IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    Само едно уточнение - не бяха панелки а тули стари, по дърти и от мене.
    И имам 2 непотребни къщи(на баща ми и майка ми) дето ги мъча на 10к лева ама никой не иска.
    И в Гърция повече от 1 жилище си е голяяяям риск. Ако имам доверен човек и 3-ти апартамент в Атина ще си взема ама пусто нямам доверие на никой чужд(не моя кръв)
    де са тия къщи?
    апартаментите май бяха в стария ми квартал..
    защо да е риск второ в греция?
    препоръка е

    Коментар


    • Само едно уточнение - не бяха панелки а тули стари, по дърти и от мене.
      И имам 2 непотребни къщи(на баща ми и майка ми) дето ги мъча на 10к лева ама никой не иска.
      И в Гърция повече от 1 жилище си е голяяяям риск. Ако имам доверен човек и 3-ти апартамент в Атина ще си взема ама пусто нямам доверие на никой чужд(не моя кръв)

      И само ако вдигнат данъците ще почнем да си ценим имотите и да ги гледаме като актив/пасив а не даденост дето може да си стои с години неупотребявана и да викаме ни вода пие, ни ще избяга
      Last edited by bota156; 04.06.2018, 20:33.
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        Това с данъците да не са го преписали от мен.
        Не е нормално за една каручка малолитражка данъка да е 300лв а за жилище 30лв.
        За социални служби - освобождават те от данък на селската ти къща дето не ти трябва и струва 2-3к лева и там настаняват безимотните роми. Ама който сгафи - краде, йок жилище. И да не им дават да си струпват барака където сварят.
        Ще решат с едно действие няколко проблема.
        Ама първо трябва да узаконят всичко налично - че БГ къщите са също толкова законни колкото и циганската колиба
        ботчо, ти приятелю продаде панелките и взе да даваш съвети за данъците. и за настаняване на индийци.

        някой тук пише ли да вдигнат по гърция данъците? не. а иска ли да настанява негроидни хуманоиди из твоите апартаменти по греция? не.

        айде не с лошо.
        препоръка е

        Коментар


        • Това с данъците да не са го преписали от мен.
          Не е нормално за една каручка малолитражка данъка да е 300лв а за жилище 30лв.
          За социални служби - освобождават те от данък на селската ти къща дето не ти трябва и струва 2-3к лева и там настаняват безимотните роми. Ама който сгафи - краде, йок жилище. И да не им дават да си струпват барака където сварят.
          Ще решат с едно действие няколко проблема.
          Ама първо трябва да узаконят всичко налично - че БГ къщите са също толкова законни колкото и циганската колиба
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iva66 Разгледай мнение

            През останалото време РАБОТИШ КАЧЕСТВЕНО И ОТГОВОРНО,нещо което не ни е присъщо,затова и много наши сънародници в чужбина се оплакват-трудно било....работливостта на бг е малко измислена...към този момент:
            Това не е съвсем вярно.... че е трудно трудно е , не си видяла арабелите каква напаст са, че да приказваш за нас...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              колеги Stanimir11 (регистриран на 29.май ) и ddb (регистриран на 25.май)

              рекламата, която се опитвате да парите на въпросната компания е доста аматьорска и по-скоро говори, че въпросната компания има нужда от продажби. при положение,че всичко е перфе в настоящия момент би трябвало всичко да им е продадено

              значи очакванията им(ви) са по-високи от пазара....

              < качество - цена > това продава, а не писане по форуми .. при това ултра аматьорско.
              +1
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iva66 Разгледай мнение
                Тук има една закономерност-най - бедните живеят в центъра под наем





                Тук си в десетката. Всички очакващи пониженията на цените, искат да купят на жълтите павета.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  power grid - ти направо с калашника. Не е виновна София а управниците на другите градове които умират, тях ги подреди в колона по един от по 5-6 броя..ще спестиш муниции. Идиотите са си наслагали високи местни данъци и въобще не им дреме че градовете им умират, а при това положение данъци НЕ ТРЯБВА ДА ИМА. Данък имот трябва да се замени с еднократен данък който се плаща при самото построяване на сграда и той да е пропорционален на гъстотата на застрояване на разполагамия парцел - място и после други данъци да няма като в Кипър. Дефакто те убиват България и за да оцелее тя ще се наложи - или те или България, тази територия си има слуба за сигурност отпреди да съществува като самостоятелна държава и тез тарикати алчни много сериозно вече престъпят сигурността и, ще стане тъй че нищо няма да могат да вземат на оня свят защото никой не е взел до сега със себе си..само как да стане така че те това да могат да го видят и който тръгне някога по техния път да знае какво прави.
                  Проблема не е в данъците,а в работните места и заплащането-ако изобщо има поминък в района-хората живеят и работят/евентуално/там където могат да посрещнат нуждите си-своите и на семействата си.Ако в периметър до 30-40 км от населеното ти място+първокласен път -да стигнеш до работното си място и да работиш за добра заплата,какъв е проблема да го правиш и да си ОК.Имаш средства+ползваш отпуск+посещаваш всичко ,което пожелаеш-курорти,други страни и тн.През останалото време РАБОТИШ КАЧЕСТВЕНО И ОТГОВОРНО,нещо което не ни е присъщо,затова и много наши сънародници в чужбина се оплакват-трудно било....работливостта на бг е малко измислена...към този момент:

                  Коментар


                  • София бавно върви към структурата наЛондон-/личен опит/-голяма концентрация на капитали ,строителство...да...има- що годе работа,за добри пари,градчета-сателити около него/30-40 мин. с влак или метро от центъра/,шумно и пренаселено+туристи.Тук има една закономерност-най - бедните живеят в центъра под наем/тази тенденция се оформя и за Бг/,което е много жалко за нас, че не можем да вземем пример от градове,които вече са на този път.Разликата м/у UK и Бг е че и там в провинцията живеят хора добре и с прилични доходи,но 70-80%са пак под наем, а при нас
                    е точно обратното-в провинцията 70-80% е собственост.Осъзнайте се бе,хора-вие имате собственост по родните си места-развивайте своя роден край,борете се срещу тъпи политипески решения,защитавайте се,бъдете коректив...къде е гражданското общество...такова,каквото е в UK..и не само....една Румъния ни задмина по този показател....Жалко.....







                    Коментар


                    • колеги Stanimir11 (регистриран на 29.май ) и ddb (регистриран на 25.май)

                      рекламата, която се опитвате да парите на въпросната компания е доста аматьорска и по-скоро говори, че въпросната компания има нужда от продажби. при положение,че всичко е перфе в настоящия момент би трябвало всичко да им е продадено

                      значи очакванията им(ви) са по-високи от пазара....

                      < качество - цена > това продава, а не писане по форуми .. при това ултра аматьорско.

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Stanimir11 Разгледай мнение
                        Здравейте на всички. Започвам да търся жилище в столицата и дори започнах преговори с една компания, която за момента ми прави добро впечатление. Избрах ги по препоръки от приятели, които са много доволни, но все пак за такава сериозна крачка си трябват повече от едно мнения. Та става дума да Тобо Груп - ето тези са https://www.facebook.com/ToboGroupRealEstates/ Тези дни ми предстои да огледам една от новите им сгради.
                        Моля, ако някой има опит с тях, какъвто и да е, нека сподели. Ще съм безкрайно благодарен.
                        Няколко мои познати купиха от Тобо. Доволни са, някои вече живеят в новите си апартаменти.
                        Сградата им на Хайдушка Гора ли си гледал?
                        Кога се очаква да я завършат?
                        Цените, които са обявили, подлежат ли на преговаряне?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Stanimir11 Разгледай мнение
                          Здравейте на всички. Започвам да търся жилище в столицата и дори започнах преговори с една компания, която за момента ми прави добро впечатление. Избрах ги по препоръки от приятели, които са много доволни, но все пак за такава сериозна крачка си трябват повече от едно мнения. Та става дума да Тобо Груп - ето тези са https://www.facebook.com/ToboGroupRealEstates/ Тези дни ми предстои да огледам една от новите им сгради.
                          Моля, ако някой има опит с тях, какъвто и да е, нека сподели. Ще съм безкрайно благодарен.
                          Или сайтът им нещо не работи, както трябва или въпросните имат една сграда?

                          Коментар


                          • Здравейте на всички. Започвам да търся жилище в столицата и дори започнах преговори с една компания, която за момента ми прави добро впечатление. Избрах ги по препоръки от приятели, които са много доволни, но все пак за такава сериозна крачка си трябват повече от едно мнения. Та става дума да Тобо Груп - ето тези са https://www.facebook.com/ToboGroupRealEstates/ Тези дни ми предстои да огледам една от новите им сгради.
                            Моля, ако някой има опит с тях, какъвто и да е, нека сподели. Ще съм безкрайно благодарен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              Не мисля, че такава схема може да работи, ще започнат да ги преписват на съпруги, деца, родители. Няма как това да го следят. Собствениците на повече жилища вече плащат повече данъци - просто защото имат повече имоти. Кара ме да мисля, че отново плашат гаргите, зада изглежда, че гонят богатите - любима тема на народонаселението тук.

                              Коментар


                              • https://m.dnevnik.bg/zelen/2018/05/1...a_mnogo_imoti/

                                Майтапа настрана ама това с данъците са го публикували и в Дневник.
                                При всички положения ако го приемат ще излезнат много жилища на пазара и тогава бе ми се мисли за тези дето се набълбукаха с празни жилища само ей така да им седят без нищо да го правят.
                                Видяха че няма друг начин да изкарат празните жилища и сега с финансовата сопа я подкарват директно.
                                Само прост пример,преди две години един си държеше оразен тристайния и само заради сметка за тръбите на Топлофикация го изкара да го продава,щото се ядоса че много пари платил.
                                А сега с тия данъци и това намаляващо население не ми се мисли.
                                От строители знма че в момента като завършат сграда повечето сгради се населват с няколко апартамента или дори и половината ,но има много седят празни.
                                Колкото до сметките че това ще се калкулира в наемите,ако искате поразровете се че в момента ,наемните нива отиват към успокоение като цени,отделно заради строителството недостига н ажилища под наем ще се балансира.
                                Изобщо както и преди съм писал ситуацията с пазара не се развива сано в една посока и ако преди година две се събраха само положителни фактори,в момента виждате че полека лека,лихви с покачване се задават на хоризонта,нови закончета за по високи данъци и така .

                                Коментар

                                Working...
                                X