IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-точната прогноза за имотите - отново г-н Хампарцумян!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • за едни Сватба - за вас - брадва

    Първоначално изпратено от NAIVEN - si Разгледай мнение
    Закъснях да купя и сега си гризя ноктите от яд
    пак ни излъгаха , че ще купим евтино
    ами като сте доверчиви-нека ви лъжат..........някой трябва и да изгуби

    лакомо д*пе.........нали знаеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Лорда
      Но за мен най-хубавите екскурзии са между моите имоти.

      Болен, най-хубавите ти екскурзии са обирайки цветничкото по кофите между твоите имоти
      Защо не си дал това важно пояснение.
      Last edited by asde; 29.03.2013, 09:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
        Но за мен най-хубавите екскурзии са между моите имоти.
        Лекувай се, бе човек! Фетишизъм, култ към тухлено-панелни конфигурации.........Ми не е нормално..........
        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
          Имам три пъти твойте разходи за храна за вкъщи, плюс половинката. Без обядването навън! Ако ми направиш една разбивка какви продукти купуваш за 3-ма за един месец за 400 лв и това звучи убедително, ще ти се извиня, че съм те нарекъл клошар.
          Ми ще ти направя щото има и хора на които разходите за храна в тоя смисъл са около нула кинта.Ставаш сутринта примерно в събота и отиваш в мазето взимаш брашно колкото нагребеш отивап в кухнята и си замесваш тесто едното за мекици другото за една хубава питка.За обяд пак от мазето вадиш картофи буркан с гювеч а от фризера телешка мръвка и си спретваш гювеч.И те така.А в мазето има буркани с каквото се сетиш сухо мезе картофи боб.Фризера е пълен с телешко и свинско.В двора е пълно с прасета телета кокошки пуйки овце.Та единствените разходи са за сол захар и подправки.Понякога като ми дойде музата ходим и на ресторант или пицария но там са само боклуци.Другото са разходи за работници и обработка на земята.Печалбата е много добра така че храната буквално е без пари.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
            @Лорда
            Само че за разлика от теб, аз не се имам за богаташ...
            Я потърси някъде , някога написал ли съм, че съм богаташ?
            Това се заражда в мозъците само на безДОМните глави
            Това, че не съм безДОМник, не значи, че се имам за някакъв си. Само комплексарчета като Йорданов и Николов подскачат като ужилени на всяка моя публикация и почват да си избиват селските комплекси

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
              имаш много несъответствия в "разказите". Уж, всички се храните навънка, е кога готвите? Това дете гладно ли стои? Колкото и да се стискате с жената едно хранене навън е минимум 3 лв. по 2 души по 22дни = 124 лв. и още 45 лв на месец за детето, ето ти половината разходи за домашна храна. Но ти не ги включваш в тези 400 лв. Остават уикендите за готвене, ама ако ти седмична се храниш по веднъж на ден (сам каза мюсли сутрин и ябълка за вечеря), колко ядеш уикенда? А и ти въобще няма да усетиш консумацията на печката при такова готвене и сметката от 40лв става вече много висока. Такава сметка е нормална, ако наред с изброеното готвите и всеки ден. От друга старана, уикендите ходите и на екскурзии.... След това споменаваш продукти, които не са с най-ниските цени....
              Най много по веднъж на ден се храним навън-по обяд. Жена ми е преподавател и не работи по цял ден в службата, Докато работи вкъщи и готви. Почти всеки ден готвим.
              Аз съм в движение и понякога също хапвам в къщи. Детето ми учи на 10м. от къщи.
              И не винаги ям мюсли за закуска, понякога дояждам това което те са яли за вечеря, за да не се "бастиса"

              АБЕ ЛОРДЕ ти си се здухал ...100% цербеи ....всяка стотинка смяташ ...и как си купи обувки за 15 лева ...направо ме кефиш...отпоснисе бе човек живота е един аз днес си поръчах обувки на Баленсиада за 195$ ....и отивам на бар

              Написал съм 15 паунда византиецо, не лева. Върна ли се от бара, боли ли те глава? Или нещо друго?

              Last edited by Лорда; 29.03.2013, 06:54.

              Коментар


              • @Лорда


                Сериозно ли давате по 400лв. за храна на месец... стига бе.... аз както и да ги тамъня под 600лв. никога не падам.... няма как просто. Когато ядем навън тези пари са по принцип извън бюджета за храна. Нямаме деца.

                Не знам как ги правиш тия 400лв. явно доста се ограничавате.

                Истината е че вероятно минаваме 600лв. за храна. Но какво да направя... не ядем луксозни стоки... в смисъл разни скъпи шоколади и разни други.

                Само че за разлика от теб, аз не се имам за богаташ...

                То какъв е смисъла да е богат човек, ако ще се ограничава като теб.... по добре да си е беден.


                Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                имаш много несъответствия в "разказите". Уж, всички се храните навънка, е кога готвите? Това дете гладно ли стои? Колкото и да се стискате с жената едно хранене навън е минимум 3 лв. по 2 души по 22дни = 124 лв. и още 45 лв на месец за детето, ето ти половината разходи за домашна храна. Но ти не ги включваш в тези 400 лв. Остават уикендите за готвене, ама ако ти седмична се храниш по веднъж на ден (сам каза мюсли сутрин и ябълка за вечеря), колко ядеш уикенда? А и ти въобще няма да усетиш консумацията на печката при такова готвене и сметката от 40лв става вече много висока. Такава сметка е нормална, ако наред с изброеното готвите и всеки ден. От друга старана, уикендите ходите и на екскурзии.... След това споменаваш продукти, които не са с най-ниските цени....
                Предполагам искаш да кажеш минимум 30лв.... не знам как човек може да яде на вън за 3лв..... какви са тия комунистически цени.

                ... само една салата ти е 4 - 5лв.

                Последния път като ходихме на ресторант с прятели... дадохме 60лв. така че не знам как човек може да яде навън за 3лв.... какво 3 банички по левче ли ще изяде?!
                Last edited by Xman1; 29.03.2013, 01:21.

                Коментар


                • АБЕ ЛОРДЕ ти си се здухал ...100% цербеи ....всяка стотинка смяташ ...и как си купи обувки за 15 лева ...направо ме кефиш...отпоснисе бе човек живота е един аз днес си поръчах обувки на Баленсиада за 195$ ....и отивам на бар
                  Животът е огледало.....усмихвай се

                  Коментар


                  • Лордов,

                    имаш много несъответствия в "разказите". Уж, всички се храните навънка, е кога готвите? Това дете гладно ли стои? Колкото и да се стискате с жената едно хранене навън е минимум 3 лв. по 2 души по 22дни = 124 лв. и още 45 лв на месец за детето, ето ти половината разходи за домашна храна. Но ти не ги включваш в тези 400 лв. Остават уикендите за готвене, ама ако ти седмична се храниш по веднъж на ден (сам каза мюсли сутрин и ябълка за вечеря), колко ядеш уикенда? А и ти въобще няма да усетиш консумацията на печката при такова готвене и сметката от 40лв става вече много висока. Такава сметка е нормална, ако наред с изброеното готвите и всеки ден. От друга старана, уикендите ходите и на екскурзии.... След това споменаваш продукти, които не са с най-ниските цени....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                      В интерес на истината не всички и не съм се замислял за тях често,
                      Страшно е, наистина! Телефоните са повече от тока, а много малко хора правят равносметка на новите покупки, защото те са "веднъж".
                      Аз лично като купя кола, телефон, компютър се радвам много ако мога да ги продам на 50% осреднено след известно време /зависи от актива конкретно/, а това са яки пари. разбий ги на месеци! Като прибавим и всички застраховки и данъци /които също се плащат веднъж/................
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        П.С. Ако прибавим и сметките за телефони, осъвременяване на техника /телефони, компютри, ремонти по жилища, каскота, граждански, нови коли......../ положението става мноого по-трагично! разбивал ли си тези разходи на месечна база?
                        В интерес на истината не всички и не съм се замислял за тях често, щото обикновено са веднъж - дваж годишно като и тези за почивки. Екскурзиите също не броя. Но за мен най-хубавите екскурзии са между моите имоти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                          Ами тока действително ми е 40лв. на месец като ползваме печка за готвене, клас А, керамични котлони, абсорбатор, хладилник, 1 ПК, 1 лаптоп, телевизор - 1бр. пералня.
                          Парното за декември ми беше най много - 262лв. Кое е грешна политика, че не харча за режийни над 1000лв.?! За хранителни продукти над 400-500. Гладни не си лягаме, нито ставаме, освен сега когато се ограничавам умишлено. Аааа, сетих се хляб напоследък не купуваме под 2лв. Другия вариант е жена ми да меси такъв. Нарязани боклуци спряхме да купуваме отдавна. В три от имотите водата ми е на база.
                          За дрехи също не давам излишни пари. В момента съм си поръчал маратонки за 15 паунда в спордирект, които в мола струват най-малко двойно. Такива работи.
                          За ремонти през лятото съм дал не повече от 2000лв. с които съм ремонтирал основно две стаи от окачен таван, стени с шпакловка и латекс до циклене и прелакиране на дюшеме + пребоядисване на врати и прозорци. Даже обнових и претапицирах част от мебелите.
                          Лорде, Огнян Донев примерно или Васил Божков и други също ли трябва да ходят с БГ дрехи защото те са достатъчно качествени? Къде е границата?
                          За харчовете - според мен водиш твърде затворен начин на живот. Не ти ли се обаждат твои/ ваши приятели с оферти за ресторанти, барове, почивки? На мен ми се случва през ден и ми/ ни е тъпо да отказваме социални контакти с приятели и нови познанства с единствената цел да спестим 50-100 лв примерно /да не се изхвърляме/.

                          П.С. Ако прибавим и сметките за телефони, осъвременяване на техника /телефони, компютри, ремонти по жилища, каскота, граждански, нови коли......../ положението става мноого по-трагично! разбивал ли си тези разходи на месечна база?
                          Last edited by 15%; 28.03.2013, 23:25.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Аз с него разговарям повече от 10 г. на тази тема и не е мръднал от позицията си. Лошото за мен в случая е, че фактите говорят в негова полза, а аз съм убеден в мнението си. Не мога да се примиря и това е, за мен това е грешна политика.
                            За сметките ти си знаеш, но според мен те са ти твърде занижени.
                            Колко апартамента даваш под наем?
                            Ами тока действително ми е 40лв. на месец като ползваме печка за готвене, клас А, керамични котлони, абсорбатор, хладилник, 1 ПК, 1 лаптоп, телевизор - 1бр. пералня.
                            Парното за декември ми беше най много - 262лв. Кое е грешна политика, че не харча за режийни над 1000лв.?! За хранителни продукти над 400-500. Гладни не си лягаме, нито ставаме, освен сега когато се ограничавам умишлено. Аааа, сетих се хляб напоследък не купуваме под 2лв. Другия вариант е жена ми да меси такъв. Нарязани боклуци спряхме да купуваме отдавна. В три от имотите водата ми е на база.
                            За дрехи също не давам излишни пари. В момента съм си поръчал маратонки за 15 паунда в спордирект, които в мола струват най-малко двойно. Такива работи.
                            За ремонти през лятото съм дал не повече от 2000лв. с които съм ремонтирал основно две стаи от окачен таван, стени с шпакловка и латекс до циклене и прелакиране на дюшеме + пребоядисване на врати и прозорци. Даже обнових и претапицирах част от мебелите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                              Имам три пъти твойте разходи за храна за вкъщи, плюс половинката. Без обядването навън! Ако ми направиш една разбивка какви продукти купуваш за 3-ма за един месец за 400 лв и това звучи убедително, ще ти се извиня, че съм те нарекъл клошар.
                              А аз нямам проблем, че си ме нарекъл клошар, даже се гордея с минимизиране на разходите. За закуска и вечеря вече посочих- сутрин овесени ядки с кисело мляко и мед, нещо от рода на корни за закуска в 10 на детето, за вечеря плодове. Спазвам пости и не пия в момента, но като пия обичам салата според сезона. Сега зелена с варени яйца , зехтин и пресен чесън или лук. Обичам и обикновена салата с домати, лук, зехтин извара и оцет с обилно количество домашна ракия, водка или мастика /много рядко уиски, коняк или други питиета/. Често слагаме и камембер или синьо сирене.
                              От манджите често си правим и ядем варива, макарони болониезе, печено пиле с ориз или винен кебап с картофено пюре. от десертите тирамису или просто черен шоколад. През седмицата когато сме на работа , всеки се храни в службата на обяд, детето в стола на училището. Един купон му е 1,9лв.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Ами може и с него да разговаряш. Колко според теб трябва да са им разходите?
                                Парното ми е 200 лв., тока към 40, телефоните към 100+интернет и телевизия. Студената вода към 30.
                                Аз с него разговарям повече от 10 г. на тази тема и не е мръднал от позицията си. Лошото за мен в случая е, че фактите говорят в негова полза, а аз съм убеден в мнението си. Не мога да се примиря и това е, за мен това е грешна политика.
                                За сметките ти си знаеш, но според мен те са ти твърде занижени.
                                Колко апартамента даваш под наем?
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X