IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Имаме силно гражданско общество и социално ангажирани медии, затова е този шум ''в интерес на гражданите'' Няма да се учудя проекта толкова да се забави, че накрая инвестоторът да тегли една майна и да се откаже или да го направи другаде.
    То има хора дето знаят само олелия да вдигат квото и да се прави. И аз не виждам какво лошо има в небостъргача, в крайна сметка развитите държави така правят, строят модерни сгради. Не можем да върнем времето назад и да живеем в пещери. А инвеститори също трябва да има, без тях няма развитие на икономиката

    Коментар


    • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение

      Всички идеи за данъчни реформи първо трябва на този въпрос да отговорят - как ще се върже бюджета на държавата / общината.
      Справедливостта няма почти никакво отношение към данъците.
      А тази година според мен не е за купуване на имоти, докъм края на годината цените ще растат. Лично мнение, не е препоръка.
      Те и сега не се връзват при почти всички общини - ако не е дотацията от републиканския бюджет (апропо, тя идва основно от отнемане на бюджета на София, което е справедливо, защото е най-голямата и най-богатата, като богатството ѝ се дължи основно на "селяните", които са избягали именно от тези бедни общини) са тотално чао. Но там и данъците/таксите са доста по-ниски (на повечето места) - не малко мои колеги се регистрираха в северозапада точно по тази причина.

      А справедливостта е основен принцип, ама тя и саоциланата поносимост е такъв, а те са в тотален дисонанс помежду си и понеже балансът е крехък, никой не се и напъва да прави промени...

      Иначе и аз не мисля, че цените ще паднат поне до края на годината или че тази година е добра за покупки, но просто имам едни пари и ако съседите решат да продават, ще го купя за живеене, за д а има повече пространство за децата. Ако не искат, в което съм почти убеден, или обявят фантастични цени, ще си чакам, бърза работа нямам.

      Успех ти желая
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        ...Нали се сещаш, че при подобно положение общините няма как да вържат бюджетите ...

        Апропо, тя темата е доста дълга, но с електромерите и водомерите е същата хавата - не разбирам къде е справедливостта ...
        Всички идеи за данъчни реформи първо трябва на този въпрос да отговорят - как ще се върже бюджета на държавата / общината.
        Справедливостта няма почти никакво отношение към данъците.
        А тази година според мен не е за купуване на имоти, докъм края на годината цените ще растат. Лично мнение, не е препоръка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          У нас данък сгради не е висок, особено в провинцията. На неговата основа обаче се изчислява тотално такса смет. Имотната компонента в таксата трябва да спадне наполовина и да се въведе поголовна съставка или метод за таксуване на реалното потребление и съпроводеното с него сметоизвозване и депониране. Приятелите на Импето трудно ще бъдат обхванати. Облекчаването на имотната собственост от такса смет ще стимулира строителния бранш, но ще натовари с допълнителне облагане други производства и част о населението, така че трябва внимателно обмисли и проведе. Най-голям ефект за повишаване на инвестиционната активност при такава система ще има именно в столицата.
          I как да стане това, че малко не се сещам? Имам имоти и в други градове, освен София, и мога да ти кажа, че за собственост в Сандански плащам по-висока такса смет, отколкото в София, а аз там я отида веднъж годишно, я не отида. Нали се сещаш, че при подобно положение общините няма как да вържат бюджетите Защото такива като мен са супер донори - хем не ползват, хем плащат.

          Апропо, тя темата е доста дълга, но с електромерите и водомерите е същата хавата - не разбирам къде е справедливостта да имаш такса смет и данък сгради, а да нямаш такса електромер/водомер (твърда, всеки месец, без значение дали ползваш, или не) + потребление, ако има такова? Но това няма как да се прокара, защото ще има бунтове - абе всеки гледа да върви по пътя на най-малкото съпротивление и да не прави реформи. Ако ще има един принцип, нека той да е навсякъде, а не веднъж по един начин, друг път по друг и така до безкрай...

          П.С. Понеже засегнахме темата за София и нейното население+доходи/възможности:
          @Бенджи, мога и по-уекинко да го казвам, ама пусто съм си цапнат в устата, иначе си прав
          @Пантер, радвам се да те видя, рядко се вясваш тъдява - прав си за прогнозите на НСи, но те затова са и прогнози, ако се вярва на тях, то 2070 в цяла Видинска област ще живеят 25 000 души - ми то толкова малко там не са били и през Средновековието, след като е миналата Черната чума и унгарсците са поизклали немалко народ при покатоличването през 1360-те години. Стъкмистика малко идва Иначе София е нараснала точно толкова за 5 години - 25 000 души по статистика, колко са реално - идея си нямам, но аз не вярвам в конспирациите за 2 милионна София. И все пак всеки ден чувам около мека реч от Източна България, особено отчетливо в парка, където баби или майки бутат колички - едва ли тези хора са се родили тук

          П.П.С. Бате Пешо, аз не казвам кое е добро или лошо, но е факт, че около нас стандартният модел на развитие на държавата е един, макс 2 големи града и мъртвило извън тях - в Гърция Солун и Атина са половината население, в Турция само Истанбул е около 25% от населението, Белград в Сърбия и София в България са 1:1 и т.н. В Румъния не е така, но там е малко друга бира. Та хората все повече ще ходят в големите градове и ще се концентрират там - да, за сметка на простора и уюта на селото, но това е положението. Пък и всеки има избор, нали - ти си направил своя и се чувстваш щастлив, ако, дай, Боже, стигна твоите години (още поне толкова да живееш ), може и аз да се замисля - имам имоти и в Плевенско, но по-скоро ще се разходя в по-южна посока, но засега София ми е безалтернативна, както и на много други хора

          П.П.П.С. И аз лично считам, че вече се заформи сериозен балон в София, но това не му пречи да се надува още - ще пробвам лятото да купя апартамента до нас, за да се поразширя с домочадието - почти съм сигурен, че няма да ми го продадат и ще му сложат баснословна цена, което ще ме откаже. Ще споделя мнения
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            power grid - ти направо с калашника. Не е виновна София а управниците на другите градове които умират, тях ги подреди в колона по един от по 5-6 броя..ще спестиш муниции. Идиотите са си наслагали високи местни данъци и въобще не им дреме че градовете им умират, а при това положение данъци НЕ ТРЯБВА ДА ИМА. Данък имот трябва да се замени с еднократен данък който се плаща при самото построяване на сграда и той да е пропорционален на гъстотата на застрояване на разполагамия парцел - място и после други данъци да няма като в Кипър. Дефакто те убиват България и за да оцелее тя ще се наложи - или те или България, тази територия си има слуба за сигурност отпреди да съществува като самостоятелна държава и тез тарикати алчни много сериозно вече престъпят сигурността и, ще стане тъй че нищо няма да могат да вземат на оня свят защото никой не е взел до сега със себе си..само как да стане така че те това да могат да го видят и който тръгне някога по техния път да знае какво прави.
            У нас данък сгради не е висок, особено в провинцията. На неговата основа обаче се изчислява тотално такса смет. Имотната компонента в таксата трябва да спадне наполовина и да се въведе поголовна съставка или метод за таксуване на реалното потребление и съпроводеното с него сметоизвозване и депониране. Приятелите на Импето трудно ще бъдат обхванати. Облекчаването на имотната собственост от такса смет ще стимулира строителния бранш, но ще натовари с допълнителне облагане други производства и част о населението, така че трябва внимателно обмисли и проведе. Най-голям ефект за повишаване на инвестиционната активност при такава система ще има именно в столицата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Виж, без да те обиждам, но това, дето си го написал, е върховна глупост. София не само нараства с едни 20-25К в последните години, но (това си го отбележи) има най-много хора в работоспособна възраст като процент от населението, най-ниска безработица и най-висока средна заплата (и това си го отбележи). Като събереш тези 3 неща, ще разбереш зашо народът се бута "у Софето" - не, не е заради копторите в Младост и Люлин, ама и те растат, щото има търсене - докога и как - ами докато някой от трите фактора, дето ти казах да си ги отбележиш, вземе, че стане по-добър някъде другаде из страната. Дотогава София все ще расте, а всички извън нея - да запада. Хубаво, лошо - това е положението, останалото е пожелателно мислене!

              А тестът ти е повече от смешен - виж колко коли се регистрират в София -подсказка - повече, отколкото всички останали областо взети заедно. Сега, сещаш ли се, защо няма хора в градския транспорт? А за метрото чувАл ли си, че някои го ползват - пробвай да го хванеш в час пик от Сердика и СУ и пак да говорим. А можеш да преброиш и колко коли излизат от "неплатежоспособни" софиянци в посока Малякия за всеки празник. Беднотия до шия е в София, много гадна работа...
              Са .... това ето си написал е вярно цялото .... ама можеше да го напишеш маааааалко "по-деликатно" ...
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Груйчи ми така е щот ни е толко акъля.Най добре е държавата да се развива равномерно.Местна власт с местни закони и местни данъци.Като всяка местна власт отделя процент за централната власт.И местни рефередуми за всичко.Но никой политик смешник нема гласува такъв закон.Примерно в Плевен ако зависи от мен казвам данъците си плащаш в Плвене всичките иначе дисагите и дим да тъ нема.Същото с НЕК МЕК ЧЕЗ МЕЗ всичките.Който има обект в Плевен ше плаща данъци в Плевен.Иначе дасФидания.Не мое ми идват разни софийски цървули и да печелят ей така.Па да ви видим тогава софиянци.Само Нефтохима и Енергетиката да ви отбият от бозката и ше умрете с тия кол центрове.Ше умрете за два месеца.Ако пък съм министър председател една стинка нема да дам за София.Просто ше изляза на телевизора и ше кажа стига само за София време е за други градове.А и предварително мое гласувам закон който забранява на софиянци да гласуват на парламентарни избори щот са прости и нагли тарикати.Та ше видим кви инвестиции кви пет лева.Ше преместя ТУ в Плевен веднагически.За вас СУ и УНСС да обучавате кухи лейки....
                Браво Пешо ! Ше гласувам с две ръце за тебе !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  София не само нараства с едни 20-25К в последните години, но (това си го отбележи) има най-много хора в работоспособна възраст като процент от населението, най-ниска безработица и най-висока средна заплата (и това си го отбележи)...
                  По данни на НСИ София расте с около 5К в последните години и растежа се забавя. (http://www.nsi.bg/sites/default/file...1.1_Pop_DR.xls)

                  Между другото тази бройка (специално за София) е под нивото на негативната прогноза на НСИ за движението на населението.
                  http://www.nsi.bg/bg/content/2996/%D...BF%D0%BE%D0%BB


                  Коментар


                  • power grid - ти направо с калашника. Не е виновна София а управниците на другите градове които умират, тях ги подреди в колона по един от по 5-6 броя..ще спестиш муниции. Идиотите са си наслагали високи местни данъци и въобще не им дреме че градовете им умират, а при това положение данъци НЕ ТРЯБВА ДА ИМА. Данък имот трябва да се замени с еднократен данък който се плаща при самото построяване на сграда и той да е пропорционален на гъстотата на застрояване на разполагамия парцел - място и после други данъци да няма като в Кипър. Дефакто те убиват България и за да оцелее тя ще се наложи - или те или България, тази територия си има слуба за сигурност отпреди да съществува като самостоятелна държава и тез тарикати алчни много сериозно вече престъпят сигурността и, ще стане тъй че нищо няма да могат да вземат на оня свят защото никой не е взел до сега със себе си..само как да стане така че те това да могат да го видят и който тръгне някога по техния път да знае какво прави.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Виж, без да те обиждам, но това, дето си го написал, е върховна глупост. София не само нараства с едни 20-25К в последните години, но (това си го отбележи) има най-много хора в работоспособна възраст като процент от населението, най-ниска безработица и най-висока средна заплата (и това си го отбележи). Като събереш тези 3 неща, ще разбереш зашо народът се бута "у Софето" - не, не е заради копторите в Младост и Люлин, ама и те растат, щото има търсене - докога и как - ами докато някой от трите фактора, дето ти казах да си ги отбележиш, вземе, че стане по-добър някъде другаде из страната. Дотогава София все ще расте, а всички извън нея - да запада. Хубаво, лошо - това е положението, останалото е пожелателно мислене!

                      А тестът ти е повече от смешен - виж колко коли се регистрират в София -подсказка - повече, отколкото всички останали областо взети заедно. Сега, сещаш ли се, защо няма хора в градския транспорт? А за метрото чувАл ли си, че някои го ползват - пробвай да го хванеш в час пик от Сердика и СУ и пак да говорим. А можеш да преброиш и колко коли излизат от "неплатежоспособни" софиянци в посока Малякия за всеки празник. Беднотия до шия е в София, много гадна работа...
                      Груйчи ми така е щот ни е толко акъля.Най добре е държавата да се развива равномерно.Местна власт с местни закони и местни данъци.Като всяка местна власт отделя процент за централната власт.И местни рефередуми за всичко.Но никой политик смешник нема гласува такъв закон.Примерно в Плевен ако зависи от мен казвам данъците си плащаш в Плвене всичките иначе дисагите и дим да тъ нема.Същото с НЕК МЕК ЧЕЗ МЕЗ всичките.Който има обект в Плевен ше плаща данъци в Плевен.Иначе дасФидания.Не мое ми идват разни софийски цървули и да печелят ей така.Па да ви видим тогава софиянци.Само Нефтохима и Енергетиката да ви отбият от бозката и ше умрете с тия кол центрове.Ше умрете за два месеца.Ако пък съм министър председател една стинка нема да дам за София.Просто ше изляза на телевизора и ше кажа стига само за София време е за други градове.А и предварително мое гласувам закон който забранява на софиянци да гласуват на парламентарни избори щот са прости и нагли тарикати.Та ше видим кви инвестиции кви пет лева.Ше преместя ТУ в Плевен веднагически.За вас СУ и УНСС да обучавате кухи лейки....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                        Населението на СФ, особенно платежеспообното намалява.Пенсионерите си отиват,младите емигрират,много компютърни и други специалисти се завръщат по родните си градове от където работят дистанционно.Елементарен тест-при предния бум вечер общественият транспорт бе пълен със строители прибиращи се от работа.Сега не е така.
                        Виж, без да те обиждам, но това, дето си го написал, е върховна глупост. София не само нараства с едни 20-25К в последните години, но (това си го отбележи) има най-много хора в работоспособна възраст като процент от населението, най-ниска безработица и най-висока средна заплата (и това си го отбележи). Като събереш тези 3 неща, ще разбереш зашо народът се бута "у Софето" - не, не е заради копторите в Младост и Люлин, ама и те растат, щото има търсене - докога и как - ами докато някой от трите фактора, дето ти казах да си ги отбележиш, вземе, че стане по-добър някъде другаде из страната. Дотогава София все ще расте, а всички извън нея - да запада. Хубаво, лошо - това е положението, останалото е пожелателно мислене!

                        А тестът ти е повече от смешен - виж колко коли се регистрират в София -подсказка - повече, отколкото всички останали областо взети заедно. Сега, сещаш ли се, защо няма хора в градския транспорт? А за метрото чувАл ли си, че някои го ползват - пробвай да го хванеш в час пик от Сердика и СУ и пак да говорим. А можеш да преброиш и колко коли излизат от "неплатежоспособни" софиянци в посока Малякия за всеки празник. Беднотия до шия е в София, много гадна работа...
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                          Един колега беше написал невярна информация, че населението на София е намаляло с 25000 души. Това е изобщо невярно...населението на столицата в момента е над 1320 000 жители. Е, как да намаля търсенето?!
                          Населението на СФ, особенно платежеспообното намалява.Пенсионерите си отиват,младите емигрират,много компютърни и други специалисти се завръщат по родните си градове от където работят дистанционно.Елементарен тест-при предния бум вечер общественият транспорт бе пълен със строители прибиращи се от работа.Сега не е така.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
                            И аз хич не подкрепям олелеията за небостъргача (че и за други неща). Не че някой ме пита...Тези дето врякат да отидат в Ню Йорк да видят...
                            Имаме силно гражданско общество и социално ангажирани медии, затова е този шум ''в интерес на гражданите'' Няма да се учудя проекта толкова да се забави, че накрая инвестоторът да тегли една майна и да се откаже или да го направи другаде.

                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              В София още като се очертаха линиите на метрото, като го задълбаха смело и особено като обявиха пешеходната зона (крайно време беше) се очерта какво ще стане и в кои райони. И може да се бъзикам, че мяза на Каркас, обаче центъра на София си го харесвам, но като гледам и там като тук във Варна събарят старите сгради да вдигат някакви картонени простотии. А иначе голям рев, че щели да строят мини-''небостъргач'', щял да развали града ще си кажеш, че ще събарят университета да го вдигат там, а не някъде на майната си.
                              И аз хич не подкрепям олелеията за небостъргача (че и за други неща). Не че някой ме пита...Тези дето врякат да отидат в Ню Йорк да видят...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Поназнайвам от имоти, но опази боже да съм брокер. Никога не съм искал. Впрочем, много хора си мислят, че брокерите са някакви дето си умират да ви ловят за клиенти, но реално им от единия крачол в другия. Освен ако не са от зомбитата в ''големите фирми'' (тия с многото офиси) дето ги зомбират с някакви глупости как да продават с тъпи клишета и са като продавачки в Кауфланд и някъде толкова умни. Скоро мярнах някакво предаване по ТВ някакви си търсиха жилище в София и паднах от смях с брокерите - мъжьь по сакенце, и някаква мома.
                                аиде да не обиждаме продавачючите от Кауфланд

                                Коментар

                                Working...
                                X