IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

    Колкото и пъти да мина през или покрай кв.Витоша, все се чудя защо се води "елитен квартал" и досега не съм намерил отговор. Чак отврат не бих го нарекъл, но съм съгласен с мнението на tea_cup, че много неща там не са ОК и това е така не от вчера.
    Е, как що. Нали е от дъгата-южната, а тя близо до яката, пак южната

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      Витоша е отврат. Нови блокчета изсипани между криви и затворени улици, мостчета и тупици. Най-ми е позната в района на къщите на Големия Маргин и Маджо, както и района зад Максито
      Колкото и пъти да мина през или покрай кв.Витоша, все се чудя защо се води "елитен квартал" и досега не съм намерил отговор. Чак отврат не бих го нарекъл, но съм съгласен с мнението на tea_cup, че много неща там не са ОК и това е така не от вчера.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
        Айде и аз да дам своите пет стотинки по темата.
        Не знам как е в Княжево, но Витоша има някои проблеми - липса на тротоари при изключително натоварен трафик, липса на училище, много мръсотия от строежите и подобни. Ако само ще спите в апартамента и се придвижвате само с кола - ок, но за семейства с деца никак не е ок.

        От обсъжданите надолу квартали, с пълното съзнание за субективизъм - за мен най-добър е Яворов.
        Относно общинските училища в Изгрев - една малка част от него е към 119-о в Изток, по-голямата - към 105-о в Дианабад. И двете са на нелоши места в класацията на софийските училища. Като проблем на Изгрев виждам бъдещия пробив, който трябва да бъде направен към Драган Цанков.
        Пробив откъде?

        Коментар


        • Витоша е отврат. Нови блокчета изсипани между криви и затворени улици, мостчета и тупици. Най-ми е позната в района на къщите на Големия Маргин и Маджо, както и района зад Максито

          Коментар


          • Долен Лозенец е много приятен квартал, а в момента цените там са по-ниски от например в Младост 4, което е пазарен абсурд... Но всеки може да си дава парите свободно... Колкото за квартал Витоша, това не е квартал за млади семейства...
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Айде и аз да дам своите пет стотинки по темата.
              Не знам как е в Княжево, но Витоша има някои проблеми - липса на тротоари при изключително натоварен трафик, липса на училище, много мръсотия от строежите и подобни. Ако само ще спите в апартамента и се придвижвате само с кола - ок, но за семейства с деца никак не е ок.

              От обсъжданите надолу квартали, с пълното съзнание за субективизъм - за мен най-добър е Яворов.
              Относно общинските училища в Изгрев - една малка част от него е към 119-о в Изток, по-голямата - към 105-о в Дианабад. И двете са на нелоши места в класацията на софийските училища. Като проблем на Изгрев виждам бъдещия пробив, който трябва да бъде направен към Драган Цанков.

              Коментар


              • благодаря!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Белла Разгледай мнение
                  Живея в малък провинциален град и през 2011 г. получих есемес , че трябва да купя жилище в София, търсих сам сама без помощ, защото брокерите ми се видяха пирани, мисля, че имах късмет и купих от ч.л. в Модерно, апартамента е супер/саниран, дограма луксозна, спалня също така, баня и кухня с малки забележки, освежен с една дума забързах и се нанесаха, част от семейството ми, бол място за паркиране, за тези години, без кражба, драскотина по кола/ и до ден днешен не съжалявам.
                  Сега пак получих есемес, но трябва апартамента да е в приличен квартал/без Лозенец, Ив. Вазов и център - там имотите не се пипат/! Сега се лутам и не знам къде да се насоча, наистина не знам, но знам, че трябва много добре да обмисля и всеки един коментар и съвет ще са ми много полезни..
                  Виждам, че има добри жилища в Княжево и Витоша,
                  Княжево е далеч и е студено. Витоша е по-добър вариант, около Симеоновско и бъдещия пробив към Черни връх.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Абе добре, че на кепитъл групи не им позволиха небостъргач, щото градинките щяха да ги съсипят.Можеше да поканят архитекта проектирал квартала да сътвори нещо на мястото на Ропотамо. Такива гласове се чуха на общественото обсъждане на района в зала Универсиада
                    Аз знам, че навремето им позволиха, но дойде кризата и се отказаха. Но не съм сигурен как са се развили точно нещата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak'

                      Мдааа, така е. Този блок последен го построиха в комплекса, ако не броим Дипломата.
                      Абе добре, че на кепитъл групи не им позволиха небостъргач, щото градинките щяха да ги съсипят.Можеше да поканят архитекта проектирал квартала да сътвори нещо на мястото на Ропотамо. Такива гласове се чуха на общественото обсъждане на района в зала Универсиада

                      Коментар


                      • Драги /а/ Алекс, хората и случките правят кварталите, не само сградите.

                        Коментар


                        • Живея в малък провинциален град и през 2011 г. получих есемес , че трябва да купя жилище в София, търсих сам сама без помощ, защото брокерите ми се видяха пирани, мисля, че имах късмет и купих от ч.л. в Модерно, апартамента е супер/саниран, дограма луксозна, спалня също така, баня и кухня с малки забележки, освежен с една дума забързах и се нанесаха, част от семейството ми, бол място за паркиране, за тези години, без кражба, драскотина по кола/ и до ден днешен не съжалявам.
                          Сега пак получих есемес, но трябва апартамента да е в приличен квартал/без Лозенец, Ив. Вазов и център - там имотите не се пипат/! Сега се лутам и не знам къде да се насоча, наистина не знам, но знам, че трябва много добре да обмисля и всеки един коментар и съвет ще са ми много полезни..
                          Виждам, че има добри жилища в Княжево и Витоша,

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение

                            Гео Милев е също добър вариант ,ако намериш качествено попадение.
                            Едно време Изток и Гео Милев не ги делехме много, а североизточната част й викахме Универсиада. Много добър за живеене е целият район от Пети км до Орлов мост, но презастрояването го съсипва. Само Яворов се запази, защото е архитектурен паметник или на градоустройството, нещо такова беше..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                              На пазаря С. си е мазало с агрокултурите - цена бомба, пазаруване - хекатомба. Иначе има неколко магазинчета, дюкянчета, къде да вземеш сирене, маслини и хляб. Пивници - кът. Само при Илко тарапана летоска на биричка и скара. Изток, макар скъп и презастроен в някои части, си има всичко. Забравих също, че Яворов го цепи и едноименната алея, а култовите заведения Ропотамо и Феята ги съсипаха незнайно защо. В един от най-добре заредените магазини на соца - Дипломата, сега продават столове.
                              Гео Милев е също добър вариант ,ако намериш качествено попадение.
                              мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение


                                Да, ако трябва да се анализира в голяма степен си прав, но притегателно то на Яворов е нискоетажното строителство в близост до центъра. На пазара Ситняково , търговска инфраструктура каквато се сетиш. На мен от Лозенец най ми харесва карето между кошарите, ами посолство
                                Метростанцията. Нагоре към Маринела вече е мазаляк. Долен Лозенец е мазаляк с паркирането.
                                На пазаря С. си е мазало с агрокултурите - цена бомба, пазаруване - хекатомба. Иначе има неколко магазинчета, дюкянчета, къде да вземеш сирене, маслини и хляб. Пивници - кът. Само при Илко тарапана летоска на биричка и скара. Изток, макар скъп и презастроен в някои части, си има всичко. Забравих също, че Яворов го цепи и едноименната алея, а култовите заведения Ропотамо и Феята ги съсипаха незнайно защо. В един от най-добре заредените магазини на соца - Дипломата, сега продават столове.

                                Коментар

                                Working...
                                X