IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемите в София

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • "Мъже се представят за жени, за да си намерят съквартирантка и приятелка, в наето от тях жилище. Това сочи проверка в социалните мрежи, направена от в. „Монитор“."
    Blitz.bg

    много правдива статия, отразяваща действителния пазар на наеми в София.
    Last edited by mibova; 02.01.2019, 13:24.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

      Не се оплаквам от работа и възможности, оплаквам се от политици, които сало пречат и вдигат прагове и осигуровки.

      Онова помещение съм го оставил да отлежава. Цената ми се струва висока, така че наблюдавам до края на годината продавача... След нова година ще се свържа с него ако не го е продал и ще видя какъв е потенциала за пазарлък. Ще имам и ремонт вътре, така че търся добра цена...
      ти сериозно ли ще го даваш на програмисти. офертната не е ли високо. по добре земи нещо на зелено с 25% дискаунт

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Sahib31 Разгледай мнение
        Честита Нова година на всички! Здраве, берекет и дивидент. Колеги, с 4-5% нормално ли е да се вдигнат наемите в София. С толкова се очаква да роскъпват основни хранителни стоки и водата?
        Нямаш търпение , а ...дигай с 10% , и без туй ше те псуват ..

        Коментар


        • Честита Нова година на всички! Здраве, берекет и дивидент. Колеги, с 4-5% нормално ли е да се вдигнат наемите в София. С толкова се очаква да роскъпват основни хранителни стоки и водата?

          Коментар


          • Договорите са си договори. Ако се иска актуализация - по-кратки срокове. А възможно е и да има клауза за анекси, които да го уреждат (промяната на наема). Иска се четене !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

              И тая работа как става ... по преценка на хазяина ли ?! Ако в договора за наем е фиксирана цифра за 3 години да речем , мое да му покажеш средеен пръст !

              Фиксирана е за една година ( в 99% от случаите)... и после се кара по течението. Така че, въпрос на договаряне.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Ееее, и аз ако съм наемател искам договор за 3 години в който да е упоменато че наемната цена е фиксирана. Ама де такъв договор.
                Еми тогаз на всеки три месеца ше "актуализирате" ... щот дъртата отрова тъй решила !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                  И тая работа как става ... по преценка на хазяина ли ?! Ако в договора за наем е фиксирана цифра за 3 години да речем , мое да му покажеш средеен пръст !
                  Ееее, и аз ако съм наемател искам договор за 3 години в който да е упоменато че наемната цена е фиксирана. Ама де такъв договор.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hwarang Разгледай мнение

                    Какво значи за няма нищо, ако наемът не е бил актуализиран от доста време е нормално от 400 да стане 500 примерно. Инфлацията реалната за 2-3 години е около 40-50%
                    И тая работа как става ... по преценка на хазяина ли ?! Ако в договора за наем е фиксирана цифра за 3 години да речем , мое да му покажеш средеен пръст !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение
                      Май сериозно вдигат наемите в София в последно време, оправдавайки се с поскъпването. На един познат хазяйката го цакнала със 100 лева отгоре за няма нищо.
                      Какво значи за няма нищо, ако наемът не е бил актуализиран от доста време е нормално от 400 да стане 500 примерно. Инфлацията реалната за 2-3 години е около 40-50%

                      Коментар


                      • Май сериозно вдигат наемите в София в последно време, оправдавайки се с поскъпването. На един познат хазяйката го цакнала със 100 лева отгоре за няма нищо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          Диск,
                          браво за инвестициите в гаражи, много хубаво си се ориентирал. Изглежда бачкаш здраво и имаш парички за инвестиране.
                          Какво реши за онова помещение на забутана улица, дето можеше да се отдава на програмисти,
                          Поздрави
                          Не се оплаквам от работа и възможности, оплаквам се от политици, които сало пречат и вдигат прагове и осигуровки.

                          Онова помещение съм го оставил да отлежава. Цената ми се струва висока, така че наблюдавам до края на годината продавача... След нова година ще се свържа с него ако не го е продал и ще видя какъв е потенциала за пазарлък. Ще имам и ремонт вътре, така че търся добра цена...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
                            Айде и аз да се завъртя в тази тема.


                            Първо за разсянение на Радев- всички гаражи съм ги придобил в рамките на последните 2г. и 8месеца. Последните 2 сделки са от август и от миналата седмица. За всяка една съм пуснал снимка и съм дал детайли с цени, локация и инфо за съфорумците....

                            Това с доходността не мога да го разбера и аз...Моята сметка е процент върху това, КОЕТО СЪМ ДАЛ за гаража. В такъв случай доходност под 6%(за най-новия ми обект) реално нямам, а за повечето се върти около 9-10%. Сега как се смята на цена, която не съм дал?! А би струвал?! Не знам.....за това съм дал цифрите, вие си смятайте и решавайте, кое колко би струвало. Ако някой даде съвет, идея, предложение съм винаги отворен да чуя и науча нещо...

                            Надземни ламаринени клетки в София почти не останаха, малко са законни и все по-малко ще остават...а и в интерес на истината последно из цяла София видях само една да се продава в София за 2-3хил лв в Люлин...

                            Мисля, че масово в момента парко местата и гаражите са лесна инвестиция на 5% възвръщаемост. Сметката, която и аз съм правил е за 10к евра да се вземат 100лв. наем...Абсолютно навсякъде в София има такива обекти, но аз гледайки малко по-песимистично търся сделки, които до макс 7500евро да ми носят 100лв. доходстно, а както казах повечто са ми в графата 5-6к евро за 100лв. и това ми е с идеята, ако утре ми потрябва кеш и пазара е спихнал да мога да го развържа бързо без никакви загуби, докато такива могат да възникнат при гараж с 5% възвръщаемост....Така чеее всеки да си прави сметката

                            Dury...дай малко повече детайли за този гараж в Оборище? Ще го даваш ли под наем? И да вземеш да ме запознаеш с твоя брокер

                            Поздрави,
                            Диска





                            Диск,
                            браво за инвестициите в гаражи, много хубаво си се ориентирал. Изглежда бачкаш здраво и имаш парички за инвестиране.
                            Какво реши за онова помещение на забутана улица, дето можеше да се отдава на програмисти,
                            Поздрави

                            Коментар


                            • Айде и аз да се завъртя в тази тема.


                              Първо за разсянение на Радев- всички гаражи съм ги придобил в рамките на последните 2г. и 8месеца. Последните 2 сделки са от август и от миналата седмица. За всяка една съм пуснал снимка и съм дал детайли с цени, локация и инфо за съфорумците....

                              Това с доходността не мога да го разбера и аз...Моята сметка е процент върху това, КОЕТО СЪМ ДАЛ за гаража. В такъв случай доходност под 6%(за най-новия ми обект) реално нямам, а за повечето се върти около 9-10%. Сега как се смята на цена, която не съм дал?! А би струвал?! Не знам.....за това съм дал цифрите, вие си смятайте и решавайте, кое колко би струвало. Ако някой даде съвет, идея, предложение съм винаги отворен да чуя и науча нещо...

                              Надземни ламаринени клетки в София почти не останаха, малко са законни и все по-малко ще остават...а и в интерес на истината последно из цяла София видях само една да се продава в София за 2-3хил лв в Люлин...

                              Мисля, че масово в момента парко местата и гаражите са лесна инвестиция на 5% възвръщаемост. Сметката, която и аз съм правил е за 10к евра да се вземат 100лв. наем...Абсолютно навсякъде в София има такива обекти, но аз гледайки малко по-песимистично търся сделки, които до макс 7500евро да ми носят 100лв. доходстно, а както казах повечто са ми в графата 5-6к евро за 100лв. и това ми е с идеята, ако утре ми потрябва кеш и пазара е спихнал да мога да го развържа бързо без никакви загуби, докато такива могат да възникнат при гараж с 5% възвръщаемост....Така чеее всеки да си прави сметката

                              Dury...дай малко повече детайли за този гараж в Оборище? Ще го даваш ли под наем? И да вземеш да ме запознаеш с твоя брокер

                              Поздрави,
                              Диска






                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                ти кат си позитивно мислещ предприемач ли си. на колко души осигуряваш работа
                                На цял отдел програмисти, да си фиксват бъговете хахахаха!

                                Коментар

                                Working...
                                X