IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кво му е изгодното на наема? Наливаш от пусто в празно!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Правилно думаш, не трябва да се купуват собствени апартаменти. Наемът е много по-изгоден!
      браво лорде!
      разбира се, че наема е по-изгоден...за нас.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
        На мен ли ми се причу само, че сутринта от ТВ имаше едва ли не призив да не купуваме апартаменти с цел инвестиция предвид последните проучвания за това колко от нас живеят в собствено жилище и т.н...
        Правилно думаш, не трябва да се купуват собствени апартаменти. Наемът е много по-изгоден!

        Коментар


        • На мен ли ми се причу само, че сутринта от ТВ имаше едва ли не призив да не купуваме апартаменти с цел инвестиция предвид последните проучвания за това колко от нас живеят в собствено жилище и т.н...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            ще се сетиш )
            Наистина така се очерта в последно време- наемите са мекото на хляба. И хем печелиш пари, хем не си вързан с работно време и офис..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fl00d

              Малко конспиративно. Че е хартия, хартия е (и аз не харесвам фиатните пари и сегашната монетарна и фискална политика на запада), но в случая инвестираме не толкова в хартия, а в активите на компании и умението им да изкарват пари. От 10 години слушам за погребението на системата, сигурно и преди това е имало такива изказвания. А ако се случи наистина голям проблем на запад, нали не мислиш, че икономиката ни и цените на имотите ще останат където са в момента? Зависимостта ни от запада е огромна.
              Аз съм дал срок.2022г.Като дойде тва за което говоря едва ли ще ни е до имоти.Богат ще е този дето има кво да яде.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                точно така единствения начин човек да живее богато е от наеми
                ще се сетиш )
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                  Няма да дълго времето, в което ще разбереш горе подчертаното. Инвестирай в тапети и наеми! Там е истината.

                  п.п. Що ли усещам, че си боровинката...?!? Типичен "ник" си избрал.
                  точно така единствения начин човек да живее богато е от наеми

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                    Просто помисли на колко от познатите ти хазяите им дават средно по 4 хиляди за ремонти в квартирата.
                    Сметките ти имат слаби места.
                    Като се замисля може горе долу толкова да сме дали. Общо за всичките години. За два едностайни апартамента, единият от 2006 е под наем, другият от пет години. Една пералня, един хладилник, един голям матрак, нови. Една спалня втора ръка, един вертикален щранг, 3-4 пъти пребоядисахме. Има и дреболии като бушон, мека връзка, водомер такива. За ремонт на общи части не помня точно, но имаме малък дял и са до 50 лева годишно на апартамент. Веднъж ремонтираха покрив и беше повече, може би 200-300 лева.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fl00d
                      Харесва ми как ме разконспирира и ми направи профил веднага, поздравления. Нищо че си мнооого далеч от истината относно положението ми, щом да ме дискредитираш в главата си ти носи удоволствие, давай. Но знай, че личните нападки са низки и не са характерни за инвеститори с аргументи. Във всички случаи ще видим кой прав, кой крив.
                      Няма да дълго времето, в което ще разбереш горе подчертаното. Инвестирай в тапети и наеми! Там е истината.

                      п.п. Що ли усещам, че си боровинката...?!? Типичен "ник" си избрал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                        Просто помисли на колко от познатите ти хазяите им дават средно по 4 хиляди за ремонти в квартирата.
                        Сметките ти имат слаби места.
                        не, не, по-добре да спорят.
                        така научавам интересни подробности за живота им при хазяйки и майки )))
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Просто помисли на колко от познатите ти хазяите им дават средно по 4 хиляди за ремонти в квартирата.
                          Сметките ти имат слаби места.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fl00d

                            Нали вече казах, че формулата в Ексела изчислява спрямо данните, които въведеш, по същия начин като банките.

                            Разбирам. Прогнозите ти са различни. За теб "най-ниския лихвен процент в историята" означава "така ще е завинаги", а 1000 лева на година за тристаен за обзавеждане, ремонти, бяла техника и данъци е постижимо. Сравнението на цените в София с тези в САЩ не мисля, че е удачно. Тотално различен пазар. Както и да е, жив и здрав.

                            П.П. Ако те познавах лично, щях да се обзаложа с теб за 100К (ако ти стиска), че сценарият наем + инвестиции ще бъде по-напред след 25 години. Все пак се надявам след 25 години да си спомниш за тази тема и, вече разполагайки с данните, да сравниш кой щеше да се окаже прав.
                            Сега САЩ не ти харесва като данни, ама сравняваш с доходност от там. Дай ми пример колко е инвестирал в ремонти и обзавеждане твой хазяин за пет години , опровергай ме. Кажи че ти е сменил всички мебели, елект
                            роуреди, дограма, плочки и сега пак са за смяна, щото 20 бона за пет години е това. На бас че си голЕм на борсата, ама ще си проличи след 25г, сега при хазяйката или при мама. Тия може да ги разправяш на разни ученички и то от по-крайните гета. Тук хората са правили ремонти, обзавеждали са, че и под наем дават.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Всъщност има голям смисъл да се живее под наем. Например ако животът ти е по-мобилен и не се задържаш на едно място повече от пет години. Или когато си с неустойчива кариера, първо наемаш каквото можеш и чакаш да се стабилизират доходите ти. Ако имаш желание за семейство, но по-нататък, също е неразумно да купиш. Или ще вземеш нещо малко за семейство, или пък дълго време ще се шириш безсмислено. Парадоксално, но ако имаш безумно високи доходи също е по-добре да си под наем, нямаш никакви разправии, местиш се когато и в какъвто имот ти скимне. Просто можеш да си позволиш това удобство. Кеф цена няма.

                              Но да спестяваш от жилище заради борсови инвестиции е доста тъпо.

                              Веднага се съгласявам, че има ситуации, в които наемът е по-добре. Има хора, които не са сигурни в кой квартал ще им бъде добре, други не са сигурни дали ще остават в страната и т.н. Изобщо не го убеждавам да купува.
                              Забележките ми са по отношение на сметките.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                                Този диалог е обречен. Човекът е приел, че е прав, и нищо няма да го убеди да погледне малко по-критично на сметките си.
                                Малко като в другата тема - ще видите като паднат ядрените бомби, колко евтино ще купя ЕПКто.
                                Всъщност има голям смисъл да се живее под наем. Например ако животът ти е по-мобилен и не се задържаш на едно място повече от пет години. Или когато си с неустойчива кариера, първо наемаш каквото можеш и чакаш да се стабилизират доходите ти. Ако имаш желание за семейство, но по-нататък, също е неразумно да купиш. Или ще вземеш нещо малко за семейство, или пък дълго време ще се шириш безсмислено. Парадоксално, но ако имаш безумно високи доходи също е по-добре да си под наем, нямаш никакви разправии, местиш се когато и в какъвто имот ти скимне. Просто можеш да си позволиш това удобство. Кеф цена няма.

                                Но да спестяваш от жилище заради борсови инвестиции е доста тъпо.

                                Коментар

                                Working...
                                X