IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-точната прогноза за имотите - отново г-н Хампарцумян!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
    Лорде, нещо не се връзва да взимаш заплата плюс наеми, половината от тях да харчиш и разходите да са ти 1000 лв./ месец. Този разговор го водя редовно с един познат, който има мнооого апартаменти и магазини и също ходи с обувки и дрехи за смешни пари. Ако не беше написал, че взимаш заплата и че си купуваш костюми бих бил убеден, че разговарям анонимно с него!
    Това като го написа, се сетих за още нещо. Имаше един евреин в квартала като бях малък. Държеше едно заведение т.н. рибка! Представляваше малка квартална гостилничка. Този човек правеше по една торба суха пара оборот на ден. Слагаше я буквално в една платнена торба и се качваше на рейса да се прибира в квартала където живее. Ходеше с едни скъсани сандали. Често ми прошушваха разни комшии, че бил всъщност милионер. Има безброй такива примери, шефа на Хайнекен, на Икеа и прочее. Такива хора са на много висок пиадестал в моити очи. Разбира се не в крайностите.

    Коментар


    • Имам три пъти твойте разходи за храна за вкъщи, плюс половинката. Без обядването навън! Ако ми направиш една разбивка какви продукти купуваш за 3-ма за един месец за 400 лв и това звучи убедително, ще ти се извиня, че съм те нарекъл клошар.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
        Ми ти си клошар, бре! Какъв ВИП на банка си? Или това са си твои самовнушения. Аз давам на месец към 200лв за обяд в едно заведение до офиса, където готвят предварително манджи, дето е нищо особено, ти твърдиш, че даваш 400 лв за храна на месец. Я си направи една разбивка кое колко струва, че и с дете.

        Ти си просто въздух...
        Лимоне, лимоне, това са пари за продукти на хладилника. Всеки от нас се храни всеки ден навън нали, с изключение на сутрин и вечер.
        Сутрин ядем овесени ядки с кисело мляко и лъжица мед, това много скъпа закуска ли е?
        Вечерно време вече лично ям по една ябълка. Това много скъпа вечеря ли е?
        Last edited by Лорда; 28.03.2013, 22:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Лорде, нещо не се връзва да взимаш заплата плюс наеми, половината от тях да харчиш и разходите да са ти 1000 лв./ месец. Този разговор го водя редовно с един познат, който има мнооого апартаменти и магазини и също ходи с обувки и дрехи за смешни пари. Ако не беше написал, че взимаш заплата и че си купуваш костюми бих бил убеден, че разговарям анонимно с него!
          Ами може и с него да разговаряш. Колко според теб трябва да са им разходите?
          Парното ми е 200 лв., тока към 40, телефоните към 100+интернет и телевизия. Студената вода към 30.
          Рядко ходим по заведения за хранене. И двамата готвим прекрасно. Има чудесни български дрехи и обувки за парите които съм изброил. За допълнителни дейности за детето плащам към 100лв. месечно. За гориво харча не повече от 60лв. месечно. Даже онзи ден ми беше паднал акумулатора.
          За мен въобще не са важни ежемесечните разходи, важни са приходите. Хората които наблягат на разходите, са азиатци по дух, аз съм протестант тоест западняк по дух. Комплексарите се хвалят с повече разходи по молове и екзотични ресторанти където ядат хлебарки. Комплексари бол и във форума, само прочетете двамата преждепишещи. Пълни лимони

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
            Ми ти си клошар, бре!

            Я си направи една разбивка кое колко струва, че и с дете.

            Ти си просто въздух...
            Аз ще взема да го отменя, че той като прост милиционер ще вземе да сбърка някъде.

            Имаме 400 лева месечно.
            Да ги разпределим на 100 за детето и на 2x150 за него и жена му.
            150 / на 30 дни = на 5 лева дневно за него.
            Дневните 5 лева да ги разпределим на 1 лев за закуска и по 2 лева за обяд и вечеря.

            С 2 лева бюджет, за едно хранене, каква помия му се налага да яде, изобщо не искам и да научавам.
            Last edited by javcho; 28.03.2013, 21:55.

            Коментар


            • Ми ти си клошар, бре! Какъв ВИП на банка си? Или това са си твои самовнушения. Аз давам на месец към 200лв за обяд в едно заведение до офиса, където готвят предварително манджи, дето е нищо особено, ти твърдиш, че даваш 400 лв за храна на месец. Я си направи една разбивка кое колко струва, че и с дете.

              Ти си просто въздух...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                Имам разбира се! Когато дохода ми се покачи със 100лв. месечно, увеличавам разходите със 50. Но има много стоки за които не си заслужава да се дава повече.
                Често ходя по над 10км. пеш на ден. Унищожител съм на обувки. От спортните-кецове маратонки от най-мизерните китайски боклуци до най-марковите всичко съсипвам. За различно време, но понякога съм много разочарован от маркови които се съсипват с бързината на евтинджосите. За пътувания, за допълнително образование, курсове и семинари не жаля пари, но много често ми се и поемат от работодателя. Допълнителната квалификация, често бива възнаградена.
                Дохода може да расте безгранично с безграничен брой ипотеки които правиш за имоти които ползваш за бизнес или отдаване. Разбира се този доход е изнесен напред в бъдещето, което отказва много хора да се занимават с подобни рискови начинания. Мен не.
                Лорде, нещо не се връзва да взимаш заплата плюс наеми, половината от тях да харчиш и разходите да са ти 1000 лв./ месец. Този разговор го водя редовно с един познат, който има мнооого апартаменти и магазини и също ходи с обувки и дрехи за смешни пари. Ако не беше написал, че взимаш заплата и че си купуваш костюми бих бил убеден, че разговарям анонимно с него!
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Лорде, имаш ли таргет за това при каква събрана сума би вдигнал стандарта си на живот? Какъв е смисълът на парите въобще, ако винаги ходиш с обувки от 60 лв. и т.н.?
                  Имам разбира се! Когато дохода ми се покачи със 100лв. месечно, увеличавам разходите със 50. Но има много стоки за които не си заслужава да се дава повече.
                  Често ходя по над 10км. пеш на ден. Унищожител съм на обувки. От спортните-кецове маратонки от най-мизерните китайски боклуци до най-марковите всичко съсипвам. За различно време, но понякога съм много разочарован от маркови които се съсипват с бързината на евтинджосите. За пътувания, за допълнително образование, курсове и семинари не жаля пари, но много често ми се и поемат от работодателя. Допълнителната квалификация, често бива възнаградена.
                  Дохода може да расте безгранично с безграничен брой ипотеки които правиш за имоти които ползваш за бизнес или отдаване. Разбира се този доход е изнесен напред в бъдещето, което отказва много хора да се занимават с подобни рискови начинания. Мен не.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                    Точно така, 1200 са само покрай коледа и нова година
                    Даже съм сложил лимит и на парите за строителство и ремонти, не повече от 400 лв. месечно и то само за материали, за труд избягвам да плащам.
                    Имам лимити и за определени стоки които купувам- примерно обувки - мах 60лв. риза - мах- 40лв. Костюм- мах- 200лв.
                    Лорде, имаш ли таргет за това при каква събрана сума би вдигнал стандарта си на живот? Какъв е смисълът на парите въобще, ако винаги ходиш с обувки от 60 лв. и т.н.?
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от javcho Разгледай мнение
                      Надценяваш го.
                      Средно по 975 лева на месец за тричленно семейство.

                      http://www.investor.bg/forum/showthr...p?p=1059251963
                      Точно така, 1200 са само покрай коледа и нова година
                      Даже съм сложил лимит и на парите за строителство и ремонти, не повече от 400 лв. месечно и то само за материали, за труд избягвам да плащам.
                      Имам лимити и за определени стоки които купувам- примерно обувки - мах 60лв. риза - мах- 40лв. Костюм- мах- 200лв.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от javcho Разгледай мнение
                        Надценяваш го.
                        Средно по 975 лева на месец за тричленно семейство.

                        http://www.investor.bg/forum/showthr...p?p=1059251963
                        Абе аз барабар с инвестициите в строителството съм ги смятал бре

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
                          1200 ти бяха месечните разходи на семейството.
                          Надценяваш го.
                          Средно по 975 лева на месец за тричленно семейство.

                          http://www.investor.bg/forum/showthr...p?p=1059251963

                          Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          На мен сметките са ми към 350лв. зимата, 200лв. лятото.
                          гориво на газ - 60лв.
                          за спане не плащам, щото ми плащат няколко номади/квартиранти.
                          Ядене 400лв. на месец + три - четири посещения в рок заведение , където си поръчвам само едно-панирани пилешки кожички и бира, жената различни неща, детето малко неща. Общо 30-40лв. сметка Х 4=160лв. макс
                          Две-Три посещения в театър или на вилата 80лв.
                          ТОТАЛ- 900лв. лятос, 1050 лв. зимъска. И това за тричленно семейство.
                          Друг е въпроса, че всеки месец давам по 300-500 за строителство и ремонти, но тук говорим за нормален живот.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
                            Сори, в грешка съм и приемам забележката....
                            1200 ти бяха месечните разходи на семейството.
                            Ама що за идиот трябва да си, ако вадиш в пъти повече/както твърдиш/ и да обречеш най-обичаните си същества да живеят с 1200 лева на месец.....
                            Идиот съм малко, признавам, но и това не е болка за умиране. По-добре сега с по-малко, но с гаранции за бъдещето , отколкото да се изфъргам като някои форумни лъвове като често ми се налага да продавам активи за десетки хиляди евра, после пак да се мъча да купувам с ипотеки и прочее. Такива резки движения са ми непонятни и неприемливи. Има хора които живеят и със 120 лв. на месец. Детето ми не е лишено от нищо, ходи като всяко друго на допълнителни дейности извън учебно време както всички други. Два пъти годишно сме на почивка цялото семейство. На море - 10 дни, гледам, че много други ходят вече за по 3-5. Така, че за обричане и подобни глупости не ми говори. На човек не му трябва много на месец за да живее здравословно и според нуждите си. Другото е излишно изхвърляне, което ти изяжда парите за инвестиране.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                              Объркал си се Толкова ми беше само моята заплата преди 2 години. Доходите на спътницата ми и тези от имоти ........ехеххее къде си тръгнал ти бре майна...
                              Понеже си "финансист" да ти дам един финансов урок- прави разлика между бюдежет и разполагаем доход.
                              Сори, в грешка съм и приемам забележката....
                              1200 ти бяха месечните разходи на семейството.
                              Ама що за идиот трябва да си, ако вадиш в пъти повече/както твърдиш/ и да обречеш най-обичаните си същества да живеят с 1200 лева на месец.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
                                Може, може, разнообразието е 'убаво нещо
                                Ама като знам, че месечния ви семеен бюджет е 1200 лева, мога да си представя качеството и на питиетата и на мезетата ти
                                Объркал си се Толкова ми беше само моята заплата преди 2 години. Доходите на спътницата ми и тези от имоти ........ехеххее къде си тръгнал ти бре майна...
                                Понеже си "финансист" да ти дам един финансов урок- прави разлика между бюдежет и разполагаем доход.

                                Коментар

                                Working...
                                X