. Просто се опитвам да разбера защо се всява смут сред хората. И до къде ще ви стигне наглостта на алчните душички.
            Не си прав, че отнесено към покупателната способност на българина цените ще останат същите! По света е възприето, че едно средно жилище струва колкото 100 средни месечни заплати в съответния град. В момента жилищата се търгуват на нива от 150-180 месечни заплати, което говори за голям балон. Също така според приходния метод за определяне на цените на жилищата едно жилище струва, колкото 12-13 годишни наема. Сега жлищата се търгуват на нива 25-30 годишни наема, което също говори за голям балон!
            И накрая един безплатен съвет!!! Замаушка, ако имаш жилище в София по-скоро го продавай, до като е още скъпо! Излез на квартира и след 2-3 години си купи много по-евтино жилище!
            Не вярвам, че в условията в момента има валута, която ще запази стойността си 3 години. Отделно като сметна 2-3 годишни наема и като знам, че това, което приказвате е нонсенс, смятам да не правя глупости

            А на запад цената на един малък, нов автомобил е около 4-5 средни заплати (Месечни). Тук един такъв автомобил излиза около 20-30 средни заплати. Според мен това идва да рече, че Автомобилите са балон и следва в България, като столица от Европейския съюз - кв.м да е 200 евро, а един нов автомобил да струва 2000-4000 лв!

            Докато това не стане, ще пиша теми за срив на автомобилния пазар в света и в България.

            А който има нов автомобил - да го продаде при първа възможност - да се вози 2-3 години с градски транспорт и после ще си купи 10-15 BMW 7ци с тия пари.

            Сега ще пусна и няколко теми за балонизирания хляб, за бензина, който трябва да е 50/л стотинки според моите доходи, бирата трябва да да е 5 стотинки, бозата също! А билета за градския, моля отново да бъде върнат на 5 стотинки, защото е егати балона.

            Коментар


            • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

              Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
              Първоначално изпратено от Negramoten
              Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
              Не пиша ЗА срив на борсата. На мен би ми било по-добре, да не бях излизал на 1500, а сега да сме на 5000 софикс. Само, че не стана - пиша срещу тези, които подлъгаха хората. А ако ми е било зор да вляза по-ниско - смятам, че от 1500 до 300 все щях да го направя поне един път.
              Дебнем на замаушка, в момента ти подлъгваш хората, че срив на НИ няма да има, а от 6 месеца вече текат промоциите на бягащите от тази инвестиция.

              Точно това ти мнение ще ти го напомня след 6 месеца Дано си тук, за да си береш срама...
              Казвал съм го един милион пъти - не е изключено да има срив. Но, ако има, смятам, че всички мераклии пак ще го издухат, тъй като просто париците отново няма да им стигнат...Отнесено към покупателната способност на българина цените ще останат същите.

              А жилището повечето хора не го купуват като "инвестиция", а като средство за живот...Там се корени и разликата с БФБ.

              А интерес нямам - нито от скъпи имоти, нито от евтини. Все ми е тая на практика. Просто се опитвам да разбера защо се всява смут сред хората. И до къде ще ви стигне наглостта на алчните душички.
              Не си прав, че отнесено към покупателната способност на българина цените ще останат същите! По света е възприето, че едно средно жилище струва колкото 100 средни месечни заплати в съответния град. В момента жилищата се търгуват на нива от 150-180 месечни заплати, което говори за голям балон. Също така според приходния метод за определяне на цените на жилищата едно жилище струва, колкото 12-13 годишни наема. Сега жлищата се търгуват на нива 25-30 годишни наема, което също говори за голям балон!
              И накрая един безплатен съвет!!! Замаушка, ако имаш жилище в София по-скоро го продавай, до като е още скъпо! Излез на квартира и след 2-3 години си купи много по-евтино жилище!

              Коментар


              • Не се съмнявам ,че до 2 год средния клас жилища ще е към 300еур..Проблема е ,че и безработицата ще е 30-40% .Абе кофти нещо е -имаш работа и добра заплата а жилищата гонят европейските цени....после паднат на 200-300 еур а нямаш пари щото няма работа...Общо взето така ги виждам нещата)

                Коментар


                • Re: blah blah

                  Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                  Първоначално изпратено от supertrader
                  Само по неистовото желание на хората да паднат цените можеш да се ориентираш дали им трябват жилища.
                  На същото мнение съм - те ще си изтрепят конете за тоя срив и ще се поцепят да купват при първа възможност...Очевидно е.
                  Е, и? Това така или иначе няма да спре спада.

                  Коментар


                  • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                    Първоначално изпратено от ghettoff
                    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка


                    НО. ТЕМАТА Е ЗА НИ В СОФИЯ. НЕКА НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАМЕ ПОВЕЧЕ!
                    Така е. И за това, ако мога да те посъветвам - трай и ще купуваш евтини жилища в София. Да не говорим какво ще стане ако в София падне стена от панелен блок както в Стара Загора преди няколко месеца. Тогава може не само евтини жилища да купуваш, ами и без пари срещу задължение за стопанисване може да ти дават. А ако София не ти харесва - пожелай си къде искаш. Навсякъде ще са евтини.
                    А ако не искам панелка на 40 години? Или примерно...с паднала стена? Ако говорим, че на панелките ще им падат цените, а на панелките с падащи стени ще им паднат главоломно - ДА съгласен съм. Няма какво да спорим за това.
                    Не спорим. Но мислиш ли, че пазарът на панелките и пазарът на останалите НИ са независими един от друг?? Мисля освен това, че проблемът не е София, морето или нещо друго. Ако кризата е това, което се очертава да е - то имотите по целия свят ще поевтинеят. Говоря за глобален спад.

                    Коментар


                    • Re: blah blah

                      Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                      При 200 евро на квадрат, ще съм първия мераклия за жилище, въпреки, че не ми трябва изобщо. Ще купя 5. Нека съм се прецакал.
                      И с какво ще си ги купиш, като нямаш 100 000 евра, а дори сега и да имаш, ще си ги изгубил докато станат по 200 евро. Или се надяваш на кредит

                      Коментар


                      • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                        Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                        Защо си мислите, че ще имате кяр от цялата работа накрая. Това ми е интересно.
                        Пак не си прочел правилно.Не съм казвал че имам кяр.Поне не в момента.На теб какъв ти беше кяра от постоянното ти повтаряне че акциите ще се сринат?
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Re: blah blah

                          Първоначално изпратено от Dreamer
                          Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                          Първоначално изпратено от supertrader
                          Само по неистовото желание на хората да паднат цените можеш да се ориентираш дали им трябват жилища.
                          На същото мнение съм - те ще си изтрепят конете за тоя срив и ще се поцепят да купват при първа възможност...Очевидно е.

                          Въпроса е колко трябва да е срива, за да почнат да купуват ;-) 85% както при БФБ (т.е. 150-200 ЕУР/кв.м?
                          При 200 евро на квадрат, ще съм първия мераклия за жилище, въпреки, че не ми трябва изобщо. Ще купя 5. Нека съм се прецакал.

                          Коментар


                          • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                            Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                            Ми взимай си панелка, кой те спира? Вчера имаше цитати и за тухла на 750Е във Варна...Нищо, че сигурно е от 1930 година. Всеки има право да избира къде и в какво да живее.
                            Не ми трябва панелка, между другото панелката е единственото което нямам. Имам ново, имам ЕПК, имам стара тухла в центъра имам и дворно място на 8 км от центъра. Така че, ако се чудиш в анкетата ти отговорих че няма да купувам

                            А за 750 евро във Варна, то в Люлин до метрото вървят под 700, на бул Бъгария срещу Билла има билборд за 750, ама какво от това. Единственото е че ти лъга хората да купуват същото за над 1000 евро и то в последствие се разбра, че това е вид отмъщение, защото теб те излъгали да купуваш акции при СОФИКС 1900.

                            Коментар


                            • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                              Първоначално изпратено от B.Graham
                              Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                              Първоначално изпратено от B.Graham
                              Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                              Първоначално изпратено от blah blah
                              Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                              ...От друга страна смятам, че това е само началото на срива...тепърва ще фалират компании и прочие...
                              Айде сега, задай си въпросът дали е възможно това да не окаже влияние върху цените на НИ, които се сринаха навсякъде, а за последните седем год. в България нараснаха с 400 - 500%?
                              Абсолютно възможно е. Двете неща нямат база за сравнение. Коренно различни пазари са - и като фактори и като поведение, и като психология на участниците.
                              И като фалират компаниите и хората останат без работа и като не могат да си плащат ипотеките и като ги обявят за продажба и ...... и....... и как не са свързани?
                              А ти изобщо нямаш нищо общо с тези процеси - по някакво стечение на обстоятелствата ще богатееш обратно на всички други? Ти май си вярваш? Да не си милионер от БФБ?
                              Като падат цените на акциите и цените на НИ естествено и аз "обеднявам", къде съм казал че ще забогатея?
                              Защо си мислите, че ще имате кяр от цялата работа накрая. Това ми е интересно.

                              Коментар


                              • Re: blah blah

                                Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                                Първоначално изпратено от supertrader
                                Само по неистовото желание на хората да паднат цените можеш да се ориентираш дали им трябват жилища.
                                На същото мнение съм - те ще си изтрепят конете за тоя срив и ще се поцепят да купват при първа възможност...Очевидно е.

                                Въпроса е колко трябва да е срива, за да почнат да купуват ;-) 85% както при БФБ (т.е. 150-200 ЕУР/кв.м?

                                Коментар

                                Working...
                                X