IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
    Първоначално изпратено от B.Graham
    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
    Първоначално изпратено от blah blah
    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
    ...От друга страна смятам, че това е само началото на срива...тепърва ще фалират компании и прочие...
    Айде сега, задай си въпросът дали е възможно това да не окаже влияние върху цените на НИ, които се сринаха навсякъде, а за последните седем год. в България нараснаха с 400 - 500%?
    Абсолютно възможно е. Двете неща нямат база за сравнение. Коренно различни пазари са - и като фактори и като поведение, и като психология на участниците.
    И като фалират компаниите и хората останат без работа и като не могат да си плащат ипотеките и като ги обявят за продажба и ...... и....... и как не са свързани?
    А ти изобщо нямаш нищо общо с тези процеси - по някакво стечение на обстоятелствата ще богатееш обратно на всички други? Ти май си вярваш? Да не си милионер от БФБ?
    Като падат цените на акциите и цените на НИ естествено и аз "обеднявам", къде съм казал че ще забогатея?
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Re: blah blah

      Първоначално изпратено от supertrader
      Само по неистовото желание на хората да паднат цените можеш да се ориентираш дали им трябват жилища.
      На същото мнение съм - те ще си изтрепят конете за тоя срив и ще се поцепят да купват при първа възможност...Очевидно е.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bobi75
        Не, не искам! Писна ми от скапаната София с 5 милиона население!
        България е с 6 милиона, а ти София реши че е 5. Спокойно скоро ще започне да намалява, демографската криза ще стигне и до тук.

        А и като се окаже че и лев и 50 за литър гориво е много, то и трафика ще намалее.

        Коментар


        • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

          Първоначално изпратено от B.Graham
          Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
          Първоначално изпратено от blah blah
          Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
          ...От друга страна смятам, че това е само началото на срива...тепърва ще фалират компании и прочие...
          Айде сега, задай си въпросът дали е възможно това да не окаже влияние върху цените на НИ, които се сринаха навсякъде, а за последните седем год. в България нараснаха с 400 - 500%?
          Абсолютно възможно е. Двете неща нямат база за сравнение. Коренно различни пазари са - и като фактори и като поведение, и като психология на участниците.
          И като фалират компаниите и хората останат без работа и като не могат да си плащат ипотеките и като ги обявят за продажба и ...... и....... и как не са свързани?
          А ти изобщо нямаш нищо общо с тези процеси - по някакво стечение на обстоятелствата ще богатееш обратно на всички други? Ти май си вярваш? Да не си милионер от БФБ?

          Коментар


          • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

            Първоначално изпратено от Negramoten
            Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
            А ако не искам панелка на 40 години? Или примерно...с паднала стена? Ако говорим, че на панелките ще им падат цените, а на панелките с падащи стени ще им паднат главоломно - ДА съгласен съм. Няма какво да спорим за това.
            Тъкмо си написах поста и гледам нов. Каква стана тя???, и последния ЪПер сдаде багажа, след изказването че не изключвал срив си призна, че панелките щели да поевтиняват главоломно... а това е по-голямата част от жилищния фонд на столицата. Предполагам знаеш, че кампанията срещу панелките не е поради лошото им качество, а поради това че предприемачите се опитват да си продадат построеното, което не се знае дали изобщо е по-качествено от панелките (които са строени, когато всичко се е преоразмерявало, а и технологията им е една от най-сеизмично устойчивите).

            Дебнем на замаушка, хайде със здраве, и провери дали вече няма срив, защото пишеш все едно е в далечното бъдеще.
            Ми взимай си панелка, кой те спира? Вчера имаше цитати и за тухла на 750Е във Варна...Нищо, че сигурно е от 1930 година. Всеки има право да избира къде и в какво да живее.

            Коментар


            • blah blah

              Само по неистовото желание на хората да паднат цените можеш да се ориентираш дали им трябват жилища.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                Първоначално изпратено от blah blah
                Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                ...От друга страна смятам, че това е само началото на срива...тепърва ще фалират компании и прочие...
                Айде сега, задай си въпросът дали е възможно това да не окаже влияние върху цените на НИ, които се сринаха навсякъде, а за последните седем год. в България нараснаха с 400 - 500%?
                Абсолютно възможно е. Двете неща нямат база за сравнение. Коренно различни пазари са - и като фактори и като поведение, и като психология на участниците.
                И като фалират компаниите и хората останат без работа и като не могат да си плащат ипотеките и като ги обявят за продажба и ...... и....... и как не са свързани?
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                  Първоначално изпратено от Negramoten
                  Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                  Първоначално изпратено от Negramoten
                  Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                  Не пиша ЗА срив на борсата. На мен би ми било по-добре, да не бях излизал на 1500, а сега да сме на 5000 софикс. Само, че не стана - пиша срещу тези, които подлъгаха хората. А ако ми е било зор да вляза по-ниско - смятам, че от 1500 до 300 все щях да го направя поне един път.
                  Дебнем на замаушка, в момента ти подлъгваш хората, че срив на НИ няма да има, а от 6 месеца вече текат промоциите на бягащите от тази инвестиция.

                  Точно това ти мнение ще ти го напомня след 6 месеца Дано си тук, за да си береш срама...
                  Казвал съм го един милион пъти - не е изключено да има срив. Но, ако има, смятам, че всички мераклии пак ще го издухат, тъй като просто париците отново няма да им стигнат...Отнесено към покупателната способност на българина цените ще останат същите.

                  А жилището повечето хора не го купуват като "инвестиция", а като средство за живот...Там се корени и разликата с БФБ.

                  А интерес нямам - нито от скъпи имоти, нито от евтини. Все ми е тая на практика. Просто се опитвам да разбера защо се всява смут сред хората. И до къде ще ви стигне наглостта на алчните душички.
                  Срив вече има, просто е тих, за да се измъкнат някой предприемачи.

                  Прав си, у нас доста хора купуват жилище, за да живеят, като много голяма част от тях са икономически неграмотни, както си бил и ти, влизайки при Софикс 1900, и имено такива ще мрънкат, както и ти мрънкаш в темата за оптимизма, но за разлика от теб, те освен спестяванията си, ще са продали и 30 години от живота си (и то едни от най-добрите си години) в плащане на набалончен кредит.

                  Евтини жилища ще има, но няма да има с какво да се купуват, единици са тези който имат 70 000 евро и не са купили досега. Тези които нямат пари пак няма да могат да купят:
                  - доходите им от заплата вече не са сигурни;
                  - банките не дават кредити, или ако дават лихвата е неприятна;
                  - ако имат имот в провинцията, то и той ще е с много по-ниска цена, ако изобщо има купувачи;

                  В крайна сметка се оказва, че е било по-лесно да купят жилище на 1000 е/мІ отколкото на 500, но въпреки това ще са щастливи, че дават 300 лв за наем, а не 800 лв/месечно за ипотеката. И че ако останат без работа има къде да се приберат в провинцията.

                  Между другото много се радвам че написа:
                  "Казвал съм го един милион пъти - не е изключено да има срив."
                  Защото явно на милион и първото казване си се сетил и да го напишеш във форума, до сега пишеше, че срив НЯМА да има, а най-много 10% спад.

                  Все пак след 6 месеца ще ти напиша как заблуждаваше хората в продължение на повече от половин година. Дано спиш спокойно, както спят тези заблудили те, че Софикс ще е петцифрен.
                  Виж, аз за разлика от всички останали тук, не се правя на разбирач и не твърдя, че мога да предвидя абсолютно всичко. За това разглеждам всички възможности. Казах, че според мен е възможен спад от 10-15%. Временен. Ако все пак нещата се сгромолясат - тогава нашето чудо. Няма да имаме кинти за храна, камо ли да мислим за "поевтинели" жилища.

                  Колкото до БФБ, изобщо не ми е болна тема - там излязох без грам загуба, за разлика от всички разбирачи Така, че не виждам за какво я подхващаш - сам си отговори дали това е възможно, ако съм влизал на 1900

                  Коментар


                  • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                    Първоначално изпратено от blah blah
                    Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                    ...От друга страна смятам, че това е само началото на срива...тепърва ще фалират компании и прочие...
                    Айде сега, задай си въпросът дали е възможно това да не окаже влияние върху цените на НИ, които се сринаха навсякъде, а за последните седем год. в България нараснаха с 400 - 500%?
                    Абсолютно възможно е. Двете неща нямат база за сравнение. Коренно различни пазари са - и като фактори и като поведение, и като психология на участниците.
                    Пазарите са глобални - значи имат много голяма база за сравнение. Играчите които диктуват балонирането или спада и у нас и в чужбина са едни и същи - банките.

                    Коментар


                    • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                      Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                      А ако не искам панелка на 40 години? Или примерно...с паднала стена? Ако говорим, че на панелките ще им падат цените, а на панелките с падащи стени ще им паднат главоломно - ДА съгласен съм. Няма какво да спорим за това.
                      Тъкмо си написах поста и гледам нов. Каква стана тя???, и последния ЪПер сдаде багажа, след изказването че не изключвал срив си призна, че панелките щели да поевтиняват главоломно... а това е по-голямата част от жилищния фонд на столицата. Предполагам знаеш, че кампанията срещу панелките не е поради лошото им качество, а поради това че предприемачите се опитват да си продадат построеното, което не се знае дали изобщо е по-качествено от панелките (които са строени, когато всичко се е преоразмерявало, а и технологията им е една от най-сеизмично устойчивите).

                      Дебнем на замаушка, хайде със здраве, и провери дали вече няма срив, защото пишеш все едно е в далечното бъдеще.

                      Коментар


                      • Не, не искам! Писна ми от скапаната София с 5 милиона население!

                        Коментар


                        • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                          Първоначално изпратено от blah blah
                          Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                          ...От друга страна смятам, че това е само началото на срива...тепърва ще фалират компании и прочие...
                          Айде сега, задай си въпросът дали е възможно това да не окаже влияние върху цените на НИ, които се сринаха навсякъде, а за последните седем год. в България нараснаха с 400 - 500%?
                          Абсолютно възможно е. Двете неща нямат база за сравнение. Коренно различни пазари са - и като фактори и като поведение, и като психология на участниците.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев
                            ...
                            Първо искам да ти благодаря за безполезното мнение. Толкова беше компетентно, благодаря, че ни просветли в "елементарната икономика"

                            Не съм казал какво ще правят имотите - казвам, че тарикатите както обиковено ще останат с пръст в...Щото нещата се получават само за отбрани хора. Що си мислиш, че като скатаеш сега някакви евра, изведнъж цените ще се сурнат надолу и ти ще станеш крупен владелец на имоти в София. Това са пълни простотии. А и не знам защо си въобразяват хората, че като спре изкуствения сегмент на строителството да функционира, нещата ще са много на добре.

                            Коментар


                            • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                              Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                              ...От друга страна смятам, че това е само началото на срива...тепърва ще фалират компании и прочие...
                              Айде сега, задай си въпросът дали е възможно това да не окаже влияние върху цените на НИ, които се сринаха навсякъде, а за последните седем год. в България нараснаха с 400 - 500%?

                              Коментар


                              • Re: Искате ли да си купите жилище в столицата?

                                Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                                Първоначално изпратено от Negramoten
                                Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
                                Не пиша ЗА срив на борсата. На мен би ми било по-добре, да не бях излизал на 1500, а сега да сме на 5000 софикс. Само, че не стана - пиша срещу тези, които подлъгаха хората. А ако ми е било зор да вляза по-ниско - смятам, че от 1500 до 300 все щях да го направя поне един път.
                                Дебнем на замаушка, в момента ти подлъгваш хората, че срив на НИ няма да има, а от 6 месеца вече текат промоциите на бягащите от тази инвестиция.

                                Точно това ти мнение ще ти го напомня след 6 месеца Дано си тук, за да си береш срама...
                                Казвал съм го един милион пъти - не е изключено да има срив. Но, ако има, смятам, че всички мераклии пак ще го издухат, тъй като просто париците отново няма да им стигнат...Отнесено към покупателната способност на българина цените ще останат същите.

                                А жилището повечето хора не го купуват като "инвестиция", а като средство за живот...Там се корени и разликата с БФБ.

                                А интерес нямам - нито от скъпи имоти, нито от евтини. Все ми е тая на практика. Просто се опитвам да разбера защо се всява смут сред хората. И до къде ще ви стигне наглостта на алчните душички.
                                Срив вече има, просто е тих, за да се измъкнат някой предприемачи.

                                Прав си, у нас доста хора купуват жилище, за да живеят, като много голяма част от тях са икономически неграмотни, както си бил и ти, влизайки при Софикс 1900, и имено такива ще мрънкат, както и ти мрънкаш в темата за оптимизма, но за разлика от теб, те освен спестяванията си, ще са продали и 30 години от живота си (и то едни от най-добрите си години) в плащане на набалончен кредит.

                                Евтини жилища ще има, но няма да има с какво да се купуват, единици са тези който имат 70 000 евро и не са купили досега. Тези които нямат пари пак няма да могат да купят:
                                - доходите им от заплата вече не са сигурни;
                                - банките не дават кредити, или ако дават лихвата е неприятна;
                                - ако имат имот в провинцията, то и той ще е с много по-ниска цена, ако изобщо има купувачи;

                                В крайна сметка се оказва, че е било по-лесно да купят жилище на 1000 е/мІ отколкото на 500, но въпреки това ще са щастливи, че дават 300 лв за наем, а не 800 лв/месечно за ипотеката. И че ако останат без работа има къде да се приберат в провинцията.

                                Между другото много се радвам че написа:
                                "Казвал съм го един милион пъти - не е изключено да има срив."
                                Защото явно на милион и първото казване си се сетил и да го напишеш във форума, до сега пишеше, че срив НЯМА да има, а най-много 10% спад.

                                Все пак след 6 месеца ще ти напиша как заблуждаваше хората в продължение на повече от половин година. Дано спиш спокойно, както спят тези заблудили те, че Софикс ще е петцифрен.

                                Коментар

                                Working...
                                X