IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искате ли да си купите жилище в столицата?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това с печките е така, живея на близо и имам наблюдение. Но тези къщи намаляват, доста се строи и скоро няма да има проблем мисля. Не се знае и от общината дали няма да измислят някоя забрана за твърдо гориво в София Още повече, че там и наоколо има газ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
      Велоалеята по Борис 3 са я подновили и си е перфектна, а с трамваят се стига бързо до центъра. С кола е малко зор, особено сега докато доправят станцията за метрото на Красно село
      Aбе от Павлово до Павлово си има разлика Много зависи къде е жилището и какво е. Иначе си прав - транспортно не е лош кварталът, като за краен квартал в София - е, не е на нивото на Младост, но и цените му не са такива, а скоро наблизо ще има и метро. Нека все пак човекът да обърне внимание и на това, което му казва tea cup - това е един от най-мръсните квартали в София откъм качество на въздуха и зимата е ад, като това скоро няма да се промени. Мога много да говоря какво е да имаш смърдящи с печки съседи, а аз живея на граничеща с парк улица, висок етаж и около мен няма големи пътни артерии - стигат ти 4-5 къщурки с печки и зимата забравяш да отваряш прозорците, защото спареният въздух вътре е в пъти по-добре от смрадта вън
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Велоалеята по Борис 3 са я подновили и си е перфектна, а с трамваят се стига бързо до центъра. С кола е малко зор, особено сега докато доправят станцията за метрото на Красно село

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение

          Освен всичко, за което вече са те предупредили, имай предвид, че шест месеца в годината Павлово е районът с най-мръсен въздух в София. Ако ще живееш там и имате деца, си е важно, понеже не купувате само квадратите, а и среда на живот. Ако ще го давате под наем на работещи в ДФ Земеделие, е малко по-друго.
          Според мен Павлово е хубав квартал, в полите на Витоша, не е мръсен въздуха, но е малко отдалечен от центъра и трудно се стига бързо до центъра.
          А знаете ли какви хубави рози имаше по бул. 9-ти септември и имаше и алея за колела, Сега май пак я има.

          Коментар


          • За какъв БХ ви е тая столица бе, играчори! Да й мочам на тая столица аз !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение
              Колеги, цена от 800 евро на квадрат за Павлово, София как ви се струват? Газифицирана сграда от 2010 г., скъпи материали по довършителните работи. Отдолу - бог знае... Чудя се не е ли ниска цената и да търся ли под вола теле?
              Кварталът е периферен и климатично неблагоприятен. Затова цената е поносима. Все пак зависи къде е сградата. Широк оглед трябва се направи поне две-три пресечки наоколо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение
                Колеги, цена от 800 евро на квадрат за Павлово, София как ви се струват? Газифицирана сграда от 2010 г., скъпи материали по довършителните работи. Отдолу - бог знае... Чудя се не е ли ниска цената и да търся ли под вола теле?
                Освен всичко, за което вече са те предупредили, имай предвид, че шест месеца в годината Павлово е районът с най-мръсен въздух в София. Ако ще живееш там и имате деца, си е важно, понеже не купувате само квадратите, а и среда на живот. Ако ще го давате под наем на работещи в ДФ Земеделие, е малко по-друго.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
                  В момента, правим ремонт на Бъкстон 87 м2 чисто, купени за 92 хил евро, стара тухла. Изглежда ми приличен.Ремонта с мебели, врати, паркети дограми и др ще подмине 25000 лева.
                  Дори ти сам да си правиш всичко от-до 25 К лева не могат да ти стигнат. Освен ако не е с най-евтини материали и мебели. Иначе цената на жилището е добра. Поздравления.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение
                    Колеги, цена от 800 евро на квадрат за Павлово, София как ви се струват? Газифицирана сграда от 2010 г., скъпи материали по довършителните работи. Отдолу - бог знае... Чудя се не е ли ниска цената и да търся ли под вола теле?
                    Преди два месеца се занимах с подобна оферта, точно в същия квартал. Отдолу имаше 2 паркоместа, цената беше изумително приемлива. Апартамента беше с довършителни работи, дори имаше мебели. Но сградата нямаше дори акт 15. Изобщо не проверявах какво е положението със земята. Отказах се. Не ме устройва. Отказах и сталински тип сграда - яко строителство, 2 етаж, апартамент 60 кв чиста площ, над военна академия близо до бул Мадрид и Малък гр театър зад канала. 90К евро. Старо, кухня за ремонт. Иначе стълбището може да се качиш с джипа - широко, полегато...Но не излиза сметката с наемчето.
                    Last edited by bulgarian lev; 15.05.2017, 13:47.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      ниска е дори за не ремонтиран. виж документите първо,да не излезат тежести
                      всъщност не било скъпо в Павлово.гледах офертите. може и да нема улковка.да си призная тоя квартал не ми е познат. ако има големи идаелни части или големи тераси, или е със скосяване последен етаж или пък първи си е нормално

                      Коментар


                      • Само да не стане така и тука след някоя друга година http://www.dw.com/en/thousands-in-mo...ats/a-38836879

                        То е въпрос на време само де. Трябва масово да се събаря и центъра и панелките по кварталите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mailoff Разгледай мнение
                          Колеги, цена от 800 евро на квадрат за Павлово, София как ви се струват? Газифицирана сграда от 2010 г., скъпи материали по довършителните работи. Отдолу - бог знае... Чудя се не е ли ниска цената и да търся ли под вола теле?
                          ниска е дори за не ремонтиран. виж документите първо,да не излезат тежести

                          Коментар


                          • В момента, правим ремонт на Бъкстон 87 м2 чисто, купени за 92 хил евро, стара тухла. Изглежда ми приличен.Ремонта с мебели, врати, паркети дограми и др ще подмине 25000 лева.

                            Коментар


                            • Колеги, цена от 800 евро на квадрат за Павлово, София как ви се струват? Газифицирана сграда от 2010 г., скъпи материали по довършителните работи. Отдолу - бог знае... Чудя се не е ли ниска цената и да търся ли под вола теле?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Те и сега не се връзват при почти всички общини - ако не е дотацията от републиканския бюджет (апропо, тя идва основно от отнемане на бюджета на София, което е справедливо, защото е най-голямата и най-богатата, като богатството ѝ се дължи основно на "селяните", които са избягали именно от тези бедни общини) са тотално чао. Но там и данъците/таксите са доста по-ниски (на повечето места) - не малко мои колеги се регистрираха в северозапада точно по тази причина.

                                А справедливостта е основен принцип, ама тя и саоциланата поносимост е такъв, а те са в тотален дисонанс помежду си и понеже балансът е крехък, никой не се и напъва да прави промени...

                                Иначе и аз не мисля, че цените ще паднат поне до края на годината или че тази година е добра за покупки, но просто имам едни пари и ако съседите решат да продават, ще го купя за живеене, за д а има повече пространство за децата. Ако не искат, в което съм почти убеден, или обявят фантастични цени, ще си чакам, бърза работа нямам.

                                Успех ти желая
                                Поголовното плащане и налог за смет върху потреблението са най-приемливите подходи. Ако бяхме по-богата държава поголовната част от такса смет може да се поеме от държавата, а общините ще имат интерес да задържат жители и да получават таксата. В момента таксата е имотен данък и спира развитието на общините.

                                Коментар

                                Working...
                                X